1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Moja przygoda z czerniakiem
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #91  Wysłany: 2017-09-27, 19:22  


Martyś napisał/a:
W wiekszości przypadków mammografię można z powodzeniem zastąpić dobrym usg.

Można ale chyba koleżanka marjas42, ma trochę więcej lat skoro
marjas42 napisał/a:
wzywają mnie na mammografię, ot badanie profilaktyczne co 2 lata,

takimi badaniami są objęte pacjentki od 50 roku życia.

Jeśli zawyżyłam Twój wiek to przepraszam ale skojarzyłam to z badaniami mammograficznymi, na które pacjentki dostają odgórnie zaproszenia.

pozdrawiam
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #92  Wysłany: 2017-09-28, 13:44  


no i nie wiem, iść czy nie iść :-D

marzenko, nie ma za co przepraszać, starszy wiek (po pięćdziesiątce) to piękny wiek :lol:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-09-29, 08:20 ]
ja wiek Twój skojarzyłam z badaniami, nic innego na myśli nie miałam. A wiek 50 + znam osobiście :)

_________________
zagubiona, przerażona
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #93  Wysłany: 2017-09-29, 08:28  


marjas42 napisał/a:
no i nie wiem, iść czy nie iść

Trudno nam powiedzieć jednoznacznie. Ilość badań w tym, które nas naświetlają (czyli RTG, TK) powinna być wykonywana na zlecenie lekarza i w sytuacjach kiedy takie badanie jest zasadne. Czasami wykonuje się badanie prawie raz po razie ale muszą do tego być podstawy, co więcej zaszkodzi napromieniowanie czy wykonanie kolejnego badania, które może coś wnieść konkretnego.

Jak sama widzisz, nie możemy Ci jednoznacznie powiedzieć idź/nie idź.
Może warto podejść do lekarza rodzinnego i podpytać czy możesz tyle badań pod rząd zrobić żeby to nie było ze szkodą dla Ciebie.

Ja raczej bym zrobiła tą mammografię ale to ja, podpytaj lekarza tak będzie najrozsądniej.

Możesz jeszcze zadzwonić odnośnie mammografii i poprosić żeby Ci przełożyli to badanie powiedzmy na styczeń/luty, tak dla pewności zdrowotnej

pozdrawiam
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #94  Wysłany: 2017-12-01, 08:47  


Kiedy bedziesz miala wyniki TK?
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #95  Wysłany: 2017-12-01, 18:19  


marcelinko, moje TK płuc nie odbyło się w ustalonym wczesniej terminie (z różnych przyczyn), przełozone jest na 11 grudnia, więc stres wciąż mi jeszcze towarzyszy :|
_________________
zagubiona, przerażona
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #96  Wysłany: 2018-01-13, 16:29  


dostałam wreszcie wyniki, nie wiem co mam mysleć, mam podejrzenie o ogniska meta :-( Jak to mozliwe, że przy moich parametrach to sie dzieje?

[ Dodano: 2018-01-13, 17:18 ]
A oto cały wynik:

DANE KLINICZNE: W segm. 1/2 płuca lewego guzek 5,5mm - badanie kontrolne.
TECHNIKA BADANIA: Badanie TKHR klatki piersiowej bez kontrastu.
OPIS:
Badanie obecne porównano z badaniem z dnia 25.08.2017
W porównaniu z badaniem poprzednim pojawiło się kilka nowych drobnych guzków płucnych. Poprzednio widoczny
był jedynie guzek w segm. 1/2 płuca lewego. Obecnie widoczne dodatkowo drobne guzki wielkości do 4mm w
segm. 4 (se3, im83), w segm. 6 ( se3, im77, 70 ) po stronie lewej. W płucu prawym pojawił się drobny guzek w
segm. 3 ( se3, im54). Podejrzenie ognisk meta.
Poza tym obraz jak poprzednio:
Niewielkie zmiany włókniste w szczytach płuc.
Kilka drobnych zwapnień w płucach.
Tchawica i oskrzela drożne.
Jamy opłucnowe bez płynu.
W śródpiersiu nie widać powiększonych węzłów chłonnych.
Nadnercza bez zmian ogniskowych.
Jak poprzednio widoczna niejednorodna struktura kostna trzonów kręgów piersiowych. Naczyniak trzonu Th7.
WNIOSKI: Kilka nowych drobnych guzków płucnych obustronnie. Poza tym obraz struktur klatki piersiowej jak w
badaniu poprzednim.

[ Dodano: 2018-01-13, 17:19 ]
co oznacza np. "se3, im83", wie ktoś?
_________________
zagubiona, przerażona
 
Rauni 


Dołączyła: 22 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Pomogła: 2 razy

 #97  Wysłany: 2018-01-13, 21:06  


Merytorycznie nie odpowiem, mam nadzieję, że jest szansa, żeby podejrzenie meta jednak się nie potwierdziło :uuu: Trzymaj się _itsme_
 
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #98  Wysłany: 2018-01-13, 21:12  


W nawiasach piano najpewniej srebrny i numer obrazu którego dotyczy opis (se-segment, im-image czyli obraz). Kiedy widzisz się z onkologiem? Może to sarkoidoza?

[ Dodano: 2018-01-13, 21:13 ]
Cholerną autokorekta :) W nawiasach podano najpewniej segment...
 
ethos 


Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 45
Pomógł: 6 razy

 #99  Wysłany: 2018-01-14, 08:09  


Witaj,
marjas42 napisał/a:
mam podejrzenie o ogniska meta


podejrzenie to jeszcze nie diagnoza, tak jak napisał TP53 może to być sarkoidoza, lub coś innego nie związanego z naszym żyjątkiem (wiele było takich przypadków na forum). Choć pewnie stres zżera to trzymaj się mocno...
Pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #100  Wysłany: 2018-01-14, 21:56  


marjas42,
Cholipcia tego to się nie spodziewałam, guzek nie wyglądał podejrzanie a teraz zrobiło się ich kilka, tak jakby się rozsiewały. Trzeba to koniecznie przebadać i sprawdzić, bo może jest inna przyczyna. Malutkie sa one i nie wiem czy uda się lekarzowi w nie trafić, tu może być problem, czy jest już w związku z tymi zmianami jakiś plan?, masz wizytę umówioną u swojego lekarza?

pozdrawiam i mocno przytulam.
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #101  Wysłany: 2018-01-14, 22:41  


marzena66, dziękuję za zainteresowanie, nie pocieszyłaś mnie, ale cóż można tu pocieszającego napisać?

w środę idę do pulmonologa, to od niej miałam skierowanie, do swojego onkologa chyba już nigdy więcej nie pójdę, straciłam do niej zaufanie po tym jak na ostatniej wizycie mi powiedziała, że "czerniak nie daje przerzutów do kości" :fucc: , toć przecież nawet my wiemy wszyscy, że daje...

marzena66, teraz zauważyłam, że jesteś z Trójmiasta, może polecisz mi onkologa, do którego warto się udać? myslałam o Centrum Onkologii w Gdyni, co o tym myślisz? może Gdańsk lepszy? podpowiesz?
_________________
zagubiona, przerażona
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #102  Wysłany: 2018-01-14, 22:55  


marjas42,
Chciałabym Cię bardzo pocieszyć i powiedzieć, że będzie wszystko dobrze ale po takim wyniku nie jestem w stanie tego powiedzieć. Na razie nie można jednak powiedzieć na 100 %, że to meta, jest takie podejrzenie ale czy tak będzie trzeba to sprawdzić, pobrać jednego z tych guzków/dostać się do niego, wtedy bedziemy mieli pewność. Na prawdę jeszcze nic nie jest przesądzone.

Nie wiem, który lepszy, ja korzystam z Gdańskiego CO, leczy się tam mój mąż, leczył dziadek ale o Gdyńskim słyszałam, że jest chyba lepszy.

Trzymaj się i póki nie masz wyniku hist.pat. trzeba mieć nadzieję, choć wiem, że na pewno ją straciłaś.

marjas42 napisał/a:
w środę idę do pulmonologa

I tutaj musi lekarz szybko zadziałać, żeby Ci te guzki zbadali, nie daj żeby obserwować i za 3 miesiące zrobić wyniki ponownie tylko niech je sprawdzą, pobiorą materiał do badań, bronchoskopia jak się uda.

:tull:
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #103  Wysłany: 2018-01-14, 23:03  


Może dr Kamil Drucis?
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #104  Wysłany: 2018-01-15, 00:00  


dziękuję Wam za podpowiedzi :)

piszesz marzenko, żeby nie czekać kolejnych 3 miesięcy z obserwacją, a ja własnie tak planowałam zrobić...bo wciąż nie mogę uwierzyć że czerniak Clark II, Breslow 0,5 mm, 0 mitoz, bez owrzodzenia - może w tak krótkim czasie (pół roku) dać przerzut odległy, no kurcze wciąż nie wierzę
_________________
zagubiona, przerażona
 
Agata1983 


Dołączyła: 07 Paź 2017
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #105  Wysłany: 2018-01-15, 07:30  


Umów się do dr Kamila Drucisa. Przyjmuje w UCK na Smoluchowskiego 17 w Gdańsku od godz. 8 rano do ostatniego pacjenta. Nawet dzisiaj możesz do niego podjechać i zapytać czy Cię przyjmie - ja od października do grudnia byłam tam w każdy poniedziałek i nigdy nie spotkałam się z sytuacją, żeby odmówił. To jest lekarz z powołania i ma olbrzymią wiedzę w temacie czerniaka. Na Twoim miejscu już dzisiaj bym do niego pojechała.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group