1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płaskonabłonkowy pluca prawego
homer366

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 86041

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-28, 14:22   Temat: rak płaskonabłonkowy pluca prawego
Maciek76,
To onkolog decyduje czy i ile ma podać chemii .Moze zwiększyć lub zmniejszyć !On zna stan pacjenta i stan choroby i sie na tym zna !
Ale to pacjent decyduje czy ją będzie ja kontynuował czy nie !

Tylko jest jedno ale ! Żebyście potem nie żałowali że cos można było zrobic a wyście nie zrobili !
Wiec nic spontanicznie tylko przemyślcie na spokojnie i skonsultujcie to :)
Pozdr A
  Temat: Rak PŁUCA Z przerzutami na wątrobe POMOCY!
homer366

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 15985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-27, 21:51   Temat: Rak PŁUCA Z przerzutami na wątrobe POMOCY!
::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: rozedma,rozstrzenie oskrzeli i guzek w płucu
homer366

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15964

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-18, 16:53   Temat: rozedma,rozstrzenie oskrzeli i guzek w płucu
W styczniu 2011.
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
homer366

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 43795

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-07, 01:51   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert, z dexametazonEM raczej nie eksperymentuj ! Po to lekarz go daje żeby ograniczyć dolegliwości spowodowane np.obrzękiem w mózgu .Moze to skutkować że chory będzie sie źle czuł (:
Po co są organizowane takie oddziały ?? Sam sobie odpowiedziałeś :) Pracują tam fachowcy którzy są uwrażliwieni na pacjentów hospicyjnych i jakby mieli większą wrażliwość w stosunku do tych pacjentów :)

Co do wielkości guzów to jak każdy pacjent jest inny to i każdy guz jest inny .Jedne mogą rosnąc bardzo szybko inne wolno .Duzo też zależy od tego w jakim stanie jest organizm pacjenta .
  Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
homer366

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 24523

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-02, 23:20   Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
Po operacji lekarze zalecają jak najszybszą "pionizację" :) więc jak nic sie szczególnego nie przytrafi (odpukać :) ) to jest to normalny czas na opuszczeniu szpitala .Pacjentowi to nie szkodzi a w kolejce czekają następni .
Pozdr dla mamy :)
  Temat: rak płaskonabłonkowy pluca prawego
homer366

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 86041

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-19, 12:45   Temat: rak płaskonabłonkowy pluca prawego
Maciek76,
Tak . Ale nie zawsze operacja dochodzi do skutku .Mogą wystapic przeciwskazania.
jeśli możesz załącz całą dokumentację lekarską .
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 188593

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-08, 00:10   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Gratulacje Kasiu :-D
  Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
homer366

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 24523

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-07, 20:33   Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
nasturcja,
jeżeli będzie mama miała tam PET robiony to sprowadź najpierw dojazd .PET jest na terenie szpitala ale położony dość daleko za głównym budynkiem(dlatego najlepiej wjechać boczną lewą bramą .Z mama będziesz mogła być tylko do podania kontrastu (dla mnie miał ohydny smak anyżku ale go jakoś wypiłem )Aparatura jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce a obsługa i lekarze bardzo mili .
Pozdr A
  Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
homer366

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 24523

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-04, 00:52   Temat: zmiany w plucach mojej Mamy
nasturcja,
Instytut to jest szpitala a poradnia jest przy szpitalu .
Raczej nie ma co liczyć na skierowanie do szpitala bo sa tam spore kolejki i na pewno swoje trzeba będzie odczekać .Na badania typu TK też nie jest tak łatwo dostać się od razu .
Nie wiem do jakiego lekarza traficie .
Jak masz jakieś pytania to pytaj bo miałem tam operację i jestem w dalszym ciagu pod ich opiekom
Pozdr i dużo sił zycze bo naprawdę masz trudna drogę przed sobą .
A
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
homer366

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 82300

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-17, 19:34   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
To są typowe objawy guzów w głowie .
Pewnie powiększa się obrzęk i potrzeba by więcej sterydów w konsultacji z lekarzem :uuu:
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 188593

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-12, 00:12   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36,
Kasiu za bardzo się chyba przejmujesz :) Ostatnio tez mam kiepskie dni (zawroty,osłabienie itp ) mimo ze kontrolne RMI wypadło dobrze (guz i obrzęk zmniejsza sie i nie widać przerzutów)mam odstawić powoli sterydy i odwadniać się za pomocą Furosemidium.Podejrzewam że te złe samopoczucie u mnie jest związane z pogodą i zmianami ciśnienia .raz mam lepsze raz gorsze dni ,raz męczy mnie wejście na 1 piętro a następnym razem wchodzę swobodnie na 3 :) :) Tak sami z nastrojem raz jest lepszy raz gorszy .Niestety tak jest w tej chorobie (:(:(

Pozdrawiam A :)
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
homer366

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 83707

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-03-12, 23:24   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Super :-D :brav: Czekamy na szczegóły :)
  Temat: choroba mojego teścia........pomóżcie
homer366

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 52639

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-17, 18:28   Temat: choroba mojego teścia........pomóżcie
guzia,
Chemia paliatywna nie ma na celu wyleczenia bo juz rak jest tak zaawansowany że nie mozna go się pozbyć z organizmu (przerzuty ,mikro przerzuty itp)Głownie po to ją sie daje żeby wydłuzyć życie chorego i zapewnić mu jak najmniej bólu i innych dolegliwości związanych z choroba .Ale jak to w zyciu jednym pomaga drugim nie .
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
homer366

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28465

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-16, 11:41   Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss, hagnoss,
O tym czy podać kontrast decyduje lekarz .Jeśli podczas TK widzi na ekranie to co chce zobaczyć to kontrastu nie podaje bo jest on mimo wszystko szkodliwy dla organizmu (dla nerek )
  Temat: Jakie perspektywy ?
homer366

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16975

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-07, 23:12   Temat: Jakie perspektywy ?
Bogdan,
Dowiedz się gdzie są te bloczki .Zadzwoń na Paramofologie na Płocką i umów się z Panią w Sekretariacie (jest miła i bardzo pomocna)
Zakład Patomorfologii..........................022 43 12 257
Bez problemu wypożyczą Ci bloczek (jezeli jesteś upoważniony-sam wypożyczałem i nie było problemu)
Dowiedz sie również bo jak mnie pamięć nie myli to oni oznaczaja EGFR i KIRAS (trzeba czekać ok 10-14 dni)
Kwestia płacenia.
1.Sam płacisz za oznaczenie.
2.Lekarz prosi o oznaczenie a koszty pokrywa NFZ
3.Lekarz kieruje prosbe a płaci firma farmaceutyczna chyba Roche (jeśli pacjent bierze udział w badaniach klinicznych)
Powodzenia
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group