1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: badanie dermatoskopowe-znamiona atypowe
Elka1975

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5023

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-12-18, 08:27   Temat: ??
:shock: :<: STARYWYGA Nie do końca rozumiem sens wypowiedzi :shock: Co ma hipochondria do stwierdzonych zmian??Badanie dermatoskopowe wykazało 111 zmian ale nie wszystkie niebezpieczne. Dwa były do pilnego usunięcia i tak tez zrobiłam -hipochondrią nazwałabym raczej wyciecie 20 zmian :mrgreen: resztę po prostu obserwuję. Proponuję zamiast naskakiwac czytać ze zrozumieniem zwłaszcza,że temat "lekko" nieaktualny (post z czerwca :mrgreen: )Pozdrawiam :lol:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-12-18, 11:39 ]
Starywyga tu na forum to 'recydywa' (czyli po kilku ostrzeżeniach). Stały bywalec, słynący 'z niemerytorycznych', często 'absurdalnych' postów.

  Temat: badanie dermatoskopowe-znamiona atypowe
Elka1975

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5023

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-06-01, 10:38   Temat: badanie dermatoskopowe-znamiona atypowe
Macie rację,pozbedę sie ich i problem z głowy :) . Byłam dzisiaj u chirurga i na 12.06 mam ustalony zabieg. Ciekawa byłam jedynie o co chodzi z ta skalą ;)
  Temat: badanie dermatoskopowe-znamiona atypowe
Elka1975

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5023

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-31, 12:36   Temat: badanie dermatoskopowe-znamiona atypowe
Witam, jestem po badaniu dermatoskopowym w zwiazku z czy mam przebadane 111 zmian z czego 7 do kontroli za pol roku, 1 do pilnego wyciecia I 1 do wyciecia( juz nie pilne). Nie dopytalam oczywiscie o szczegoly a nie rozumiem tych obrazkow I opisow no. Co oznacza score:0,82 :( zalaczam zdjecia czy to wyciecie naprawde takie pilne?z gory dziękuję.Pozdrawiam
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-04, 17:34   Temat: Zmiany w piersi
Oczywiście ze mogłam się zapytać. Ale nie zapytałam ponieważ miałam małe szanse to szybko połączyć widząc ze sie bardzo spieszy. Nie pytam o to co widział tylko o to czy znacznik rtg jest widoczny przy usg. Bo wiem że w mammografii tak. Zresztą doczytałam juz ze w gruczolakowlokniakach z czasem mogą pojawić się zwapnienia.Więc nie ma już sprawy. Nie zawracam już głowy.
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-01, 17:32   Temat: Zmiany w piersi
Tak mój rozumiem że tu miałam umieś cic pytanie?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-02-01, 18:45 ]
Tak, jeżeli dotyczy to tej samej osoby i tej samej choroby to wszystko należy umieszczać w jednym swoim wątku i kontynuować w nim dalszą historię. Posty scalone.

  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-01, 11:48   Temat: Proszę o interpretację wyniku USG-zwapnienie centralne
Bardzo prosze o interpretację wyniku USG:
"Fizykalnie :Na godz. 10 ok 3 cm od brodawki piersi prawej badalny guzek wielkości 1 cm słabo ruchomy względem otoczenia.
USG: Obie piersi o budowie mieszanej. Echo z podścieliska w normie. Przewody mleczne prawidłowe. Na godz.10 ok.3 cm od brodawki piersi prawej uwidoczniono obszar o obniżonej, jednorodnej echogenniczości o wymiarach 14,3x12 mm, ze zwapnieniem centralnym W dolach pachowych nad i podobojczykowych zmian nie stwierdzam. Wskazana weryfikacja histopatologiczna-biopsja gruboigłowa"
Przede wszystkim zastanawia mnie to zwapnienie centralne. Wygląda to tak,że w środku guzka mam białą plamkę. Będę wdzięczna za odpowiedź.

[ Dodano: 2017-02-01, 13:05 ]
Jeszcze jedno pytanie, a czy jest możlwie by radiolog w guzie zobaczył zwapnienie a to był znacznik rtg. Choć innych nie widział a mam ich 4. załaczam zdjęcie zmiany.
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-06, 16:06   Temat: Zmiany w piersi
Witam chciałam prosić o interpretację wyniku histopatologicznego"tkanka tluszczowa oraz pojedyncze przewody z cechami hyperplazji". Czy coś to znaczy czy tylko obserwacja? Szczerze ta pierś rwie mnie okrutnie ale może to po biopsji która miałam 2 tygodnie temu:(
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-09, 22:11   Temat: Zmiany w piersi
Gaba Bardzo chętnie podjelBym dyskusje z dr tylko nie miałam dostępu do wyników więc nie wiedziałam o co pytać. Wyniki zobaczyłam w dniu wizyty więc raczej byłam bez szans. Z reguły nie daje się tak zbyć. Jutro jadę prywatnie na usg a potem odpuszczam i czekam,czas pokaże. Przeprosilam bo trochę poczułam się jak nieproszony gość tego forum. Nie mam kogo się ,zapytać a liczyłam ze to jest miejsce gdzie można znaleźć odpowiedź lub wsparcie..dziwne na codzień ja je daje innym..Pozdrawiam wszystkich i dużo zdrowia życzę.
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-09, 09:55   Temat: Zmiany w piersi
DZIĘKUJĘ Olu . Jutro jadę zrobic już prywatnie USG do CO w Katowicach,tak dla spokoju. Może podpowiedzą mi co zrobić bo strasznie rwie mnie ta pierś i to nie jest przyjemne:(
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-09, 09:13   Temat: Zmiany w piersi
Dziękuję, przepraszam,może faktycznie chaotycznie to opisałam..Tak wszystkie zmiany zostały poddane biopsji i tak jak podałam wcześniej rozpoznano włókniaki. To pierś prawa. Rozumiem,że mogę spokojnie przeczekać te pół roku? Zastanowiła mnie pierś lewa która nie została do końca zdiagnozowana i dostała BIRADS 0. Może masz rację poczekam. Przepraszam,że zawracam głowę, macie poważniejsze problemy zdrowotne na głowie. Ja po prostu nie mam kogo się zapytać:( dziękuję i pozdrawiam.
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-08, 22:06   Temat: wyniki..doradzcie co robić
Witajcie,
Odebrałam wyniki: Fibroadenoma, Kategoria B2(X3) i FIBROSCLEROSIS(X1)KAT. B2.
wIEM ,że to zmiany łagodne ale dziwi mnie ,że tylko tyle na opisie ,żadnych danych dot. pobranego materiału. Nie wiem może tak i jest ,że tylko rozpoznanie ,ale jak taki wynik skonsultować z innym lekarzem?Niestety nie udało mi się uzyskć żadnych informacji od doktora (kolejnego przypadkowego;() Czekałam 6 godzin na wizyte, weszłam na maks.5 minut,Pan dr nie umiał znaleźć się w tych moich wynikach, nawet ich nie przejrzał wcześniej:((masakra Powiedział,że wycinać nie będzie bo on nie widzi sensu:( mam wyznaczoną wizyte na maj 2017. Szczerze żadna to przyjemnosc nosić" bomby "wszak oznakowane ale bomby.Ale dyskusji żadnej nie było:(( Dodatkowo w koncu otrzymałam wynik z ABVS "w piersi lewej na godz.2.30 ok.6,3 cm od brodawki na obwodzie stożka gruczoło9wego, na głębokości 16 mm pod skórą widoczna jest owalna, hypoechogeniczna zmiana o wym,. do 19x6mm o niepewnym charakterze-do dodatkowej oceny w badaniu USG klasycznym pod kątem ew, kwalifikacji do biopsji-w różnicowaniu lityguzek,torbiel powikłana ,ew. fragment zrazika tłuszczowego.BIRADS 0" Oczywiście nikt nawet nie zrobił USG ,nikt nie sprawdził o biopsji nie wspomnę.A może przesadzam? Proszę poradzcie czy jest sens konsultacji jeszcze z kimś tych wyników? i z kim? onkologiem? chirurgiem?radiologiem?Nie wiem już co robić. Dodatkowo paskudnie "rwie" mnie ta lewa pierś ale Pan doktor powiedział,ze to nic bo rak nie boli:(
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-25, 14:40   Temat: Zmiany w piersi
Dziękuję :)

[ Dodano: 2016-10-25, 21:29 ]
Podobno I biopsjatj wyniki są ok..tzn w wyniku zerkniecia lekarza bo wynbiku jeszcze nie było opisanego..wiem też dlaczego nie zrobiono mi biopsji 4 zmian od razu:( z powodu punktów NFZ :cry: masakra . Podobno za dwie biopsje dostają więcej punktów niz za jedną:((co w sumie jest oczywiste. Tylko dla mnie to ogromna rózniuca bo za I razem Pani zrobiła to profesjonalnie bo mialam tylko strupek. Po drugiej biuopsji mam całą fioletową i siną pierś, guz dwa razy wiekszy..pewnie z powodu krwiaka :?ale?: I ej biopsji w sumie sie nie bałam az tak bo ta sonograficznie podejrzana była na II biopsji, która była 20.10 Czemu to tak długo trwa???Kazda biopsja też inaczej opisana. W II biopsji I zmiana " zlokalizowano na godz. 10 obwodowo strukturę hypoechogenną o nieco zatartych obrysach"i II zmiana "zlokalizowany obszar zaburzonej architektury tkanek o obniżonym echu, wielkosci do 10 mm"
Może mi ktoś to przetłumaczyć na polski???
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-25, 13:03   Temat: wyniki
Kochani gdzie dzwonić żeby dopytac o wyniki czy juz są? Jestem kłębkiem nerwów a wizyta dopiero w przyszłym tygodniu:(

[ Dodano: 2016-10-25, 13:18 ]
tzn wiem ,że do Centrum Onkologii w Gliwicach tylko czy na centralę czy może do tego zakładu radiodiagnostyki gdzie biopsję robiono?
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-16, 14:47   Temat: Zmiany w piersi
W czwartek mam kolejną tzn kolejnych 2 :cry: lekarka powiedziała tylko że naraz zrobi tylko dwa guzki a lekarz który dał mi skierowanie stwierdził że nie ma wpływu na to czy lekarz zrobi biopsję lub nie :-( dziwne bo to jedno miejsce. Jakby brak komunikacji :-( ciekawa jestem co dalej ?czy mi powycinaja te świństwa czy nie? :roll:
  Temat: Zmiany w piersi
Elka1975

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-16, 09:01   Temat: Zmiany w piersi
Dziękuje za informację :) a. Czy spotkał się ktoś z tym że nie chcieli zrobić biopsji więcej niż 2 guzków?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group