1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak mojej Mamy
Autor Wiadomość
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #16  Wysłany: 2015-05-27, 11:32  


Witam,wiadomości z dziś RTG płuc w porządku teraz mama pojechała na rezonans ,jeszcze konsultacja z neurochirurgiem i USG jamy brzusznej .
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #17  Wysłany: 2015-05-28, 21:00  


Dobry wieczór, dzisiaj wykonane było USG jamy brzusznej ,TK płuc i RM wczoraj .Po rozmowie z lekarzami i konsultacja neurochirurgiem Mama została zakwalifikowana do operacji.Narządy wewnętrzne czyste ,lekarze są pewni ,że to guz ptzerzutowy ,a nie pierwotny.
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #18  Wysłany: 2015-05-30, 06:09  


Witam,nasuwa mi się milion pytań otóż: jak wygląda rekonwalenscencja po zabiegu? Jakie mogą być następstwa, konsekwencje samej operacji? Wreszcie jakie są rokowania pytałam lekarzy ale są dość enigmatyczni.
Skąd tyle moich pytań otoz: jesteśmy z Mama same, mieszkamy razem natomiast ja pracuje w systemie dwa/dwa tzn dwa dni jestem 13h po za domem kolejne dwa mam wolne, martwię się czy mama będzie mogła być tyle godzin sama w domu? Jeszcze jedno pytanie które dało mi sporo do myślenia rozmawiając po komplecie badań ale przed konsultacja z neurochirurgiem, neurolog stanowczo powiedział, że guz nie nadaje się do operacji ze względu na umiejscowienie, natomiast neurochirurg po konsultacji proponuje zabieg. Nie wiem co o tym myśleć? Czekamy na przeniesienie Mamy z oddz neurologii na neurochirurgie wiec dopiero wtedy będę mogła porozmawiać neurochirurgami.
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #19  Wysłany: 2015-06-01, 18:20  


Dzień dobry,mama ma zaplanowany zabieg na środę .Rozmawiałam z neurochirurgiem i na moje pytanie jakie są rokowania ?usłyszałam cyt:"Kilka miesięcy "Strasznie się boję .
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #20  Wysłany: 2015-06-04, 08:37  


Dzień dobry,Mama jest po operacji nie obyło się bez problemów jeśli dobrze zrozumiałam lekarza pękła czy też oderwał się jakieś naczynie ,Mama jest przytomny wie jak się nazywa i gdzie mieszka .Lekarz poinformował mnie ,że spodziewają się wszystkiego i kolejne dwie doby będą decydujące. Nie wiem co myśleć wciąż patrze na telefon ,jestem sama z tym wszystkim i juz nie daje rady,a wiem ,że powinnam być teraz wsparciem dla Mamy.
_________________
Izabela
 
karolinka.k 



Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 142
Pomogła: 7 razy

 #21  Wysłany: 2015-06-04, 10:12  


Trzymaj się, wiem jak Ci ciężko. Moja mama też zmaga się z rakiem płuc.
Bardzo mi przykro, że wystąpił przerzut do mózgu, niestety jest tak jak lekarz powiedział - rokowania są niepomyślne :(
Bardzo, bardzo mi przykro...

Może poprosimy Moderatorów o wątek kciukowy dla Ciebie? Nie chciałabym moimi "kciukami" zaśmiecać Ci merytorycznego wątku, żeby nic nie umknęło Naszym specjalistom, gdy będą chcieli wypowiedzieć się od strony medycznej.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-06-05, 06:05 ]
Wątek kciukowy założony, link w pierwszym poście.

 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #22  Wysłany: 2015-06-13, 20:04  


Witam,mimo rehabilitacji niedowład lewej nogi nie mija i chrypka również nie .Czy tak już zostanie?Prócz tych niedogodności Mama czuje się dobrze .Czekamy na wynik hist-pat i decyzje konsylium.
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #23  Wysłany: 2015-06-21, 09:28  


Dzień dobry,Mama jest 19 dób po operacji wciąż w szpitalu.Wynik hist-pat juz jest ale konsylium jeszcze nie było .Moje pytanie brzmi :Czy to nie jest tak ,że konsylium i dalsze postępowanie niema być traktowane na "wczoraj"?
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #24  Wysłany: 2015-06-22, 15:26  


Dzień dobry,dziś mama wychodzi ze szpitala tylko z wypisem cyt lek:"Proszę czekać na telefon "Nic z tego nie rozumiem.
_________________
Izabela
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #25  Wysłany: 2015-06-22, 18:03  


A ktoś rozmawiał z lekarzem?
_________________
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #26  Wysłany: 2015-06-22, 18:34  


Witam raz jeszcze ,Mama w domu z wypisem .Natomiast jeśli chodzi o konsylium i ew dalsze postępowanie czekamy na koordynatora i telefon ze szpitala.W wypisie w rozpoznaniu cyt:"Guz złośliwy lewej półkuli móżdżku "
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #27  Wysłany: 2015-06-24, 20:41  


Dobry wieczór, jutro pierwsza wizyta w Instytucie Onkologii ,radioterapia paliatywna .Stopień zaawansowania klinicznego IV.Mam pytanie Mama nie wie jak złe są rokowania co robić ?Ja sama nie jestem w stanie Jej tego powiedzieć i zastanawiam się czy dobrze jest dalej utrzymywać to w tajemnicy.Zaznaczam ,że rok temu przy usunieciu guza płata płuca tez nie chciała wiedzieć. W tej chwili cyt mamę :"Wywala i będzie spokój "Od roku ja rozmawiam z lekarzami i ja decyduje co mamie przekazywać ale teraz już nie wiem co robić.
_________________
Izabela
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #28  Wysłany: 2015-06-24, 22:14  


Sama znasz Mamę najlepiej i musisz wiedzieć czy on chce znać całą prawdę. Informacje o jej stanie i rokowaniach powinien jej przekazać lekarz, nie Ty.
Osobiście uważam ze nie można taić nic przed pacjentem który może chcieć uporządkować swoje sprawy (z kimś się spotkac, pogodzić , lub napisac testament).
Mówienie ze będzie dobrze, jak będzie tylko coraz gorzej to nie jest nadzieja tylko ułuda.
_________________
patolog
 
gosiat 


Dołączyła: 12 Gru 2014
Posty: 161
Pomogła: 17 razy

 #29  Wysłany: 2015-06-25, 13:55  


izula ale mama nic nie wie? nie wie, że nie da się Jej wyleczyć? sama o nic lekarzy nie pyta?
Wiem, z własnego doświadczenia, że są pacjenci, którzy nie pytają - mój tato jak poznał diagnozę o nic więcej nie pytał, nie wiem czy nie chciał więcej wiedzieć, czy uznał że to i tak nic nie zmieni. Nie wiem czy czuł się oszukany przez lekarzy, czy przez nas, bo w szpitalu w którym Go diagnozowali powiedzieli, że guza płuc wytną a na kręgosłup naświetlania i będzie zdrowy, a my rodzina musieliśmy Mu wytłumaczyć, że żadnej operacji nie będzie, bo ona nic nie da itp.
Porozmawiaj może delikatnie z mamą, co by chciała wiedzieć, Ty wiesz na ile jest gotowa. Najważniejsze to jak pyta konkretnie to nie okłamywać, choć wiem, że chciałabyś uchronić mamę przed tym najgorszym.
_________________
Tatuś walczył 3 tygodnie - diagnoza DRP z przerzutami do kręgosłupa i wątroby 05.12.2014r. - 26.12.2014r. (*)
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #30  Wysłany: 2015-06-25, 17:09  


W odpowiedzi na post gosit otóż od marca ubiegłego roku mama zawsze mówi lekarzom cyt :"Przyjdzie córka proszę jej powiedzieć " Nigdy nie zajrzała do swojej dokumentacji !To ja słucham ,czytam i przesiewam przez moje sito i mówię to co konieczne .Przykład z 2 czerwca w momencie kiedy neurochirurdzy podjęli decyzję o operacji mama chciała żebym to ja podjęła decyzję. Póki co największym problemem dziś jest dla mamy zupełna i bezpowrotna utrata włosów po radioterapii która zaczyna się 8 lipca w cyklu 5 dniowym.
_________________
Izabela
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group