1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony z tematu: Drobnokomórkowy rak płuc
Autor Wiadomość
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #76  Wysłany: 2016-12-04, 17:16  


TK głowy miała jakieś 2 mce temu ale to chyba czas zrobić na nowo bo te zmiany w zachowaniu zauważyłam od wczoraj. Jutro ma badania wiec zapytam o badanie wątroby. A co jeśli to marskość ? Mama też w ogóle nie ma apetytu 😥
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #77  Wysłany: 2016-12-04, 18:05  


Agusia1 napisał/a:
A co jeśli to marskość ?

Na razie o tym nie myśl, miejmy nadzieję, że będzie to stłuszczenie, złogi jak pokazuje USG, gorsza praca wątroby, która dostała od chemii.
Trzeba poczekać na dalsze wyniki. Mama jest w szpitalu, to powinni się Nią odpowiednio zająć. Powiedz tylko lekarzowi, że widzisz zażółcone białka, bo nie zawsze lekarz może to zauważyć przy takiej ilości pacjentów a wtedy zrobią wyniki z krwi odnośnie wątroby i coś się w tym kierunku wyjaśni.

pozdrawiam
 
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #78  Wysłany: 2016-12-04, 20:50  


Właśnie wróciłam od mamy ze szpitala... Boże jaka Ona słabiutka, ledwo siedzi na łóżku i tylko śpi i spi...Musiałam ją umyć i przebrać, mamusia zapomina co przed chwilką mówiła....tak mi się serce kraja jak na Nią patrze...słabnie z godziny na godzinę. Czy to może być załamanie choroby, albo jakieś przerzuty???
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #79  Wysłany: 2016-12-04, 20:56  


Agusia1,

A co mówią lekarze?
Na prawdę trudno wyrokować, może tak jak pisałam wątroba odmawia posłuszeństwa, ale to tylko może.

Przytulam :tull: trzymaj się dziewczyno.
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #80  Wysłany: 2016-12-04, 21:34  


Witaj bardzo mi przykro czytać o takich złych objawach.
Nie chcę Cię straszyć ale to może być wszystko.
Przerzuty, załamanie choroby. Obym się myliła.
To choróbsko jest własnie takie że dziś jest w miarę fajnie
a jutro już źle.
Trzymaj się kobietko myślami jestem z Wami.
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #81  Wysłany: 2016-12-06, 10:35  


Witajcie, wyniki gastroskopii i kolonoskopii są ok. Nic niepokojącego. Mama troszkę mniej słaba ale... i tu zmartwienie. Od trzech może czterech dni mama dziwnie się zachowuje. Rozmawia ale jakby była nieswoja, ma dziwny wzrok...po prostu jak nie moja mama... poprosiłam Panią Doktor o TK głowy bo te zachowanie mamy nas martwi. Co to może być ? Czy dobrze zrobiłam prosząc o TK?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #82  Wysłany: 2016-12-06, 16:36  


Cytat:
Czy dobrze zrobiłam prosząc o TK?

bardzo dobrze, bo drobnokomórkowiec lubi dawać przerzuty do mózgu.

A jak wyniki wątrobowe, zażółcenie mamy, co było robione w tym kierunku?

pozdrawiam
 
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #83  Wysłany: 2016-12-07, 20:46  


Witam, mam mamy wyniki. Mama już w domku z zaleceniem pilnej kontroli u onkologa- w pn na 10.00. W tej chwili przepisze to co najważniejsze i proszę o interpretację.
KT KLATKI PIERSIOWEJ-
We wnęce płuca lewego widoczny jest naciek o wymiarach poprzecznych 45mmx35mm, który otacza lewe oskrzele główne i zamyka oskrzele do płata dolnego lewego. Płat dolny niemal całkowicie bezpowietrzny - zmieniony niedodmowo?- naciek? Wzmocnienie po podaniu kontrastu dość jednorodne co utrudnia ocenę. Odcinkowo powietrzność zachowana jedynie w górnej części segmentu 6 tego płata. W płucu prawym zmian ogniskowych nie uwidoczniono.
W śródpiersiu widoczne węzły chłonne na wysokości łuku aorty o wymiarze os krótkiej do 12.4 mm, w oknie aortolno-płucnym do 13mm w górnej części wnęki lewej do 15mm- zwiększenie wymiarów w porównaniu do badania poprzedniego. W oknie kostnym w trzonie VTh2 obszar o mieszanej osteolityczno-osteosklerotycznej strukturze-może odpowiadać zmianie meta.
KT OUN
Na granicy korowo- podkorowej w lewym płacie ciemieniowym hipodensyjny obszar o charakterze niedokrwiennym(w jego obrębie po podaniu kontrastu patologiczznych wzmocnień nie uzyskuje się). Drobniejsze ognisko również o charakterze niedokrwiennym w obrębie torebki wewnętrznej po tej samej stronie. Zmian o charakterze meta w OUN nie uwidoczniono. Układ komorowy nie przemieszczony.
RTG-TK-MR-ENDO
Martwi mnie zapis Błona śluzowa trzonu żołądka jest miernie przekrwiona z licznymi rozsianymi drobnymi wybroczynami. W części przedodźwiernikowej błona śluzowa jest miernie obrzęknięta z kilkoma drobnymi wybroczynami i pojedyńczymi nadżerkami grutkowatymi wokół odźwiernik WYCINKI. poza tym bez zmian.

Reszta wyników bez zmian.
Czekam z niecierpliwością na wieści, może ktoś rozszyfruje mi te wyniki.?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #84  Wysłany: 2016-12-07, 21:38  


Agusia1,

W głowie wszystko dobrze, nie ma przerzutów, są zmiany o charakterze niedokrwiennym a to prawdopodobnie zmiany miażdżycowe naczyń mózgowych, nadciśnienie tętnicze.

W lewym płucu nie jest dobrze naciek, który otacza oskrzela, płat dolny tego płuca nie został oceniony czy tam też są nacieki czy niedodma więc trudno powiedzieć.
Węzły chłonne powiększone, większe są niż były we wcześniejszym badaniu więc mogą być przerzutowe.
No i niestety w układzie kostnym, tu piersiowym również jest zmiana meta-przerzut.

Co do żołądka nie wiem do końca, może być stan zapalny z nadżerkami, bardziej bym skłaniała się w tym kierunku ale poczekajmy co pokażą wycinki.

No nie są to dobre informacje.

pozdrawiam ciepło.
 
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #85  Wysłany: 2016-12-08, 19:39  


Więc jakie leczenie teraz Nas czeka? I tak w ogóle czego możemy się spodziewać ? :(:(:(
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #86  Wysłany: 2016-12-08, 20:06  


Na szczęście macie szybko wizytę u onkologa.
Na pewno coś poradzi .
Może chemia drugiej linii.
Trudno jest teraz coś powiedzieć.
Trzymajcie się cieplutko do poniedziałku.
Żeby jak najszybciej zadziałano i żeby mamusi się poprawiło.
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #87  Wysłany: 2016-12-08, 20:15  


Czytam o stopniu zaawansowania u innych chorych. A jaki stopień jest u Nas? Nigdy Nam lekarz nie mówił, czy my sami musimy sobie to wywnioskować? Nadmienię, że mama cały czas śpi i śpi i nie wiem czy ją motywwować by wstawała czy dać jej odpoczywać?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #88  Wysłany: 2016-12-08, 20:25  


Agusia1,
Czy oprócz tk, kolonoskopii- i gastroskopii były robione jakiekolwiek badania z krwi? Morfologia, biochemia ( próby wątrobowe, mocznik, kreatynina, albuminy)?
 
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #89  Wysłany: 2016-12-08, 20:31  


Tak były, ale wyników teraz nie mam. Wieczorkiem napiszę. A no co zwrócić uwage i jakie dane wypisać?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #90  Wysłany: 2016-12-08, 20:43  


Cytat:
A no co zwrócić uwage i jakie dane wypisać?


Już wcześniej Agusia podpytywałam Cię cały czas o wyniki wątrobowe, bo pisałaś o zażółceniu i stąd pytanie jakie są próby wątrobowe, czy nie jest to jakaś śpiączka wątrobowa i to co podpytuje missy, morfologia, bo może są tam drastyczne spadki i stąd taki mamy stan.

Agusia1 napisał/a:
czy ją motywwować by wstawała czy dać jej odpoczywać?

nie motywować, chce leżeć/spać niech to robi, tylko sprawdzić trzeba co pokazują wyniki z krwi.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group