1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pakiet onkologiczny ZABÓJCĄ chorych na nowotwory jądra!
Autor Wiadomość
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #1  Wysłany: 2014-11-20, 16:06  Pakiet onkologiczny ZABÓJCĄ chorych na nowotwory jądra!


Moi drodzy,

Sprawa jest bardzo poważna, jeśli obecny projekt "pakietu onkologicznego" nie ulegnie zmianie to najprawdopodobniej sytuacja w zakresie diagnostyki i leczenia nowotworów jądra w Polsce stanie się KATASTROFALNA. Informacje przekazuję "z pierwszej ręki". Bardzo w tym miejscu proszę zarząd Fundacji Onkologicznej Dum Spiro-Spero o pomoc!

Tzw. "Pakiet onkologiczny" będzie obowiązywał od 1 stycznia 2015 roku. Pakiet przewiduje przeznaczenie konkretnej ilości punktów rozliczeniowych (1 punkt = około 10 zł) na diagnostykę chorych, zwykle w dwóch trybach - podstawowym i pogłębionym, rzadziej - tylko podstawowym. Moje pytanie - jaki zakres badań jest potrzebny w nowotworach jądra do określenia stopnia zaawansowania klinicznego?

Ano przynajmniej:
- markery przed orchidektomią
- TK klatki piersiowej
- TK jamy brzusznej i miednicy małej
- markery po orchidektomii

Idąc dalej, w ramach "pakietu onkologicznego" planuje się przeznaczyć na diagnostykę np:
- nowotwory gruczołu krokowego - podstawowo 47 pkt, rozszerzenie 32 pkt.
- nowotwory skóry - czerniak - podstawowo 9 pkt, rozszerzenie 112,5 pkt.
- nowotwory klatki piersiowej u dzieci - tylko podstawowo 40,5 pkt, brak rozszerzenia.

...i teraz uwaga!

- nowotwory jąder - tylko podstawowo 4,5 pkt (nie 45 a 4,5!!), brak możliwości diagnostyki rozszerzonej!

To jest jeden wielki skandal! Trudno mi cokolwiek więcej pisać w tej chwili - czekam na Wasz odzew! Zdanie każdego jest ważne! Z takim idiotyzmem dawno się nie spotkałem w tym kraju, a myślałem, że nic mnie już nie zdziwi...

Pozdrawiam!
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #2  Wysłany: 2014-11-21, 08:49  


haha pakiet onkologiczny - babcia chodziła z guzem,mięsakiem jak się później okazało:(
lekarz rodzinny chyba z rok sugerował zwyrodnienie,mnóstwo prywatnych badań - bo na usg w RCO - 2 miesiące czekania (a jeszcze trzeba było się wbić w godzinę kiedy rejestrują) tk wtedy 4 miesiące na nfz

ta sama lekarka dostała potem podziękowanie z CO za skierowanie do chirurga onkologa
o tym,że jest potrzebne dowiedziałam się tu na forum

podobnie endokrynologia - badania,usg,biopsja,nawet podanie jodu w szpitalu - wszystko prywanie

w Trójce mówili,ze co 4 chory onkologicznie pacjent sam finansuje swoje badania:(
_________________
Babcia - Leiomyosarcoma, przerzuty na płucach, wątrobie, mostku i śledzionie
Moja najdzielniejsza na świecie(*)kiedyś wyjdzie mi na spotkanie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group