1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Richelieu
2015-10-10, 10:01
Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Autor Wiadomość
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #181  Wysłany: 2015-05-24, 15:27  


Dronka, nic nie doradzę, bo się nie znam, ale zapewniam Cię, że jestem z Wami myślami. Śledzę po cichu Wasze zmagania i doskonale rozumiem. Mój tata też nie może sobie poradzić z dysfunkcjami i słabościami. Nam i Wam, jako rodzinie też ciężko. Trzymaj się dzielnie!
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #182  Wysłany: 2015-05-24, 18:14  


Tęczo - :tull: Też Cię śledzę:)
Pani Doktor, tata się wzbrania przed lekarzem z HD, boi się go i jednoznaczności wizyty. W końcu pewnie się złamie i załamie, mamy plastry 75, ale tata twierdzi, że one nie działają (obecne 50). Może z jakiejś innej grupy leków można spróbować? Aaa... czasem mam dość, a uciechę sprawia np.to, że tata zjadł całą zupę. Jakaś paranoja.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #183  Wysłany: 2015-05-25, 18:20  


Dronka82 napisał/a:
Może z jakiejś innej grupy leków można

Pewnie, że można :) jeszcze dużo można, ustawianie leczenia przeciwbólowego to czasem wiele dni i wiele wizyt tego nieznośnego lekarza z HD ;) ale chyba warto...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #184  Wysłany: 2015-05-25, 18:26  


Dziękuję :) Raczej przerażający :) Dla taty lekarz z HD oznacza kładzenie się do trumny, nie umie tego okiełznać. Mama jutro jedzie do lekarza - internisty, może ten coś zaradzi. Te staruszki potrafią być takie uparte...
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #185  Wysłany: 2015-05-25, 19:41  


Dronka82,

A jakby tacie lekko skłamać, wiem nieładnie kłamać :) i powiedzieć, że jest to lekarz nie z HD a np. z Poradni leczenia bólu, czy też paliatywny może to by się udało. Lekarz z HD, pielęgniarka to tak niesamowita wygoda dla pacjenta jak i rodziny, nieoceniona. Ja gdyby nie Oni to wpadłabym w jakiś dół a tak miałam i pomoc w postaci wizyt, telefoniczną i leki na zawołanie. Pewnie Ty to wszystko wiesz ale jak przekonać tatę, żeby uwierzył, że to nie kładzenie się do trumny, o nie.

Pozdrawiam
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #186  Wysłany: 2015-05-25, 20:06  


Tata zna lekarza z HD (był na pierwszej wizycie w HD), co do kłamstw - tata okłamuje nas, my Jego, to takie "mniejsze zło", nie robi już na mnie wrażenia:) Spróbujemy inną drogą te leki zorganizować - póki jeszcze możemy. Tata ciągle wypiera, nie godzi się, łudzi, ze to wszystko tymczasowe. Obecnie pakuje się na wieś (piły łańcuchowe, kosy spalinowe i inne cuda, które u zdrowych i silnych grożą wypadkiem), ledwo da się go zrozumieć, ale dogadał się z lekarką, że mu chemie przesunie z środy na piątek i będzie mógł posiedzieć przez tydzień w kieleckiem:) Bo mój tata to fiś, nawet teraz ma pomysły godne mojej dwuipółrocznej córki:)
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #187  Wysłany: 2015-05-28, 22:19  


Chemia odwołana - policzek zbyt opuchnięty, tata dostał antybiotyk. Wspiera mnie całkowicie Madzia70 (jak robicie, że napis jest na niebiesko?) i gdyby nie ona - nic byśmy nie wiedzieli. Dziękuję Ci Madziu! Chylę czoła przed Twoją wiedzą i dobrocią.
Jutro wizyta lekarza z HD, ale zdaje się, że przed nami równia pochyła.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #188  Wysłany: 2015-05-28, 23:16  


Hej,

Wystarczy wpisać coś takiego:
Kod:
[b][color=#5e84a7]Madzia70[/color][/b]

Lub po prostu kliknąć na nazwę użytkownika w wiadomości powyżej i automatycznie kod wstawia się do szybkiej odpowiedzi.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #189  Wysłany: 2015-05-28, 23:36  


Dronko, antybiotyk pokona przeszkodę i wrócicie do gry :)

Co do Madzi-to nasz anioł na ziemi, którego skrzydła potrafią objąć niejedną istotę z tego forum. Ja również dołączam swoje skromne DZIĘKUJĘ ::thnx:: (wybacz Dronka, że w Twoim wątku, ale o Madzi mogłabym pisać, pisać...)
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #190  Wysłany: 2015-05-29, 09:32  


Wariatki :| :mrgreen:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #191  Wysłany: 2015-06-02, 19:17  zasłabnięcia


Tata miał dostać dziś chemię (w zeszłym tygodniu bardzo spuchł mu policzek, nie dostał wlewu), dziś dwukrotnie zemdlał w szpitalu (był na czczo, zjadł poltram na pusty żołądek). To co się działo w CO - załącznik nr 1. Został karetką przewieziony na Izbę Przyjęć do miejskiego szpitala. Podano tacie kroplówki m.in.z pyralginą, skonsultowano neurologicznie, wykonano ekg (wyszło dwukrotnie w porządku). Lekarz powiedział, że omdlenie być może przez leki (Madziu - kartkę, na której miałam dawki i nazwy leków oddałam temu lekarzowi i nie wróciła do mnie, jutro znów to spiszę), pojechałam do HD (wypożyczyłam wózek, jutro TK w CO), leki wywołałyby wcześniej omdlenia (jeśli nie zmieniono dawek, a nie zmieniono). Ponieważ rozmowa z lekarzem odbywała się w biegu, nikt nam nie wyjaśnił co się stało i dlaczego (to taka choroba, może się dziać różnie... i takie tam podobne frazesy), wypis jest dla mnie zupełnie nieczytelny - czy ktoś może mi dwa ostatnie załączniki (2.i 3.) przetłumaczyć, opisać, wytłumaczyć... Będę bardzo wdzięczna.

[ Dodano: 2015-06-02, 19:20 ]
Przerasta mnie to dodawanie plików... :|

[ Dodano: 2015-06-02, 19:42 ]
Przed omdleniem tatę mocno zabolała głowa, może stąd to zasłabnięcie? A może przerzuty?







[ Dodano: 2015-06-02, 21:44 ]
Po konsultacji z ukochaną Madzią70 :littlehs: :littlehs: :littlehs: wiem, że:
- przyczyną omdlenia w wersji optymistycznej mogą być zaburzenia elektrolitów (optymizmu mi brak)
- możliwe są przerzuty w okolice mózgu (jutro TK, potwierdzi bądź wykluczy hipotezę)
- ponieważ na wyniki czeka się do 3 tygodni, a informacja o przerzutach lub ich braku są decydujące w prowadzeniu leczenia, muszę ubłagać lekarza (najpierw wypytać o jego dane, potem namierzyć, a potem oddziaływać jakoś, by rzucił okiem i odpowiedział, czy przerzuty są, czy nie. Jeśli są - lekarz z HD właczy sterydy w celu zlikwidowania obrzęku. Wersja awaryjna: jako, że mamy prawo do posiadania swoich badań wezmę płytkę i poproszę o nagranie obrazu, który prywatnie rozszyfruje mi radiolog (namierzanie w toku).
Czy Madziu wszystko zapamiętałam? :) Bardzo Ci dziękuję, nie wiem, co bym bez Ciebie zrobiła, poważnie.

[ Dodano: 2015-06-03, 16:21 ]
Płytkę, owszem, owszem otrzymamy razem z opisem:) czyli plan się rypnął. Lekarz też się nie wypowie, bo tk obejmuje podstawę czaszki do początku klatki piersiowej, ma na celu porównanie z poprzednim i określenie stopnia skuteczności metotreksatu. Dlaczego w naszym kraju wszystko jest takie niedopracowane? Pewnie jak tata znów zemdleje kolejny raz obciążą mu nerki kontrastem i naświetlą coś więcej. W pt lekarz z hd wpadnie przepisać receptę na mdłości, bo są uciążliwe.


1..jpg
Pobierz Plik ściągnięto 155 raz(y) 410,2 KB

1..jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1096 raz(y) 410,2 KB

2..jpg
Pobierz Plik ściągnięto 919 raz(y) 320,19 KB

3..jpg
Pobierz Plik ściągnięto 927 raz(y) 362,71 KB

_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #192  Wysłany: 2015-06-03, 23:06  Badania z wczoraj


Wyniki taty z wczorajszych wizyt z powodu omdleń.







DSC_0080.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 786 raz(y) 884,94 KB

DSC_0081.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 810 raz(y) 810,18 KB

DSC_0082.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 750 raz(y) 742,31 KB

_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #193  Wysłany: 2015-06-03, 23:13  


Badania (niestety) we względnej normie.
Czekamy zatem na opis CT.

Lekarzowi z hospicjum zasugerować delikatnie, że te nudności to mogą być z tego, co ewentualnie w głowie...
Ale to ogarnięta doktórka, jak widzę, więc pewnie i tak się zorientuje.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #194  Wysłany: 2015-06-03, 23:20  


Spodzieamc się więc należy po prostu przerzutów do mózgu. Czy TK naprawdę może nie obejmować mózgu?:? Wg pielęgniarki - tata miał badanie obrazowe od brwi do szyi. Nienawidzę systemu. Dziś mój tata pierwszy raz się przyznał, że jest "ciężko chory". Chciałby jeszcze pół roku spędzić w Piotrkowicach. Zamarłam.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #195  Wysłany: 2015-06-07, 09:56  


Od dziś boli tatę coś, co jest umieszczone nad kością ogonową po prawej stronie kręgosłupa. Określa to jako ból kości, który doskwiera tylko podczas chodzenia. Gdy tata siedzi lub leży - nie boli go to. Pierwszy raz wziął sevredol 20. Oczyma wyobraźni widzę przerzuty do kości i wiem, że potwierdzić to mogą badania obrazowe, ale czy znając historię choroby mojego taty można coś przypuszczać bez badań takowych? Czy rak płaskonabłonkowy tego rejonu robi tak odległe przerzuty, (podejrzane raczej wydają mi się głowa, czaszka, płuca) ale czy okolice kręgosłupa też?? Mam dość.

[ Dodano: 2015-06-07, 13:01 ]
Konkretnie - między biodrem, kręgosłupem, górna część pośladka. Pomimo plastrów Durogesic 75, poltramu combo 2tabl.co 6 h i 1 tabletki sevredolu - ból nadal jest podczas chodzenia. Gdzie to zgłosić, jak zbadać? Internista, czy hd? Rtg czy usg?
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group