1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była
Autor Wiadomość
MonikaMioduszewska 


Dołączyła: 08 Lip 2014
Posty: 131
Pomogła: 12 razy

 #1  Wysłany: 2014-12-05, 22:45  Karta pacjenta onkologicznego oby to prawda była


W końcu jakieś dobre posunięcie ministra zdrowia. Oby tylko w praktyce było tak ja tu jest opisane.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-12-05, 23:17  


Wiele już powiedziano, na czele ze środowiskiem lekarskim, że nie jest to dobre dla pacjentów rozwiązanie.
Wystarczy choćby zapoznać się z postem viooma: http://www.forum-onkologi...dra-vt10786.htm
_________________
 
MonikaMioduszewska 


Dołączyła: 08 Lip 2014
Posty: 131
Pomogła: 12 razy

 #3  Wysłany: 2014-12-06, 00:19  


Raczej piszę o diagnostyce obrazowej dla już objętych leczeniem pacjentów. My mieliśmy szczęście - ale jak czytam że niektórzy czekają miesiącami na potrzebne badania obrazowe to mi się włos na głowie jeży. W poście jest pisane o pieniążkach jakie otrzyma POZ a nie o pieniądzach przeznaczonych na diagnostykę a te mają być nielimitowane. Każdy ma swój punkt widzenia. Mama mojej znajomej ma podejrzane zmiany w jelicie ( wyszło w USG) teraz czeka na kolonoskopię ( prawie 1,5 miesiąca) a TK jej zaproponowali na luty 2015. Na tej stronie jest napisane, że badania dla pacjentów onkologicznych nie będą limitowane - i ja się tego trzymam.
Całego pakietu nie przeanalizowałam więc trudno mi się wypowiadać, ale coś mi nie pasuje w przytoczonym poście. Z tego co gdzieś mi się o uszy obiło, lekarz POZ ma otrzymać jakieś dodatkowe pieniądze, jeżeli skieruje pacjenta z uzasadnionym podejrzeniem nowotworu do odpowiedniej placówki w jakimś tak czasie. Ale tu mogę się mylić - więc w tym temacie nie zabieram głosu. Może trochę egoistycznie ale mnie taka karta ucieszyła bo już wiem że nie będę stała miesiącami w kolejce na jakieś obrazowanie u mojego ojca.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2014-12-06, 05:58  


Oby to wszystko było z korzyścią dla pacjentów w co i tak wątpię, bo do tej pory reformy służby zdrowia mało dobrego przynoszą chorym. Nie ma co ukrywać większość pacjentów i tak w większości robi badania prywatnie za własne pieniądze, żeby było szybciej, bo nie zawsze lekarz zleca badania a my boimy się o siebie, swoich bliskich, żeby czegoś nie przeoczyć i nie było za późno.

Pzozdrawiam
 
MonikaMioduszewska 


Dołączyła: 08 Lip 2014
Posty: 131
Pomogła: 12 razy

 #5  Wysłany: 2014-12-06, 09:58  


Styczeń nie daleko zobaczymy
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #6  Wysłany: 2014-12-06, 10:27  


Oby to prawda była.

Ja kompletnie im nie wierzę. To tylko słowa, słowa, słowa...
A zasadniczym problemem będzie brak kasy. A w tym temacie pan minister milczy...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2014-12-06, 10:45  


Moniko, chyba jednak wszystko widzisz z dobrej strony ale niestety żeby innych nie wprowadzać w błąd przedstawię jak ja to widzę: Czarno!

Kartę pacjenta onkologicznego dostaje pacjent u którego lekarz POZ podejrzewa raka i ten pacjent wchodzi w szybką diagnostykę i szybką decyzję o podjęciu leczenia. To w teorii, bo mogą być zahamowania, taki pacjent ma lepiej. Ale nie ma ani słowa w całym pakiecie o obecnych pacjentach onkologicznych im ta karta nie przysługuje (tak odczytałam te projekty). Obecni pacjenci będą musieli ustąpić w kolejce do badań tym nowodiagnozowanym. Od tego pakietu nie przybędzie onkologów, lekarka do której chodzę na kontrolę wyrabia się z wizytą w 4 do 6 min, dla fomalności parę razy dotknie piersi, węzłów chłonnych nie bada, o nic nie zapyta i już 2 min wizyty zaczyna mówić kiedy następna kontrola. Więc z lekarzem nie porozmawiasz nawet o tym na co powinnaś sama zwracać uwagę. Tego pakiet nie zmieni. A za to pakiet doda dużo papierów lekarzom, nie wiem czy będą mieli czas popatrzeć czy pacjent np nie ma żółtaczki.

Tym z kartą też nie będzie do śmiechu, dostaną plan leczenia zatwierdzony przez konsylium i w razie jakichkolwiek komplikacji będą na zmiany tego planu czekali na zebranie tego ciała.

Pacjenci nie ufają lekarzom, lekarze boją się szczerze porozmawiać z pacjentami, NFZ wydaje się że można leczyć dobrym słowem (ale limitowanym do 10 min) i drogie leki to fanaberia a TK zrobione po 6 mies od skierowania jest tak samo przydatne jak to zrobione w ciągu tygodnia, a MZ uważa że dodanie nowego pliku papierów zamydli wszystkim oczy.
_________________
sprzątnięta
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #8  Wysłany: 2014-12-06, 11:07  


Dokładnie.

Eksperci: pakiet onkologiczny nie spełni swojego zadania.
Cytat:
Do wprowadzenia tego programu pozostał już niecały miesiąc, a urzędnicy i lekarze są kompletnie nieprzygotowani.


Cytat:
pakiet onkologiczny na pewno nie rozwiązuje problemów onkologii, a może je nawet mnożyć.


Cytat:
prof. Piotr Rutkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej podkreśla, że choć skrócenie czasu oczekiwania jest bardzo potrzebne, to nie może się ono odbywać kosztem jakości.


więcej: http://www.rynekzdrowia.p...a,147008,1.html
_________________
Aegrotus sacra est...
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #9  Wysłany: 2014-12-06, 12:32  


Jolana napisał/a:
Ja kompletnie im nie wierzę. To tylko słowa, słowa, słowa...


'Im'; czyli komu? To nie 'zielone ludziki', tylko POLACY; decyzje podejmują nasze matki, ojcowie, córki, synowie itd...
Żyjąc już trochę na tym świecie, mam coraz większe przekonanie, że w tym NARODZIE, nic nie może się udać.... a zanim podejmiemy jakaś decyzje, to już narzekamy: '...więc jak ma się nam cokolwiek udać'...
Zdrowia życzę, wszystkim pesymistom i optymistom :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #10  Wysłany: 2014-12-06, 13:03  


Cytat:
'Im'; czyli komu?

Władzy obecnej.
Chyba mam prawo do własnego zdania. A poza tym czytam, słucham i oglądam różne media. W związku z tym mam wyrobione własne zdanie na temat tej ekipy. I radzę Tobie również na problem spojrzeć szerzej...

Pozdrawiam
_________________
Aegrotus sacra est...
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #11  Wysłany: 2014-12-06, 15:10  


No ekip to się do obecnego stanu dołożyło parę, nie przypominam sobie takiej która by nie 'ulepszyła"
_________________
sprzątnięta
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #12  Wysłany: 2014-12-06, 19:54  


Jolana napisał/a:
Chyba mam prawo do własnego zdania.

Jak najbardziej Jolana, i wcale tego nie kwestionuję.
Ja zaś nie mowie o władzy, tylko o nas, jako o społeczeństwie.
Ta władza czy też inna... trzeba obserwować politykę i polityków od lat, a zauważy się, o co tak naprawdę chodzi tym 'PANOM' o zawodzie 'POLITYK'.
A ten pan, w którym upatrują niektórzy szansę na; poprawę, odnowę...u mnie przegrał w chwilą gdy wypowiedział te znamienne słowa:
"SPIEPRZAJ DZIADU".
Jolana napisał/a:
I radzę Tobie również na problem spojrzeć szerzej...

...Oczywiście, że spoglądam :) i słucham nie jednej stacji RTV ;)

http://wiadomosci.wp.pl/k...l?ticaid=113eec
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #13  Wysłany: 2014-12-06, 20:38  


Pozwolę sobie na marginesie tej dyskusji zauważyć, że pan 'spieprzaj dziadu' już nie udziela się w polityce,
więc chyba mało kto upatruje akurat w nim szansy na jakąś zmianę / poprawę / odnowę w odniesieniu do czegokolwiek.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
MonikaMioduszewska 


Dołączyła: 08 Lip 2014
Posty: 131
Pomogła: 12 razy

 #14  Wysłany: 2014-12-06, 21:22  


gaba napisał/a:
Moniko, chyba jednak wszystko widzisz z dobrej strony ale niestety żeby innych nie wprowadzać w błąd przedstawię jak ja to widzę: Czarno!

....Ale nie ma ani słowa w całym pakiecie o obecnych pacjentach onkologicznych im ta karta nie przysługuje (tak odczytałam te projekty). Obecni pacjenci będą musieli ustąpić w kolejce do badań tym nowodiagnozowanym.......

No nie do końca. Cytat z tej strony :"....Kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego mogą otrzymać również pacjenci z chorobą nowotworową, którzy rozpoczęli leczenie przed 1 stycznia 2015 r. W ich przypadku kartę będzie wystawiał lekarz prowadzący leczenie w szpitalu. Dzięki temu przejdą płynnie do nowego systemu...."
Ktoś tu napisał że jestem optymistką. Tak jestem optymistką - dla mnie zawsze szklanka jest w połowie pełna. Założenia programu tez wyglądają dla pacjentów optymistycznie.
Jeżeli chodzi o finansowanie - to gdzieś czytałam że jakieś rezerwy są na to przeznaczone - słowa premier Kopacz -i ja się tego trzymam. Myślę że jako nowa premier nie dałby się na minę wsadzić.
inna sprawa, wydaje mi się tak na chłopski, rozum że szybka diagnoza i leczenie - dla budżetu znaczy mniejsze koszty. Więc pewnie taki sposób traktowania pacjentów onkologicznych się opłaci. 8 stycznia jadę z tatem do szpitala w którym się leczy - postaram się mu taką kartę wyrobić - będzie test, jak to działa.
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #15  Wysłany: 2014-12-07, 11:51  


Takie warunki stawia minister Arłukowicz dotyczące pakietu onkologicznego

http://m.wiadomosci.gazet...086070.html?i=0
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group