DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1678
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-03-23, 22:01   Temat: rak jajnika pT3b
Po to tą chemię podają żeby zmniejszyć dolegliwości. I przy okazji zatrzymać dalszy wzrost, a jak się uda to trochę cofnąć zmiany.Przy raku jajnika to nadmierne gazy i inne kłopoty związane z układem trawiennym są zwykle pierwszym objawem. Chora powinna unikać węglowodanów prostych i przestawić się na warzywa, mięso i tylko trochę kasz. Lactoluloza oczywiście pomoże, ale należy wszystko regulować odpowiednią dietą. Jak teraz bierze chemię to te zalecane 2 litry płynów powinny same w sobie pomóc. Do tego pomarańcze i jabłka (nie soki), trochę bananów. Większość raków jajnika rośnie bardzo szybko i stres lub jego brak nie ma na to wpływu. Jeżeli już występuje zanik mięśni (chude nogi i ramiona) to minimum jeden nutridrink białkowy dziennie jest konieczny.
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-03-17, 16:41   Temat: rak jajnika pT3b
Tak dużych zmian chemią się nie wyleczy. Natomiast poprzednia dobra i długa odpowiedź na platynę daje nadzieję na częściowe cofnięcie zmian, jeżeli chory jest w dobrym stanie to chemia paliatywna nie różni się niczym od zwykłej. Teraz będzie się liczyć stan chorej, nie będzie (a raczej nie powinno być) podawania chemii za wszelką cenę.
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-03-13, 17:00   Temat: rak jajnika pT3b
95% albo i więcej onkologów bazuje tylko na opisach, nawet nie próbuje obejrzeć płytki, robią to tylko niektórzy chirurdzy i specjaliści od płuc.
  Temat: Zmiana egzofityczna pęcherza u taty
gaba

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 1645

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2020-02-18, 16:52   Temat: Zmiana egzofityczna pęcherza u taty
jakby lekarz nie wpisał podejrzenia o nowotwór złośliwy to czekanie na zabieg od 3 miesięcy w górę, a i 2 lata nie są rzadkością.
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 24586

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-02-05, 18:02   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
usg robi się na stojąco lub siedząco tyłem do lekarza. Faktycznie w tych badaniach jeżeli chodzi o płyn to rozbieżność występuje. Ja też tak mam - w usg bez płynu w TK niewielka ilość płynu. Kiedyś usłyszałam od lekarza że TK "przesadza" z płynem. Pisałam Ci już, 20mm to nie jest coś z czym organizm sam nie poradzi sobie. Jak w usg nie widać to nie ściągną.
  Temat: Nowotwór przełyku?
gaba

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 1363

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-01-31, 21:21   Temat: Nowotwór przełyku?
W zdrowym preparacie po wybarwieniu po prostu trudno znaleźć Ki67 bo patolog musiałby obejrzeć wiele pól, po prostu ilość komórek które się dzielą jest tak mała że ich normalnie nie widać. Oficjalnie przyjmuje się że Ki67 jest ujemne jeżeli jest poniżej 1%
  Temat: Nowotwór przełyku?
gaba

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 1363

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-01-30, 22:14   Temat: Nowotwór przełyku?
Asiu może masz rację bo to 0 w kodzie patologa (8077/0) oznacza benign, ale to Ki67+ to już gorzej.
  Temat: Nowotwór przełyku?
gaba

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 1363

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-01-30, 17:31   Temat: Nowotwór przełyku?
Ki67 dodatnie, nie napisali ile %, ale sam + wskazuje na to że nowotwór ma zdolność do przerzutowania czyli popularnie "złośliwy", low grade oznacza niski stopień złośliwości. Nie było mowy o rezonansie, CT lub PET? Jak widać gastroskopia nie wskaże zasięgu nowotworu, wycinki tylko uściślą to co już wiadomo, masz czekać bezczynnie? Odwiedź następnego, tym razem onkologa zajmującego się przewodem pokarmowym.
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 24586

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-01-21, 23:06   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Diuwer jest środkiem moczopędnym, natomiast Milurit hamuje wydzielanie kwasu moczowego. EF 45% to jeszcze do wytrzymania ale istotnie ogranicza możliwości podawania chemii.
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 24586

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-01-17, 16:28   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
można to przeliczać, ale standardem jest podanie w mm grubości warstwy. 20 mm jeżeli nie narasta to zostawia się licząc że organizm sam sobie poradzi, grubsze warstwy próbuje się likwidować kombinacją środków moczopędnych. Odbarczanie (spuszczanie płynu) robi się przy grubszych warstwach jeżeli występuje duszność. Czy jest płyn lekarz może stwierdzić osłuchując, ile go jest to można zbadać na usg.
  Temat: Histiocytoza - guz opony twardej z naciekiem kości czaszki
gaba

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4282

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2020-01-13, 22:05   Temat: Histiocytoza - guz opony twardej z naciekiem kości czaszki
po każdym badaniu powtarzać do znudzenia że im dłużej po chemii bez zmian to tym lepiej bo znaczy że działa i będzie można powtórzyć z dobrym skutkiem. no i czekać aż chory przywyknie do tego że jest chory i można z tym żyć.
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
gaba

Odpowiedzi: 437
Wyświetleń: 110263

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-12-12, 21:10   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
A wydrukuj Sobie korespondencję z prof i idź z tym do lekarza - niech anuluje CT i da skierowanie na pilny rezonans - ilość informacji z MR jest znacznie większa niż TK.
  Temat: Rak jelita grubego - Dziadek ur. 1942 roku
gaba

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 847

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-03, 21:20   Temat: Rak jelita grubego - Dziadek ur. 1942 roku
Trzeba rozejrzeć się po okolicy w poszukiwaniu dobrego szpitala w którym leczą raka jelita grubego, dobrze jeżeli byłby to szpital kliniczny lub któreś centrum onkologii. Następnie w wybranym ośrodku zapisać chorego do onkologa (można poprosić lekarza pierwszego kontaktu o wystawienie karty DiLO, ale to nie jest konieczne. Zapisać się i zarezerwować termin można na podstawie tego badania. Termin uzgodnić jak najszybszy ale taki żeby już był wynik histopatologiczny. Na wizycie u onkologa trzeba jak najbardziej naciskać na ustalenie czy to jest stan nadający się jeszcze do operacji. To wymaga dodatkowych badań CT lub rezonansu. Operacja znacznie podwyższa szanse na kilkuletnie przeżycie, ale z uwagi na umiejscowienie musicie się liczyć ze stomią (decyduje chirurg). Chorego trzeba do tego "urobić" bo przypuszczam że mężczyzna w tym wieku może w pierwszym odruchu odmówić lekarzowi. Już teraz czekając na wynik można porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu czy chory kwalifikuje się do leczenia operacyjnego. Wyniki krwi są dobre ale w tym wieku jest mnóstwo innych parametrów które mogą zdyskwalifikować z operacji.

Jesteś świeża w temacie, więc doradzam przeczytanie w tym dziale o przypadkach starszych osób z rakiem esicy. Lekarz nie stwierdził raka tylko guz nowotworowy. Różnica jest taka że nowotwór to wszystko co rośnie dodatkowo w ciele, natomiast rak to nowotwór złośliwy (zdolny do przerzutów) wywodzący się z nabłonka. Co naprawdę ma chory to może okazać się dopiero po operacji, bo niski poziom CEA nie jest typowy dla raka.
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
gaba

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 34219

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-11-18, 17:36   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
mój polip w pęcherzyku żółciowym po ok 1,5 roku okazał się niestety 2 kamykami żółciowymi co jest o tyle gorszą opcją że jak urosną to będą boleć i podobno nie ma metody żeby zatrzymać to rośnięcie.

Jak na razie wygrywasz, więc nie psuj Sobie nastroju drobiazgami.

Pozdrawiam
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 24586

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-11-11, 17:48   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Z tego opisu wynika że w kościach nic nie ma, ale pamiętaj że było coś na styku z IX żebrem. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze to nie przerzuty. Zapytaj po prostu lekarza czy to nawapnianie jest takie "na wszelki wypadek" czy rzeczywiście ma podstawy do kontynuacji.
 
Strona 1 z 112
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group