1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wynik usg - jak go czytac?
Autor Wiadomość
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #31  Wysłany: 2012-01-09, 10:09  


Dziękuję Wam za odpowiedzi,przeczytałam już wcześniej ale nie miałam jak odpisac- zazwyczaj czytam jak karmię najmłodszą (a wokół biega jeszcze dwójka,mały sajgon jest)
Babcia w piatek jedzie omówic radioterapię i od następnego tygodnia zaczyna,strasznie mnie martwi,że będzie tam sama. Operację ma miec dopiero po radioterapii - ma to uśpic guza,zmniejszyc?
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #32  Wysłany: 2012-01-09, 18:26  


abigail napisał/a:
Operację ma miec dopiero po radioterapii - ma to uśpic guza,zmniejszyc?


Radioterapia ma zmniejszyć guza i tym samym ułatwić operację

pozdrawiam ciepło


zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #33  Wysłany: 2012-01-15, 20:11  


radioterapia przed operacją to standard czy robią ją tylko w trudniejszych przypadkach?
Tak się zastanawiam - czy G i rodzaj mieska określa już biopsja gruboigłowa czy jest to znane dopiero po operacji?
Babcia miała w piatek 13.01 wizytę u radioterapeuty i od przyszłego wtorku zaczyna radioterapię (która ma trwac do piątku) a w następny wtorek operacja - operowac chce profesor.Na miejscu zrobiono też tomografię.
Tyle wieści od nas proszę o ciepłe myśli,modlitwy,kciuki,co się da.

I tak sobie myślę,że bez internetu,tego forum to niewiele udało by się załatwic,a tak miesiąc od diagnozy w Bydgoszczy już tyle sprawd udało się załatwic.
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #34  Wysłany: 2012-01-17, 10:26  


wklejam jescze wynik MR

Badanie wykonano w sekwencjach FSE, FE, SE uzyskując obrazyTr, TIFATSAT, Tz,Tz STIR oraz PD FATSAT w trzech
płaszczyznach bez oraz po podaniu środka kontrastowego.
W obrębie mięśnia obszernego bocznego w połowie długości uda widoczna owalna dobrze odgraniczona od otoczenia zmiana
izoinstensyłna w stounku do mięśniwTrWIiTrFATSATomieszanymsygnalewTzWIiTzSTIRzogniskam iwysokiego sygnału
wielkości do r9,6xr6,6x16,4mm- cechy rozpadu? Masa ulega intensynłnemu wzmocnieniu kontrastowemu poza ogniskami
wysokiego sygnału'
Masa nieznacznie uciska mięsień obszerny pośredni oraz prosty uda. Wpukla się w obręb tkanki podskórnej, nie przylega do kości.
osiąga wyniary na przekroju poprzecznym: 45,6xg4,6mm oraz cc-6z,8mm.
Tkanka mięśnia poqzej zmiany na odcinku 23mm i szerokości t6,8mm o podw1źszonyrn sygnale w sekwencjach o długim TR ze
wzmacniający'rni się naczy'rriami w tym obszarze_ zmiany odcz}łrowe?
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #35  Wysłany: 2012-01-23, 13:00  


proszę o modlitwy,ciepłe myśli - jutro operacja.
 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #36  Wysłany: 2012-01-23, 16:20  


No bankowo :) Daj znać jak coś już będzie po, jak poszło.
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #37  Wysłany: 2012-01-24, 17:27  


uff
operacja się udała,wycięli co trzeba, bez niespodzianek,babcia leży zadowolona,bo dobrze się czuje po tym znieczuleniu i już dostanie nawet kolację, a jak rana będzie się dobrze goiła to w piątek do domu! na razie babcia cała w kroplówkach i drenach, ale mama może siedziec cały czas

lekarz był i wytłumaczył wszystko co robił i twierdzi,że poszło tak jak chciał i zamierzał
 
szczesciara 


Dołączyła: 24 Sty 2012
Posty: 2

 #38  Wysłany: 2012-01-24, 19:26  


Witam
Śledzę historie Twojej babci, bardzo się cieszę, że operacja się udała, a Babcia tryska dobrym nastrojem. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i dużo energii na dalsze zmagania.
Dobre wieści, bardzo dobre wieści :-D Trzymam nieustannie kciuki
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #39  Wysłany: 2012-01-29, 13:13  


Babcia od wczoraj w domu,została wypisana z drenem w nodze,więc trzeba o niego dbac.
Dostała zlecenie na balkonik, jeszcze go nie mamy, próbje więc sama chodzic.Ma też miec stabilizator,jutro mama będzie załatwiala refundację w NFZ.
Wyniki histopatologiczne mają byc na wizycie - 13 lutego (znów 13 :) ) oby był szczęśliwy.
Teraz zaczął się kolejny etap - po operacji - lęk o przeczuty,wznowy i inne...
 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #40  Wysłany: 2012-01-29, 13:16  


Hej :) Cieszę się z Wami że pierwszy etap przeszłyście z sukcesem :)
Co do wyników, nastawcie się że może się zdarzyć że na wizycie jednak nie będzie ich (tak było u mnie i wszystkich innych operowanych wtedy co ja, opóźnienie było ok. tygodnia). To nie będzie znaczyć że coś jest nie tak, po prostu mogą nie zdążyć.
Skoro macie jechać z Bydgoszczy, może jest sens dzień wcześniej zadzwonić i zapytać o te wyniki i ew. jeśli ich nie ma, dopytać czy nie byłoby sensownie opóźnić wizytę.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #41  Wysłany: 2012-01-29, 13:25  


Mama Ania napisał/a:
Skoro macie jechać z Bydgoszczy, może jest sens dzień wcześniej zadzwonić i zapytać o te wyniki i ew. jeśli ich nie ma, dopytać czy nie byłoby sensownie opóźnić wizytę


Bardzo słuszna uwaga. Zadzwońcie dzień może dwa wcześniej, powiedzcie, że 13 go macie wizytę i czy są. Jeśli nie ma to Zadzwońcie do lekarza i zapytajcie czy przyjeżdżać.

A czy macie u siebie kontrolować ranę?Dostaliście wytyczne co zrobić i gdzie się zgłosić, gdyby np dren wypadł/zatkał się itp?

Jak się Babcia czuje?

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #42  Wysłany: 2012-01-30, 08:10  


no właśnie dren - przedwczoraj się zapchał - mama dzwonił do CO powiedzieli co zrobi i ruszyło (bo wypisali z takim zbiorniczkiem na krew) w Bydgoszczy pielęgniarki z którymi sie kontaktowaliśmy czegos takiego nie znają.Wczoraj w drenie był skrzep - znów telefon do Warszawy,ja jeszcze dobijałam się do jakiegos onkologa - telefonicznie powiedzial mi że skrzep moze się pojawic - poruszac i wiecej chodzic,i rzeczywiście zaczęlo to spływac. Dzis dziadek ma zamówic w aptece taki zbiernik - bo w szpitalu dostaliśmy dwa,a jak rozumiem one są jednorazowe.

W CO powiedzieli,żeby zdjac dren jeśli będzie dobowo mniej niż 100ml krwi,wczoraj było jeszcze ok 300ml. I żeby to zrobił chirurg który się zna aaaaaaaaaaaaaa to chyba tylko w Warszawie,nawet nie wiemy gdzie z tym uderzac i czy ktos się tego podejmie. Jest jakas poradnia chirurgiczna,trzeba miec skierowanie,bo jak mama była po operacji to ją stamtąd odesłali do szpitala,szpital dał skierowanie i z powrotem do tej poradni.Nie wyobrazam sobie zeby babcię wozic z miejsca na miejsce.

Czy ten dren wyjmują bez znieczulenia? Bo jakoś sobie tego nie wyobrazam :shock:

Sama rana wygląda naprawdę elegancko - czysta i pospinana jakimiś spinaczami.

Dzięki za wskazówki,będziemy w takim razie dzwonic pytac o wyniki - dzwonic na pokój czy do rejestracji? I zanstanawiam się o której babcia ma byc w tej rejestracji - od rana? Bo słyszałam,ze profesor przyjmuje do późnych godzin (babcia była na pierwszej wizycie u innego lekarza,a potem na prywatnej u prof.,operował ją prof. i powiedział,ze dalej ją będzie prowadził) więc może byc tak,że będzie czekac od rana do 20?

Pozdrawiam Was,bardzo dziękuję za wsparcie i za informacje,o Was też mocno myślę i modlę się o Wasze wyzdrowienie.

[ Dodano: 2012-01-30, 12:19 ]
jeszcze dopiszę stopień naświetlania
Fot x 6 MeV 5x 500 cGy

w wypisie jest tylko,że operacja radykalna itd.
żadnych wymiarów guza nie ma
 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #43  Wysłany: 2012-01-30, 12:45  


Co do drenu to nie wiem, bo ja nie miałam.

Co do wyników, to ja dzwoniłam do sekretariatu kliniki, w innym wątku dziewczyna podawała telefon do pracowni hist - pat, może byłoby sensownie zadzwonić tam kilka dni wcześniej i pogadać że babcia będzie jechać z daleka i Wam bardzo zależy żeby był w terminie, może spojrzą łaskawiej?
 
olaaa 


Dołączyła: 18 Sie 2011
Posty: 139
Skąd: Olsztyn
Pomogła: 24 razy

 #44  Wysłany: 2012-01-30, 13:06  


Jeżeli chodzi o dren, to mi wyjmowali lekarze z najzwyklejszego pogotowia w szpitalu w Olsztynie. Nie było z tym żadnego problemu i nic nie bolało, chociaż nie podano znieczulenia. Był tak porządnie założony w CO, że szybciutko wyszedł.
Jeżeli chodzi o wizytę u Profesora w Przychodni CO, to ja, wbrew temu co tutaj najczęściej się doradza, zjawiam się w rejestracji ok. 12-13. Wtedy już nie ma kolejek i od razu podchodzi się do okienka. Później jeszcze czeka się w kolejce do gabinetu. Bez sensu jest stać w rejestracji od 8 rano kilka godzin w kolejce i później jeszcze kilka godzin pod gabinetem. Tak odpada jedna kolejka i czeka się tylko kilka pod gabinetem:) Pozdrawiam
_________________
sarcoma synoviale
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #45  Wysłany: 2012-01-30, 13:17  


no właśnie też tak myślę,żeby tak przyjechac,tylko nie wiem czy tak można o kazdej porze tzn.czy doniosą jeszcze kartotekę,zadzwonię i dopytam.

i jeszcze mam pytanie - ten zbiornik to za kazdym razem trzeba wymieniac na nowy czy umyc? U nas w aptekach czegos takiego nie widzieli, pielęgniarki też nie wiedzą o co chodzi. Dziadek stwierdził,ze umyje,bo tak robili z tymi wielkimi w szpitalu,jak na moje to średnio higieniczne,przeciez do drenu mogą się bakterie dostac?

Babci też dzis wszedł porządny skurcz w tę nogę,wiadomo,nic nie moze zrobic,ani wyprostowac porządnie ani wymasowac.Na razie pije sok z pomidorów,ale moze ten magnez czy potas by uzupełnic tabletkami?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group