1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3205
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie raka jajnika - rozpoznanie rak trzonu macicy
gaba

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 4639

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-12-16, 22:59   Temat: Podejrzenie raka jajnika - rozpoznanie rak trzonu macicy
TK jest niezbędne do oceny czy chemia działa (porównuje się z wyjściowym po 3 wlewach chemii), czyli na początek chemii musi być. Ale można pertraktować z lekarzem żeby podać chemię zaraz po zrobieniu TK bez czekania na opis. Zwykle w różnych zaleceniach jest pierwszeństwo chemii przed radioterapią. PET w tym wypadku nie ma sensu, drogi(powyżej 3,5 tys) i nic nowego nie wniesie, a dodatkowo może być zafałszowany przez różne stany zapalne po operacji. Porównywać przy chemii trzeba kolejne badania tego samego typu, czyli do oceny musiałby być zrobiony kolejny PET, lekarz nie da takiego zlecenia.

Wszystkie rewelacyjne suplementy jeżeli nawet działają przeciwnowotworowo to jako zapobieganie "nowotworzeniu się" komórki, czyli profilaktycznie u osoby zdrowej. Jeżeli w organizmie już są komórki rakowe to może je zniszczyć jedynie chemia, lub radioterapia (działa miejscowo). Chory w trakcie terapii dopóki może powinien dobrze się odżywiać w sposób naturalny unikając pustych kalorii typu słodycze, ciasta (ale w Święta odpust). Dużo białka. Z własnego doświadczenia wiem że premedykacja przed wlewem chemii powoduje duży apetyt który najlepiej zaspokajać sałatkami warzywnymi. Nie wszyscy chorzy mogą wypijać po chemii te przepisowe 2 litry napojów, to jest bardzo ważne, chorego trzeba w tej sprawie pilnować a w skrajnych przypadkach prosić lekarza (rodzinnego) o przepisanie kroplówek nawadniających przynajmniej na kilka dni po chemii. Można w razie potrzeby włączyć do diety 1-2 nutridrinki.
  Temat: Rak jelita grubego - kątnicy
gaba

Odpowiedzi: 314
Wyświetleń: 110878

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2021-09-10, 12:29   Temat: Rak jelita grubego - kątnicy
W Twoim poście z wynikami najbardziej moim zdaniem niepokojące jest pogorszenie parametrów nerkowych, z takimi można żyć ale niepokojące jest pogorszenie i moim zdaniem konsultacja u nefrologa jest jak najbardziej wskazana żeby ten proces zatrzymać. Blok pęczka Hisa może być przejściowy lub utrwalony, wymaga to diagnostyki i oszczędzania się do czasu ustalenia co dokładnie się dzieje. Jak macie możliwość to wskazany byłby Holter ekg, wiadomo byłby jak serce reaguje na normalną aktywność.
  Temat: Rozsiany proces nowotworowy macicy
gaba

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2689

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-08-23, 20:41   Temat: Rozsiany proces nowotworowy macicy
Ten wynik his-pat jest wątpliwy, nie pasuje ani do KT , usg ani do badania klinicznego. Koniecznie trzeba do Gliwic bo tam jest możliwość zweryfikowania tego badania.

A na przyszłość jak cytujesz wynik to cały i dokładnie, bo np nadal nie wiadomo (tzn my nie wiemy bo na wyniku to pewnie jest napisane) czy raka wykryto w szyjce czy w jamie macicy czy w obu tych miejscach.
  Temat: Podejrzenie raka krtani.
gaba

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2293

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-08-23, 20:21   Temat: Podejrzenie raka krtani.
Celem karty DiLO jest wykrycie raka możliwie jak najszybciej, to znaczy że jak już jest wynik his-pat to nie ma czego przyśpieszać. W onkologii też czasami stosuje się strategię "watch and wait". Musisz po prostu nalegać u lekarza na usunięcie tej zmiany, jeżeli są jakieś przeciwwskazania to Ci powie.
  Temat: Rozsiany proces nowotworowy macicy
gaba

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2689

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-08-18, 22:10   Temat: Rozsiany proces nowotworowy macicy
Z czego ten his-pat, pobierano jakieś wycinki? Z TK to wygląda na nieoperacyjne, ale nie zaszkodzi zapytać jakiegoś chirurga. Ten wynik his-pat bardzo mętny, nic więcej tam nie było? Rozumiem że ten lekarz miał na myśli leczenie chemioterapią, ale lepiej je jednak przejść w Gliwicach. Może przebadają jeszcze raz bloczki i będzie możliwość lepszego dobrania leczenia. 3 września to niedługo. Jeżeli już jest TK i his-pat to właściwie karta DiLO nic nie poprawi. Jeżeli chora odczuwa silny ból to środki przeciwbólowe należą się jak psu buda.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 143
Wyświetleń: 47767

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-08-14, 22:58   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
nikt nie zacznie chemii bez oceny stanu wyjściowego najlepiej tk, to wbrew regułom, również konieczne będzie zrobienie tk po 2-3 miesiącach, lekarz musi mieć pewność że ta trucizna którą wpycha w pacjenta przynosi mu korzyść. Już Ci pisałam że nerki jeżeli nie mają organicznych uszkodzeń to naprawdę wiele zniosą jeżeli są dobrze nawadniane. Po operacji przecież sprawdzili jej parametry nerkowe i nie pisałaś żeby coś było nie tak. Od tego czasu nic się groźnego dla nerek nie wydarzyło.
  Temat: Rozsiany proces nowotworowy macicy
gaba

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2689

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-08-14, 17:57   Temat: Rozsiany proces nowotworowy macicy
jeżeli miałaby być operacja to prof. Andrzej Witek z Ligoty. Jeżeli tylko leczenie zachowawcze to niestety nie wiem, mięsaki tak czy inaczej wszyscy w końcu konsultują z prof.Rutkowskim.
  Temat: Forum
gaba

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 8827

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2021-08-14, 17:49   Temat: Forum
Ale nudzisz, kiedy wreszcie zrozumiesz że nikt tu nie ma obowiązku Ci się tłumaczyć. Nie rozumiesz to Twój problem. Twoje komentarze są delikatnie mówiąc niemiłe.
  Temat: Rak Jamy Ustnej G2
gaba

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 35947

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-08-05, 11:36   Temat: Rak Jamy Ustnej G2
Wycinki pobiera się po to żeby zbadać, na ich podstawie można dokładniej określić typ raka, pewnie będą u lekarza przed decyzją o chemii. Ale na wszelki wypadek ja bym się po ok 3-4 tyg od pobrania pokazala na oddziale ( na początek w sekretariacie) z pytaniem gdzie są wyniki i jak można je dostać.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 143
Wyświetleń: 47767

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-08-05, 11:21   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Super, udało się jeszcze raz! Widzę coraz więcej podobieństw z moim przypadkiem (łącznie z barwieniami) i niskim CA125. Tylko takiej córki mi brak. Trzymam kciuki
  Temat: Rak Jamy Ustnej G2
gaba

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 35947

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-08-04, 20:51   Temat: Rak Jamy Ustnej G2
Nigdzie w papierach nie ma zalecenia do odebrania wyniku his-pat, bo wycinki pobrano? Typ raka można określić dopiero na podstawie his-pat z tkanki guza, w popłuczynach stwierdza się tylko bardzo ogólnie co jest.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 143
Wyświetleń: 47767

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-07-14, 14:26   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Tak z góry, mam nadzieję że nie zapeszam, ale wygląda mi to na kolejny ciężko wychodzony cud. Jesteś niesamowita.
  Temat: Rak jajnika
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5938

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-06-18, 23:01   Temat: Rak jajnika
wyniki sa jednoznaczne, konsultowac dodatkowo to mozna dopiero po propozycji leczenia czy moze jest cos lepszego. Chemioterapia powinna sie zaczac do konca 8 tygodnia po operacji ale nie wczesniej niz po 4 tyg. Wszystko musi byc wygojone, bo bedzie sie babrac. Zlecenie na dodatkowe badania w tym takze brca daje lekarz prowadzacy chemoterpie. Ale badanie na mutacje jest drogie i jezeli chora jest po 65 to nie daja bo prawdopodobienstwo mutacji jest niskie.
  Temat: Rak jajnika
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5938

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-06-17, 20:05   Temat: Rak jajnika
nie mam klawiatury, wiec bez polskich liter. Sytuacja jest bardzo powazna..Surowiczy [ten najb ardziej powszechny] rak jajnika o wysokim stopniu zlosliwosci. Wyleczalnosc w PL ponizej 5 %. 80% chorych dobrze odpowiada na pierwsza linie chemioterapii carboplatyna + paclitaksel. Pozniej wszystko zalezy jak dlugo nie bedzie nawrotu. Jezeli 12 mies i dluzej to ta chemie sie powtarza, niestety zwykle starcza na coraz krocej.Ostatnio weszly 2 nowe leki olaparib i pembrolizumab, ale dostep do nich jest obwarowany dodatkowymi warunkami. Teraz warto od razu upomniec sie o badanie mutacji BRCA bo obecnsc tej mutacji jest podstawowym warunkiem do wdrozenia nowoczesniejszego leczenia. Poczytaj sobie watki o raku jajnika w tym dziale, bedziesz miala calkiem dobra orietacje.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 143
Wyświetleń: 47767

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-06-08, 21:18   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Jest białawy najwyżej czasami lekko kremowy piszą policykliczny ale w rzeczywistości to nie są takie okrągłe wypustki raczej coś takiego jak jest na kaktusach ostrosłupy. To tak ogólnie , ale naprawdę sytuacja w tej chwili wydaje mi się bardzo bardzo ciężka. Jestem ciekawa co wymyśliłaś, teoretycznie to po prawie dwóch latach platyna powinna dobrze podziałać .Ale wszystko zależy od czasu jak długo będzie się utrzymywał ten ucisk na pęcherz i trudności z oddawaniem moczu .Z chirurgami ciężka rozmowa ale może będzie to tylko cięcie na dole brzucha .Naprawdę bardzo trudno coś tutaj wymyślić. Jak zawsze apeluję o rozmowy z mamą bo jej zachowanie na SOR i te myśli typu mam tego dosyć chcę już umrzeć nie robią wrażenia że jest gotowe na następną operację.Trzymam kciuki za wszystkie Twoje plany.
 
Strona 1 z 214
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group