DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1686
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 449
Wyświetleń: 114136

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-27, 10:00   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78,

Jestem, z Wami całym sercem, wiem, że jest Wam obojgu ciężko. Ty jesteś przerażona każdą dolegliwością swojego Krzysia ale dzielnie trwasz przy Jego boku a On żyje dzięki Tobie i dla Ciebie. Basieńko wiadomo, że przychodzą dni zwątpienia, dni bezsilności, załamanie, trwacie w Tym długo, w ciągłym stresie i niepewności, masz prawo do słabości.
Basiu u Krzysia to jeszcze raz powtórzę, kolejny wszystkie te objawy najprawdopodobniej są wynikiem wyniszczającego, długoterminowego leczenia. Skoro piszesz, że wszystkie wyniki pokazują stagnację, morfologia jest ok, to po prostu organizm się buntuje, nie ma sił i niedomaga.

Życze żeby Wam tych sił nie zabrakło, mocno, mocno Was oboje przytulam.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
marzena66

Odpowiedzi: 277
Wyświetleń: 87973

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-01, 18:40   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,

Dobrze, że już szybko zadziałałaś "badziew" wycięty. Co do płuc, to wiesz, że sa to zbyt małe zmiany żeby je zdiagnozować, urosły minimalnie, mogą być to guzki pazapalne, może to tylko granica błedu ten wzrost. Na pewno trzeba je obserwować i nie nakręcaj się w żadnym razie negatywnie.

Trzymaj się dzielnie :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy rogowaciejący dna jamy ustnej
marzena66

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10981

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-02-04, 19:41   Temat: Rak płaskonabłonkowy rogowaciejący dna jamy ustnej
Cytat:
Melduję, że jest dobrze

I to najważniejsze, oby tak dalej.

pozdrawiam
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
marzena66

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 22450

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-02-04, 19:38   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Litania,
Czasami lepiej trochę poczekać, nic na siłę ale fajnie, że chcesz spełnić objetnicę mamy.

Trzymajcie się
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 84286

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-01-25, 22:30   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,

Nie fajne takie przedłużanie i przerwy, zawsze złoszczą i psują plan ale co zrobić, musisz się wzmocnić i poprawić wyniki żeby dalej działać ale Ty to wiesz.
Trzymam kciuki.
  Temat: D 37.7
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2389

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-01-25, 22:27   Temat: D 37.7
crayzy,
Nic nie zrobisz, na siłę nie ma co walczyć. Też uważam, że dla własnego sumienia, że zrobiło się wszystko co można, druga niezależna konsultacja jest zawsze na plus. Przy raku trzustki słabe nadzieje ale zawsze chcemy walczyć do końca i wiedzieć jak najwięcej żeby czegoś nie zaniedbać. Jak nie chce teściowa, poczekajcie chwilę, teraz się lepiej czuje, nabrała siły do walki to dajcie Jej działać po swojemu, poprosi o pomoc to wtedy będziecie i ta pomoc dacie.

Trzymaj się.
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 75562

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-01-25, 22:21   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,

Ogromnie współczuję, przyjmj moje najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Wielki pokłon dla Ciebie, bardzo dbałeś o mamę, zrobiłeś dla Mamy wszystko co mogłeś i potrafiłeś. Mama na pewno dumna była z takiego syna. Dużo sił Ci życzę.
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 449
Wyświetleń: 114136

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-09, 14:57   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78,

Super wieści. Ten Twój mężulek to niezły wojownik, niczym bohater na polu walki ale co się dziwić jak ma przy sobie taką tarczę w postaci żony.
Cieszę się ogromnie z wyników i razem z Wami świętuję ::dance::
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
marzena66

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 26824

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-12-20, 21:44   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 napisał/a:
że złapałem grzybicę jamy ustnej,

Dostałeś na to jakieś leki?
Janek1 napisał/a:
oraz neutropatię

Neuropatia może się jak najbardziej pojawić zwłaszcza po chemioterapii, porozmawiaj z lekarzem, może zastosowałby preparat witamin B, tylko nie tabletki bo efekt słaby, najlepiej domięśniowo podać.

pozdrawiam
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 449
Wyświetleń: 114136

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-12-08, 19:20   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78,
Popieram TP53, czas przedyskutować objawy męża na poważnie, bo to wszystko co się u męża "wydarza" podchodzi mi pod skutki uboczne leczenia. Wyniki obrazowe nie pokazują nowych zmian i to jest dobrze ale tych różnych, rózniastych objawów u męża zaczyna być coraz więcej, może się to stać niebezpieczne, porozmawiaj z lekarzem prowadzącym poważnie, wszystko opisz, nic nie ukrywaj. Moźe tak jak doradził TP53,
TP53 napisał/a:
może konsultacja chociaż mailowa z prof. Rutkowskim by coś dała.


Przytulam :tull:
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 75562

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-11-23, 19:20   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,

Medycznie to Ty jesteś mistrzem żeby mamie pomóc, ulżyć więc tutaj nie mam co Ci doradzać bo Ty wszystko robisz tak jak trzeba. Jakiś guz w rozpadzie pokazuje badanie, dziwne, że wcześniej był niezauważony skoro opisany jako duża zmiana, w rozpadzie też trochę groźnie brzmi. Pobrano wycinki trzeba poczekać na wynik hist.pat.

A kto nam obiecał, że życie bedzie łatwe, kolorowe i sprawiedliwe?, nikt i zazwyczaj jest trudne, ciężkie i niesprawiedliwe. Każdy z nas stracił kogoś bardzo bliskiego, kochanego, wielu z nas walczy z chorobami w chwili obecnej. Nie ma sprawiedliwości i Ci kochani najlepsi na świecie chorują i Ci co mają wiele złego za skórą. Mama Twoja ma cudowną opiekę, jesteś Jej najlepszym doradzą i na pewno kochanym synem, który robi wszystko żeby Jej pomóc ale niektórych rzeczy nie da się zrobić, są jednak rzeczy niemożliwe do realizacji.

Możesz się żalić, płakać, musisz znaleźć swoje metody na wywalenie z siebie stresu, który męczy Cię od dłuższego czasu ale mama dzięki Twojej sile, dzięki Twojemu uporowi jest jeszcze z Wami a to bardzo dużo.

Trzymaj się chłopaku.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 84286

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-11-23, 19:02   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Wiadomo, że chcemy zawsze żeby było zgodnie z grafikiem i terminowo ale sam wiesz doskonale, bo juz doświadczenie masz, że dla własnego dobra trzeba czasami coś przełożyć bo to ma iść Ci na zdrowie a nie powalić z nóg.

Trzymam kciuki za następny terminowy wlew.
  Temat: Rak piersi wewnątrzprzewodowy
marzena66

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 32416

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-11-23, 18:58   Temat: Rak piersi wewnątrzprzewodowy
Eufrazja napisał/a:
Co o tym sądzicie?

Chyba najrozsądniej słuchać lekarza i spać spokojnie i tak lepiej zapobiegać niż później leczyć nie wiadomo z jakim skutkiem, słuchaj lekarza ewentualnie skonsultuj z innym co by doradził.

pozdrawiam
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 449
Wyświetleń: 114136

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-11-07, 14:11   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Basiu :tull:
  Temat: Guz spikularny u taty
marzena66

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1828

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-10-26, 18:02   Temat: Guz spikularny u taty
kana napisał/a:
Ostatnie prześwietlenie klatki piersiowej miał robione w marcu 2017r i wszystko było ok.A

Prześwietlenie jest badaniem mało dokładnym i jak już jest tam coś ogromnego to pokaże a jakieś małe zmiany mogą umknąć/nie zawsze są widoczne.
kana napisał/a:
Nie wiem czy powinnam porozmawiać z mamą,

Poczekaj na konkretną diagnozę i wynik, będzie wszystko przebadane, postawiona diagnoza wtedy porozmawiasz, chyba że mama jest z osób, które chcą wiedzieć i potrafią to w miarę normalnie przyjąć. Znasz mamę najlepiej ale myślę, że jeszcze poczekaj.
kana napisał/a:
Napiszcie proszę czego możemy się spodziewać, i czy jest tak że każdy dzień czekania na przyjęcie do szpitala powoduje to, że może się okazać że jest za póżno na cokolwiek.

Tak jak napisałam ja czy dziewczyny, obraz jest mocno niepokojący i sugerujący najgorsze ale póki nie ma ostatecznego wyniku nie wyrokujmy.
Oczywiście czas jeśli byłaby to ta najgorsza opcja ma znaczenie ale w tej chwili już mniejsze bo tato chorobę już w sobie miał od dłuższego czasu więc ten czas do diagnozy już niewiele zmieni.

Wiadomo, że jeśli byłaby diagnoza rak (tylko rozmawiamy na razie teoretycznie) to już wiemy, że jest to choroba ciężka, nie zawsze wyleczalna ale nie możesz myśleć, że już będzie na wszystko za późno. Trzeba będzie przebadać tatę dokładnie, czy są przerzuty odległe, czy ich nie ma, wtedy jest wielki plus, czy zmiana jest operacyjna, byłby to plus. Jak widzisz wiele na razie mamy znaków zapytania więc nie ma co tworzyć historii i myśleć co będzie jak......?, będzie diagnoza będziemy wtedy podpowiadać co robić, jak działać i odpowiadać na Twoje pytania jeśli będziesz je do nas miała.

Na razie trzeba czekać. 15 listopada już niedługo, później czekanie na wynik histopatologiczny ok. 10-14 dni ale już po bronchoskopii lekarz powie Wam więcej.

Trzymaj się, pozdrawiam
 
Strona 1 z 113
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group