1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1696
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 40639

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-06, 20:02   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Badania są robione co ok 3 mies lub wcześniej jeżeli coś się dzieje, głównie żeby sprawdzać czy nowotwór jeszcze reaguje na aktualnie brany lek. Nie wiem co masz na myśli "wyjście z leczenia paliatywnego". Jeżeli chodzi Ci o całkowite pozbycie się nowotworu to raczej nie, natomiast zdarza się stabilizacja i lekarz może wtedy zadecydować o przerwaniu leczenia na pewien czas żeby organizm się zregenerował. Przerywa się również leczenie jeżeli za bardzo pogarszają się wyniki krwi, czasami lepiej pozwolić na wzrost guza, a regenerować szpik, bo dopóki szpik i nerki działają zawsze można podać jakiś lek. Dbaj o Siebie.
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 40639

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-05, 20:50   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
To jest chemioterapia paliatywna tzn chodzi o spowolnienie lub czasowe zatrzymanie choroby w sytuacji gdy już z różnych względów nie ma szans na radykalne działanie. Podaje się w monoterapii kolejno różne chemioterapeutyki w dawkach które nie pogarszają dobrostanu chorego. Pierwsza była karboplatyna, teraz paclitaxel podawany jest w prawie wszystkich rodzajach raków, działa tak bardziej ogólne. Zasada jest taka że podaje się tak długo jak długo rak się nie uodporni i nie wystąpi powiększenie guza lub organizm chorego przestaje tolerować lek. Mają jeszcze inne leki w zapasie, ale to już będzie zależało od Twojej kondycji. Dbaj o nerki bo to one decydują.
  Temat: Rak Jamy Ustnej G2
gaba

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 23050

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-10-29, 19:54   Temat: Rak Jamy Ustnej G2
lekarz powinien zbadać i osłuchać pacjenta w dniu podania szczepionki i nie chodzi tu o ogólne wskazania ale o wykluczenie czynnej infekcji która po szczepieniu może się nasilić. Jeżeli chodzi o leczenie onkologiczne to w zeszłym roku szczepiłam się tydzień po zakończeniu chemii (onkolog wiedział i dał zielone światło) a w tym roku już się szczepiłam a radioterapię miałam w maju, onkolog namawiała żeby tego pilnować.
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 38296

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-27, 14:17   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Odezwali się, ale z komunikatem "pamiętamy i proszę czekać, odezwiemy się"
Wyboru nie mam, czekam
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
gaba

Odpowiedzi: 272
Wyświetleń: 103339

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-08-22, 14:26   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
indyk ok, kurczak tylko ze znanego źródła, te przemysłowe wykluczone, najlepsza jest jednak wołowina i gęsina (niedługo sezon), baranina bardzo dobra ale jej cena może wywołać niestrawność.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 31081

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-18, 09:21   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Wszystko zależy od ilości tej wydzieliny, masy kałowe to nie jest jednolita miazga, każdy słyszy czasami jakieś kruczenia czy bulgotanie w brzuchu. Niedużo tej rozwodnionej frakcji może wydostawać się razem z gazami. Kolor zależy od diety i od ilości i składu żółci. Tak naprawdę to organizm pozyskuje wodę jelitem grubym i czasami może na jakimś odcinku nie odciągnąć całej wody, czy to poważne zaburzenie to zależy właśnie od ilości.

Wg mnie po 2 tyg od operacji w trakcie kaszlu żaden szew nie powinien już puścić.

Pozdrawiam
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-30, 16:32   Temat: rak jajnika pT3b
Rak i leczenie raka. Zwłaszcza leczenie raka dewastuje układ odpornościowy organizmu. Clostridium ma bardzo dużo ludzi ale nie chorują, ujawnia się to najczęściej przy osłabieniu flory jelitowej (tej prawidłowej). Pseudomonas pyocyanea może bytować na skórze zupełnie zdrowych ludzi, sama w sobie groźna ale musi się dostać do "środka" najczęściej przy jakimś zabiegu. Podsumowując zaraziła się pewnie dużo wcześniej a ujawniło się to przy skrajnym wycieńczeniu organizmu. Przykro tylko że spowodowało to izolację od rodziny na ostatnim etapie życia, ale to już siła wyższa bo ten zakaz odwiedzin, kombinezon itd to z powodu koronawirusa. W normalnych warunkach rodzina byłaby do niej wpuszczana.
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-21, 09:31   Temat: rak jajnika pT3b
::rose:: ::rose::
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 31081

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-03, 14:40   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Dzwoń i załatwiaj już. Wszystko odmraża się szybko i kolejki będą gigantyczne, zwłaszcza na badania. Przecież jeżeli oficjalnie ogłoszą "przyjmujemy" to okaże się że już jest dwumiesięczna kolejka, to trochę tak jak kiedyś ustawiali się ludzie od 5 rano do rejestracji otwieranej od 7.

U mnie okazuje się że wizyta jest uzależniona od zdolności do przekonania lekarza że trzeba i właściwie przyjmują prawie tyle co przed koroną. Zwłaszcza należałoby atakować chirurga, zmiany w okolicy operowanej zawsze trzeba wyjaśniać możliwie szybko.

Pozdrowienia dla chorej, mnie się też chce więcej leżeć (niekoniecznie spać) ale zwalam to na ogólny marazm związany z koroną.
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 40639

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-05-27, 17:44   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
no ale ja naprawdę nie wiem jak radioterapia wpływa na śluzówkę, miałam dwie ale na skórę a to różnica. Tyle wiem co napisałam: jama ustna nigdy nie jest jałowa i wyjałowić jej nie można. Jeżeli nie boli, nie powiększa się (a dodatkowo radioterapeutka nie widziała nic groźnego) to czekać, organizm ludzki ma bardzo duże zdolności naprawcze.
  Temat: Czerniak Clark IV, Breslow 5mm
gaba

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 4645

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-05-20, 17:10   Temat: Czerniak Clark IV, Breslow 5mm
w pet to raczej świecą guzki od 5 mm w górę, skoro ty sama określasz to jako wysypkę to raczej za małe. To już lekarz musi określić czy będzie to uznane za wznowę w bliźnie czy przerzut na skórę. Wykazałaś się niezłym "czujem".
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-05-18, 21:06   Temat: rak jajnika pT3b
To był atak padaczki, jeżeli po nim nie wróciła świadomość to nie ma mowy żeby można było ją samodzielnie przewieść na SOR. Po prostu głupie tłumaczenie dyspozytora. Stan mamy prawdopodobnie jest ciężki i raczej nie ma możliwości podania chemii i dalszego leczenia onkologicznego, ale mogę się mylić i możecie mieć jeszcze niejeden kontakt z tym pogotowiem. Napisałabym krótką skargę na tego dyspozytora, na piśmie. Ale to ma sens tylko zrobione natychmiast bo tych co się skarżą to później jakoś tak szybciej obsługują, a to przy stanie mamy może się przydać. Natomiast jeżeli dowiecie się w szpitalu że to już długo nie potrwa to nie ma co zawracać sobie głowy bo to się już nie przyda. Na przyszłość to jednak dla chorego po wylewie (i innych urazach mózgowych) należy domagać się karetki od szpitala, ogólnie nie śpieszyć się z odbiorem bo każdy dzień dłużej leżenia ma wpływ.
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-05-18, 16:06   Temat: rak jajnika pT3b
Myślę, że po prostu każdy udzielał informacji nie sprawdzając bieżącego stanu, mówiąc co wie i często była to wiedza z drugiej ręki (odprawy pielęgniarek przy przejmowaniu dyżuru) lub z poprzedniego widzenia chorej. Ostatnia wypowiedź lekarza jest jednoznaczna, ma wyniki, zamierzają założyć sondę a chorej jeszcze tego dnia nie widział (ujął to w formę że nie wie czy jest kontakt). Chyba z tym respiratorem to jakieś nieporozumienie tego się nie instaluje na parę godzin. Jak wyrwała sobie sondę to znaczy że ma jakieś przebłyski świadomości i nie leży jak kłoda. Najbardziej z tego wszystkiego niepokojące są te ataki padaczki, miała jakieś leki?
Ja na Twoim miejscu szukałabym jakiegokolwiek sposobu na kontakt jeżeli nie z mamą to z kimś z personelu szpitala kto poszedłby do mamy i sprawdził co jest.

Możesz napisać co dokładnie powiedział dyspozytor pogotowia jak nie chciał przyjąć wezwania?

[ Dodano: 2020-05-18, 17:12 ]
jak markery sercowe są dobre to znaczy że zawału nie było, podejrzewali, sprawdzali i nie było.
  Temat: podejrzenie raka jelita grubego - diagnstyka w CO
gaba

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1741

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-10, 09:33   Temat: podejrzenie raka jelita grubego - diagnstyka w CO
Z kartą DiLO trzeba pojechać do rejestracji CO i tam wyznaczą termin pierwszej wizyty - nie musi być przy tym chory, a może teraz będzie można załatwić to telefonicznie, ale trzeba mieć kartę bo ona ma numer i to może być konieczne do rejestrowania. Te 2 tygodnie to jest termin wymagany przez NFZ, przed korona to z reguły tak CO wyznaczały, może teraz krócej. Zacząć trzeba od stron www, bo reguły trochę się różnią w poszczególnych placówkach, np do warszawskiego CO nawet nie wejdziesz jak nie masz uzgodnionej wizyty. Tak czy inaczej trzeba trochę poczekać. Jak napisałam to może być każde CO, wybierzcie najbliższe, bo na różnych etapach leczenia trzeba będzie być np co tydzień. Tak czy inaczej pierwsza wizyta jest "zapoznawcza" - lekarz przegląda co ma w dokumentacji i ustala co jeszcze mu potrzebne do diagnozy, daje skierowania, trzeba zrobić badania, później dopiero ustalenie leczenia. Nie można niestety kalkulować: teraz nie opłaca się jechać, pojedziemy jak będzie wynik. Tak czy inaczej zawsze lekarz będzie chciał coś jeszcze i to nie ma znaczenia czy na pierwszej wizycie będzie wynik czy nie, trzeba powiedzieć że czekacie na wynik. Może się okazać że poproszą o wypożyczenie bloczków i będą chcieli u siebie przebadać. Nie da się przewidzieć.
  Temat: podejrzenie raka jelita grubego - diagnstyka w CO
gaba

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1741

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-09, 20:42   Temat: podejrzenie raka jelita grubego - diagnstyka w CO
Przy takiej kolonoskopii lekarz POZ nie powinien mieć oporów z wydaniem karty DiLO, z tą kartą jak najszybciej trzeba zgłosić się do Centrum Onkologii. Jest to częsty nowotwór więc w każdym będą wiedzieli jak postępować zwłaszcza że oba dobre. Ale nie można zostawać przy szpitalu powiatowym bo w niektórych wypadkach korzystniej dla chorego jest rozpocząć leczenie od radioterapii (określony stan zaawansowania) a tego nie zrobią w szpitalu. Czekanie na wizytę (do 2 tyg) pokryje się z czekaniem na his-pat. Tomografii raczej nie będą chcieli powtarzać (kolonoskopii pewnie też nie) więc to do Waszego uznania robić czy czekać na ponowne skierowanie. Ale usg (nie wiem czego i po co) to raczej bym nie robiła.
 
Strona 1 z 114
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group