1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak mojej Mamy
Autor Wiadomość
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #61  Wysłany: 2015-09-06, 20:18  


Operacja była 3 czerwca ,a CA również nie było badane ,póki co lekarz POZ skupił się nad tarczyca choć przez ostatnie kilka tygodni podwyższają dawkę leków i kontrolę TSH w poniedziałek udało mi się wyprosic skierowanie na USG tarczycy .
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #62  Wysłany: 2015-09-09, 17:33  


Dzień dobry,ponieważ jestem w pracy ,a Mama mogła przeczytać mi wynik USG tylko przez telefon i tak :"Prawy płat zawiera hypogeniczne struktury o ukrwieniu obwodowym"Lewy płat podobnie .Lekarz robiący USG dał skierowanie do endokrynologa .Co to znaczy tzn wiem ,że to guzki ale może coś bliższego .
_________________
Izabela
 
gosiat 


Dołączyła: 12 Gru 2014
Posty: 161
Pomogła: 17 razy

 #63  Wysłany: 2015-09-10, 07:07  


izula68, tylko tyle było w opisie USG tarczycy?ja mam co roku USG i trochę więcej informacji zawiera opis, wielkość płatów tarczycy, są zwymiarowane guzki.
_________________
Tatuś walczył 3 tygodnie - diagnoza DRP z przerzutami do kręgosłupa i wątroby 05.12.2014r. - 26.12.2014r. (*)
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #64  Wysłany: 2015-09-10, 07:21  


gosiat oczywiście już mam dostęp do pełnego opisu byłam w pracy,a jestem dość niecierpliwy wiec wpisałam tyle ile Mama przeczytała i tak :Echogeniczność obniżona, niejedno rosną. Płat prawy 22×17×46 mm; zawiera liczne hypoechogeniczne o ukrwieniu obwodowym. Cieśń 3mm .Płat lewy 16×18×53 mm ;zawiera liczne hypoechogeniczne o ukrwieniu obwodowym Nie stwierdza się patologicznych węzłów chłonnych (usunięte przy VATS lewego płuca. Rozpoznanie E05.2 Tyreotoksykoza w wole wieloguzkowym, toksycznym.
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #65  Wysłany: 2015-09-24, 13:52  


Witam,no to Mama jest po pierwszym TK głowy od operacji i niestety stało się to o czy mówił neurochirurg po operacji.

W loży po zabiegowej obwodowo w lewej półkuli móżdżku widoczna jest hyperwaskularna ziamna ogniskowa śr 16 mm -cechy wznowy.Wokół zmiany widoczna niewielka strefa obrzęku.
W przedziale nad namiotowym pogłębienie rowków mózgowych.
Drobne zmiany degeneracyjno -naczyniopochodne substancji białej wokół rogów komór bocznych.
Układ komorowy nieposzerzony,nieprzemieszczony.
Jama przegrody przeźroczystej i jama Vergi szerokości 7mm(anomalia rozwojowa).
Torbielowate gładkościenne rozrzedzenie struktury kostnej szerokości do 11mm w łusce czołowej po stronie lewej.

Wizytę u neurochirurga w poniedziałek

Proszę o interpretacje wyniku,jeśłi pierwszą część rozumie to z resztą mam problem.

Pozdrawiam i z góry dziękuje
_________________
Izabela
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #66  Wysłany: 2015-09-24, 14:12  


izula68, punktu widzenia choroby podstawowej najistotniejsza jest ta pierwsza część, a tu niestety jest najprawdopodobniej wznowa.
Pozdrawiam serdecznie.
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #67  Wysłany: 2015-09-25, 16:04  


Dzień dobry,rozmawiałam z onkologiem i Jego zdaniem neurochirurdzy raczej nie podejmą sie kolejnej operacji,a ew punktowego naświetlnia .
W związku z tym mam kilka pytań:
1)Czy mimo ,iż mama bierze Pabi -dexamethazon to objawów typowo mózgowych nie będzie?
2)Na co mam być przygotowana tzn jakie zachowania bądź objawy mają mnie zaniepokoić i np udać się do lekarza POZ czy np dzwonić po pogotowie?
3)Pracuje po 11 h ,a co za tym idzie jestem 13h poza domem,czy Mama może sama zostawać czy też poprosić pielęgniarkę środowiskowa aby zaglądała do Mamy podczas mojej nieobecności?
4)Co nas czeka na co mam się przygotować?

Przepraszam,ze zadaje tyle pytań ale jesteśmy zupełnie same wolę wiedzieć na co się przygotować i czego spodziewać.

Dziękuje serdecznie za odpowiedź i pozdrawiam
_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #68  Wysłany: 2015-09-29, 10:55  


Witam,dziś była wizyta u neurochirurga podjął decyzje o naświetlaniu stereotaktycznym .Jednak powiedział mi ,ze to nie jest już leczenie. :-(
_________________
Izabela
 
lelusia 


Dołączyła: 07 Lip 2015
Posty: 49
Pomogła: 9 razy

 #69  Wysłany: 2015-09-29, 13:40  


izula68, Witaj,to smutne nowiny,ale napewno zdawałaś sobie sprawę z poważnego stanu mamy.Myslałaś już od hospicjum domowym?Bedziesz go potrzebowała bo ciężko samemu opiekować się chorą osobą,zwłaszcza że jak piszesz "jesteście zupełnie same",pomyśl o tym juz teraz ,ponieważ dość długo się czeka,nawet kilka tygodni,a jak Mama ogólnie się czuje?
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #70  Wysłany: 2015-09-29, 13:46  


izula68 napisał/a:
dziś była wizyta u neurochirurga podjął decyzje o naświetlaniu stereotaktycznym .Jednak powiedział mi ,ze to nie jest już leczenie.

Jest to leczenie, tak jak i operacyjne - ma za zadanie wydłużenie czasu przeżycia.
Dobrze, że jest ono możliwe.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #71  Wysłany: 2015-09-29, 14:33  


No właśnie Mama czuje się dobrze tzn bywają dni ,że jest słabsza czy też więcej śpi. Ale tak jak pisałam wyżej nie wiem czego się spodziewać jak szybko postępuje ?Czego się spodziewać,jestem dość mocną ale w tej sytuacji kompletnie bezradna.Dlatego kilka postów wyżej pytałam .Natomiast jeśli chodzi o hospicjum domowe to boje się wystraszyć Mame ,Ona w dalszym ciągu nie wie jak beznadziejna jest sytuacja .Pozdrawiam
_________________
Izabela
 
Bonaj 


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 468
Pomógł: 53 razy

 #72  Wysłany: 2015-09-29, 20:53  


Zadawałem podobne pytania jeszcze nie tak dawno.
Jeśli masz ochotę to zerknij do mojego wątku.

http://www.forum-onkologi...1,15.htm#250802

Obecnie moja mama jest bardzo słaba. Po domu chodzi, ale jest jej ciężko.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #73  Wysłany: 2015-09-29, 23:27  


izula68, nikt nie jest w stanie z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć Ci dokładnie na co się przygotować, bardzo mi przykro ale taka jest prawda.
Twojej mamie potrzebna jest fachowa pomoc - tak jak leczenie przeciwnowotworowe prowadzi onkolog, tak leczenie objawowe najlepiej prowadzi lekarz medycyny paliatywnej.
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #74  Wysłany: 2015-10-02, 08:45  


Witam,podjęłam decyzję we wtorek jadę do HD mamie wytłumaczył am ,że nie będzie musiała latać do lekarzy ,a Oni będą zaglądać do Niej .Drugi raz w tym tygodniu wstała o 3 rano z okropnym bólem nóg

[ Komentarz dodany przez Moderatora: majkelek: 2015-10-02, 09:08 ]
bardzo słusznie i zgodnie z prawdą

_________________
Izabela
 
izula68 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 80
Skąd: Bytom

 #75  Wysłany: 2015-10-08, 16:53  


Witam,
Dziś w IO Mama została zakwalifikowana do radioterapii stereotaktycznej -cyber knif od 29 pażdziernika ,bedą jeszcze robić RM .
Bóle nóg pojawiają sie coraz częściej i są co raz bardziej dotkliwe przechodzą np po dwóch Pyralginach,w IO Pani dr powiedział,że trzeba z tym iść do neurologa.
Pozdrawiam
_________________
Izabela
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group