1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 82
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuca lewego z obustronnym włóknieniem płuc
monita138

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 26692

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-21, 19:17   Temat: rak płuca lewego z obustronnym włóknieniem płuc
Witam, cieszę się , że mogłam coś podpowiedzieć. Najważniejsze ,że mama czuje jakąś różnice podczas oddychania. Niestety postępu choroby nikt z nas nie zatrzyma , ale walczymy o naszych bliskich i oni sami o siebie. Doskonale Cie rozumie i wiem co czujesz , że choroba postępuje a ty nie możesz tego zmienić:( Spędzaj z mamą jak najwięcej czasu, ja niestety już nie mogę porozmawiać z tatą:( strasznie mi go brakuje :( pozdrawiam ciepło i życzę dużo siły,walki Tobie i mamusi :)
  Temat: rak płuca lewego z obustronnym włóknieniem płuc
monita138

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 26692

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-10, 21:43   Temat: rak płuca lewego z obustronnym włóknieniem płuc
witam, my mieliśmy dla taty t;en wypożyczony z hospicjum domowego i naprawdę nie było problemu. Mój tatuś też nie chciał tlenu, ale jak już miał w domu to mówił że lepiej mu się oddycha i był zadowolony. Pozdrawiam i życzę zdrowia dla mamy.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
monita138

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58192

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-08, 19:39   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Bardzo mi przykro , wyrazy współczucia:(
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 40489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-08, 19:38   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Dziękuję wszystkim za kondolencje i dobre słowo:( z dnia na dzień czuję coraz większą pustkę, brakuje mi strasznie taty, zawsze był taki wesoły, kochany , zgodny , nie zrobił nikomu nic złego tak ciężko bez taty:( Na pogrzebie ksiądz tak dobrze mówił o tacie i to całą prawdę , a teraz go z nami nie ma:( Moja córcia cały czas mówi ,, Mamuś, a dziadzia Krzysiu widzi mnie? Jedziemy do dziadzi zapalić światełko? Ostatnio gdy leciał helikopter powiedziała : ,, Mama dziadzia Krzysiu leci do nas." Aż serce pęka bo taki był kochany:( pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę wszystkim dużo siły.
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 40489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-20, 15:53   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witajcie chciałabym bardzo podziękować osobom , które udzieliły mi pomocy na tym forum. Muszę przyznać , że dzięki forum wiele rzeczy się dowiedziałam. Mój tatuś zmarł dzisiaj o 3: 30:( odszedł od nas śpiąc tak jak chciał. Jeszcze raz dziękuje za wszelką pomoc.
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 40489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-30, 21:29   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witam Cię Ewelino, właśnie zdecydowaliśmy (oczywiści za zgodą taty), że skonsultujemy tatę jeszcze z 2 innymi onkologami. Jeden z nich już zaproponował czwartek na konsultację, a do drugiego będę próbowała dodzwonić się jutro ranko. Zobaczymy co powiedzą. Straszna jest ta choroba:( pozdrawiam Cie serdecznie
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 40489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-28, 20:35   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witajcie , my jesteśmy już po wizycie w CO w sprawie radioterapii:( Pani doktor powiedziała tacie , że może podać radio ale to może znacznie pogorszyć taty stan i nie poleca. Więc tacie lampy nie pomogłyby , a bardziej zaszkodziły:( Wytłumaczyła tacie dlaczego i tata zdecydował , że nie chce naświetlań. Powiedział , że chce chociaż ostatnie miesiące przeżyć normalnie, spokojnie , a nie ze skutkami ubocznymi itd:( Uszanowaliśmy taty decyzję co do naświetleń chociaż to bardzo ciężkie :cry: tata mówi już szeptem:( co można tacie dać , a by choć trochę zmienił się głos? Ja z siostrami chcemy skonsultować taty sytuację z innym onkologiem prywatnie myślicie , że powie nam coś innego co do lamp? pozdrawiam i dziękuje za pomoc jaką otrzymaliśmy na forum:*
  Temat: WYNIKI MAMY
monita138

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 28972

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-26, 08:27   Temat: WYNIKI MAMY
Bardzo mi przykro:(
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 40489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-26, 07:57   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Muszę, damy radę razem z siostrami, mama niestety też w szpitalu dzwoni pyta co chwile o wyniki taty i co powiedzieć. Nie powiedziałam prawdy do końca :( najgorsze jest to , że było dobrze , a teraz lekarz powiedział takie słowa:( czy naprawdę jest aż tak źle , oby tata był jak najdłużej z nami. Widać po tacie ,że boi się strasznie teraz badań , wyników - wcześniej tak nie było. Teraz siedzi taki zamyślony:( Mało co się uśmiecha :(
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 40489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-25, 22:07   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Zmiany naciekowe przy aorcie miałyby być naświetlane,tak mówiła Pani onkolog. Dziękuję Pani za odpowiedzi, jakoś nie mogę się odnaleźć w tej całej sytuacji:( Do tej pory dawałam rade, a dzisiaj nie daje rady i nie mogę zrozumieć dlaczego:(
  Temat: Prośba o interpretację wyników PET
monita138

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 12268

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-25, 21:48   Temat: Prośba o interpretację wyników PET
Straszna jest ta choroba:( bardzo mi przykro:( Wyrazy współczucia.
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 40489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-25, 21:32   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Jedziemy w czwartek do Bydgoszczy, tata dostał skierowanie do szpitala nie do poradni, więc nie wiem czy zostanie tam czy wróci z nami. A jak Pani uważa ma tata szanse na radioterapię? Jakie to jest straszne ,że nie można pomóc :( może jeszcze ta radioterapia. Co do jakości to staramy się zagwarantować jak najlepszą opiekę , staramy się jak tylko potrafimy bo to nasz tata. Może coś mogę jeszcze zrobić dla taty co pomoże? ja już sama nie wiem :cry: :cry: :-(
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 40489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-25, 20:57   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Ale jest bardzo źle , tak jak Pani onkolog powiedziała - ,, Teraz czeka nas najgorszy czas , niestety" ? Czy to znaczy , że taty może wkrótce z nami nie być?
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 40489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-25, 17:02   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witajcie, niestety jest coraz gorzej:( mam wyniki TK z 18 września tego roku, proszę powiedzcie jak jest źle? Pani onkolog powiedziała mi , że mamy się przygotować na najgorsze:( tata dostał skierowanie na konsultacje w sprawie radioterapii jak myślicie ma szanse? Poniżej jest aktualne TK:

TK klatki piersiowej - 18.09.2012
W porównaniu z badaniem poprzednim obecnie progresja w wielkości widocznych poprzednio zmian meta, obecnie największe zmainy w płucu prawym wielk. do 22 mm, w płucu lewym wielk. do 43 mm.
Niektóre ze zmian, w płucu prawym w segm. 2 oraz w płucu lewym w segm. 1/2 prawdopodobnie z rozpadem, z wytworzeniem wewnątrz jamy. Poza tym pojawiły się także poj. nowe zmiany wielkości do 7 mm. Nieco większy też obszar zmian naciekowych przy aorcie wstępującej po str. prawej, obecnie wielkość 30*22 mm.
Poza tym obraz narządów klatki piersiowej jak poprzednio. Narządy nadbrzusza dostępne badaniu (poza torbielami w nerkach) bez uchwytnych patologii.
Przebudowa sklerotyczna górnych kręgów piersiowych, nie można wykluczyć ew. meta.

TK głowy, badanie bez i po dożylnym podaniu śr. cieniującego:
Struktury mózgowia bez uchwytnych zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, bez przemieszczeń, nieposzerzony. Torbiel przegrody przezroczystej szer. 4 mm. Obszarów nieprawidłowego wzmocnienia nie stwierdza się. Kości podstawy i sklepienia czaszki bez zmian patologicznych.

Bardzo proszę o pomoc, ja jestem przerażona :( tata strasznie się zmienił ma popuchniętą twarz, czerwoną szyję, skórcze dłoni powracają, a od dwóch dni ma straszną chrypę czasami go nie słychać:( jakie to ciężkie:( a moja córcia u lekarza cały czas mówiła "dziadzia jest zdrowy nie potrzepuje syropków" :cry: Jeszcze raz proszę o pomoc
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 40489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-08, 20:27   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witam, dziękuję bardzo za podpowiedź od czego to może tak się dziać. Z tata pojechaliśmy wczoraj do szpitala i podano kroplówkę - nootropii. I jak na razie jest ok. pozdrawiam
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group