1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak Przełyku
Autor Wiadomość
Semper Fidelis 


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #16  Wysłany: 2018-09-27, 20:34  


Z tego co mówił lekarz TK ukazała jeden powiękrzony wezeł czy to oznacza że rak jest w tym węzle i tylko w nim czy jest też w jakimś organie a zmian TK nie uwidacznia

[ Dodano: 2018-09-27, 20:34 ]
Jakie badania diagnostyczne powinienem wykonać
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #17  Wysłany: 2018-09-27, 20:38  


Należałoby na pewno potwierdzić, że powiększony węzeł to węzeł przerzutowy. Być może powinieneś mieć wykonane badanie PET - ale to tylko moje dywagacje, bo nie można tutaj mówić o żadnych standardach diagnostycznych.
_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
Semper Fidelis 


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #18  Wysłany: 2018-09-27, 21:07  


Fizyczny całkiem całkiem ale psychiczny coraz gorszy zaczynam myśleć zeby przestać się leczyć bo mam wrażenie że to co mnie czeka to tylko wydłużanie życia a zarazem cierpienia
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #19  Wysłany: 2018-09-27, 21:17  


Psychika jest bardzo ważna w leczeniu nowotworów. Nie będę pisała, że musisz być silny, trzeba dawać radę, bo to tylko frazesy. Pamiętaj natomiast, że Twoje uczucia są zupełnie normalne, nie powinieneś się jednak wstydzić prosić o pomoc - bliskich czy np. psychoonkologa. Nie warto dusić takich emocji w sobie.
Jeśli sobie życzysz to mogę Ci podlinkować nr telefonu do fundacji wspierających osoby chore na raka w Polsce, które udostępniają coś w stylu telefonu zaufania.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2018-09-28, 01:51 ]
Asiu, dziękuję, że tak troskliwie zajęłaś się chłopakiem :heart:

_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
Semper Fidelis 


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #20  Wysłany: 2018-09-27, 21:28  


Poproszę

[ Dodano: 2018-09-28, 19:48 ]
Jestem właśnie po wizycie u lekarza z tego co się dowiedzialem to zostaję skierowany na badanie PET prawdopodobnie w środę. Jeśli to badanie nie wykaże meta gdzie inndziej to prawdopodobnie zdecydują się mnie jeszcze raz operować z tego co mi powiedziała lekarka będą robić cos takiego poraz pierwszy ze względu na mój wiek i usuną tę wenzeł chłony powiękrzony jest do 14 mm

[ Dodano: 2018-09-28, 19:53 ]
Czy znacie lekarza chirurga który podejmował się takiej operacji w takiej sytuacji która jest umnie i jak to się skończyło?????
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #21  Wysłany: 2018-09-28, 20:17  


Semper Fidelis napisał/a:
to zostaję skierowany na badanie PET

Bardzo dobra opcja bo jeśli węzeł jest podejrzany, może być niestety przerzutowy a jak ma już komórki rakowe to nie wiadomo czy dalej już choroba nie poszła i czy gdzieś nie ma innych przerzutów. Jeśli przerzuty by się znalazły wtedy taka operacja mija się z celem, jeśli będzie to tylko to jedno miejsce to operacja na prawdę może dać Ci duże szanse i jak najbardziej ciąć/wycinać.

Co do drugiego pytania nie pomogę ale może ktoś się odezwie.

Trzymaj się chłopaku a my mocno trzymamy za Ciebie kciuki.
 
Semper Fidelis 


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #22  Wysłany: 2018-09-28, 20:38  


Jeszcze jedno czy nie jest tak ze ten wenzel został pominiety podczas pierwszej operacji i juz wtedy mial komórki rakowe w sobie i zostal pominięty podczas operacji
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #23  Wysłany: 2018-09-28, 20:54  


Semper Fidelis,
Trzeba by było cofnąc się do wyniku przedoperacyjnego i zobaczyć jak ten węzeł wtedy wyglądał. Jeśli nie był opisany jako podejrzany jak również nie budził obaw podczas operacji to go zostawiono, to tylko takie teoretyczne wyjasnienie, jak było na pewno musisz poczytać wcześnejszych wynikach jak to wszystko wyglądało.

pozdrawiam
 
Semper Fidelis 


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #24  Wysłany: 2018-10-02, 16:29  


https://www.oncompassmedicine.com/ ponawiam pytanie czy ktoś korzystał może z tych badan zastanawiam się a chciałbym dowiedzieć się czy to nie są jacyś naciągacze jakich wielu w internecie?????????? Proszę o opinie
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #25  Wysłany: 2018-10-02, 16:46  


naciągacze to nie, ale jest poważny kłopot w PL z leczeniem wg takiego wyniku, na pewno trzeba poważnie porozmawiać z lekarzem który z nimi współpracuje. Napisz pw do "prezesowaaa" i przeczytaj jej wątek.
_________________
sprzątnięta
 
Semper Fidelis 


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #26  Wysłany: 2018-10-02, 16:57  


Dzięki juz piszę
 
Semper Fidelis 


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #27  Wysłany: 2018-10-04, 16:14  


Jestem właśnie po wizycie u onkologa. PET skan nie uwidocznił żadnych przerzutów oprócz tego jednego węzła. jutro mam rozmowe z anestezjologiem i chirurgiem w sprawie operacji. Co do tego węzła tk sprzed operacji pokazuje w zbliżonym miejscu węzeł 10,8mm i ta po operacji z września juz węzeł 14,2 mm.Podsumowując prawdopodobnie nie wycieli mi tego węzła za pierwszym razem chociaż powini.Teraz onkolog rozważa po operacji adjuwantową chemioterapie .Onkolog mówi że jeśli to węzeł który został przegapiony to lepiej niż jakby był węzeł z wznowy nowotworowej. Co wy o tym sądzicie ?????
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #28  Wysłany: 2018-10-05, 08:56  


Cytat:
Onkolog mówi że jeśli to węzeł który został przegapiony to lepiej niż jakby był węzeł z wznowy nowotworowej. Co wy o tym sądzicie ?????
Tu byłabym zgodna z lekarzem. Jednak to że go "przegapili" jest nie do wybaczenia - sorry.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Semper Fidelis 


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #29  Wysłany: 2018-10-06, 09:13  


Masz racje nie do wybaczenia W poniedziałek mam się zgłośić na operację o 7.00 w szpitalu.Ta chirurg co mnie operowała twierdzi że sprawdzali czy wszystko wycieli i że niewie czy to ten sam węzeł tzn że teraz próbuje się tłumaczyć. W moim przypadku sytłacja była beznadziejna ponieważ nie dość że cos omineli to niechcieli mnie kontrolować pomimo moich wielokrotnych próźb tłumacząc się Norweskimi zasadami że kontroli się nie przeprowadza więc przez to ten węzełdalej sobie rósł.To jest z norweskich zaleceń co do kontroli a reczej nie wykonywaniu jej Konieczne jest sprawdzenie, czy pacjent zachowuje odpowiednią funkcję odżywczą. W celu nawrotu choroby nie ma udowodnionej korzyści z kontroli planowania. Tu jest link z rządowej strony https://helsedirektoratet.no/retningslinjer/pakkeforlop-for-kreft-i-spiseror-og-magesekk/seksjon?Tittel=oppfolging-og-kontroll-av-2777#kontroll

[ Dodano: 2018-10-06, 09:21 ]
Możliwym jest żeby tak konstruować zalecenia żeby w niekturych sytłacjach działały na niekorzyść pacjenta chodzi mi o moją sytłację że nie dość że prawdopodobnie popełnili błąd podczas operacji to ich zalecenia utrudniały wykrycię tego błędu a wrecz skazywały mnie na brnięcie w nim. Co wy o tym sądzicie
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #30  Wysłany: 2018-10-08, 08:43  


[/b]
Semper Fidelis napisał/a:
nie dość że cos omineli to niechcieli mnie kontrolować pomimo moich wielokrotnych próźb tłumacząc się Norweskimi zasadami że kontroli się nie przeprowadza więc przez to ten węzełdalej sobie rósł.
Niestety systemy zdrowotne w innych krajach funkcjonują różnie. Wiem to z autopsji bo sama mieszkam zagranicą i ciągle jestem konfrontowana z innym (niemieckim) systemem zdrowotnym. To co tu jest standartem w Polsce jest płatne (czasami niedostępne) a polskie dobre standarty tu nie zawsze są poważane i wdrażane.
Semper Fidelis napisał/a:
Teraz onkolog rozważa po operacji adjuwantową chemioterapie
Ze względu na przebieg całej historii wydaje mi się to słuszne. Poprzez zajęty węzeł komórki mogą się rozsiać.
Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group