1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 180
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wielkokomórkowy
homer366

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5497

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-11, 21:49   Temat: Rak wielkokomórkowy
z tego co pamietam na Plockiej nie ma onkologa.nastepne kontrolne wizyty bedzisz mial w przychodni przyszpiatalnej u innego lekarza .ja na Twoim miescu poszedlbym rowniez do onkologo .

Ps ja zaufalem lekarzowi ze wszystko jest ok i tylko wizyty kontrolne .przez to cierpie do dzis i dlatego namawiam kazdego do opieki onkologicznej
  Temat: Nowotór płuca taty.
homer366

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 34078

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-05, 13:16   Temat: Nowotór płuca taty.
Spróbuj na Szaserów .Kiedyś była tez prywatna klinika przy Banacha i były krótkie terminy.Tylko wiesz że prywatnie to do drogo kosztuje ?
Pozdr AT
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutem do płuc
homer366

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6565

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-28, 16:07   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutem do płuc
Lekarze i użytkownicy :) Czyli osoby które na tym sie znają .Dlatego żeby dostać odpowiedz na swoje pytania powinnaś zamieścić wyniki wszystkich badań albo przepisać je w całości
Pozdr AT
Poczytaj inne watki to zorientujesz sie w działalność forum
  Temat: kalafiorka83 - komentarze
homer366

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 12325

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-12-29, 11:49   Temat: kalafiorka83 - komentarze
To nie szpitale ani lekarze !
Takie jest po prostu prawo że o stanie zdrowia pacjenta nie udziela się informacji przez telefon .Jedni lekarze udzielają inni nie .Ci co udzielają mogą mieć potem wielkie nieprzyjemność wiec wola nie ryzykować .
  Temat: Rak płuca pierwotny czy przerzuty ?
homer366

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-15, 01:33   Temat: Rak płuca pierwotny czy przerzuty ?
jo_a,
Pewnie jak bym się uparł to TK głowy tez bym miał :) ale potrzebne było mi RMI .Problem jest chyba z dużą ilością kontrastu ale nerki mam zdrowe i odpowiedni byłem nawodniony :)

PS jak przyniosłem skierowanie to w pracowni powiedzieli że bez problemu wykonają badanie.
  Temat: Rak płuca pierwotny czy przerzuty ?
homer366

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-15, 00:09   Temat: Rak płuca pierwotny czy przerzuty ?
jo_a,
Teraz miałem TK klatki piersiowej .jamy brzusznej .miednicy razem za jednym zamachem a parę dni wcześniej RMI głowy .
  Temat: Historia mojej mamy. Rak niedrobnokomórkowy
homer366

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7969

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-13, 02:33   Temat: Historia mojej mamy. Rak niedrobnokomórkowy
Z racji wielkości guza i przerzutów do mózgu jest to najwyższy IV stopień zaawansowania :(
Możesz jeszcze wkleić TK głowy ??? Nie było robione RMI ???
Tego jak długo nikt Ci nie powie bo każdy rak i każdy organizm jest inny i inaczej reaguje .
Jeżeli masz jednak możliwość to teraz najważniejsze jest żebyś jak najwięcej przebywała z mamą
Pozdr A

PS Nasi lekarze wyjaśnią Ci więcej
  Temat: Rak drobnokomórkowy płuc
homer366

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-10, 00:48   Temat: Rak drobnokomórkowy płuc
PatiSza,
Pati nie wiem jak to Ci napisać ??? żebyś sie dodatkowo nie stresowała ?

Przerzuty mogą juz być w mózgu tylko mogą być takie małe że ich na żadnych badaniach nie widac (odpukuje w niemalowane drewno) (: Nawet na MRI ! (: lub jeśli nie ma badań to mogą jeszcze nie dawać znać o sobie (:
Dlatego uważam że lekarze bardzo dobrze robia proponując naświetlanie głowy.
Trzyma się cieplutko :)
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
homer366

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-06, 01:29   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Nie zawsze .Mozna robić z kontrastem i bez (nie każdy organizm tak samo reaguje na kontrast .Jest to jednak bądź co bądź Trucizna i mogą byc organizmu uczulone na niego .Jest chyba tez sprawa nerek ale dokładniej nie wiem o co chodzi (:
  Temat: proszę o pomoc w interpretacji wyników mojej mamy!
homer366

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 27178

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-30, 13:50   Temat: proszę o pomoc w interpretacji wyników mojej mamy!
kochamswojąmamę,
Wskazane wykonanie KT klatki piersiowej. !
I to jak najszybciej .
Bo z RTG to tylko gdybanie i niepotrzebne nerwy i stre s
Pozdr A
  Temat: rak płaskonabłonkowy pluca prawego
homer366

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 86104

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-28, 14:22   Temat: rak płaskonabłonkowy pluca prawego
Maciek76,
To onkolog decyduje czy i ile ma podać chemii .Moze zwiększyć lub zmniejszyć !On zna stan pacjenta i stan choroby i sie na tym zna !
Ale to pacjent decyduje czy ją będzie ja kontynuował czy nie !

Tylko jest jedno ale ! Żebyście potem nie żałowali że cos można było zrobic a wyście nie zrobili !
Wiec nic spontanicznie tylko przemyślcie na spokojnie i skonsultujcie to :)
Pozdr A
  Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
homer366

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 52552

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-28, 00:58   Temat: płaskonabłonkowy rak płuc
Tak jak nie będzie przerzutów .Jak są przerzuty to raczej nie będą operować bo narażałoby to pacjenta na dodatkowe osłabienie organizmu i dyskomfort w dalszym życiu (np paraliż i długa rechabilitcja0
W GK wypala sie do 3 guzów i do wielkość ok 3 cm
  Temat: Rak PŁUCA Z przerzutami na wątrobe POMOCY!
homer366

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-27, 21:51   Temat: Rak PŁUCA Z przerzutami na wątrobe POMOCY!
::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: tu pulmonis dex susp
homer366

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 28519

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-27, 12:27   Temat: tu pulmonis dex susp
I bardzo dobrze że będzie czekała w domu :) :)
1.Odpocznie psychicznie a wy będziecie mogli się nią cieszyć i rozpieszczać .
2.Być może dzięki temu uniknie zarażeniu sie jakaś chorobą ! W szpitalach zarazki latają jak pyłki na wiosnę (:

W zależności od wyników albo będzie kontynuowane w danym szpitalu np.operacja albo w innym .Nie w każdym szpitalu jest onkologia
Pozd A
  Temat: Rak płuca + przerzuty do mózgu
homer366

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4699

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-27, 03:26   Temat: Rak płuca + przerzuty do mózgu
Niestety mogą (:(:(
Mogą skierować ją do innego szpitala albo (nie pamiętam jak to sie nazywa ale to szpital organizuje)do domu opieki dla obłożnie chorych lub załatwią hospicjum jak stwierdzą ze juz nic nie mogą zrobić.
Nóz to dobre wyjście(operują do 3 guzów ale pod koniec roku marne szanse (:(:(Kolejki sa ogromne.(:
PS Trochę za mało opisaleś i nie wkleiłeś badań wiec ciężko cokolwiek Ci poradzić (:
Pozd A
 
Strona 1 z 12
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group