1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Autor Wiadomość
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #211  Wysłany: 2011-06-20, 15:51  


gaba ma rację tak naprawdę nie wiemy z jakiej miejscowości jest ja100 i w jakim ośrodku się leczy ale gdzie by to nie było siedzą tam nie napiszę kto bo zaraz bym dostała od DSS ostrzeżenie
ja100 odezwij się co masz zamiar z tym zrobić
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #212  Wysłany: 2011-06-20, 18:42  


Proponuję odrobinkę więcej delikatności i taktu z tym >>wywoływaniem "Setki" do tablicy<<.
Z pewnością wie, że o niej pamiętamy i jeśli zechce, da znać o sobie.

Nasza nieoceniona DSS szuka sposobu efektywnej pomocy dla niej w tej sytuacji.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #213  Wysłany: 2011-06-20, 18:59  


sonia21 napisał/a:
nie napiszę kto bo zaraz bym dostała od DSS ostrzeżenie


:roll: :?:
_________________
olaczek
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #214  Wysłany: 2011-06-20, 21:59  


Historia choroby - informacja zbiorcza przeznaczona dla przeglądających ten wątek lekarzy:

Cytat:

Chora lat 37.
(stan sprawności WHO I, brak schorzeń współistniejących)

2010-06

Mastektomia lewostronna.

Carcinoma ductale invasivum G3 BR 8 pkt. Zmiana średnicy 25 mm.
Zabieg R0.

Węzły chłonne - Lymphonodulitis reactiva sine neoplasmate 0/17

pT2N0MX

Receptory estrogenowe 5+2= 7/10 pkt.
Receptory progesteronowe 3+1= 4/10 pkt.
Her-2/neu +++

Mutacja BRCA1 - wynik ujemny.

2010-07-05
Rozpoczęcie CHTH adjuwantowej – schemat FEC
- Fluorouracyl 800 mg
- Endoxan 800 mg
- Farmorubicyna 120 mg

2010-07-20
Pacjentka otrzymuje informację, że po ukończonej CHTH i RTH adjuwantowej rozpocznie leczenie trastuzumabem.

2010-08-28
(po 3 cyklu FEC)
CA-15.3    107         (oznaczono po raz pierwszy w historii choroby)

2010-10-20
(6 cykl FEC)
CA-15.3     90

2010-11-12
USG jamy brzusznej oraz blizny pooperacyjnej:   (wykonane po raz pierwszy w historii choroby)
Wątroba jednorodna, prawidłowej wielkości i echostruktury z licznymi (min.7), rozsianymi w całym narządzie ogniskami hypoechogennymi - meta wielkości od  3 x 8 mm do  27 x 41 mm. Największa zmiana widoczna we wnęce wątroby. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez kamieni, przewód żółciowy wspólny i drogi żółciowe nie poszerzone.
Pola nadnerczowe wolne. Śledziona i trzustka bez zmian. Aorta brzuszna prawidłowej szerokości.
W przestrzeni zaotrzewnowej nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych.
Nerki bez kamicy i zastoju, w normie. Pęcherz moczowy pusty.
Nie uwidoczniono wolnego płynu w jamie brzusznej ani w jamach opłucnowych.
Pierś lewa usunięta, okolica blizny pooperacyjnej w normie.
Pierś prawa o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym, bez zmian ogniskowych.
Doły pachowe wolne.

2010-11-13
CA-15.3     87

2010-11-18
TK jamy brzusznej :
W badaniu tk wykazano hyperechogeniczne ogniska meta w obu płatach wątroby.
W lewym płacie wielkości  35 x 55 mm,  w prawym płacie ogoniastym  33 mm  i liczne drobne wielkości poniżej  10 mm  w całym płacie prawym.
Śledziona bez zmian. Trzustka budowy drobnozrazikowej, nie powiększona.
Nie wykazano węzłów chłonnych w przestrzeni zaotrzewnowej. Nadnercza nie powiększone.
Nerki o symetrycznie jednorodnie wzmacniającej się części korowej. Zastoju nie wykazano.
Aorta brzuszna bez cech poszerzenia. Przypodstawne części płuc nie wykazują zmian.

2010-11-23
Chora otrzymuje informację, że od 15 grudnia rozpocznie nowy schemat CHTH + trastuzumab.
Rozpoczyna leczenie tamoksyfenem.

2010-12-16
Rozpoczęcie CHTH - schemat NF1 (Vinorelbina 40 mg, Fluorouracyl 825 mg )

2011-01-04
MRI jamy brzusznej :
W wątrobie bardzo liczne, różnej wielkości zmiany metastatyczne, największa z nich: w segmencie III płata lewego - obszar hypodensyjny o średnicy 4 cm, w płacie ogoniastym o średnicy 2 cm z cechami rozpadu, ponadto w segmencie VIII i VI płata prawego ogniska o średnicy do 2 cm oraz inne bardzo liczne, różnej wielkości ogniska rozsiane w całej wątrobie nie przekraczające 1 cm do 1,5 cm.
W opisywanych zmianach ogniskowych stwierdza się obraz ograniczenia dyfuzji.
Współczynnik ADC różny w największej ze zmian opisanej w segmencie III 1,090 x 103mm2/s.
W pozostałych bardzo licznych ogniskach od 0,880 do 0,959 x 103 mm2/s.
Trzustka i obie nerki prawidłowe.
W badanym obszarze nie wykazano powiększonych węzłów chłonnych.

2011-01-30
PET-CT : (rozważana radioembolizacja zmian w wątrobie w MSWiA, W-wa)
Głowa i szyja:
Węzły chłonne niepowiększone (do 10mm w osi krótkiej) - metabolizm glukozy fizjologiczny.
Klatka piersiowa:
Stan po lewostronnej mastektomii. W segm. 6 płuca lewego podopłucnowy guzek  6 mm  bez gromadzenia 18 F-FDG- zmiana pozapalna. Miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Metabolizm glukozy fizjologiczny. Węzły chłonne obu wnęk niepowiększone bez gromadzenia 18 F-FDG.
Jama brzuszna i miednica:
Wątroba niepowiększona z 5-6 zmianami w wątrobie ze wzmożonym gromadzeniem 18 F-FDG.
W lewym płacie (segm. III) ognisko wzmożonego gromadzenia 18 F-FDG o wym.  30 x 25 mm (SUVmax=3,4).
W segm. I płata prawego ognisko wzmożonego gromadzenia 18 F-FDG o wym. 27 x 37 x 42 mm (SUVmax=4,2).
W pozostałym miąższu wątroby niejednorodny metabolizm 18 F-FDG z widocznymi hypodensyjnymi ogniskami do  20 mm  w CT.
Śledziona niepowiększona, bez ognisk wzmożonego metabolizmu 18 F-FDG. Trzustka, nadnercza- bez zmian ogniskowych. Metabolizm 18- F-FDG niepodwyższony. Narządy miednicy małej bez zmian ogniskowych, metabolizm glukozy fizjologiczny. Wydalanie radioznacznika z moczem prawidłowe.
Układ kostny:
W lewej kości biodrowej oraz kręgu L3 widoczne ogniska wzmożonego gromadzenia 18 F-FDG z SUVmax=5,9.
Wnioski:
Aktywny metabolicznie proces rozrostowy w sześciu zmianach w wątrobie oraz układzie kostnym. W pozostałym obszarze ciała bez cech aktywnej metabolicznie choroby rozrostowej.

2011-03-09
(po 4 cyklach NF1)

TK klatki piersiowej :
W lokalizacji segm. 1 prawego widoczny drobny miękkotkankowy guzek wielkości ok. 4 mm- pozapalny? związany z chorobą? Podobnego charakteru guzek wielkości ok. 5-6 mm, widoczny w szczycie segm. 6 prawego.
W lokalizacji segm. 3 lewego widoczny kolejny, drobny, wielkości ok. 3-4 mm, ale dobrze odgraniczony, najpewniej pozapalny, kolejny podobnej wielkości, u podstawy tego segmentu po stronie przyśrodkowej.
Kolejny drobny guzek, wielk. ok.  3-4 mm, widoczny w podopłucnowej lokalizacji segm. 6 lewego, tuż pod nim, nieco większy, wielk. ok. 6 mm, opisywany w dostarczonym PET jako zmiana łagodna, pozapalna.
Kolejny guzek podopłucnowy, wielk. ok. 3 mm, widoczny w podopłucnowej lokalizacji segm. 8 prawego.
Jeszcze jeden, wielk. ok. 5-6 mm, w podopłucnowej lokalizacji segm. 10 lewego.
Nie uwidoczniono powiększonych znamiennie węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk.
Struktury śródpiersia przedstawiają się prawidłowo.
Wolnego płynu w jamach opłucnowych nie uwidoczniono.
Widoczne rusztowanie kostne klatki piersiowej bez wyodrębniających się ognisk podejrzanych.
Wnioski:
Pojedyncze guzki w płucach, większość z nich (za wyjątkiem guzków w lokalizacji segm. 1 i 6 prawego) wydaje się łagodnego, pozapalnego charakteru, niemniej z uwagi na ich małą wielkość miarodajna ich ocena w KT problematyczna.
CA-15.3    160

2011-03-27
CA-15.3    147
Zadecydowano o kontynuacji CHTH wg. schematu NF1, do 6 cykli łącznie.

2011-05-13
(po 6 cyklach NF1)

TK jamy brzusznej :
Wątroba wykazuje obecność licznych (kilkanaście), rozsianych, słabo unaczynionych, podejrzanych o proces metastatyczny zmian ogniskowych, największe z nich osiągają wielkość do ok. 20-23 mm.
Pozostałe narządy miąższowe jamy brzusznej bez wyodrębniających się zmian ogniskowych.
W przestrzeni zaotrzewnowej widoczne pojedyncze węzły chłonne przyaortalne (wielk. do ok. 7 mm) i zaodnogowe (do ok. 10 mm).
Wolnego płynu w jamie otrzewnowej nie uwidoczniono.
W widocznym zakresie płuc widoczny guzek miękkotkankowy wielk. ok.4-5 mm w seg. 9 lewym.
Widoczne rusztowanie kostne oraz dolne partie płuc objęte zakresem badania bez wyodrębniających się ognisk podejrzanych.
CA-15.3    259

2011-05-16
TK klatki piersiowej :
Wykazuje pojedyncze drobne guzki miękkotkankowe w miąższu płuc.
Płuco prawe segm. 3 dwa guzki i segm. 6-poj. Zmiany wielkości max. 6 mm.
Płuco lewe wykazano kilka 5 guzków wielkości max. 5-6 mm. Wielkość ognisk nie pozwala na określenie ich charakteru.
Węzły chłonne w śródpiersiu nie są znamiennie powiększone.
Nadnercza obustronnie prawidłowej wielkości.
W kręgosłupie piersiowym stwierdza się zmiany zwyrodnieniowe.
Wniosek:
Obraz stacjonarny do badania z marca 2011 r.

2011-05-27
(wypis szpitalny)
Na podstawie badań kontrolnych (ostatnie TK klatki piersiowej i jamy brzusznej) stwierdzono progresję -> wstępna kwalifikacja do leczenia: trastuzumab + paklitaksel.

2011-06-01
(wypis szpitalny)
Na podstawie badań kontrolnych (pod uwagę wzięto badania j.w.) stwierdzono stabilizację obrazu (regresja największych zmian w wątrobie).
Zalecono Zoladex co 28 dni.
Zaplanowano wykonanie za 2 miesiące (przełom lipiec/sierpień 2011r.) TK i scyntygrafii.



 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #215  Wysłany: 2011-06-21, 08:58  


Witam Wszystkich :) i Dziękuję za wsparcie!

Słuchajcie leczę się na Dolnym Śląsku, ale nie we Wrocławiu (ktoś chce wiedzieć gdzie? na pw mogę napisać)
Powód odmowy- nie, bo nie! Jeszcze w trakcie tej bardzo krótkiej rozmowy padło takie zdanie, że jeżeli teraz podadzą herceptynę, to jak stan się pogorszy to nie będą mieli już mi co zaproponować...

DSS Działamy! Napisz co i jak mam Ci dostarczyć :)

Gorąco Pozdrawiam!
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #216  Wysłany: 2011-06-21, 09:55  


Mam jak najgorsze zdanie o panu ordynatorze i jego poziomie moralnym. Herceptyna ma swoje wymagania co do stanu organizmu w którym można ją efektywnie zastosować. To nie jest lek który cudownie wyleczy chorego w stanie krytycznym. Masz obecnie małe nieistotne klinicznie i za małe żeby je zdiagnozować guzki w płucach. Ale jeżeli urosną (odpukuję) mogą być przeciwwskazaniem do podania Herceptyny i o tym ten pan wie.
Opina o lekarzu często wynika z tego jak dobrze potrafi przekonać chorych do swojej kuracji, ale jeżeli lekarz używa swojego autorytetu i swojej zdolności perswazji do usprawiedliwiania działań niekorzystnych dla pacjenta to wg mnie jest zwykłym oszustem. Trzymam kciuki
_________________
sprzątnięta
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #217  Wysłany: 2011-06-27, 13:36  


ja100, nie wiem gdzie szybciej Cię złapię - proszę o pilny kontakt. Na pw mój nr telefonu.
:)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #218  Wysłany: 2011-06-27, 13:52  


ja100,
Trzymam mocno kciuki za ciebie i mam nadzieje że jakaś kuracja się znajdzie ,jestem dobrej mysli widzę że DSSbardzo mocno działa w Twojej sprawie.
Gratulacje dla niej kawał dobrej roboty :brav: Widać jak bardzo jest to forum przydatne i potrzebne.
Pozdowienia dla wszystkich
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #219  Wysłany: 2011-06-27, 22:21  


Nika2 napisał/a:
jestem dobrej mysli widzę że DSSbardzo mocno działa w Twojej sprawie.


Tak, tak działa :-D
Super, hura!

DumSpiro-Spero napisał/a:
Na pw mój nr telefonu


mam, już wysłałam swój :-D
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #220  Wysłany: 2011-07-12, 21:18  


Hej ja100 co u ciebie ;)
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #221  Wysłany: 2011-07-13, 13:40  


erin29, dzisiaj miałam rezonans wątroby, czekam na opis i jade do Wrocławia.
Odezwę się po wizycie :)

Pozdrawiam
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #222  Wysłany: 2011-07-13, 20:44  


W takim razie czekam na wiadomości po wizycie .
Kciuki trzymam bardzo mocno - powodzenia :okok"
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #223  Wysłany: 2011-07-14, 12:59  



Proszę o usunięcie poprzedniego posta bo nie wyszło mi wrzucenie zdjęcia :)
Hokus-pokus i już jest ! / - wiadomo, kto. ;)

[ Dodano: 2011-07-14, 14:56 ]
Wątroba znacznie powiększona: w projekcji strzałkowej płat lewy 12cm, płat lewy wydłużony sięga do lini pachowej przedniej lewej, płat prawy20cm.

W wątrobie stwierdza się bardzo liczne: niepoliczalne zmiany ogniskowe, rozsiane w obu płatach, o wymiarach w projekcjach poprzecznych od 0,5cm do 3cm.
W obrazowaniu dyfuzji narządowej stwierdza się w nich cechy restrykcji dyfuzji, współczynnik ADC
wynosi od 0,662 x 103mm2/s do 0,871 x 103mm2/s.
Po dożylnym podaniu kontrastu stwierdza się w opisanych zmianach patologiczne wzmocnienie sygnału-
zmiany metastatyczne.

W przestrzeni zaotrzewnowej w okolicy dużych naczyń stwierdza się duży guz węzłowy o wymirach:
w projekcjach poprzecznych 6cm/3,5cm w projekcji cc do 6cm położony pomiędzy żyłą główną dolną a aortą, guz węzłowy tworzą węzły chłonne aortalno- czcze i okołocavalne.
W obrazowaniu dyfuzji narządowej stwierdza się w nich obszary restrykcji dyfuzji, współczynnijk ADC
wynosi 0,845 x 103 mm2/s- pakiet metastatycznych węzłów chłonnych.

W obszarze objętym badaniem w częściach kostnych: w kręgu lędźwiowym L3 stwierdza się ognisko metastatyczne o średnicy 2,2cm, współczynnik ADC 0,508 x 103 mm2/s.
Wkręgu L4 mała hyperdensyjna wysepka utkania kostnego okrągła o średnicy 1cm, po podaniu kontrastu ni ulega zmianie. współczynnik ADC 1,245 x 103 mm2/s- zmiana łagodna.
Słabo widoczny krąg L5 /na granicy obszaru badania/- podejrzenie ogniska metastatycznego.

Obie nerki prawidłowe. Nadnercza prawisłowe. Prawidłowa śledziona.

WNIOSKI:
Zmiany metastatyczne w znacznie powiększonej wątrobie.
Zmiany matastatyczne w węsłach chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej.
Zmiana metastatyczna w kręgu L3, podejrzenie zmiany metastatycznej w kręgu L5.
Znaczna progresja zmian patologicznych w porównaniu z badaniem z grudnia 2010r.


Wiem, że jest źle!

Pozdrawiam :-D


f69402faaab0c398.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 4936 raz(y) 162,92 KB

 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #224  Wysłany: 2011-07-14, 14:37  


Nie ładny ten wynik - Kochana z całego serca życzę Ci aby po wizycie było tylko lepiej .
Szczerze wierzę że tym razem uda ci się trafić na lekarza który podejdzie odpowiednio do twojego leczenia - przesyłam buziaczki . :cmok:
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #225  Wysłany: 2011-07-14, 17:54  


Kochana nie najlepszy ale tak jak pisze erin29 musisz tarfic do dobrego i lekarza ktory zrobi wszystko tak jak powinno wierze ze tak sie stanie:) przytaulam Cie mocno :tull:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group