1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 180
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika
Basia2000

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 99877

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-07-31, 21:10   Temat: Rak jajnika
Atakuj lekarza o morfinę. Trzymaj sie dzielnie. U mnie pielęgniarka z HD zostawiała tabletki, myśę, że u Was potrzebne jest podanie podskórne.
  Temat: Rak jajnika
Basia2000

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 99877

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-07-28, 16:48   Temat: Rak jajnika
Myślę, że to kwestia najbliższych godzin. Trzymaj sie dzielnie.
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Basia2000

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 43714

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-05-05, 20:30   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
::rose::
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
Basia2000

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 51856

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-18, 18:21   Temat: DRP mojej drugiej połowy
Mogła to być najzwyklejsza w świecie jelitówka, którą mógł się zarazić będąc na badaniu, teraz jest okres grypowy. Postaraj się trochę uspokoić wiem, że to trudne, ale ludzie chorzy na nowotwory chorują również na grypę, choroby reumatyczne i wszelkie inne, nie każde przysłowiowe kichnięcie jest objawem wznowy czy rozsiewu.
Powodzenia, myślę o Was ciepło i zaciskam mocno kciuki, aby Wam się udało. Jeszcze raz doradzam zdrowy dystans, nie spalaj się, wiem co mówię, wiele nerw z czasów choroby i leczenia odebrało mi dużo zdrowia, którego dziś nie mogę odzyskać.
  Temat: DRP mojej drugiej połowy
Basia2000

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 51856

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-18, 22:10   Temat: DRP mojej drugiej połowy
Przyszło Wam się zmierzyć z jednym z najtrudniejszych przeciwników. Z mojego doświadczenia podczas choroby mojego męża mogę powiedzieć, że musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejne TK. Po radioterapii dość długo utrzymują się zmiany będące skutkiem naświetlań. Przeczytaj mój wątek będziesz miała jakiś obraz czego się możesz spodziewać. Nasza historia jak do tej pory zakończona jest dobrze czego i Wam życzę z całego serca.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Basia2000

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 107473

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-04, 07:55   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Etm, w zakładzie pogrzebowym gdzie będziesz załatwiała formalności personel udzieli Ci stosownych rad i pomocy odnośnie pogrzebu. Zwolnij nas z udzielenia Ci tego typu rad i pomocy.
Pozdrawiam.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Basia2000

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 107473

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-27, 18:46   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Chyba pora pomyśleć o hospicjum stacjonarnym Twój tata, który na skutek choroby jest jednym z tych najtrudniejszych pacjentów wymaga bardzo fachowej opieki, potrzebuje zarówno leczenia objawowego jak i wyciszenia. Pomyśl o tym, w hospicjum poradzą sobie odczuje ulgę tata i Wy rodzina również. Takie obrazki jak dzisiejszy zostają w pamięci i trudno je wymazać i z nimi żyć, ani tata, ani Wy nie zasługujecie na taki los. To jak zachowuje się tata to skutek choroby pamiętaj o tym, a swoją drogą to tego uczynnego kolegę, który zrobił niedżwiedzią przysługę tacie i Wam zabierając go ze szpitala strzeliłabym chyba w łeb.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Basia2000

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 107473

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-16, 21:27   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Ależ Tobie trzeba tłumaczyć wszystko jak małemu dziecku. Ja rozumiem zmęczenie, znużenie, kłopoty. Dziewczyno! czy Twoj tata ma dolegliwości bólowe? Jeśli tak i jeżeli są silne to nie wyobrażam sobie, że odmówi zaproponowanej pomocy. Jeśli odmówi ma do tego prawo i faktycznie skoro nie jest ubezwłasnowolniony to nie ma takiej siły, która zmusiłaby go do czegokolwiek. Może chce cierpieć! To jego wybór, a Wam nie pozostaje nic innego jak tylko uszanować jego wolę. Jeżeli jego zachowanie jest dla Was niebezpieczne możecie rozpocząć procedurę ubezwłasnowolnienia to też jest do ogarnięcia.
  Temat: etm35 - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 32785

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-09, 20:32   Temat: etm35 - komentarze
Twój post świadczy o tym, że potrzebujesz pomocy psychologa, tak TY potrzebujesz pomocy. Nawet tak nie myśl, że jesteś czemukolwiek winna, chorzy onkologicznie często tak mają, że chłostają niemiłosiernie tych, którzy są przy nich najbliżej i robią najwięcej. To nie Twoja wina, że Twój tata zachorował, rak płuc to jeden z najcięższych przeciwników, nielicznym szczęśliwcom udaje się go pokonać! Jeśli Twoj tata odejdzie to nie dlatego, że Ty go nieumyślnie zabiłaś tylko dlatego, że pokonała go choroba! Koniec kropka i NIE WAŻ SIĘ MYŚLEĆ INACZEJ!

[ Dodano: 2017-05-09, 21:36 ]
jeszcze jedno, daj sobie spokój z tą Twoją teściową weż sprawy w swoje ręce i zatrudnij opiekunkę, a jak mąż będzie miał obiekcje to niech on zapewni dzieciom opiekę, albo niech on zwraca się z prośbą o pomoc do swojej mamy.
  Temat: Gruczolakorak endometrialny trzonu macicy
Basia2000

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10051

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-08-22, 21:46   Temat: Gruczolakorak endometrialny trzonu macicy
Agnieszko
Wiem, że nie jest to łatwe, ale postaraj się opanować emocje. Ważne, abyś do zabiegu operacyjnego była w dobrej formie, to już niedługo wykorzystaj ten czas na spacery, spotkania z przyjaciółmi, wyskocz do fryzjera, czy kosmetyczki to poprawia nastrój każdej kobiecie. Nowotwór trzonu macicy jest jednym z lepiej rokujących nowotworów oczywiście w porę poddany leczeniu, wszystko wskazuje, że u Ciebie tak właśnie jest. Ważne jest też, aby operował Ciebie lekarz z doświadczeniem , gdzie się leczysz?
Wynik pooperacyjnego badania histopatologicznego będzie kluczowy do dalszego postępowania, w zależności od głębokości naciekania mięśnia macicy i innych czynników lekarze onkolodzy zdecydują co dalej. Jako leczenie uzupełniające stosuje się brachyterapię i teleterapię, która może Ci być zalecona, ale wcale nie musi.
Trzymaj się, głowa do góry i bądż dobrej myśli.
  Temat: X Zlot Forumowiczów
Basia2000

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 46654

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2016-04-02, 01:17   Temat: X Zlot Forumowiczów
Basia 2 osoby, doczekać się nie mogę :)
  Temat: Codzienność na oddziale chemioterapii
Basia2000

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 8731

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-12-20, 14:43   Temat: Codzienność na oddziale chemioterapii
Joaska
radiochemioterapia to jedno z najbardziej obciążającego leczenia, ja nazywam to hiroszimą, łatwo nie będzie, ale skoro Twój mąż zakwalifikował się do takiego leczenia tzn, że jego stan ogólny jest dobry. Poradzicie sobie, będą chwile załamania w związku z agresywnością leczenia, ale wspieraj męża mów, że da radę, że to cena za dalsze życie. Co do czasu trwania terapii zapytaj lekarza na jak długo przewiduje terapię.
  Temat: betsi - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 283
Wyświetleń: 88258

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-12-20, 14:36   Temat: betsi - komentarze
Kup sobie kilka dodatkowych lekcji z dobrym instruktorem i próbuj do skutku, masz pecha nie Ty jedyna to się często zdarza. :)
  Temat: Nowotwór jajnika
Basia2000

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 13840

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-26, 22:22   Temat: Nowotwór jajnika
Może to oznaczać brak wrażliwości na chemię, a co mówią badania obrazowe? Niewiele danych zamieściłaś.
Pozdrawiam.
  Temat: Czy mama też jest chora na raka?
Basia2000

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15406

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-11-22, 16:16   Temat: Czy mama też jest chora na raka?
Karino
Bardzo mi przykro, że po tak niedługim czasie od odejścia taty przyszło się Tobie znów mierzyć z kolejnymi demonami. Jesteś na forum już jakiś czas i masz już trochę wiedzy, zdajesz sobie zapewne sprawę, że bez pooperacyjnych wyników histopatologicznych trudno cokolwiek prognozować. Skoro operacja odbyła się trzy tygodnie temu wyniki powinny nadejść lada moment, przedzwoń może do zakładu patomorfologii i zapytaj o wyniki, z nimi do onkologa, ale to już wiesz pewnie sama. Trzymaj się dzielnie. Ściskam serdecznie.
 
Strona 1 z 12
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group