1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Moja przygoda z czerniakiem
Autor Wiadomość
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2017-07-31, 14:27  


Witaj marjas42 U mnie to wyglądało tak: najpierw mail do prof.Rutkowskiego odpisał w expresowym tempie kazał zarejestrować się do jego zespołu (teraz już wiem że albo do niego albo wcale )rejestrowałem się telefonicznie poinformowano mnie ze mam przyjechać ze skierowaniem .Po przyjeździe w bloku E pobierałam karteczkę z automatu (jak w zusie) do rejestracji żeby potwierdzić swoje przybycie i tu muszę Ci powiedzieć że spoznilismy się bo popsuł nam się samochód na trasie i trzeba było go ściągać lawetą ....i czekanie pod 30 Pani doktor wywoływała po nazwisku ...weź bloczki po usunięciu zamienia i odcięcie blizny bo ja to musiałam mieć wypożyczysz je ze szpitala gdzie usuwał znamię...trzymaj się ciepło i głowa do góry dobrze trafiłaś tutaj dowiesz się więcej niż lekarze chcą mówić chyba że sama będziesz sie pytała...a w ogóle napisz na kartce jakie masz pytania
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #17  Wysłany: 2017-07-31, 15:28  


Przy takich parametrach czerniaka jakie ma marjas42 nie sądzę żeby potrzebne było wypożyczanie bloczków a pod gabinetem wyczytują od niedawna po numerku z kontrolki (ochrona danych osobowych).
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #18  Wysłany: 2017-07-31, 15:52  


Wygląda na to ,ze masz identyczne wyniki jak ja.
We wrześniu miną 2 lata od diagnozy ,u mnie było tylko docięcie i teraz kontrola co kilka miesięcy.
Przed i po czerniaku kilka znamion usuniętych .
Mam nadzieję ,ze tak już zostanie czego i Tobie życzę :)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #19  Wysłany: 2017-07-31, 16:55  


marjas42
Poczytaj sobie proszę trochę fachowej literatury będziesz więcej wiedziała, będziesz więcej świadoma http://www.onkologia.zale...aki%20skory.pdf a resztą tutaj zajmie się ogromna grupa wsparcie, która nie da Ci beczeć i odpowie na każde Twoje pytanie.

pozdrawiam
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #20  Wysłany: 2017-07-31, 17:08  


I przed wizytą może spisz sobie na karteczce o co byś chciała zapytać, bo pod wpływem emocji związanych z wyjazdem, rejestracją, oczekiwaniem możesz potem zapomnieć zapytać o wszystko co byś chciała wiedzieć :)
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #21  Wysłany: 2017-07-31, 22:08  


dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie i słowa pocieszenia, tak, ja wiem, że wielu z Was ma gorsze wyniki ode mnie, ale co to zmienia? czerniak wszystkim nam jednakowo wywraca życie do góry nogami, strach, przerazenie, niedowierzanie, mam wciąż poczucie, że już nic nie będzie takie samo, niepewność zostaje, a przeciez jeszcze tydzień temu swiat był taki piękny

[ Dodano: 2017-07-31, 22:10 ]
i proszę jeszcze o informację co macie na mysli pisząc "bloczki po usuwanym znamieniu"? nie bardzo rozumiem co to
_________________
zagubiona, przerażona
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #22  Wysłany: 2017-07-31, 22:56  


marjas42 napisał/a:
(...)czerniak wszystkim nam jednakowo wywraca życie do góry nogami, strach, przerazenie, niedowierzanie, mam wciąż poczucie, że już nic nie będzie takie samo, niepewność zostaje, a przeciez jeszcze tydzień temu swiat był taki piękny

Tak jest, diagnoza wywraca życie do góry nogami i powoduje, że zaczynamy się zastanawiać co z nami będzie. Każdy przechodzi ten etap i strach na pewno pozostaje na zawsze, ale uwierz, że może być jeszcze piękniej niż było do tej pory. Masz dobre wyniki pierwotne i tak jak wszyscy już wspomnieli, ogromne szanse na to, aby sprawa tylko na tym się zakończyła.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #23  Wysłany: 2017-08-01, 12:56  


marjas42, "bloczki po usuwanym znamieniu", to nic innego jak Twój wycięty czerniak przechowywany w odpowiednim preparacie w miejscu gdzie był przebadany. Też jednak uważam, że na chwilę obecną nie ma po co wypożyczać. Oczywiście, że czerniak jak i inne choroby onkoloiczne wywracają życie do góry nogami, ale Ty masz raptem tylko kilka % szans, że powróci. Na pewno przewrtościujesz swoje życie ale to jeszcze nie czas, żeby trumnę wybierać ;) Patrz ile nas tu jest z bardziej zaawnowanymi czerniakami i jakoś jeszcze się trzymamy na tym ziemskim padole 8-)

[ Dodano: 2017-08-01, 13:16 ]
A po takiej diagnozie, świat jest jeszcze piękniejszy, bardziej się go docenia. Z czasem się pogodzisz z dziadem i zobaczysz, że jeszcze będzie dobrze :)
 
STARYWYGA 


Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 130

 #24  Wysłany: 2017-08-01, 23:15  


No ćóż pech wspułczuje
teraz tylko dobry zaufany onkolog
z dobrego centrum onkologi
z kond jesteś
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #25  Wysłany: 2017-08-02, 11:41  


wczoraj byłam u onkologa na pierwszej wizycie, obejrzał wszystkie moje znamiona, zaliczył 3 do natychmiastowego usunięcia, usuwamy jutro o 19.20, oczywiscie strasznie się boję, bo wiem, że mój dotychczasowy czerniaczek nie grozi mi, póki co, katastrofą, ale te oczekiwanie na wyniki nastepnych trzech bedzie potwornie ciężkie

arawis
masz całkowitą racje, na wszystko patrzę już zupełnie inaczej, ale wiesz co? wolę jednak zdecydowanie swoje wczesniejsze życie :)

Starywyga
jestem z Gdyni[/b]

[ Dodano: 2017-08-03, 09:28 ]
Byłam dziś u rodzinnego po skierowanie na morfologie, RTG i takie tam, powiedziała mi, że na podstawie badania histopatologicznego, stwierdzajacego czerniaka, musi mi założyć kartę DILO, mam ją odebrać jutro, czy ktoś z Was wie po co taka karta? Czy wszyscy macie takie karty? Tak mało jeszcze wiem :-(
_________________
zagubiona, przerażona
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #26  Wysłany: 2017-08-03, 12:16  


marjas42 napisał/a:
musi mi założyć kartę DILO, mam ją odebrać jutro, czy ktoś z Was wie po co taka karta?

Karta DILO służysz do szybkiej diagnostyki w chorobach nowotworowych, przyśpiesza procedury.
marjas42 napisał/a:
Czy wszyscy macie takie karty?

Nie wiem czy wszystkie koleżanki i koledzy ją mają ale jeśli lekarza podejrzewa chorobę onkologiczną Jego obowiązkiem jest taką kartę wystawić pacjentowi.

pozdrawiam
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #27  Wysłany: 2017-08-03, 12:42  


marjas42 napisał/a:
Byłam dziś u rodzinnego po skierowanie na morfologie, RTG i takie tam, powiedziała mi, że na podstawie badania histopatologicznego, stwierdzajacego czerniaka, musi mi założyć kartę DILO, mam ją odebrać jutro, czy ktoś z Was wie po co taka karta? Czy wszyscy macie takie karty? Tak mało jeszcze wiem :-(

Pewnie większość z nas ma, wszystko zależy od lekarza, ale przy podejrzeniu bądź stwierdzeniu choroby nowotworowej DILO mocno się przydaje (i lekarz ma obowiązek ją wystawić) - będziesz miała o wiele szybciej wykonane badania, szczególnie USG, na które zwykle dosyć długo się czeka ;)

Tu znajdziesz więcej informacji: http://pakietonkologiczny.gov.pl/karta/
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #28  Wysłany: 2017-08-03, 13:29  


Dziękuję za szybkie odpowiedzi, świadomość, że nie jestem sama zostawiona sobie, że jesteście WY, jest nieprawdopodobnie budująca, zwłaszcza w taki dzień jak dziś (paskudny nastrój mnie dopadł).

Zwracam się do Was po radę. Na najbliższy poniedziałek jestem zaproszona przez prof.Rutkowskiego do Warszawy, ale myslę tak sobie, że skoro dziś mam mieć wycinane kolejne 3 znamiona w trybie pilnym, i nie mam wciąż wyniku badania "docinki", to może jednak niepotrzebnie będę zawracała profesorowi i innym czas? Czy nie lepiej będzie pojechać z wynikami kolejnych znamion? Tylko nie wiem czy jesli nie pojawię się we wstepnie umówionym terminie, to czy profesor już nie będzie chciał mnie więcej widzieć :-( Nie wiem co mam robić. Czy bedzie szansa na kolejny termin jesli zadzwonie za 2-3 tygodnie na rejestrację do profesora?
_________________
zagubiona, przerażona
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #29  Wysłany: 2017-08-03, 13:47  


marjas42 napisał/a:
(...)świadomość, że nie jestem sama zostawiona sobie, że jesteście WY, jest nieprawdopodobnie budująca, zwłaszcza w taki dzień jak dziś (paskudny nastrój mnie dopadł).

Chyba każdego takie dni dopadają. Ja z własnego doświadczenia powiem Ci, że mnie też ;) Świadomość tego, że ktoś Cię wspiera (chociażby myślą i słowem), jest bardzo ważna. Forumowicze niosą ogromne wsparcie więc pisz jak Ci źle, zawsze ktoś się odezwie.

Cytat:
Czy nie lepiej będzie pojechać z wynikami kolejnych znamion? Tylko nie wiem czy jesli nie pojawię się we wstepnie umówionym terminie, to czy profesor już nie będzie chciał mnie więcej widzieć :-( Nie wiem co mam robić. Czy bedzie szansa na kolejny termin jesli zadzwonie za 2-3 tygodnie na rejestrację do profesora?

Najlepiej napisz maila do Profesora i zapytaj co zrobić. Podobno sprawnie odpowiada, a jak podasz numer telefonu, to może nawet oddzwoni ;) Lepiej będzie jak go poinformujesz wcześniej, powiesz szczerze, że nie masz wyników, i zapytasz czy nie lepiej byłoby się spotkać jak będziesz miała uzupełnioną dokumentację.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #30  Wysłany: 2017-08-03, 16:03  


Ja mam kartę, ale więcej miałam przez nią problemów niż korzyści. A odnośnie wizyty, zrobiłabym tak jak radzi lady_carrot.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group