1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak Przełyku
Autor Wiadomość
Semper Fidelis 


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #46  Wysłany: 2018-11-07, 16:07  


Cześć. Jestem właśnie po wizycie z onkologiem tak krótko rozważane są dwie opcję rozpoczęcie chemioterapii FLOT <docetaxel, oksaliplatyne i leukoworynę>wlewy co 2tygodnie przez 3miesiące razem 6 albo nie robienie nic poprostu zakończenie leczenia. Jestem ciekaw co wy na to z racji tego że zaufania z racji tego co mnie spotykało podczas leczenia w tym szpitalu zostało mi nie zawiele ciekawi mnie co wy o tym sądzicie.
 
Tabaluga 


Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 38
Pomogła: 1 raz

 #47  Wysłany: 2018-11-07, 21:49  


Cześć, na pewno ktoś mądrzejszy się wypowie, ale chyba warto te ewentualne komórki rakowe dobić, ale to zależy jak się czujesz, czy wytrzymasz tyle chemii. Z tego co czytałam w Twoim wątku to jestes w dobrym stanie. Ale jestem laikiem, rodziną osoby chorej, może ktoś zaraz coś doradzi.
Ogólnie rzecz biorąc to straszne że nie masz do tego stopnia zaufania do lekarza, ale po tym wszystkim jak nie kazali ci się kontrolować a wyszedł ten węzeł, to zupełnie ci się nie dziwię.
Trzymam kciuki za Ciebie, słuchaj intuicji i nie daj nikomu uśpić swojej czujności.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #48  Wysłany: 2018-11-08, 09:00  


Semper Fidelis napisał/a:
Jestem ciekaw co wy na to z racji tego że zaufania z racji tego co mnie spotykało podczas leczenia w tym szpitalu zostało mi nie zawiele ciekawi mnie co wy o tym sądzicie.
Może warto by skonsultować równolegle z innym lekarzem? Nawet prywatnie? Z racji tego braku zaufania...
Ja chyba jednak skłaniałabym się żeby wziąć tą chemię ale nie jestem specjalistą...
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #49  Wysłany: 2018-11-08, 23:40  


Ja też bym to skonsultowała, warto chociażby dla oceny samego przebiegu leczenia i upewnienia się, z czego to wszystko wynika. Trzymaj się!
_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #50  Wysłany: 2018-11-13, 05:06  


Semper Fidelis,
Nie zostawiłabym tego w spokoju tylko jeszcze jedna konsultacja dla potwierdzenia i jak proponują chemię wziełabym żeby dobić ewentualne niedobitki ale to już zalezy od Ciebie co wybierzesz.

powodzenia
 
Ina91 


Dołączyła: 01 Maj 2019
Posty: 4

 #51  Wysłany: 2019-06-27, 17:27  Rak przełyku a refluks


marzena66,
Bardzo mnie uspokoiłas. Ja jestem ex bulimiczką
Przez prowokowane wymioty mam przepuklinę roztworu przełykowego przepony i straszny refluks, do tego zapalenie żołądka. Niedawno zmarł na raka dziadek mojego męża więc mam nerwy na wierzchu a u mnie po nagłym odstawieniu siemienia zaczęły się ogromne zgagi, bole przy przełykaniu itd i pierwsza a zarazem ostatnia myśl to rak przełyku(dlatego jestem tu na tym temacie bo trzymam kciuki za wszystkich chorych na raka i przynosi mi ogromną ulgę fakt że ludziom się udaje). W pon idę do internisty po skierowanie na gastroskopię żeby zobaczyć co tam się kryje. Mam 28lat i malutkie dziecko dlatego dodatkowo boje się choroby ale Twój post bardzo mnie pocieszył bo dał nadzieje gdyz myślałam że z takim obciążeniem to mam jak w banku(albo teraz albo w przyszłości) raka żołądka albo przełyku. A autorowi postu życzę bardzo dużo zdrowia i trzymam za Ciebie kciuki !!!

[ Dodano: 2019-06-27, 17:34 ]
Miało być autorowi tematu a nie postu*
_________________
Niewolnicy snu...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group