1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Moja przygoda z czerniakiem
Autor Wiadomość
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #46  Wysłany: 2017-08-08, 21:19  


Nie arawis, nie chorowałam ostatnio, żadnego przeziębienia, nic, aż trochę szkoda :)
_________________
zagubiona, przerażona
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #47  Wysłany: 2017-08-09, 20:26  


marjas42,
Nie masz teraz co żałować, że zrobiłaś badanie tylko nie rób nigdy sama jak lekarz nie każe bo później będziesz się parokrotnie naświetlała niepotrzebnie, to też niezdrowe.

Cień może być niczym poważnym a może być i zmianą bardzo poważną. Teraz żeby być pewnym, że nic Ci się w tych płucach nie "rodzi" to albo wizyta u pulmonologa, który obejrzy zdjęcia i powinien ocenić co też owy cień według Jego oceny sugeruje albo do lekarza prowadzącego żeby dał skierowanie na TK płuc, trzeba to dla "spokojności" wyjaśnić, zwłaszcza, że masz w życiorysie onkologiczne przeżycia.

pozdrawiam
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #48  Wysłany: 2017-08-11, 08:22  


otrzymałam wczoraj wynik wszystkich 5-ciu wycietych zmian, łagodne, wielka ulga, wielkie szczęście, teraz tylko pozostaje mi ustalić co z tym cieniem na rtg płuc oraz kolejna docinka, okazało się bowiem, że docinka pierwsza została mi źle zrobiona, pobrano fragment skóry o wym. 0,9 x 0,4 cm a powinno po 1 cm z kazdej strony, no trudno, nie dość że pobrano zbyt mały fragment skóry to i zszycie jest poziome :uuu: , onkolog mówi, ze kolejna docinka tez niestety musi być już w poziomie, trochę mnie to martwi bo wszędzie gdzie czytałam to pisano, że blizny powinny byc w pionie? zabieg mam na 19 sierpnia
_________________
zagubiona, przerażona
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #49  Wysłany: 2017-08-11, 09:59  


Przykro mi ,ze docinka do poprawki.
Ja też mam cięcie w poziomie(zabieg w WCO) przy pierwszej wizycie kontrolnej lekarz się zdziwił ???
Nie dość ,że w poziomie to jeszcze komentarz "kto mi to tak brzydko zszył???".
Ten sam ośrodek -różne zdania :fucc: .
Mało to pocieszające i niestety niepotrzebny dodatkowy stres.
Teraz tylko wiara ,że wszystko będzie ok.

Zdrowia i spokoju Tobie życzę :)
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #50  Wysłany: 2017-08-15, 09:34  


dziękuję fifi, jutro mam wizytę u pulmonologa, ciekawe co mi powie na temat owego cienia, o dziwo jestem nastawiona pozytywnie, obym się na tym moim nastawieniu nie przejechała ;)
_________________
zagubiona, przerażona
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #51  Wysłany: 2017-08-16, 18:40  


no i już po wizycie :--: , chciałam usłyszeć coś w stylu: "proszę się nie martwić, za miesiąc zrobimy ponownie rtg i wtedy zobaczymy co dalej" a tymczasem dostałam od razu skierowanie na TK, no i teraz nie wiem - robić czy poczekać, poradzi mi ktoś, proszę?
_________________
zagubiona, przerażona
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #52  Wysłany: 2017-08-16, 18:48  


Skoro dostałaś skierowanie to ja bym się nie zastanawiała.
Cały czas będziesz o tym myśleć......
Trzymam kciuki :)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #53  Wysłany: 2017-08-16, 21:08  


marjas42 napisał/a:
chciałam usłyszeć coś w stylu: "proszę się nie martwić, za miesiąc zrobimy ponownie rtg

Zapewne usłyszał by to ktoś kto nie ma onkologicznych historii i miałby do powtórzenia badanie za pół roku w Twoim wypadku wszystko co odbiega od normy musi być wyjaśnione co nie znaczy, że jest od razu czymś najgorszym. Tak jak pisałam wcześniej może to być nic a może być początek czegoś.
marjas42 napisał/a:
skierowanie na TK, no i teraz nie wiem - robić czy poczekać,

Jak najbardziej robić i na nic nie czekać. Co Ci da czekanie, stres i myślenie co tam w tych płucach jest, trzeba to wyjaśnić od razu i do końca.

pozdrawiam
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #54  Wysłany: 2017-08-16, 22:14  


dziękuję za podpowiedzi, dobrze, zrobię te TK płuc, ale w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie: nie robiłam do tej pory USG najbliższego węzła, czy badanie TK również obejmie węzeł pachwowy? czy jednak się mylę i powinnam osobno zrobić USG węzła? czerniak był w wewnętrzenej stronie zgięcia łokciowego
_________________
zagubiona, przerażona
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #55  Wysłany: 2017-08-22, 15:28  


Dziś kolejny zły dzień, jestem po USG brzucha i nie jest dobrze bo dostałam na cito skierowanie na:
- CT miednicy małej wielofazowe z kontrastem
- CT jamy brzusznej - badanie wielofazowe z kontrastem

No tak....miałam mieć jedno CT i to płuc a teraz mam aż 3 do kompletu, załamka.

USG brzucha wykazało zmiany hyperechogenne w prawym płacie wątroby, poza tym miąższ wątroby częściowo niejednorodny, zmiany o średnicy ok 8 mm

Boję się bo to kolejny zły wynik, jakaś czarna seria :fucc:
_________________
zagubiona, przerażona
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #56  Wysłany: 2017-08-22, 15:54  


Trudne chwile...
Trzymam kciuki i mam nadzieję ,ze wszystko okaże się wielkim strachem.
Cienki wynik "startowy" niczego nam nie gwarantuje :-( .
Odzywaj się proszę :uhm!:
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #57  Wysłany: 2017-08-22, 19:27  


marjas42 napisał/a:
USG brzucha wykazało zmiany hyperechogenne w prawym płacie wątroby, poza tym miąższ wątroby częściowo niejednorodny, zmiany o średnicy ok 8 mm

marjas42 napisał/a:
Boję się bo to kolejny zły wynik, jakaś czarna seria

Na razie nikt nie stwierdził, że masz do czynienia z czymś najgorszym. Musisz być czujna i chwała lekarzowi, że dał Ci te wszystkie skierowania, trzeba to wszystko wyjaśnić do końca.
To, że są zmiany hyperechogenne nie oznacza od razu najgorszego.
Zmiany hiperechogeniczne mogą dawać struktury zbite i twarde np. zwapnienia, powietrze czy guzy ale zawsze to wymaga dalszej diagnostyki więc decyzja lekarza jest jak najbardziej słuszna.
marjas42 napisał/a:
miąższ wątroby częściowo niejednorodny, zmiany o średnicy ok 8 mm

A to może być np. stłuszczenie wątroby.

Jakby na to nie patrzeć, trzeba dalej przebadań, zwłaszcza, że jesteś pacjentem z problemami onkologicznymi.

Trzymamy mocno kciuki, żeby tylko na nerwach się skończyło, pozdrawiam
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #58  Wysłany: 2017-08-22, 22:15  


jasne, cień na płucach nie musi być guzem złośliwym, tak samo jak stwierdzone zmiany na wątrobie... tylko, że trudno jest mi mieć nadzieję, że aż dwa podejrzenia okażą się błędne, strasznie to trudne, nawet nie powiedziałam o tym mężowi, po co ma się znowu martwić? ehhhh
_________________
zagubiona, przerażona
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #59  Wysłany: 2017-08-22, 22:32  


marjas42, czy do czasu wykrycia czerniaka miałaś robione jakieś badania obrazowe? Jeśli nie, to nie licz sie od razu z najgorszym. Człowiek dopóki się nie bada,to nawet nie wie, co ma w środku. Mi na na pierwszym w życiu robionym TK wyszły zarówno zmiany na płucach jak i na wątrobie. Na płucach okazało się, że mam zmiany pozapalne, a na wątrobie ognisko stłuszczenia. U Ciebie pewnie też nic groźnego nie wyjdzie. Trzymaj się, będzie dobrze :)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #60  Wysłany: 2017-08-23, 17:14  


marjas42 napisał/a:
jasne, cień na płucach nie musi być guzem złośliwym, tak samo jak stwierdzone zmiany na wątrobie... tylko, że trudno jest mi mieć nadzieję, że aż dwa podejrzenia okażą się błędne

A o jakim błędzie mówisz bo jak na razie to tylko wyszły jakieś zmiany, których charakter nie został potwierdzony. Jak się każdy z nas przebada całościowo to w większości z nas drzemią różne guzki, torbiele, zmiany ale to wcale nie oznacza, że każda z tych zmian jest od razu zmianą złośliwą czy też przerzutem, jest jeszcze masa innych zmian, które mają charakter łagodny.
Ja Ci napisałam czym takie zmiany mogą być, które opisane masz w badaniach z punktu medycznego, że mogą być niczym groźnym ale mogą być również czymś poważny.

Wyjaśniłam Ci również, że z racji tego, że jesteś pacjentką onkologiczną trzeba takie zmiany zawsze wyjaśniać. Osoba, która nie miałaby onkologicznych przejść mogłaby przy takich zmianach być tylko przy obserwacji, Ty nie możesz ale wcale to nie musi oznaczać najgorszego jak również czymś najgorszym może być.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group