1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Richelieu
2015-10-10, 10:01
Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Autor Wiadomość
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #31  Wysłany: 2014-08-17, 09:37  


Moja niezawodna Pani Doktor:) Dziękuję:) Jutro kupię, namieszam, zastosuję. Pewnie odpowiedź zabrzmi:"nie", ale zapytam na wszelki wypadek - czy ten miks można też stosować wewnątrz jamy ustnej?

[ Dodano: 2014-08-17, 11:19 ]
A teraz mam prośbę o analizę wyników hp po operacji taty. Lekarzom nie podobał się jakiś margines (dlatego obecnie tata poddawany jest chemioradioterapii), rodzice szczegółów nie zapamiętali, a mnie to bardzo niepokoi. Jeszcze leczenie nie jest zakończone, a ja już boję się wznowy. Mam nadzieję, że załączniki (skaner popsuły mi córki - fajnie się świecił) są czytelne i specjalista powie mi na ile radykalna była operacja, czy i gdzie ewentualnie zostały komórki rakowe (mówiono nam, że wycięto drania w całości, ale wobec tego skąd ta chemia..?)Gdzie owej wznowy można się spodziewać w pierwszej kolejności? Załączniki dotyczą stanu po cyklu chemioterapii, potem operacji. Bardzo serdecznie dziękuję!





















IMG_1.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2261 raz(y) 1,39 MB

IMG_2.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2100 raz(y) 1,09 MB

IMG_3.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2078 raz(y) 1,04 MB

IMG_4.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2029 raz(y) 940,9 KB

IMG_5.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2050 raz(y) 1,1 MB

IMG_6.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1931 raz(y) 1,14 MB

IMG_7.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1905 raz(y) 1,08 MB

IMG_8.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1838 raz(y) 1,08 MB

IMG_9.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1855 raz(y) 1 MB

IMG_10.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1893 raz(y) 1,21 MB

_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
anna.j.g1 
Lekarz STOMATOLOG


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 7
Pomogła: 7 razy

 #32  Wysłany: 2014-08-17, 13:54  


Tak można jak najbardziej ! Do mieszanki do jamy ustnej można jeszcze dodać np . Carident , który dodatkowo walczy z bakteriami/wirusami itd zalecany przy zakażeniach . Niektórzy zamiast Caridentu ( maść ) dodają Elugel ( żel z chlorheksydyną ) ale Elugelu nie możemy stosować jeżeli pacjent przyjmuje leki p/grzybicze np nystatynę gdyż wtedy znoszą swoje działanie ! Przy robieniu takiej mieszanki proszę tylko uważać przy Panthenolu aby nie wdychać go . Aaa i proszę go stosować w 2 naciśnięciach niewielkich ( 1-2 kółka "pianki" i reszte sładników aplikujemy w środek Alantan robiąc jakby kółka na obwodzie , wgieść w to 2-3 kapsułki witaminy A+E jak to wymieszamy to wtedy Solcoseryl ( który da nam podstwę i sprawi że w buzi będzie sie to ładnie trzymało , tylko nie przesadzajmy z nim bo pęcznieje pod wpływem sliny więc nie potrzeba go za dużo ) :) Ja zawsze powtarzam pacjentom że to mają być okłady msc a nie obłożenia całościowe :) pzdr i życzę powodzenia i zdrowia dla taty!
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #33  Wysłany: 2014-08-17, 20:17  


Kupiłam, wymieszałam w sterylnym pojemniku na kał :shock: i tata już mieszankę stosuje. Z natury jest buńczuczny, nie lubi przesadnej opieki, ale na specyfiki różne godzi się bez mrugnięcia. Podejrzewam, że doskwiera mu ból bardziej niż mówi. Także dziekuję raz jeszcze.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #34  Wysłany: 2014-08-19, 08:47  


Podbijam prośbę o interpretację hp, może ktoś coś z tego wie, bo notatki na ostatnim zdjęciu to moje i mamy dedukcje, niekoniecznie trafne. Byłabym naprawdę dozgonnie wdzięczna. A co do mieszanki polecanej przez annę.j.g1 - tata twierdzi, że REWELACYJNA! Rana mu zaschła, nie rozprzestrzenia się, znów stara się podgonić jedzenie (ale apetytu brak).
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #35  Wysłany: 2014-08-19, 15:15  


W wynikach badania śródoperacyjnego (plik nr 2 i 3) jest mowa o braku stwierdzenia obecności przerzutów w węzłach podbródkowych oraz w marginesach (liniach cięcia).

W wyniku badania histopatologicznego (ostatni plik) podane są wielkości marginesów - wszystkie powyżej 1 cm, co wydaje się być wystarczająco bezpieczne dla zapewnienia radykalności zabiegu operacyjnego.
Kwestią dyskusyjną - pytanie do lekarza - pozostaje wiarygodność oceny tych marginesów, skoro ich ocena nastąpiła po zastosowaniu chemioterapii przedoperacyjnej: wcześniej naciek w którymś miejscu mógł być większy i znajdować się bliżej linii cięcia.

Wynik badania histopatologicznego wydaje się być niepełny:
zaczyna się od opisu próbki nr V z pominięciem I-IV,
ponadto nie zawiera opisu oceny histopatologicznej poszczególnych próbek - co stwierdzono w każdej z nich (w szczególności: obecność nowotworu czy jej brak).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #36  Wysłany: 2014-08-19, 18:00  


Dziękuję gorąco, postaramy się to wyjaśnić z lekarzem prowadzącym tatę. Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #37  Wysłany: 2014-08-20, 20:46  


No i wszystko szło gładko, ale tata mało pił, ma też po pierwszej chemioterapii obciążony organizm i nie podano mu chemii, bo ma za wysokie wyniki kreatyniny. Płuczą mu nerki przy pomocy kroplówki.Szczegółów nie znam, bo jak mogę iść do taty, to lekarza prowadzącego już nie ma. Lekarka powiedziała, że najwyżej zaprzestaną podawania chemii jeśli do poniedziałku wyniki się nie poprawią, ale to oznacza przerwanie radykalnego leczenia.. Mam rację? Już powoli mam dość. Moja mama snuje czarne wizje, a ja przestaję mieć wpływ na cokolwiek.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #38  Wysłany: 2014-08-20, 21:23  


Spokojnie Dronka82, musisz się pogodzić z faktem, że Ty na niewiele spraw będziesz tu miała wpływ. Twoim zadaniem jest wspieranie.... to wbrew pozorom bardzo duże wyzwanie!
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #39  Wysłany: 2014-08-20, 22:37  


Wspieram jak mogę, chodzę codziennie, kupuję smakołyki, ściągam filmy, szkolę w korzystaniu z kompa, ślę zdjęcia córek, no i jestem. Mieszam leki, sprowadzam je skąd się da... Wczoraj na ten przykład znalazłam naszą przesyłkę, która szła z Niemiec ponad miesiąc. Może ktoś wie jak obniżyć tę kreatyninę?
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #40  Wysłany: 2014-08-20, 22:41  


Picie wystarczającej ilości wody i innych płynów (ale nie kawy i herbaty) regulują proces odprowadzania moczu, a tym samym zmniejszają poziom kreatyniny we krwi i moczu.
 
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #41  Wysłany: 2014-08-20, 22:56  


Będziemy zatem poić drania. Dziękuję.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #42  Wysłany: 2014-08-20, 22:59  


Unikajcie dużych ilości soków owocowych oraz napojów gazowanych. Najlepsza jest niegazowana woda mineralna, bądź źródlana.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #43  Wysłany: 2014-08-20, 23:28  


Gazowanego tata nie pije - piecze go przeciwny od naświetlanego policzek (naświetlany określa jako "martwy", ma tak przeszczepioną skórę), wody nie lubi, soki go pieką. Ale kawa nie :roll: Pił dziś kompot i wodę niegazowaną rozcieńcza z syropem. Drażni go też chyba to,że musi pić przy pomocy słomki, że nie czuje policzka, warg, brody i mu wszystko wycieka. Wyciera, ale wtedy drażni pęknięte usta. Apetytu brak, chudnie na potęgę - minus 6 na blacie. Jest ciągle zmarznięty. Ale humor go nie opuszcza, albo rżnie twardziela. Pewnie to drugie. Mili jesteście tu wszyscy :)
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #44  Wysłany: 2014-08-21, 00:37  


Kompot jest super. Slaba herbata rowniez. Mozna rowniez wrocic do koperku dls niemowlatka. Poza tym..
Owszem, bywamy mili :-)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #45  Wysłany: 2014-08-21, 17:31  


Nawet często. Kontakt z lekarzem mam właściwie żaden, więc od Was czerpię wiedzę wszelaką. Dziś lekarka powiedziała tacie, że skłania się do odstawienia chemii w ogóle, bo nie chce mu popsuć nerek, a ta obecnie podawana chemia jest na wszelki wypadek i ta pierwsza powinna wszystko wytłuc, bo była taka diabelsko silna. Nic już z tego nie rozumiem - po co mu więc podawano chemioradioterapię. Wszystko się wyjaśni, jak w końcu namierzymy lekarkę, ale jakoś to wszystko poplątane.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group