1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersi
Autor Wiadomość
Elka1975 


Dołączyła: 02 Paź 2016
Posty: 19

 #16  Wysłany: 2016-11-08, 22:06  wyniki..doradzcie co robić


Witajcie,
Odebrałam wyniki: Fibroadenoma, Kategoria B2(X3) i FIBROSCLEROSIS(X1)KAT. B2.
wIEM ,że to zmiany łagodne ale dziwi mnie ,że tylko tyle na opisie ,żadnych danych dot. pobranego materiału. Nie wiem może tak i jest ,że tylko rozpoznanie ,ale jak taki wynik skonsultować z innym lekarzem?Niestety nie udało mi się uzyskć żadnych informacji od doktora (kolejnego przypadkowego;() Czekałam 6 godzin na wizyte, weszłam na maks.5 minut,Pan dr nie umiał znaleźć się w tych moich wynikach, nawet ich nie przejrzał wcześniej:((masakra Powiedział,że wycinać nie będzie bo on nie widzi sensu:( mam wyznaczoną wizyte na maj 2017. Szczerze żadna to przyjemnosc nosić" bomby "wszak oznakowane ale bomby.Ale dyskusji żadnej nie było:(( Dodatkowo w koncu otrzymałam wynik z ABVS "w piersi lewej na godz.2.30 ok.6,3 cm od brodawki na obwodzie stożka gruczoło9wego, na głębokości 16 mm pod skórą widoczna jest owalna, hypoechogeniczna zmiana o wym,. do 19x6mm o niepewnym charakterze-do dodatkowej oceny w badaniu USG klasycznym pod kątem ew, kwalifikacji do biopsji-w różnicowaniu lityguzek,torbiel powikłana ,ew. fragment zrazika tłuszczowego.BIRADS 0" Oczywiście nikt nawet nie zrobił USG ,nikt nie sprawdził o biopsji nie wspomnę.A może przesadzam? Proszę poradzcie czy jest sens konsultacji jeszcze z kimś tych wyników? i z kim? onkologiem? chirurgiem?radiologiem?Nie wiem już co robić. Dodatkowo paskudnie "rwie" mnie ta lewa pierś ale Pan doktor powiedział,ze to nic bo rak nie boli:(
_________________
Elka
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #17  Wysłany: 2016-11-09, 08:35  


Po pierwsze rak też może boleć.
Po drugie lekarzowi nie należy popuszczać i ma on wyjaśnić wszystko, nie trzeba się kłócić - wystarczy siedzieć spokojnie i pytać o swoje ignorując wyraźne sugestie dotyczące końca rozmowy.
Po trzecie to przećwicz jasne przedstawienie swojej sprawy - napisz sobie wszystko na jednej stronie (raczej niepełnej) maszynopisu, przeczytaj wielokrotnie i wycyzeluj. Bo w Twojej relacji tutaj jest wiele nieporządku i niejasności, jeżeli tak samo relacjonujesz u lekarza to się nie dogadacie. Wiem że to lekarz jest tym który powinien porządkować sprawy, ale w praktyce to Tobie zależy i to Ty powinnaś włożyć w to trochę pracy.
Po czwarte z Twoich opisów wynika że jedyna zmiana podejrzana i pilna do diagnostyki to ta opisana jako policykliczna w P2 (z pierwszego usg) czy masz wynik jej biopsji? Jeżeli to włókniak to spokojnie czekaj na wizytę i w międzyczasie uporządkuj swoją wiedzę o każdej z tych zmian.
_________________
sprzątnięta
 
Elka1975 


Dołączyła: 02 Paź 2016
Posty: 19

 #18  Wysłany: 2016-11-09, 09:13  


Dziękuję, przepraszam,może faktycznie chaotycznie to opisałam..Tak wszystkie zmiany zostały poddane biopsji i tak jak podałam wcześniej rozpoznano włókniaki. To pierś prawa. Rozumiem,że mogę spokojnie przeczekać te pół roku? Zastanowiła mnie pierś lewa która nie została do końca zdiagnozowana i dostała BIRADS 0. Może masz rację poczekam. Przepraszam,że zawracam głowę, macie poważniejsze problemy zdrowotne na głowie. Ja po prostu nie mam kogo się zapytać:( dziękuję i pozdrawiam.
_________________
Elka
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #19  Wysłany: 2016-11-09, 09:38  


Elka1975, BI-RADS 0 - taki wynik oznacza, że do ostatecznej oceny zmiany konieczne jest porównanie aktualnego zdjęcia mammograficznego z poprzednim lub wykonanie dodatkowych badań obrazowych np. mammografii powiększonej, cyfrowej, specjalnych projekcji lub badania ultrasonograficznego. Ja bym zrobiła tu jeszcze USG.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Elka1975 


Dołączyła: 02 Paź 2016
Posty: 19

 #20  Wysłany: 2016-11-09, 09:55  


DZIĘKUJĘ Olu . Jutro jadę zrobic już prywatnie USG do CO w Katowicach,tak dla spokoju. Może podpowiedzą mi co zrobić bo strasznie rwie mnie ta pierś i to nie jest przyjemne:(
_________________
Elka
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #21  Wysłany: 2016-11-09, 13:23  


Nie miałam zamiaru zniechęcać Cię do forum, po prostu widzę konieczność uporządkowania tego wszystkiego (patrz: lekarz się nie przedarł przez moje wyniki). Musisz się nauczyć klarownie przedstawić Swój problem w ciągu 30 sek i w ciągu następnych 15 sprecyzować czego w tym momencie oczekujesz od lekarza. To jak najbardziej serio rada. I druga również serio rada to: nie przepraszaj ciągle za wszystko, tylko najpoważniejsze przewinienia wymagają przeprosin.
_________________
sprzątnięta
 
Elka1975 


Dołączyła: 02 Paź 2016
Posty: 19

 #22  Wysłany: 2016-11-09, 22:11  


Gaba Bardzo chętnie podjelBym dyskusje z dr tylko nie miałam dostępu do wyników więc nie wiedziałam o co pytać. Wyniki zobaczyłam w dniu wizyty więc raczej byłam bez szans. Z reguły nie daje się tak zbyć. Jutro jadę prywatnie na usg a potem odpuszczam i czekam,czas pokaże. Przeprosilam bo trochę poczułam się jak nieproszony gość tego forum. Nie mam kogo się ,zapytać a liczyłam ze to jest miejsce gdzie można znaleźć odpowiedź lub wsparcie..dziwne na codzień ja je daje innym..Pozdrawiam wszystkich i dużo zdrowia życzę.
_________________
Elka
 
Elka1975 


Dołączyła: 02 Paź 2016
Posty: 19

 #23  Wysłany: 2016-12-06, 16:06  


Witam chciałam prosić o interpretację wyniku histopatologicznego"tkanka tluszczowa oraz pojedyncze przewody z cechami hyperplazji". Czy coś to znaczy czy tylko obserwacja? Szczerze ta pierś rwie mnie okrutnie ale może to po biopsji która miałam 2 tygodnie temu:(
_________________
Elka
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #24  Wysłany: 2016-12-06, 21:43  


Hyperplazja przewodów mlekowych to nie jest sam w sobie powód do niepokoju. Ale do spokojnej obserwacji tak.
 
Elka1975 


Dołączyła: 02 Paź 2016
Posty: 19

 #25  Wysłany: 2017-02-01, 11:48  Proszę o interpretację wyniku USG-zwapnienie centralne


Bardzo prosze o interpretację wyniku USG:
"Fizykalnie :Na godz. 10 ok 3 cm od brodawki piersi prawej badalny guzek wielkości 1 cm słabo ruchomy względem otoczenia.
USG: Obie piersi o budowie mieszanej. Echo z podścieliska w normie. Przewody mleczne prawidłowe. Na godz.10 ok.3 cm od brodawki piersi prawej uwidoczniono obszar o obniżonej, jednorodnej echogenniczości o wymiarach 14,3x12 mm, ze zwapnieniem centralnym W dolach pachowych nad i podobojczykowych zmian nie stwierdzam. Wskazana weryfikacja histopatologiczna-biopsja gruboigłowa"
Przede wszystkim zastanawia mnie to zwapnienie centralne. Wygląda to tak,że w środku guzka mam białą plamkę. Będę wdzięczna za odpowiedź.

[ Dodano: 2017-02-01, 13:05 ]
Jeszcze jedno pytanie, a czy jest możlwie by radiolog w guzie zobaczył zwapnienie a to był znacznik rtg. Choć innych nie widział a mam ich 4. załaczam zdjęcie zmiany.


usg.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 215 raz(y) 1,14 MB

_________________
Elka
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #26  Wysłany: 2017-02-01, 16:26  


Czy to Twój wątek ?
http://www.forum-onkologi...rsi-vt14343.htm
 
Elka1975 


Dołączyła: 02 Paź 2016
Posty: 19

 #27  Wysłany: 2017-02-01, 17:32  


Tak mój rozumiem że tu miałam umieś cic pytanie?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-02-01, 18:45 ]
Tak, jeżeli dotyczy to tej samej osoby i tej samej choroby to wszystko należy umieszczać w jednym swoim wątku i kontynuować w nim dalszą historię. Posty scalone.

_________________
Elka
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #28  Wysłany: 2017-02-04, 11:58  


Elka1975,
Zdecydowanie nie damy rady odpowiedzieć na pytanie co widział bądź czego nie widział radiolog - wszelkie wątpliwości powinnaś była wyjaśnić w gabinecie u radiologa.
Ja mogę się jedynie odnieść do faktu, że wobec stwierdzenia niejasnej zmiany ze zwapnieniem słusznie zaproponowano biopsję gruboigłową. Widzę również, że generalnie zmiana w ok.godz.10 w piersi prawej nie zmienia swoich rozmiarów.
 
Elka1975 


Dołączyła: 02 Paź 2016
Posty: 19

 #29  Wysłany: 2017-02-04, 17:34  


Oczywiście ze mogłam się zapytać. Ale nie zapytałam ponieważ miałam małe szanse to szybko połączyć widząc ze sie bardzo spieszy. Nie pytam o to co widział tylko o to czy znacznik rtg jest widoczny przy usg. Bo wiem że w mammografii tak. Zresztą doczytałam juz ze w gruczolakowlokniakach z czasem mogą pojawić się zwapnienia.Więc nie ma już sprawy. Nie zawracam już głowy.
_________________
Elka
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #30  Wysłany: 2017-02-04, 19:19  


Co do widzialności ( visibility) znaczników Ultraclip to znalazłam to:
http://www.bardbiopsy.com...raclip_dual.php
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group