DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9116
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 176
Wyświetleń: 47434

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-05-19, 07:10   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis,

:uhm!:
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 91045

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-19, 07:05   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

Bardzo mi przykro, przyjmij i moje wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Guz ślinianki przyusznej
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 5944

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-05-19, 06:57   Temat: Guz ślinianki przyusznej
Bonaj napisał/a:
Ma ktoś doświadczenie z Gamma Knife ?


Na razie nie masz wyników ani jakiś niepokojących informacji więc nie ma co się nakrecać i szukać już leczenia. Bedzie wynik, bedzie potrzeba wtedy bedziesz myślał co dalej teraz nie zaprzataj sobie umysłu i się nie nakręcaj niepotrzebnie.

Czekamy na dalsze wieści.
  Temat: Dwa nowotwory- brak dalszych zaleceń
marzena66

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 994

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-05-19, 06:52   Temat: Dwa nowotwory- brak dalszych zaleceń
MargoK napisał/a:
Mam nadzieję, że cała historia skończy się na kilku wizytach i bez niespodzianek

Tak na kilku niekoniecznie bo co jakiś czas trzeba sprawdzać, z czasem kontrole będą rzadsze ale przez dłuższy czas trzeba wykonywać badania kontrolne.

Pozdrawiam
  Temat: Guz prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 193
Wyświetleń: 41131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-05-19, 06:48   Temat: Guz prawego płuca
trev napisał/a:
Ile mamy jeszcze czasu? Tygodnie, dni, a może jeszcze miesiące? Tyle przeszliśmy, tyle straconych nadziei, wszystko na nic.


Tak jak dziewczyny wyżej napisały, tego nikt nie wie i na to pytanie nie odpowie, sam to wiesz bo już znasz chorobę, jest jak sinusoida, raz lepiej, raz gorzej.
Nie myśl w kategorii stracona nadzieja, co mogłeś zrobić, zrobiłeś, pomagałeś, byłeś i jesteś, tato czuł i widział Twoją troskę, opiekę a to jest bardzo ważne, że w chorobie nie była sam. Niestety taka ta choroba, że leczymy, walczymy, robimy wszystko co w naszej mocy ale nie zawsze jesteśmy w stanie z nią wygrać, czesto ona jest silniejsza niż medycyna i wszystko razem wzięte ale nie jest to czas stracony to Wasz czas, który zawsze zostanie w Twojej pamięci.

Dużo sił, pozdrawiam
  Temat: Długa Agonia co robić?
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 727

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2020-05-19, 06:39   Temat: Długa Agonia co robić?
Alpedron,

Przyjmij wyrazy wpółczucia ::rose::

Większość z nas przeszła tutaj tą lekcję pokory, każdy rozumie Twój ogromny ból i łzy. Przytulam.
  Temat: rak jajnika pT3b
marzena66

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 18112

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-05-19, 06:24   Temat: rak jajnika pT3b
Kredka131313 napisał/a:
teraz to mi tylko przychodzi do głowy myśl, że wykończyłam własną mamę.


Co za myśli Cie nachodzą, tu nie ma żadnej Twojej winy, to choroba powoduje taki stan u mamy, tu nie ma żadnej twojej winy. Choroba postępuje i wszystko się może zdarzyć. U naszej mamy tez szło już do dobrego, przenieśli ją z jednej sali do drugiej, już miała wychodzić do domu na drugi dzień, siedzimy z nią w szpitalu a tu raptownie jakiś odlot i co się okazało dostała wylewu, szybka jazda lekarzy, na drugi dzień drugi wylew. Za co mogliśmy się my czy teraz Ty winić?. To choroba, która u kazdego inaczej postępuje a my choć zrobilibyśmy wszystko nie jestesmy niestety w stanienie nic zrobić a teraz nawet nie możemy być z tymi naszymi chorymi w szpitalach.

Trzymaj się i dużo sił Ci życzę
  Temat: Rak - Rak anaplastyczny drobnokomórkowy płuca
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 4297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-27, 11:04   Temat: Rak - Rak anaplastyczny drobnokomórkowy płuca
walcze2020,

Nie ma co ukrywać, że czas jest łatwy. Dość, że poważna choroba to za rogiem czai się wirus, który niestety dla ludzi z obciążeniami jest jeszcze gorszy. Nie mamy na to wpływu więc trzeba postepowac jak lekarz Wam zaleca, chronić od ludzi, zabezpieczać się czym można i higiena, reszta w rękach lekarza.

Sił życzę.
  Temat: Forum w czasach wirusa
marzena66

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1252

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2020-03-27, 11:00   Temat: Forum w czasach wirusa
Witajcie kochani

Mniej mnie tutaj ostatnio ale dużo obowiązków poza tym sytuacja w kraju i na świecie nie jest optymistyczna. Też się strasznie boję, jestem tym wszystkim przerażona, w zyciu nie myslałam, że coś takiego bedzie mi dane przezyć za mojego życia. Strach ogromny o starszych rodziców, którzy już zdrowi nie są, o męża, strach o moje małe wnuczki, dzieci, przerażenie co się dzieje na świecie, oglądając i czytając o sytuacji we Włoszech same mi łzy lecą. Mam nadzieję, że ludzie nie zlekceważą zakazów i nie doprowadzimy do stanu jaki jest we Włoszech, gdzie tak na prawdę chyba ludzie nie zrozumieli powagi sytuacji. Za każdym człowiekiem, który umiera z rozprzestrzeniającgo się wirusa kryje się tragedia rodziny. Strach przed brakiem lekarzy, którzy teraz boją się przyjmować pacjentów z innymi chorobami, strach jak nasza służba zdrowia podoła, strach przed wszystkim i strach przed ludźmi, którzy patrza na każdego z lekiem czy nie jest potencjalnym "zakażaczem"
Współczuję wszystkim chorym, zwłaszcza tej naszej onkologicznej rodzinie, która teraz ma utrudnione leczenie i ogromny strach jak będzie i co bedzie.

Kochani trzymajcie się w tych trudnych czasach, pozostańcie w domach bo tylko to nas chroni i to jest w stanie zapobiec dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Życzę Wam wszystkim duzo zdrowia, siły, każdemu z osobna i wszystkim nam razem.
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10090

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-27, 10:34   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo, :uhm!:
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
marzena66

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 23857

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2020-03-27, 10:07   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
jo.aszka,

Przyjmij moje najszersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 449
Wyświetleń: 114133

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-27, 10:00   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78,

Jestem, z Wami całym sercem, wiem, że jest Wam obojgu ciężko. Ty jesteś przerażona każdą dolegliwością swojego Krzysia ale dzielnie trwasz przy Jego boku a On żyje dzięki Tobie i dla Ciebie. Basieńko wiadomo, że przychodzą dni zwątpienia, dni bezsilności, załamanie, trwacie w Tym długo, w ciągłym stresie i niepewności, masz prawo do słabości.
Basiu u Krzysia to jeszcze raz powtórzę, kolejny wszystkie te objawy najprawdopodobniej są wynikiem wyniszczającego, długoterminowego leczenia. Skoro piszesz, że wszystkie wyniki pokazują stagnację, morfologia jest ok, to po prostu organizm się buntuje, nie ma sił i niedomaga.

Życze żeby Wam tych sił nie zabrakło, mocno, mocno Was oboje przytulam.
  Temat: Zmiany naciekowe w płucu lewym
marzena66

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 39454

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-27, 09:51   Temat: Zmiany naciekowe w płucu lewym
Krzychuxp,

Takie wiadomości podbudowują. Chwilo trwaj :uhm!:
  Temat: Leczenie czerniaka Nivolumabem (OPDIVO)
marzena66

Odpowiedzi: 135
Wyświetleń: 42433

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-27, 09:47   Temat: Leczenie czerniaka Nivolumabem (OPDIVO)
Armands,

No jak nie bohaterka ta Twoja mama :) jak tak. Dzielna bardzo, dużo zdrowia dla mamy, dla Ciebie również.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
marzena66

Odpowiedzi: 277
Wyświetleń: 87973

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-01, 18:40   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,

Dobrze, że już szybko zadziałałaś "badziew" wycięty. Co do płuc, to wiesz, że sa to zbyt małe zmiany żeby je zdiagnozować, urosły minimalnie, mogą być to guzki pazapalne, może to tylko granica błedu ten wzrost. Na pewno trzeba je obserwować i nie nakręcaj się w żadnym razie negatywnie.

Trzymaj się dzielnie :)
 
Strona 1 z 608
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group