1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
zastrzyki z witaminy C
Autor Wiadomość
colturka 


Dołączyła: 18 Lip 2015
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2015-07-18, 11:50  zastrzyki z witaminy C


Witam,
czy ktoś z Was słyszał o dożylnym podawaniu witaminy C i jej pozytywnym oddziaływaniu w przypadku różnych rodzajów raka?
_________________
colturka
 
Klapouchy 


Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 15
Pomogła: 2 razy

 #2  Wysłany: 2015-07-18, 14:40  


Witamina C nawet w przeziębieniu nie ma udowodnionego działania ( stosuję się ją zwyczajowo, w badaniach klinicznych nie udowodniono wpływu). Tak więc tym bardziej w leczeniu raka
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #3  Wysłany: 2015-07-18, 14:43  


Nie istnieje żaden dowód na jakiekolwiek pozytywne działanie dożylnej podaży witaminy C w nowotworach złośliwych. Poszukaj, było to wielokrotnie wałkowane na Forum.

Pozdrawiam serdecznie!
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Judita 



Dołączyła: 19 Gru 2014
Posty: 150
Skąd: Jaworzno
Pomogła: 21 razy

 #4  Wysłany: 2015-08-04, 08:27  


Nie słyszałem nigdy o tym, aby ktoś poprawił swój stan dzięki witaminie C!
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#261426
 
bigos 


Dołączył: 20 Mar 2015
Posty: 34
Pomógł: 1 raz

 #5  Wysłany: 2015-08-06, 12:10  


http://www.forum-onkologi...0,15.htm#249116

http://www.cancer.gov/abo...pdq#section/all
 
aksza 


Dołączyła: 28 Sie 2015
Posty: 14

 #6  Wysłany: 2015-09-03, 16:37  


Mój mąż konsultował temat terapii witaminą C z lekarzem chirurgii onkologicznej.
Otrzymał krótką, konkretną odpowiedź: "jest pan za młody na eksperymenty".
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #7  Wysłany: 2015-09-03, 17:08  


colturka napisał/a:
czy ktoś z Was słyszał o dożylnym podawaniu witaminy C

Owszem słyszałam. Od lekarza onkologa.
Że na p/ko szpitala uniwersyteckiego w pewnym dużym mieście (w naszym pięknym kraju) istnieje "klinika leczenia nowotworów witaminą 'C' ". I że jeden zastrzyk kosztuje ok. kilkanaście tysięcy PLN. I że są w to "umoczone" wszystkie władze uczelni.
Do w/w onkologa trafiają potem chorzy w tragicznym stanie, już praktycznie nie do leczenia (nie mówiąc o tym, że z wyprutym do dna portfelem).

Chciałam o tym opowiedzieć na tegorocznej Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy (inicjatywa Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz Fundacji im. Dr Macieja Hilgiera). I w odpowiedzi na to otrzymałam 3 godziny przed moją prezentacją anonimowy telefon: "Nie pokazuj swojej prezentacji bo wiemy w jakim stawie /tu wymieniono miejscowość/ kąpią się w tej chwili Twoje dzieci".
Rzeczywiście, trójka moich dzieci kąpała się wtedy w jeziorze.
Chwilę później wróciły i stanął pod mym domem radiowóz by strzec ich bezpieczeństwa.

Tyle wiem na temat "terapii" witaminą C.

Ktoś z forumowiczów zgłosił mi, że w innym mieście jest identycznie - też przedmiotowa 'klinika' na p-ko szpitala uniwersyteckiego.

Wszelkiej mafii mówię NIE. :)
A im bardziej jestem naciskana i szantażowana tym to 'NIE' jest i będzie wyraźniejsze. :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
vigaba 


Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2015-09-16, 02:43  


i co zta klinika?
 
jober 


Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 53

 #9  Wysłany: 2015-10-19, 15:46  


Hej, możesz znaleźć pani doktor onkolog ze Szczecina która przeanalizowala ponad 40 badań z czego 33 dowodzą skuteczności leczenia witamina C. Dawkowanie doustne nic nie da. W badaniach tych mowa o dawkach rzędu 100 gr podawanych dożylnie. Tylko witamina C podana dożylnie może osiągnąć stężenie które zabija komórki nowotworowe.

Z tych badań wynika ze komórka nowotworoa w odróżnieniu od zdrowej komórki jest w stanie wchlonac 8 razy więcej witaminy C niż zdrowa komórka. Przy odpowiednim stężeniu witamina C zmienia swoje działanie z antyoksydanty w oksydant - tzn utlenia komórki rakowe od wewnątrz. Wynika to z faktu podobieństwa struktury witaminy C do cząsteczki glukozy.

W Polsce jest kilka takich miejsc gdzie można zafundować sobie wlewy. Problem w tym ze z tego co ja znalazłem podają maks 25 gr.

Dodam że nie każdy może otrzymać wlewy. Są pewne przeciwwskazania i trzeba zostać uprzednio przebadanym. Są też wskazywane pewne możliwe skutki uboczne niemniej jednak nieporównywalnie mniejsze jak przy chemioterapii.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-10-19, 18:57 ]
Post wydzielony z tego wątku

 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #10  Wysłany: 2015-10-19, 16:36  


Jober ja naprawdę żałuję że nie można na tym forum stawiać minusów!!

Swojej rodzinie tej terapii nie zarekomendowałeś!!!

Ale może któryś z moderatorów zareaguje?
_________________
sprzątnięta
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #11  Wysłany: 2015-10-19, 19:09  


jober napisał/a:
pani doktor onkolog ze Szczecina która przeanalizowala ponad 40 badań z czego 33 dowodzą skuteczności leczenia witamina C

Poprosimy o informacje o publikacjach tych wyników badań (np. link do tychże publikacji).

Jednocześnie przypominam wszystkim tym, którzy zapomnieli:
"Forum propaguje WYŁĄCZNIE konwencjonalne leczenie onkologiczne - dzielenie się informacjami na temat wszelkich pozostałych metod (np. suplementacji diety) powinno zachować charakter dyskusji o postępowaniu wspomagającym leczenie onkologiczne.
Stosowanie w/w metod wspomagających powinno mieć akceptację prowadzącego lekarza-onkologa.
Dyskusje na temat wykraczający poza konwencjonalne leczenie onkologiczne mogą się odbywać wyłącznie w Dziale do tego przeznaczonym." - II.10 Regulamin forum
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
jober 


Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 53

 #12  Wysłany: 2015-10-19, 21:01  


JustynaS1975, https://journals.viamedica.pl/onkologia_w_praktyce_klinicznej/article/view/9154/7781

A czy mogę prosić o publikacje skuteczności "leczniczej" chemioterapii? Ile to by było - 2-3% wyleczonych?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #13  Wysłany: 2015-10-19, 21:53  


Przejrzałam zalinkowaną publikację.
Są tam głównie rozważania teoretyczne. Dużo jest 'wydaje się, że witamina C ...' Jest mowa o potencjalnych możliwościach witaminy C.

W podsumowaniu można przeczytać:
Cytat:
W świetle przedstawionych danych z piśmiennictwa wydaje się, że witamina C może być tytułowym „orężem” w walce z rakiem. Wykazywana przez wysokie stężenia kwasu askorbinowego selektywna cytotoksyczność skierowana preferencyjnie w kierunku komórek nowotworowych czyni witaminę C związkiem potencjalnie użytecznym w terapii raka. Szansą na skuteczniejsze leczenie choroby nowotworowej może być także zastosowanie kwasu askorbinowego z konwencjonalną chemio- i radioterapią, jak również podawanie go łącznie z innymi substancjami aktywnymi. Niezbędne są jednak dalsze, rygorystycznie prowadzone badania, które zapewnią zdefiniowanie odpowiednich aplikacji klinicznych wykorzystania witaminy C w leczeniu raka.


W tej publikacji nie ma informacji o potwierdzonej skuteczności witaminy C w leczeniu nowotworów.

jober napisał/a:
A czy mogę prosić o publikacje skuteczności "leczniczej" chemioterapii? Ile to by było - 2-3% wyleczonych?

Którego z nowotworów złośliwych?
Tylko nowotwory takie jak chłoniaki, białaczki (niektóre z nich) można wyleczyć tylko chemioterapią.
Pozostałe nowotwory (takie jak raki, czerniaki, mięsaki) to przede wszystkim: operacje i (też nie zawsze) chemioterapia lub/i radioterapia.
I nie ma jednego schematu chemioterapii i jednego, potocznie zwanego, 'raka'.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #14  Wysłany: 2015-10-19, 21:58  


Wielokrotnie linkowany na forum artykuł na temat ogólnych właściwości witaminy C nie jest materiałem naukowym dowodzącym skuteczności tej substancji w leczeniu wszelkich odmian nowotworów złośliwych. Wspomniane w arykule badania są opisane jako badania kliniczne pierwszej fazy, czyli te dokonywane na grupie zdrowych ochotników. Nie ma doniesień o pozostałych wymaganych 3 fazach badań.
Prace wymienione w Bibliografii również są artykułami przeglądowymi, traktującymi o możliwym wpływie witaminy C na komórki ( zdrowe i chore).
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #15  Wysłany: 2015-10-19, 23:35  


jober, znajduję dużo prawdy w tym artykule, np:
" Natomiast dwa randomizowane badania kliniczne (zaślepione podwójnie,kontrolowane placebo) przeprowadzone w Klinice Mayo nie wykazały żadnych pozytywnych efektów u pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową leczonych farmakologicznymi dawkami (10 g/dz.) witaminy C podawanej doustnie [65, 66]. "
Jak również kilka innych rzeczy, szczególnie związanych z immunologią, które wnikliwy recenzent zapewne by chętnie rozwinął.
Artykuł nie zawiera nowych wyników badań, a zatem nie niesie ze sobą, jak wiele innych opracowań zbiorczych, oryginalnej wartości dodanej. A według aktualnej wiedzy medycznej, witamina C nie jest stosowana w terapii przeciwnowotworowej.
Mam do Ciebie też prośbę: Nie testuj mojej cierpliwości i czytaj co zostało już na dany temat napisane na Forum. W przeciwnym razie możliwość pisania przez Ciebie postów zostanie szybko 'utleniona'.

Jedną rzeczą jest zadawanie pytań i prośba o rozwianie wątpliwości (i po to jest ten dział), a inną jest uważanie się za eksperta (bo przecież to eksperci udzielają porad i krytykują aktualną wiedzę) po przeczytaniu kilku prac i stron internetowych. Zadawać pytania można, i powinno się, zawsze, wszak dociekliwość jest cnotą, zatem do tego wszystkich zachęcam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group