1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wynik usg - jak go czytac?
Autor Wiadomość
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #46  Wysłany: 2012-01-30, 22:09  


abigail, Żadnego mycia zbiornika od drenu!!!
W ten sposób można doprowadzić do zakażenia, pilnuj Dziadka.

Te zbiorniki nazywają się zbiorniki Redona. Takie przezroczyste płaskie?

Dreny wyciąga się bez znieczulenia (które byłoby bardziej bolesne od samego usunięcia drenów), trwa to chwilkę.

A może zadzwońcie i umówcie się telefonicznie do Profesora ( dzwonicie normalnie do rejestracji i mówisz, że masz termin na dany dzień i prosisz o rejestracje)
. Ja tak jechałam na konkretną godzinę, popołudniu, beż żadnej kolejki do rejestracji.

Wcześniej oczywiście zorientuj sie, czy jest wynik, żeby nie jechać na darmo.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #47  Wysłany: 2012-01-30, 23:18  


No więc w CO mają SYSTEM i on rządzi, wizytę trzeba umówić u sekretarki w pokoju do którego się idzie, jak ona ma na ten dzień zapisanych nie więcej jak 30 osób to trzeba upewnić się u niej że dokumentacja będzie wyciągnięta i można przyjechać później. Ale jak na ten dzień już jest zapisanych tych 30 osób to SYSTEM NIE PRZYJMUJE. Można się wtedy zapisać jeżeli to jest za zgodą lekarza (np on taki termin wyznaczył), ale już dokumentację wyciąga się przez rejestrowanie w danym dniu w rejestracji i trzeba być przed 13 bo archiwum ma 2 godziny na przysłanie teczki a pracują do 15. Powodzenia

Ps Sama się dziś przekonałam że w aptekach to teraz sprzedają głównie kosmetyki i suplementy, a takie różne artykuły do opatrywania ran to "chwilowo nie mamy".
_________________
sprzątnięta
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #48  Wysłany: 2012-01-30, 23:33  


zufed napisał/a:
Te zbiorniki nazywają się zbiorniki Redona. Takie przezroczyste płaskie?
gaba napisał/a:
Ps Sama się dziś przekonałam że w aptekach to teraz sprzedają głównie kosmetyki i suplementy, a takie różne artykuły do opatrywania ran to "chwilowo nie mamy".


Ale w każdej aptece można zamówić i na drugi dzień dowiozą ( u nas tak to funkcjonuje)

Pozdrawiam cieplutko
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #49  Wysłany: 2012-01-31, 08:52  


w aptece powiedzieli,ze nie mają i niby w hurtowanich też nie :evil:
mama dzis jedzie do sklepu medycznego - tam mają byc

póki co dziadek to myje :evil: bo tak mu powiedziała pielęgniarka w CO (i moja mama też to słyszała)podobno w szpitalu też myli - w głowie mi się nie mieści,kurde,wytłumaczyc ludziom,ze sepsa zabija szybciej niż rak.Tylko ze w CO też przed wyjazdem źle załozyli tę końcówkę - nie obcięli i krew nie mogła spływac tylko pół dnia była w drenie,dopeiro wieczorem mama dzwoniła,ze coś jest nie tak i powiedzieli,że może ktoś końcówki nie obciął i nie spływa.

te zbiorniki to takie prostokątne,wysokie na ok 15 cm

i dzis też wysyłamy dziadka do przychodni,żeby pokazał lekarce wypis i tam jak byk stoi,że ma przychodzic pielęgniarka zobaczyc,a nie samemu hokus pokus uprawiac

[ Dodano: 2012-01-31, 15:14 ]
w głowie mi się nie mieści - ale u nas nie mają tych pojemników Redona.Nigdzie. W sklepach medycznych w ogóle nie wiedzą o co chodzi.W CO pielęgniarki też czegoś nie używają.trzeci świat:(
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #50  Wysłany: 2012-02-02, 22:06  


aha, z tego co wiem to dren jest przyszyty - i tak może wypaśc?
a gdy się zatka co robic? teraz jest w nim skrzep, ale cały czas spływa 300ml na dobę

od wczoraj babcię noga bolała bardziej, doszła temperatura, więc lekarka z przychodni przepisał zastrzyki Biofuroksym 750 mg 2x dziennie przez 5 dni - wykluczyła infekcję gardła itp. i na wszelki wypadek, gdyby to było cos od nogi przepisała antybiotyk

nogi też są opuchbięte - norma?
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #51  Wysłany: 2012-02-06, 13:26  


ten antybiotyk nie zadziałał,gorączka znów wróciła, dziś lekarz włączył drugi antybiotyk, z drenu mniej już spływa,ale też nie zbiera się do pojemnika,tylko pielęgniarka przymocowała strzykawę. Noga mocno spuchnięta,babcia nie wstaje sama,bo nie da rady przez tę opuchliznę,bierze też zastrzyki przeciwzakrzepowe,ale noga podobno trochę zsiniała.
 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #52  Wysłany: 2012-02-06, 16:13  


Trzymam kciuki żeby szybko się wszystko unormowało.
Nie pomogę tu poza tym niestety za wiele, bo nie miałam sama takich przejść.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #53  Wysłany: 2012-02-06, 19:47  


abigail napisał/a:
ten antybiotyk nie zadziałał,gorączka znów wróciła
Cytat:
noga podobno trochę zsiniała.


Nie brzmi to dobrze, jaki lekarz oglądał Babcię?Z przychodni czy chirurg?

Czy skóra wokół rany jest zaczerwieniona?Cieplejsza niż w tym samym miejscu na drugiej nodze?
W którym miejscu noga zsiniała?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #54  Wysłany: 2012-02-07, 10:55  


nogę oglądało dwóch lekarzy z przychodni, w tym jeden, którego żona miała usuwanego mięsaka, więc trochę bardziej zorientowany
nie wiem w którym miejscu ta noga zsiniała, bo gdy byłam w czwartek jeszcze była ok
wczoraj dzwoniłam na pokój poielęgniarek, potem mama dzwoniła do profesora i babci jest już w drodze do Warszawy, zobaczymy co stwierdzą, przez telefon profesor podał parę możliwości, ale zobaczą na miejscu.

[ Dodano: 2012-02-07, 22:38 ]
Warszawa orzekła,ze wszystko w normie,tak moze byc,ta rana może się długo i cieżko goic,w końcu ma z 50 cm długości.Babcia ma chodzi koniecznie.Przy okazji pielęgniarka wyciągnęła dren i ściagnęła trochę chłonki.Co ciekawe babcia do gabinetu wjechała na wózku a wyszła z gabinetu sama:) Jaką mocą tam leczą:)
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #55  Wysłany: 2012-02-10, 07:54  


czy ktoś wie czy temperatura tak długo po operacji jest normalna? Bo nikt z lekarzy na to pytanie nie odpowiedział,a temperatura cały czas się utrzymuje ponad 38 st,była też ponad 39 - mimo drugiego antybioptyku i brania 2x na dzien (przeciwbólowo) Ibupromu 400mg

[ Dodano: 2012-02-10, 10:20 ]
czy w tych zszywkach na ranie może byc nikiel lub chrom? bo może to reakcja alergiczna?

[ Dodano: 2012-02-10, 11:57 ]
już wiem
jest tu edycja posta?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-02-10, 12:38 ]
Nie ma. Jest za to możliwość podglądu posta i korekty przed jego wysłaniem - polecam każdemu.
 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #56  Wysłany: 2012-02-10, 20:35  


Co do zszywek, mnie mówili że są tytanowe, ale nie mam pojęcia czy nie ma tam jakichś domieszek.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #57  Wysłany: 2012-02-11, 19:50  


abigail, skłaniam sie do wersji, że zszywki sa tytanowe i nie zawierają niklu. Zbyt dużo ludzi jest na niego uczulonych.

A co z tą gorączką? Od kiedy sie utrzymuje?

Temperatura 38-39 C nie jest normą.


Rozumiem, że Profesor wie o tym tak?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #58  Wysłany: 2012-02-12, 20:36  


ta gorączka jest od środy - czyli prawie 2 tygodnie, babcia dostała 3 antybiotyk tzn. drugi raz ten sam - kontynuacja.Jutro Warszawa i zdjęcie szwów. Wczoraj próbowaliśmy zrobic posiew moczu - i owszem, laboratorium jedno czynne,ale w soboty tylko krew robią.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #59  Wysłany: 2012-02-13, 13:18  


Pewnie jesteście właśnie w Warszawie (macham do Was z 1 piętra COI).

Napisz koniecznie co Profesor powiedział o tych gorączkach.

Moim zdaniem trwa to za długo.Widocznie antybiotyki są źle dobrane.

Może trzeba pobrać jakiś posiew z rany?

Czy Babcia ma jakieś dolegliwości ze strony układu moczowego, że zdecydowaliście się na bakteriologiczne badanie moczu

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #60  Wysłany: 2012-02-13, 14:06  


ja jestem w domu z dziecmi:) gdybym była w stolicy to z pewnością odwiedziłabym Ciebie:)
posiew chcieliśmy zrobic,bo pisałam maila do Profesora i tak sugerował,też czekam na wyniki - jakiekolwiek,wiem tylko że kolejka ogromna i ciągle czekają.Babcia jechała z moim mężem i mamą.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group