1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Autor Wiadomość
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #76  Wysłany: 2011-11-29, 16:30  


Ewelina Żurek, dr Lasota przyjmuje razem z dr Paszko.w CO w Warszawie
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
monita138 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 82
Pomogła: 2 razy

 #77  Wysłany: 2011-11-29, 20:41  


Jeśli możesz Ewelino to prześlij mi na pw numer i ile kosztuje mniej więcej taka konsultacja? Żebyśmy byli przegotowani finansowo. Dziękuję bardzo za pomoc. Homer nie wiem czy mogę podawać nazwisko doktora, który jest prowadzącym taty:/ ale uważam, że jest to bardzo dobry i miły doktor. ( nazwisko na literkę K)- podałam tylko pierwszą literę bo nie mam pojęcia czy mam takie prawo, aby podać nazwisko tak jak wcześniej napisałam. A u Pana kto był prowadzącym jeśli można wiedzieć. Pozdrawiam
 
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #78  Wysłany: 2011-11-30, 00:36  


Operował mnie W.Kupis.Bardzo dobry i kontaktowy torakochirurg.
Ps Wydaje mi sie ze jesli lekarz jest dobry i go chwalimy to mozemy wymieniac jego nazwisko :)
 
monita138 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 82
Pomogła: 2 razy

 #79  Wysłany: 2011-12-01, 21:41  


Witajcie, tatę również operował i nadal jest prowadzącym lekarzem doktor Kupis:) sympatyczny człowiek. A jak pana samopoczucie? Życzę zdrówka i siły
 
monita138 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 82
Pomogła: 2 razy

 #80  Wysłany: 2011-12-15, 08:17  


Witam wszystkich serdecznie, mój tata znowu jest w szpitalu niestety moje obawy o przerzuty na lewe płuco się potwierdziły, lekarz też wspomniał o komorze powietrza w miejscu płata, który został tacie usunięty z prawego płuca. Niestety taty rany nie mogą zamnknąć ponieważ ma jakąś bakterie, po niedzieli ma wrócić na przepustkę na święta więc będę miała wtedy dokładne wyniki badań. Proszę powiedzcie mi co oznacza ta komora powietrza i w jakiej jesteśmy sytuacji :-( pozdrawiam serdecznie
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #81  Wysłany: 2011-12-15, 09:54  


monita138, nie pomogę merytorycznie, chciałam tylko napisać, że trzymam kciuki o dalszą walkę Taty i Waszą.
Ściskam,
Ewelina
 
monita138 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 82
Pomogła: 2 razy

 #82  Wysłany: 2011-12-21, 16:17  


Dziękuję Ewelino za dobre słowo:) jutro jadę po tatę wraca do nas znowu na 3 tygodnie , a potem znowu na oddział. W piątek mamy pierwszą konsultacje onkologiczną w Bydgoszczy, jak myślicie o co pytać ewentualnie lekarza? Boje się ponieważ tata nie wie jeszcze o przerzutach do lewego płuca, a na tej wizycie zapewne się dowie:( oby się nie załamał,chociaż i tak jest bardzo dzielny i mówi, że damy rade:) pozdrawiam

[ Dodano: 2011-12-21, 16:18 ]
Proszę o podpowiedź o co pytać lekarza onkologa?
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #83  Wysłany: 2011-12-22, 08:45  


monita138, ja zapytałambym co dalej?
Czy będą wykonane jakieś dodatkowe badania/jakie? Skoro są przerzuty to czy podadzą chemię/naśiwetlania? Jaka chemia/jakie naświetlenia? Co z komorą powietrza? Po prostu co dalej?
Jakie byś pytania nie zadawała to weź ze sobą kartkę i notuj.
Niewiele pomogę ale trzymam kciuki.
Ewelina
 
monita138 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 82
Pomogła: 2 razy

 #84  Wysłany: 2011-12-26, 22:11  


Witajcie, niestety mój tata nie dostanie lamp, radioterapeuta powiedział, że chemie i mamy udać się do chemioterapeuty,ale pierwsze wolne terminy są na kwietnia:( więc będziemy próbowali dostać się prywatnie , jak długo czeka się na wizytę prywatna, ponieważ tata ma dostać chemie jak najszybciej. Jak okazało się to tata ma przerzuty na prawym i lewym płucu. Radioterapeuta nazwał to postacią rozsianą, niestety jest również płyn, jutro napisze dokładny opis tk . I co dalej będzie?:(
 
lil 


Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: gdańsk

 #85  Wysłany: 2011-12-26, 22:14  


a gdzie mieszkacie? w gdańsku w AMG terminy są dwutygodniowe. WIEM, to na 100%
_________________
lil
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #86  Wysłany: 2011-12-26, 22:16  


Zgłosiliście się na oddział onkologii i tam powiedzieli Wam, że terminy są na kwiecień?
_________________
 
monita138 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 82
Pomogła: 2 razy

 #87  Wysłany: 2011-12-27, 09:25  


Tak w poradni onkologicznej powiedziała nam Pani, ale właśnie przed chwilą poprosiłam panią , która siedzi z lekarzem w gabinecie i dopisała nas na piątek na wizytę:)

[ Dodano: 2011-12-28, 08:00 ]
TK klatki piersiowej - stan po lobektomii górnej prawej z resekcją górnych żeber. Od przodu, przymostkowo, w miejscu resekowanych przednich odcinków żeber 1 i 2 prawego widoczne jest ok. 35 mm zgrubienie tkankowe o niejednoznacznej etiologii - naciek npl lub zapalny - do USG?
Ponadto widoczne są w obu płucach zaburzenia upowietrznienia, blizny i guzki będące najpewniej zmianami mts - największy w płacie górnym lewym 14 mm. Śladowa ilość płynu w opłucnej po stronie prawej. Powyżej szczytu płuca prawego powietrzna komora opłucnowa niewypełniona płynem. Struktury kostne klatki piersiowej bez zmian podejrzanych o mts. Nadnercza w granicach normy.

Bardzo proszę o opinie. Radioterapeuta powiedział, że chemia może być podana w taty stanie. Okaże się w pt co powie chemioterapeuta. Jakie są rokowania w tym przypadku? pozdrawiam
 
monita138 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 82
Pomogła: 2 razy

 #88  Wysłany: 2011-12-28, 17:47  


Czy mógłby ktoś z fachowców zwrócić uwagę na wyniki tk mojego taty bardzo proszę, czy jest bardzo źle?
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #89  Wysłany: 2011-12-30, 11:28  


monita138 napisał/a:
Czy mógłby ktoś z fachowców zwrócić uwagę na wyniki tk mojego taty bardzo proszę, czy jest bardzo źle?

chciałam tylko odświeżyć ;)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #90  Wysłany: 2011-12-30, 11:52  


Rokowanie jest niestety złe, zresztą pisała to już DSS we wcześniejszych postach.
Obecnie nowotwór jest już w stadium bardzo zaawansowanym, w którym nie ma możliwości na jego wyleczenie - wskazane jest w teorii jedynie leczenie paliatywne.

Pytanie - co z raną, wygoiła się już na tyle, by można było podać chemię?
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group