1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak mojej Mamy
Autor Wiadomość
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #76  Wysłany: 2015-10-18, 11:26  


Witam,
Mama nie czuje sie dobrze ,bóle nóg są bardzo dotkliwe czasem Mama pół nocy chodzi twierdząc,ze to pomaga. Lekarz POZ podwyższył dawkę Durogesika i dopisał inne leki te które Mama w tej chwili bierze to:
Poltram 50mg
Aspargin
Trittico Cr 150 mg
Durogesik 50
Metizol 50 mg
Pabi-dexamethazon 1mg
Jest słaba ,są dni ze wogle nie wychodzi z łóżka ,spkojnie moge napisać,że przesypia 18h na dobę
znacznie mniej je niż miesiąc temy ,drżą Jej ręce ,czasem sie chwieje jak pijana ,ma pokrążone oczy,czasem zapomina np jak sie gotuje zupe,wogóle mam wrażenie ,że jest splątana ,nieobecna,choć myśli logicznie ,nie potrafi już czytać książek twierdząc,że nie potrafi sie skupić to samo dotyczy np krzyżówek.
Czekamy na HD

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: majkelek: 2015-10-18, 23:12 ]
Daj znać co zadecydował lekarz z hd. Trzymaj się.

_________________
Izabela
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #77  Wysłany: 2015-10-18, 13:01  


Musisz uważac na to ze jeśli Mama się gdzies wybiera : ubikacja, kuchnia itp. to powinna z Twoją asystą, bo może być tak ze upadnie nagle. Na to trzeba zwrócić uwagę i dobrze żeby nie zostawała sama w domu.
_________________
patolog
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #78  Wysłany: 2015-10-27, 21:30  


Dobry wieczór ,no to jesteśmy po pierwszej wizycie lekarza z HD bardzo się ciesze ,ze przy Waszej pomocy podjęłam decyzję o HD .Lekarz porządnie zbadał mamę ,okazało się ,że prawa noga jest znacznie słabsza od lewej ,a to w niej był niedowład po operacji i lydka w tej nodze jest znacznie szczuplejsza ,zaczynajodstawił Poltram.Postanowił też,ze bedzie przychodził do Mamy fizjoterapeuta .Mama ma gorsze i lepsze dni ale zdecydowanie tych gorszych jest znacznie więcej .Rano jeszcze nie ma najgorzej ale już popołudniu jest słaba ,znacznie mniej je .Czasem trudno jest mi Ja nawet umyć w łazience bo odmawia twierdząc ,że jest słaba wiec toaletę załatwiamy w łóżku .W niedziele przeżył chwile grozy mama mając specjalny box na leki podczas mojej nieobecności (musze pracować)zażyla leki wieczorne pi czym zapomniała i wzięła kolejną dawkę z dnia następnego .Wiec od tego momentu wszystkie leki są schowane ,a ja mamie je wydzielam .Są momenty,że mama wygląda jak i zachowuje się jak bezradna staruszka .I wciąż powtarza cyt:"Co mi się porobiło z tą głową ?"

[ Dodano: 2015-10-27, 21:35 ]
Przepraszam za nie składność i błędy w poście powyżej ale pisałam z telefonu .Pozdrawiam
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #79  Wysłany: 2015-11-09, 14:53  


Witam,dziś dzwonił lekarz z IO po TK i RM odbyło się konsylium Mama została zakwalifikowana do Cyber Knife naświetlanie będzie jedno .W nadmiarze informacji zaczynam się gubić .Guz który był operowany znajdowała się w lewej półkuli móżdżku, natomiast dziś w rozmowie z dr z IO dowiedziałam się ,że. Wznowa jest w mózgowiu moje pytanie brzmi czy to oznacza ,że miejsce wznowy jest w innym miejscu i co to oznacza ?Jutro spotkam się z lekarze w IO powiedział ,że reszty informacji udzieli mi osobiście .
_________________
Izabela
 
Paulina12 


Dołączyła: 04 Lis 2015
Posty: 70
Skąd: kraków
Pomogła: 1 raz

 #80  Wysłany: 2015-11-11, 14:34  


witaj, co z Twoją Mamą?
_________________
Paulina
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #81  Wysłany: 2015-11-11, 15:11  


izula68,
Mózgowie to inaczej oun. Lekarz użył akurat takiego terminu. Natomiast móżdżek jest po prostu częścią mózgowia. Czyli Ty pytałaś dokładnia, o konkretną lokalizację w mózgu a lekarz odpowiedział ogólnie.
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #82  Wysłany: 2015-11-18, 15:01  


Dzień dobry,

Mama jest radio
Przepisuję kartę informacyjną z IO

Leczona ambulatoryjnie techniką stereotaktyczną z wykorzystaniem Cyber Knife ,
dawką 1-razową 15Gy/guz na obszar loży po guzie oraz dawką 1-razową 20Gy/guz na wznowę w loży po guzie (SIB),fotonami X6MV .

Mama w trakcie naswietlania była hospitalizowana na oddz Neurochirurgii i tam tez miała podawany Mannitol iv.

Był równiez podwyższony potas 5,6 mmol/L

Nogi zwłaszcza prawa bardzo słaba ,nie ma mowy o samodzielnym wstawaniu czy tez wysiadaniu np z samochodu,prócz tego dziś mama przyznała sie ,ze ma problem z trzymaniem moczy zwłąszcza w nocy twierdzi,ze trwa to ok 3 tyg ,choc wiem juz doskonale ,ze mama myli dni tygodnia ,bardzo szybko zapomina np o czymś o czym rozmawiałyśmy kilka minut temu,wiec i te 3 tyg nie są pewnie miarodajne .Po rozmowie ze mną zgodziłą sie uzywac na noc pampersów.
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #83  Wysłany: 2015-11-23, 12:30  


Dzień dobry,
Właśnie przed chwilą musiałm dzwoni do lekarza z HD ,Mamy prawa noga zrobiła sie znacznie chłodniejsza od nogi lewej ,ma inny kolor niż lewa tzn nie jest koloru normalnej zdrowej skóry.
Do tego ma ogromne pleśniawki górnych dziąsłach po naświetlaniu ,smarujemy od piątku Nystatyną ale kiepsko to wygląda .
Czekamy na lekarza jeśli w tym czasie noga zacznie boleć ,mam dzwonić po pogotowie.
Pampersy są juz niezbędne w ciągu dnia rónież.
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #84  Wysłany: 2015-11-30, 18:38  


Witam,
U nas dzieje sie bardzo wiele ogólnie stan Mamy zmienia sie z dnia na dzień,ma napady histeri,myli pory dnia,a nawet dni tygodnia od kilku dni nie wychodzi z łożka twierdząc ,ze nogi są coraz słąbsze,Mama musiała zostac zacewnikowana ze względu na zmiany zapalne w kroczu,problemy ze stolcem ,nie wiele je,dzis nagle w ciągu 2 h spuchła cześc twarzy od ucha do brody,lekarz z hd pordził podac lek przeciwbólowy i zimne okłady jesli nie przejdzie ok 20 dzownić po pogotowie,po podaniu leku ból ustąpił natomiast opuchlizna nie,

Zastanawiam sie co to moze byc? Sprawy uczuleniowe wykluczam ,zadnych nowych leków ,potraw czy tez srdoków higinicznych byc moze ktos z Was sie z tym juz zetknął?

Prosze bardzo o pomoc

Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-12-01, 16:25 ]
Witam ponownie,Dziś byłam u lekarza rodzinnego jutro ma przyjść na wizytę ,w trakcie rozmowy zasugerował ,że to mogą być przerzuty do węzłów chłonnych .Nawet nie wiem co napisać .Strasznie mi żal Mamy ,a ja nie wiem co nas jeszcze czeka ?
_________________
Izabela
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #85  Wysłany: 2015-12-01, 16:41  


izula68 napisał/a:
.Strasznie mi żal Mamy ,a ja nie wiem co nas jeszcze czeka ?


Nie wiem czy to przerzuty do węzłów chłonnych, bo u mnie nikt tak nie spuchł jak Twoja mama, ale w tych rejonach jak są powiększone węzły to rzeczywiście się puchnie, wygląd jak przy śwince.

Czytałaś pewnie nie raz forum i wiesz, że czeka Was trudna droga, to tak podstępna choroba, że można się różnych zmian i dolegliwości spodziewać każdego dnia.

życzę dużo siły :tull:
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #86  Wysłany: 2015-12-01, 18:46  


No właśnie jesteśmy po wizycie pielęgniarki z HD,która powiedziała mi,że mam się już zastanawiać nad hospicjum stacjonarnym (pracuje po 11h,a więc 13 jestem po za domem prze dwa dni)Mama ma ogromny problem z poruszanie się ,a nawet nie wstaje bez pomocy .
_________________
Izabela
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #87  Wysłany: 2015-12-01, 20:18  


izula68,

Trudno powiedzieć co powinniście zrobić. Na pewno mama nie powinna być sama w domu. Chorzy zawsze wolą dom, to Ich bezpieczne miejsce ale jeśli wiesz, że nie podołasz sama, czy też z pomocą kogoś w opiece nad mamą to trzeba wziąć pod uwagę hospicjum stacjonarne.

pozdrawiam
 
Bonaj 


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 468
Pomógł: 53 razy

 #88  Wysłany: 2015-12-01, 20:24  


Jeśli mogę coś doradzić to kieruj się dobrem Mamy.
Podejmij taką decyzję, żeby Mamie było jak najlepiej.
Ile osób Was jest do pomocy?

Jeśli jesteś sama to tylko HS.
Sama nie dasz rady.

Jeśli chory wymaga opieki non stop to musi byc kilka osób , które będą się zmieniać

[ Dodano: 2015-12-01, 20:42 ]
Do poczytania. Mam nadzieję, że admin nie urwie migłowy

http://www.medonet.pl/psy...ul,1720910.html
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #89  Wysłany: 2015-12-02, 03:56  


Właśnie ,jesteśmy zupełnie same .
_________________
Izabela
 
Bonaj 


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 468
Pomógł: 53 razy

 #90  Wysłany: 2015-12-02, 08:58  


izula68 napisał/a:
Właśnie ,jesteśmy zupełnie same .


Sama nie dasz rady.
To lepiej załatw hospicjum stacjonarne. Będziesz mogła spędzać z Mamą tam tyle czasu ile będziesz chciała , ile starczy Ci sił.

I to załatwiaj w miarę szybko, bo załamanie może przyjść niespodziewanie.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group