1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony z tematu: Drobnokomórkowy rak płuc
Autor Wiadomość
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2015-11-19, 21:35  


Witam ,
Przypomniało mi się, że Profesor mówił mi, że mam pilnować termin rozpoczęcia radioterapii, gdyż muszę to załatwiać już przy 3 cyklu chemii, twierdził, że przed naświetlaniami trzeba jeździć i przymiarki robić na maskę, żeby czas odstepu chemii od radioterapii nie był zbyt długi a najlepiej, żeby go nie było. Ale jak zapytałam lekarza u nas w Gorzowie to powiedział mi, że radioterapię zaczniemy po chemii, więc nie wiem czyja teoria jest słuszna. Boję się, że po chemii to dopiero będą przymiarki do maski i to faktycznie czas czas czas...Co Wy myślicie?? Miłej nocy. A
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #17  Wysłany: 2015-11-19, 21:59  


Agusia1,
Wszystko rozbija się o to, czy Mama ma leczenie skojarzone jednoczesne ( czyli radiochemioterapię taką jak sugerowały Gliwice) czy sekwencyjne.
 
Basia2000 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 546
Pomogła: 188 razy

 #18  Wysłany: 2015-11-19, 22:38  


Agusia
Leczenie skojarzone to radiochemioterapia czyli naswietlania włączone podczas drugiego najpóżniej trzeciego kursu chemii, to jest leczenie radykalne czyli z zamiarem wyleczenia. Leczenie radioterapią po chemioterapii nie jest tak skuteczne jak radiochemioterapia.
 
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2015-11-19, 22:52  


Jesli chodzi o pytanie: jakie mama ma leczenie odpowiadam, że sekwencyjne. A czy w trakcie chemii- mama jest po pierwszym cyklu chemii możemy przejść na metodę skojarzoną?? Wiem, że trzeba wykonać badanie PET, ale czy nie jest za późno jak już zaczęła chemię?? Pozdrawiam
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #20  Wysłany: 2015-11-20, 07:48  


Agusia1,
http://www.onkologia.zale...%20oplucnej.pdf str.89
Podejrzewam, że lekarze podjęli decyzję o metodzie sekwencyjnej w oparciu o pełną ocenę ogólnego stanu Mamy. Może RCTH jednoczesna byłaby zbyt dużym obciążeniem dla organizmu Mamy?
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #21  Wysłany: 2015-11-20, 08:03  


Agusia1,
Trudno gdybać czy kierowali się lekarze decydując o planie leczenia, najlepiej Ich o to bezpośrednio zapytać.
Poza tym, tak jak pisały missy i Basia2000 - tu nie ma co myśleć, terapia skojarzona (o ile jest możliwa) jest skuteczniejsza i tyle http://ar.iiarjournals.org/content/29/12/5219.long
 
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2015-11-20, 08:53  


Witajcie. Czy w tej chwilii bedac juz po pierwszej chemii mozna zdecydowac sie na metode skojarzona?
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #23  Wysłany: 2015-11-20, 09:04  


Agusia1, cytat z tego, co linkowała missy
"Jeśli CTH i RTH nie można rozpocząć równocześnie, należy dążyć do rozpoczęcia RTH nie później niż w trakcie 2. cyklu CTH. Zastosowanie jednoczesnej RCTH nie może zmniejszyć należnej intensywności CTH."
Im wcześniej rozpocznie się rth, tym lepiej - http://www.ncbi.nlm.nih.g...8?dopt=Abstract
Pozdrawiam serdecznie.
 
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2015-11-24, 14:12  


Witam, Mam pytanko odnośnie sanatorium dla mamy... Jakie sanatoria polecacie po zakończonym leczeniu? Interesuje mnie jakieś sanatorium nad morzem. Dziękuję.
 
ignacjo 


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 12
Pomógł: 3 razy

 #25  Wysłany: 2015-11-24, 22:13  


asia333 napisał/a:
Agusia1, moja mama tez była leczona tym schematem obecnie jest juz po 6 cyklach. Mama po chemii czuła się okropnie bardzo cierpiała w powodu nudności i wymiotów.
Życzę duzo sił mamie!


Na to najlepsza jest mała niepozorna roślinka, w naszym zaścianku penalizowana a w krajach cywilizowanych coraz częściej stosowana w leczeniu!
 
Basia2000 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 546
Pomogła: 188 razy

 #26  Wysłany: 2015-11-24, 22:49  


Agusia
Pytanie odnośnie sanatorium skieruj do Waszego lekarza prowadzącego. Chorzy onkologicznie mają ograniczenia w korzystaniu z zabiegów leczniczych, ze zmianą klimatu też należy bardzo uważać. Nasza prowadząca doktor onkolog stanowczo odradziła wyjazdy związane ze zmianą klimatu przez okres co najmniej trzech lat i tego się trzymamy.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #27  Wysłany: 2015-11-24, 22:51  


ignacjo napisał/a:
Na to najlepsza jest mała niepozorna roślinka, w naszym zaścianku penalizowana a w krajach cywilizowanych coraz częściej stosowana w leczeniu!


Przyjacielu, niepozorne roślinki :!: były,są i będą.....Ale nie na tym Forum!
 
ignacjo 


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 12
Pomógł: 3 razy

 #28  Wysłany: 2015-11-25, 10:27  


Cleo i to jest właśnie podejście do problemu w tym kraju. A dlaczego nie na forum skoro doskonale to działa. Skoro otwarcie mówi o tym coraz więcej lekarzy. Skoro USA, Hiszpania, Dania,Holandia, Niemcy, Izrael, Włochy korzystają LEGALNIE z dobrodziejstw roślinki? Nie napisałem że roślinka leczy nowotwory ale doskonale działa przeciwwymiotnie, przeciwbólowo i poprawia apetyt!
 
Iwonkaaa 


Dołączyła: 22 Lis 2015
Posty: 16
Pomogła: 3 razy

 #29  Wysłany: 2015-11-25, 10:46  


W Polsce jest zarejestrowany lek Sativex a że nie jest refundowany i cena jest kosmiczna to taka nasza tradycja narodowa że wszystko stoi na głowie.
 
Agusia1 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 91
Skąd: Gorzów Wlkp
Pomogła: 1 raz

 #30  Wysłany: 2015-11-28, 15:03  


Witam Was. Miło poczytać Wasze wpisy na moim wątku, ale jeśli chodzi o tę małą roślinkę to odpada, bo mama nie chce nawet o tym słyszeć. Na razie wymioty jej nie dokuczają, samopoczucie super tylko ....włosy zaczęły wypadać i to chyba dla kobiety największy dramat w tej chwili- mama troszkę się podłamała, zakupiła już dawno chustę i uczymy się ją wiązać. Tłumaczę mamie, że na razie jest zima i założy czapkę ale ona myśli już co to będzie dalej...Czekamy teraz na następną chemię 03.12 a kolejna w Wigilię i całe Święta :-( .
A tak na marginesie- dzwoniliśmy do Szczecina, że chcielibyśmy zacząć w tej chwili metodę skojarzoną, ale Pan doktor radiolog nam odradził- powiedział, że po trzeciej, bądź czwartej chemii mamy już się rejestrować na radioterapię, że mamusia się zakwalifikowała do nich na dalsze leczenie. Podobno bardzo dobre centrum onkologii, więc mama troszkę spokojniejsza. Pozdrawiam Was i Wasze rodziny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group