1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: marzena66
2017-09-21, 07:37
marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
Autor Wiadomość
Dobra 


Dołączyła: 26 Maj 2016
Posty: 19

 #1  Wysłany: 2017-06-14, 10:23  Olej CBD lub RSO w mięsaku


Czy ktoś stosował olej CBD lub RSO w mięsaku i chciałby się podzielić doświadczeniami? W jakiej dawce, w jakim stężeniu ?
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #2  Wysłany: 2017-06-15, 08:07  


Dobra w Polsce olej z marihuany RSO jest nielegalny. Można kupić tylko na czarnym rynku za bardzo duże pieniądze. Nie wiadomo jednak z jakiego jakościowo surowca został wyprodukowany, jakie jest stężenie substancji czynnej itp., ponieważ nikt tego nie kontroluje.
Olej konopny CBD jest dostępny w sklepach ze zdrową żywnością i można go stosować jako dodatek do sałatek, sosów, warzyw. Olej ten nie wywiera efektu leczniczego i aktualnie nie ma żadnych badań klinicznych, które potwierdzałyby skuteczność olejku konopnego CBD w walce z rakiem. 
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
tomekk312 


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 16

 #3  Wysłany: 2017-09-21, 07:08  marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami


Witam, nie znalazłem na forum tematu odnośnie marihuany dlatego postanowiłem rozpaczać ten temat jako naprawdę wart uwagi ponieważ znakomicie uśmierza ból i pomaga bronić się organizmowi. Miał ktoś jakieś doświadczania z olejem CBD? Można brać go podczas chemii? Dopiero wgłębiam się w temat i szukam sklepów, informacji na ten temat.

[ Dodano: 2017-09-21, 13:19 ]
Z góry przepraszam za linki, przedstawiam zebrane przeze mnie informacje odnośnie olejków jeżeli moderator uważa je za niestosowne proszę usunąć je. Proszę róznież o waszą pomoc czy są one sensowane i chodź troche zgodne z prawdą. Mam nadzieje że nikt nie sugerował się tym co napisałem bo nie jestem pewien, staram się tylko pomóc jak mogę swojej mamie. Może ktoś wie jaki olej najlepiej stosować? Moja mama na nowotwór trzustki z przerzutami na węzły chłonne towarzyszą jej mocne bóle pleców, w poniedziałek rozpoczyna chemie.


Działanie:
 Przeciwwymiotne – w zwalczaniu nudności i zmniejszeniu odruchu wymiotnego;
 Antypsychotyczne – w łagodzeniu chorób psychicznych;
 Przeciwzapalne – w zwalczaniu wszelakich chorób zapalnych;
 Przeciwutleniające – w do zwalczaniu chorób neurodegeneracyjnych;
 Przeciwnowotworowe – w zwalczaniu guzów i komórek rakowych;
 Antydepresyjne – w zwalczaniu depresji i stanów lękowych;
 Przeciwdrgawkowe – w hamowaniu lub ograniczaniu aktywności napadów

Stosowanie/dawkowanie:
• Utrzymanie preparatu pod językiem jest dużo lepsze niż zwykłe podawanie doustne ponieważ wchłanianie w tym miejscu jest dużo lepsze.
• Przy pojemonści 50 ml można uzyskać około 1000 kropli.
• Przy stężeniu 2000 mg CBD w 50 ml olejku 1 kropla zawiera ok. 2mg CBD a 1 ml 40 mg CBD
• Pacjenci powinni pamiętać, że na początku ustalenie stałej dawki może być trudne, dlatego powinni stopniowo (od najmniejszych porcji) sprawdzać, jaka ilość CBD jest dla nich optymalna. Każda kropla zawiera od 1 mg do nawet 50mg CBD. Jako suplement diety może być stosowane dwa razy dziennie.


Ważne:
Istotna jest też deklarowana metoda pozyskiwania ekstraktu. Istnieje cały szereg metod i technologii do otrzymywania ekstraktów roślinnych – od stosunkowo nieszkodliwych i mało skomplikowanych (np. parą wodną), po hardkorowe rozwiązania z heksanem na czele (którego nawet śladowe ilości są bardzo szkodliwe i rakotwórcze). Najbardziej pożądaną (i niestety kosztowną) metodą jest tzw. ekstrakcja dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym (SFE), która pozwala na wyciągnięcie z rośliny wszystkich „dobrych” substancji bez użycia jakichkolwiek toksycznych chemikaliów. Olejki otrzymywane tą technologią charakteryzują się brakiem zanieczyszczeń mikrobiologicznych i szkodliwych stężeń metali ciężkich. Ekstrakty takie oznaczane są na stronach producentów jako CO2 lub SFE. Wiarygodność tych deklaracji można sprawdzić w podobny sposób, jak to ma miejsce w przypadku dodatku izolowanego CBD.


Rozmawiałem również telefonicznie z obsługą która w przypadku dawkowania poleciła skonsultowanie się z „speclaistami” (ktoś wie o kogo chodzi?) bo każdy przypadek może potrzebować inne dawkowanie oraz powiedziała o szablonowych kartościach: 3 krople dziennie (rano,pop,wieczór) taka dawka powinna pomóc na bóle a do 200 mg dziennie daje pozytywny wpływ na skutki uboczne chemii oraz wspomaga samą chemię. Może ktoś powtwiedzić te słowa? Są mocno naciągane?
Również dostałem zalecenia drogą mailową:
Najkorzystniejszy finansowo:

Najkorzystniejsze pod kątem terapii przy nowotworach - CBD i CBDa w proporcji 1:1


wnioskując z tym co przeczytałem najbardziej „efektywna” będzie buteleczka ostatnia. Znalazłem również:

które wydaje się być najabrdziej korzystne chodź nadal bardzo drogie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-09-21, 20:48 ]
Jak już Gaba zauważyła, strony przez Ciebie zalinkowane są REKLAMĄ sklepów.
Na forum jest zakaz stosowania reklam bez zgody Administracji. Proszę stosować się do Regulaminu forum.
Regulamin pkt. 13

" Jakakolwiek reklama towarów/usług bez uzyskania na nią zgody Administratora jest na Forum zabroniona.
Posty, których treść może sugerować nie uzgodnioną z Administratorem/Moderatorami reklamę zostaną usunięte. Zakaz reklamy dotyczy również wiadomości prywatnych (pw) oraz umieszczania w swoim podpisie linku do strony oferującej towary / usługi.
Zamieszczenie w profilu lub podpisie użytkownika linków do innych stron internetowych wymaga uzyskania zgody Administracji Forum.
Naruszenie tego zapisu może skutkować zbanowaniem lub usunięciem konta użytkownika forum bez ostrzeżenia."

Ostrzeżenie, zbyt dużo przekroczyłeś Regulamin.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-09-21, 21:22 ]
Wątki scalone ze względu na podobieństwo do siebie.

 
stasiek999 


Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd: Bialystok

 #4  Wysłany: 2017-09-21, 13:15  


ale Pani Ola Olka pisze głupoty

olej CBD nie dodaje się do sałatek :roll:

nie ma badań na temat działania CBD w onkologii ?

proszę bardzo


różnica między THC a CBD ?



przypadki komu pomogło ?

http://www.polacydlapolakow.pl/pomoglismy/

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-09-21, 21:16 ]
Reklamy sklepów ukryte

"Jakakolwiek reklama towarów/usług bez uzyskania na nią zgody Administratora jest na Forum zabroniona.
Posty, których treść może sugerować nie uzgodnioną z Administratorem/Moderatorami reklamę zostaną usunięte. Zakaz reklamy dotyczy również wiadomości prywatnych (pw) oraz umieszczania w swoim podpisie linku do strony oferującej towary / usługi.
Zamieszczenie w profilu lub podpisie użytkownika linków do innych stron internetowych wymaga uzyskania zgody Administracji Forum.
Naruszenie tego zapisu może skutkować zbanowaniem lub usunięciem konta użytkownika forum bez ostrzeżenia"


 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #5  Wysłany: 2017-09-21, 15:28  


Ale Pan stasiek999 głupoty pisze. Przecież to nie są odnośniki do artykułów naukowych i rzetelnych analiz tylko stronniczych portali.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #6  Wysłany: 2017-09-21, 15:33  


stasiek999 napisał/a:
olej CBD nie dodaje się do sałatek
Co do jednego się zgodzę - miało być: Olej konopny jest dostępny w sklepach ze zdrową żywnością i można go stosować jako dodatek do sałatek, sosów, warzyw.
Natomiast legalny konopny olejek z zawartością CBD który (podobno) wykazuje dużo pozytywnych cech terapetycznych sprzedawany jest w specjalistycznych sklepach konopnych w postaci ekstraktów, olejków w kroplach, kapsułek i innych formach.
Trzeba jednak podkreślić że aktualnie nie ma żadnych badań klinicznych, które potwierdzałyby skuteczność olejku konopnego CBD w walce z rakiem.

Jeżeli chodzi o marihuanę leczniczą o której pisałam to na dzień dzisiejszy sytuacja jest inna ponieważ została już ona przez sejm zalegalizowana.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2017-09-21, 16:34 ]
TP53 dziękuję :cmok: nie chciałam aż tak ostro....
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2017-09-21, 17:24  


Ale namieszałeś - linkowane strony to są strony SPRZEDAWCÓW zainteresowanych na wyciągnięciu maksymalnego zysku z naciągania chorych na raka. Nie wiem czy znasz angielski - w tym języku możesz znaleźć bardziej rzetelne informacje. Ale na początek podstawowa kwestia starannie na tych stronach zaciemniana:

Medyczna marihuana to preparaty z konopi indyjskich, rzeczywiście stosowane w medycynie od lat. Wszystkie poważne badania dotyczące właściwości leczniczych marihuany były prowadzone na konopiach indyjskich. Ale konopie indyjskie są w Polsce zakazane (preparaty z nich również).

Natomiast ten olej CBD jest produkowany z konopi siewnych, nikt nie prowadził poważnych badań nad tym olejem, nie ma żadnych dowodów że działa. Olej z konopi jednych i drugich zawiera kilkadziesiąt związków czynnych i ja nie spotkałam żadnych dowodów na to że to są te same. A medyczna marihuana to te kilkadziesiąt związków działających razem i nie do końca zbadano który jak działa w organizmie. Znany jest tylko (i to nie dokładnie) efekt końcowy.
_________________
sprzątnięta
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #8  Wysłany: 2017-09-21, 18:34  


Ola Olka napisał/a:

Trzeba jednak podkreślić że aktualnie nie ma żadnych badań klinicznych, które potwierdzałyby skuteczność olejku konopnego CBD w walce z rakiem


No ale przecież na stronach internetowych piszą za pomaga no to chyba wiedzą lepiej niż lekarze nie? ;)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #9  Wysłany: 2017-09-21, 20:17  


Przypominam Regulamin forum część II pkt. 9

"Wszyscy traktujemy się z szacunkiem i życzliwością. Jesteśmy tu by pomagać lub uzyskać pomoc - nie ma więc na tym Forum miejsca na niespokojne, roszczeniowe dyskusje - autorzy takich wypowiedzi zostaną czasowo lub na stałe pozbawieni możliwości korzystania z zasobów Forum."

Proszę stosować się do tych zasad.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #10  Wysłany: 2017-09-21, 20:17  


Cytat:
Natomiast ten olej CBD jest produkowany z konopi siewnych, nikt nie prowadził poważnych badań nad tym olejem, nie ma żadnych dowodów że działa. Olej z konopi jednych i drugich zawiera kilkadziesiąt związków czynnych i ja nie spotkałam żadnych dowodów na to że to są te same. A medyczna marihuana to te kilkadziesiąt związków działających razem i nie do końca zbadano który jak działa w organizmie. Znany jest tylko (i to nie dokładnie) efekt końcowy.

http://www.forum-onkologi...5526.htm#305966
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
logostubble
[konto usunięte]



Posty: 0

 #11  Wysłany: 2017-11-12, 21:08  


Hej. Chciałbym powiedzieć, że istnieje alternatywna metoda leczenia nowotworów używając oleju RSO. W internecie jest sporo informacji oraz potwierdzonych przypadków cofnięcia się tej nieszczęsnej choroby. Posiadam doświadczenie w tym temacie i od jakiegoś czasu oferuję pomoc w zdobyciu tego oleju. Terapia trwa około 90 dni i zużywa się wtedy 60 ml oleju, człowiek nie jest niszczony od środka jak po sesjach z radio lub chemioterapią. Wbrew pozorom stosowanie oleju nie jest sprawą skomplikowaną. Niestety w Polsce olej dostępny jest jedynie na `czarnym rynku`, bo rząd nie chce pomóc ludziom chorym leczyć się metodami alternatywnymi. Jeśli macie jakieś pytania zapraszam do dyskusji lub do kontaktu bezpośrednio Widzę, że poruszyliście tutaj temat oleju CBD. Olej CBD nie zawiera w sobie substancji THC, która jest kluczem do walki z nowotworem. Sam olej CBD można kupić w polsce legalnie i nie kosztuje wiele ale może pomóc jedynie na leczenie wysypki.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-11-12, 21:19 ]
Ban za niestosowanie się do Regulaminu forum
pkt. 13 Regulaminu
"Jakakolwiek reklama towarów/usług bez uzyskania na nią zgody Administratora jest na Forum zabroniona.
Posty, których treść może sugerować nie uzgodnioną z Administratorem/Moderatorami reklamę zostaną usunięte. Zakaz reklamy dotyczy również wiadomości prywatnych (pw) oraz umieszczania w swoim podpisie linku do strony oferującej towary / usługi.
Zamieszczenie w profilu lub podpisie użytkownika linków do innych stron internetowych wymaga uzyskania zgody Administracji Forum.
Naruszenie tego zapisu może skutkować zbanowaniem lub usunięciem konta użytkownika forum bez ostrzeżenia."
 
michalziolkozdrowko
[konto usunięte]



Posty: 0

 #12  Wysłany: 2017-12-17, 10:26  


Warto sprobowac kazdej bezinwazyjnej metody leczenia. Trzeba walczyc, rozwijac sie, nie mozna pozostawiac swojego zdowia i zycia w rekach ludzi ktorzy czesto nie maja wiedzy i posilkuja sie wyszukiwarka google. Pisze o tym bo bylem swiadkiem jak lekarz wpisywal tak objawy pacjenta zeby sprawdaic co mu moze byc a za wizyte skasowal 250 zl. Ale cami wiedza co najlepiej dziala i odrazu wszystkich pod noz wysylaja.

Prosze tu macie Panstwo sklep z oryginalnymi produktami plombowanymi w dobrych cenach (...)a w razie pytan prosze pisac do mnie (...) sam zamawiam produkty i chetnie tez pokaze jak wygladaja. Nie dajcie sie naciagnac na olej robiony w garazu kupujcie tylko przetestowane oryginalne produkty. Nigdy nie wiecie jaka jest zawartosc i w jakich warunkach byl robiony. Jesli zdolam pomoc wiedza na temat konopi sam tez oczekuje wiedzy w zamian. Chodzi mi o opisy dzialania i wymiane doswiadczen. Prosze pisac i sje nie krepowac odpowiem w wolnej chwili. Pozdrawiam i zycze duzo szczescia. :flower: :flower:
 
Liszka 


Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 63
Pomogła: 13 razy

 #13  Wysłany: 2018-01-08, 00:10  


Trochę spóźniona ta moja odpowiedź, dyskusja już się chyba przetoczyła, ale pozwolę sobie nie zgodzić się na temat braku badań efektywności CBD.

Poniżej linki do stron traktujących o CBD, warto zwrócić uwagę, że niektóre publikacje mają już kilka lat. Jestem zadeklarowaną zwolenniczką metod konwencjonalnych, ale od kilku lat naukowcy i lekarze publikujący w magazynach medycznych nie wypowiadają się na temat tychże metod jedynie pozytywnie. Odnieść można wręcz wrażenie, że wielu z nich jest zawiedzionych skutkami leczenia konwencjonalnego. Moim zdaniem, należy pozostawać otwartym na wiele różnych opcji, co oczywiście nie znaczy, że należy rzucać się w wir szaleństwa zjadania pestek, wypijania litrów dziwnych ziół itp. Jednakże, marihuana i jej pochodne, a także konopie siewne i CBD zasługują na uwagę szczególną.

A teraz lektura:

https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC3579246/

http://www.uab.edu/news/r...urology-meeting

http://www.thelancet.com/...0674-1/fulltext

Próby leczenia epilepsji przy pomocy marihuany odnotowano już w 18-stuleciu a dziś dobrze już wiemy, że roślina ta i jej pochodne łagodzą ból towarzyszący wielu chorobom nowotworowym, redukują nudności i poprawiają apetyt. Nawet jeśli nie leczy nowotworów, to pomaga poprawić kondycję chorego, co przecież ma ogromne znacznie dla powodzenia konwencjonalnego leczenia. Coraz częściej mówi się także, że hamuje rozwój i migrację komórek nowotworowych.

Respektując zasady tego forum nie musimy przecież popadać w kolejną skrajność i odrzucać wszystko to, czego rutynowo w leczeniu się dziś nie stosuje. Każda przesada jest szkodliwa. Nie oczekuję po CBD i THC cudów, ale jest wiele publikacji wskazujących, że mogą być one znakomitych uzupełnieniem leczenia konwencjonalnego i naprawdę nie potrzeba wiele wysiłku, aby dowody na to znaleźć w szanowanych publikacjach.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #14  Wysłany: 2018-01-08, 10:35  


Liszka napisał/a:
https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC3579246/

Cytat:
Competing Interests

The authors were partially funded by GW Pharmaceutical.

Poza tym w tym artykule nie ma mowy, że jest potwierdzona efektywność/skuteczność tego oleju.
Jest mowa o badaniach in vitro, o niskiej toksyczności
oraz
Cytat:
Besides the in vitro data, the efficacy of CBD in reducing tumour growth and, in some cases, metastasization was confirmed in experimental animal models.
w eksperymentach na zwierzętach, potwierdzono zmniejszanie się wzrostu guza i w niektórych przypadkach, przerzutów
jednak
Cytat:
The route of administration appears more problematic since CBD oral absorption is slow and unpredictable
- podawanie jest problematyczne, ponieważ absorpcja doustna CBD jest powolna i nieprzewidywalna
Cytat:
the potential clinical application of CBD for cancer therapy needs some consideration
- jak podawać, należy jeszcze rozważyć
Cytat:
CBD might be worthy of clinical consideration for cancer therapy.
- CBD może być wart uwagi klinicznej w leczeniu raka

Jest tylko sugerowanie, a od tego to jeszcze daleko do potwierdzenia efektywności/skuteczności.

Liszka napisał/a:
w wir szaleństwa zjadania pestek, wypijania litrów dziwnych ziół itp.

Wiele z tych też miały badania in vitro, i sugerowanie, być może itp.

O EBM pisałam w tym poście.

http://www.forum-onkologi...1813.htm#309344

Dwa pozostałe zalinkowane artykuły głównie dotyczą neurologii.

Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #15  Wysłany: 2018-01-08, 13:08  


Liszka napisał/a:
Respektując zasady tego forum nie musimy przecież popadać w kolejną skrajność i odrzucać wszystko to, czego rutynowo w leczeniu się dziś nie stosuje.

JustynaS1975, już dokładnie wyjaśniła temat a ja ze swojej strony dodam, że my nie zabraniamy pisać o tym, dyskutować bo nawet na forum jest dział przystosowany do tego, my nie pozwalamy na forum umieszczać linków do sklepów, szamanów, czy reklam towarów, to jest po prostu zabroniene zgodnie z Regulaminem forum.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group