1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
WAŻNE - 'porządki' na forum
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #31  Wysłany: 2010-09-02, 23:22  


No to jestem pierwsza, wątek: Mikroinwazja z DCIS. Ale nie wiem co z moimi postami w cudzych wątkach, ja stanowczo nie wyrażam zgody na pozostawienie mojego nicka przy jakimkolwiek moim poście w którym zostało cokolwiek wykreślone, po prostu nie podpisuję się pod zmienioną treścią. A swoją drogą to ja wyczuwam trendy, jakiś czas temu zaczęłam wątek pt "zniknął oszołom"
_________________
sprzątnięta
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #32  Wysłany: 2010-09-02, 23:23  


cleo33 napisał/a:
Nie wierze abyś nie potrzebowała kciuków jesli z ta miedzy innymi myśla zalogowałaś sie po raz pierwszy na forum i na takie wpisy między innymi czekałas.Przykro mi jezeli słysze ze ktos ma inne zdanie niż gdy był na poczatku .


cleo33,
Nie oceniaj tak ludzi. Ja na forum przyszłam z całkiem innych powodów i nie mam tutaj swojego wątku (pisałam trochę o sobie w wątku Zuzi) - a z chorobą neo i komplikacjami po niej mam do czynienia od prawie 10-ciu lat.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #33  Wysłany: 2010-09-02, 23:45  


madziorek napisał/a:
każdy ma wybór- wystarczy napisać: nie wyrażam zgody na zmiany, sprzątanie itd.



Absolutnie nie mam nic przeciwko ,jestem jak najbardziej za , bo jest to dobry i wyrazisty sposób dotarcia do najwazniejszych informacji.
Aczkolwiek dostałam kilka pw ze nie niektórzy nie nadążają ,pytaja dlaczego ?co jest ?ja sama jestem od początku powstania tegoż forum i zawsze bedę wspierać ludzi którzy tego najbardziej potrzbuja..I z całego serca życze (sama roznosiłam ulotki)aby ta fundacja była czymś wyjatkowym dla ludzi potrzebujących.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #34  Wysłany: 2010-09-03, 03:35  


gaba58 napisał/a:
No to jestem pierwsza, wątek: Mikroinwazja z DCIS.
Proszę uprzejmie; wątek Twój został w związku z tym opatrzony stosownym komentarzem.

gaba58 napisał/a:
Ale nie wiem co z moimi postami w cudzych wątkach
:?ale?: - z którymi konkretnie?

gaba58 napisał/a:
ja stanowczo nie wyrażam zgody na pozostawienie mojego nicka przy jakimkolwiek moim poście w którym zostało cokolwiek wykreślone
Z pewnością nic nie zostanie wykreślone.
Może natomiast, jak najbardziej, zostać ukryte (Regulamin Forum cz. II pkt. 6) - o ile rzecz jasna będzie powód do takiej interwencji :)

gaba58 napisał/a:
A swoją drogą to ja wyczuwam trendy, jakiś czas temu zaczęłam wątek pt "zniknął oszołom"
Trendy? :?ale?:
Wątek 'zniknął oszołom' nie ma z obecnym doprawdy nic wspólnego :)

Poza jednym faktem: z obydwu w/w wątków wynika gabo58, że nie przeczytałaś Regulaminu.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #35  Wysłany: 2010-09-03, 12:16  


Przeczytałam wnikliwie p.6 części II regulaminu (dopuszcza całkowitą dowolność ingerencji i nie podaje drogi odwoławczej) i właśnie dlatego zaczęłam te dwa wątki (chociaż wątek pt: "dotyczy porządków na forum" jakby nie istniał). Przyszłość pokaże, czy szukającym pomocy te zmiany się opłacą.
_________________
sprzątnięta
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #36  Wysłany: 2010-09-03, 12:56  


gaba58 napisał/a:
Przyszłość pokaże, czy szukającym pomocy te zmiany się opłacą.

Zmiany są odpowiedzią na Wasze potrzeby. Przypominam wynik ankiety:



Od czasu kiedy ankieta została przeprowadzona Forum znacząco zwiększyło swoje rozmiary.
W tej sytuacji - jeśli przyjąć, że merytoryczna informacja jest tym czego oczekujecie przede wszystkim - zmiany są niezbędne.
W przeciwnym wypadku forum zmieni się w jeden wielki czat, gdzie wszyscy będą się wspierać poklepywaniem po plecach.

Zapewniam, że dla osoby pragnącej przejrzeć wyniki badań, porównać je, spojrzeć na daty, przemyśleć - 'emotikonowy czat' to często przeszkoda nie do przejścia i powód do szybkiej ucieczki z takiego wątku.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #37  Wysłany: 2010-09-03, 14:21  


Ja proszę o nie ukrywanie a usunięcie postów np "jestem w ciąży" mojego autorstwa z mojego wątku jak i zdjęć z jednego postu gdzie chciałam się podzielić moimi szczęsciami (dzieci i mama). Skoro forumowicze nie tworzą forum... Ukrywanie wątków tylko zajmie niepotrzebnie pamięć.
Swoją drogą bez sensu takie porządki. Rozumię gdyby to było własnie usuwanie samych emot, czy też odpowiedzi typu "gratuluję", "trzymam kciuki"

Czytając wątek danej osoby lekarz też może stwierdzić
"proponuję abyś również i Ty się udała do lekarza" (choćby psychologa, ponieważ może Ci on pomóc")itp itd. Posty dotyczące bezpośrednio choroby (np mojej mamy) czyli wyniki badań (bo widze ze chyba to jak ona się czuje też będzie usunięte...) można by wytłuścić, tym sposobem można skakać ze strony na stronę czytając jedynie wytłuszczone posty- i mając mimo wszystko pełny obraz choroby. Np. na moim właśnie przykładzie ;) DSS pisząc o tym ze ja musze iść z tarczycą do lekarza czy ze wyniki mi jakieś źle wychodzą, już nakierowała mnie na to abym sprawdziła siebie również, i pod jakim kątem. Dzieik temu też mogę monitorować siebie w odpowiedni sposób.
Po co np mam pisac skoro nikt tego nie czyta, a tak można wnioskowac skoro nie ma zadnej odpowiedzi.

No cóż nadal brakuje mi edycji postów. Uważam ze jako autor swojego postu powinnam mieć prawo do zmiany treści. Rozumię ze opcja edycji postów ma coś na celu a mianowicie miała na celu to aby autor postu nie mógł go usunąć zmieniając tym samym sens całego wątku (za to zrobią to teraz moderatorzy i administracja forum).

Pamietam jaka fajna atmosfera była na samym początku, kiedy forum powstawało. A teraz rygor, nakazy, zakazy, zmiany... I gdzie się podziewają starzy użytkownicy? Gdzie PIXI? Brakuje mi jej tutaj :( (wiem ze nie na temat...)
 
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #38  Wysłany: 2010-09-03, 14:48  


Dlaczego zaistniała konieczność posprzątania wątków nie będę powtarzał bo już zostało to napisane. Zostały utworzone działy gdzie forumowicze mogli opisywać przypadki chorób swoich bądź swoich najbliższych ( diagnostyka, leczenie ) ale nagle wątki zaczęły się robić nieczytelne i ni jak miały się do meritum. Wpisy typu: "Proszę o interpretację wyników TK. ps jutro biorę ślub" i następowały dwie strony życzeń młodej parze niestety nie powodują czytelności lecz dokładnie odwrotnie. Ja nie zabieram nikomu prawa do podzielenia się szczęściem ale na litość są inne działy gdzie można to opisać.
Porządki mają na celu spowodowanie przeniesienia postów nie wnoszących nic do meritum do osobnych wątków gdzie można trzymać kciuki itp. Nikt nikomu nie chce usuwać postów, wątków.
_________________
Andrzej W.
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #39  Wysłany: 2010-09-03, 16:16  


Dlugo sie zastanawialam nad zajeciem stanowiska i - jestem calkowicie za.
Porzadki sa bardzo potrzebne i to wlasnie w tym momencie. Od kilku tygodni rzadko znajdowalam tu przydatne mi informacje - i bilans - czas spedzony na forum/ korzysci z poglebienia wiedzy i uzyskania informacji zaczynal wypadac ujemnie. Przyklad - sledze watki mnie itneresujace, widze nowy wpis, spiesze przeczytac, a tam :-D , :in_love: ::thnx:: itd. Slodkie, ale... nie po to, albo raczej nie TYLKO po to forum powstalo.

Byc moze sa czytelnicy, ktorzy przebijaja sie przez wszystkie watki, ja zwyczajnie na to nie mam czasu. Jak we wszystkim wzgledy ekonomiczne...

Z tego ostatniego powodu niesmialo przypominam o mojej propozycji utworzenia dzialu dla pacjentow zdrowiejacych.

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-09-03, 16:56 ]
Aniu, Kadra wie o Twoim pomyśle. Na pewno nie "w tej chwili", ale popracujemy i nad tym pomysłem.

[ Dodano: 2010-09-03, 16:30 ]
Dziekuje bardzo,
domyslam sie, ze moment nie najlepszy do wprowadzania nowych dzialow, bo wiaze sie to z ogromem pracy, ale napisalam teraz, bo jest to pomysl w pewien sposob porzadkujacy.
Poczekam zatem cierpliwie i z nadzieja :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: gontcha: 2010-09-03, 20:42 ]
Ania - pomysł takiego wątku jest świetny, tylko daj nam kilka dni czasu. Pozdrawiam ciepło - 'ozdrowieniec'
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #40  Wysłany: 2010-09-03, 18:39  


To co my (prości forumowicze) mamy do zaoferowania to nasze doświadczenie, wymienialiśmy się nim, rak dla nas to problem nie tylko medyczny, czasami logistyczny, bytowy, społeczny i towarzyski. W tych wyczyszczonych wątkach niewielu z nas będzie miało odwagę (lub tupet) żeby coś wpisać u kogoś innego, a wątki prywatne pójdą w kierunku towarzyskim. Chyba "przepływy" będą mniejsze. Czy nie prościej byłoby zamiast dublować wątki na Hyde Park stworzyć dział "Medyczny" w którym byłyby tylko "pigułki" wątków i w dodatku każdy kto chce przygotowałby taką "pigułkę" sam, a moderatorzy by ją tylko sprawdzili "pod względem formalnym", czasami poprosili o uzupełnienie i umieścili w odpowiednim miejscu. Nowi mieliby formularz do wypełnienia na "pigułkę". A my zostalibyśmy ze swoimi wątkami które są (przynajmniej jak ja to rozumiem) zapisem historycznym naszych trudnych dni. Hasło "ograniczaj emoticony" pozostawałoby aktualne.
_________________
sprzątnięta
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #41  Wysłany: 2010-09-03, 19:35  


gaba58 napisał/a:
To co my (prości forumowicze) mamy do zaoferowania to nasze doświadczenie, wymienialiśmy się nim, rak dla nas to problem nie tylko medyczny, czasami logistyczny, bytowy, społeczny i towarzyski.

A kto Wam broni czynić tak nadal i dzielić się tym doświadczeniem ?
Nie powiesz chyba, że brakuje odpowiednich działów na forum - jest psychoonkologia, są porady rentowe (tu ukłony dla Edi :flow: ), jest wątek o szpitalach, o leczeniu paliatywnym ...
Mało ?! Kto broni Wam zakładać inne tematy, jak choćby właśnie wspomniane przez Ciebie 'problemy logistyczne' czy np. sprawy społeczne (cokolwiek by to nie miało znaczyć) ?
Zapewniam Cię, że dział 'Hyde Park' jest wręcz idealny do tego i baaaaardzo pojemny.
No, Drodzy moi, nie przesadzajcie z tym narzekaniem ...

gaba58 napisał/a:
a wątki prywatne pójdą w kierunku towarzyskim.

A to już wyłącznie od Szanownych Państwa zależy, co i jak będziecie w swoich wątkach pisać.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #42  Wysłany: 2010-09-03, 21:19  


Witam
o tym co zrobicie z tematami na forum to jest sprawa szanownych moderatorów.



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 873
Skąd: Toruń
Pomógł: 171 razy


Wysłany: Wczoraj 17:56

AndrzejS, podzielam zdanie absenteeism jeśli masz jakieś zastrzeżenia bądź uwagi to przedstaw swoją rację wprost, przytaczanie jakichkolwiek anegdot mija się z celem. Pragnę zwrócić uwagę, że kierujesz swoje słowa nie do przedszkolaków.

Awilem też myśle ,że to nie kierowałem do przedszkolaków.
A w podtekście zamiast ziemniaków wstaw problem.
Życze Wam żeby wyszło jak najlepiej.
Awilem daleko zajdziesz masz pewne cechy ,które ci w tym pomogą.
Pozdrawiam i będę trzymał kciuki żeby się wam to udało

A może zostawić kilka "głównych" tematów a resztę usunąć.
Ale zaś pytanie które to są główne? prawie węzeł gordyjski.
Powodzenia.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #43  Wysłany: 2010-09-04, 04:08  


gaba58 napisał/a:
To co my (prości forumowicze) mamy do zaoferowania to nasze doświadczenie, wymienialiśmy się nim, rak dla nas to problem nie tylko medyczny, czasami logistyczny, bytowy, społeczny i towarzyski.

gaba58 napisał/a:
Czy nie prościej byłoby zamiast dublować wątki na Hyde Park stworzyć dział "Medyczny" w którym byłyby tylko "pigułki" wątków

Czytam i oczom nie wierzę.
Próbujecie właśnie przerobić to forum na bytowo-społeczno-towarzyskie (wszystkie działy), a medycynę i onkologię zmarginalizować do minimum (jeden dział "pigułka") :mrgreen: 8-)

Moje wpisy - ankieta oraz wyraźne podkreślenie, że 'off topy' w wątkach mi na przykład bardzo w pracy przeszkadzają - pozostały nie zauważone [__]
Wnioskuję z tego, że potrzeby innych forumowiczów (odsetek: patrz - ankieta) oraz .. chociażby moje ;) nie są warte uwagi ?

Prócz kilku osób, które uparcie tu drążą (i nie tylko tu) nie widzę jakoś fali niezadowolenia związanej z naszym projektem.
Zatem wnioskuję, że wyrażacie opinie wyłącznie w swoim własnym imieniu i dla własnych wygód/korzyści.
Na tę chwilę mamy 1828 zarejestrowanych użytkowników Forum. Nie wszyscy są rzecz jasna aktywni, ale za to wciąż przybywają nowi. Zakładają wątki by na tym forum uzyskać informację. Informację bynajmniej nie o charakterze bytowo-społeczno-towarzyskim.

W tej sytuacji Wasze głosy, choć najgłośniejsze w tym wątku, nie brzmią przekonująco.
Proszę zatem o ewentualne wypowiedzi inne osoby, które jeszcze nie brały udziału w dyskusji.
Aniaha, dziękuję. Myślimy tak samo - ale dziękuję, że zechciałaś napisać to co myślisz :)

Nadzieja, przeczytaj ten wątek raz jeszcze (uważnie) - ekscytujesz się sprawami, które ani przez moment nie były częścią naszego projektu. Za to proponowaliśmy rozwiązania, których niestety nie zauważyłaś.

cleo33 - zaproś proszę osoby, które wysłały do Ciebie pw by wypowiedziały się w tym wątku. Na podstawie 'anonimów' nie podejmuje się decyzji administracyjnych.

Mam wrażenie, że temat jest już całkowicie lub co najmniej w znacznej mierze wyczerpany. Wątek pozostaje jednak otwarty; do niedzieli każdy może zgłosić, że nie wyraża woli uporządkowania swego wątku.
Na razie uczynił to tylko jeden użytkownik forum.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #44  Wysłany: 2010-09-04, 12:12  


DSS- nie mam czasu na sledzenie wszystkiego dokładnie. Czytam tylk oto co mnie naprawdę interesuje. I pisałam już ze odpowiedzi w stylu super, OK czy same emoty czy trzymam kciuki OK są zupełnie nie potrzebne. Ale cała reszta...
a porzadki- OK niech każdy wątek ma swoje porządki a do każdego tematu dodajcie podforum gdzie dan grupa no tylko nowotwory oiersi i gin b ędą mogli porozmawiać we własnym gronie o konkretnych tematach. Jak wszyscy sie zbiorą w jednym temacie to dopiero będzie bajzel, a nikomu nie bedzie się chciało czytać iluś tam stron zeby się dowiedziecco u kogo.
Zresztą...
Róbta co chceta
Jak juz mówiłam, atmosfera tutaj się juz dawno zmieniła... Nie jest tu już tak sympatycznie jak było kiedyś. I tego mi najbardziej brakuje.

[ Dodano: 2010-09-04, 12:13 ]
No i właśnie teraz przydała by mi się opcja edit zeby poprawić swoja pisownie :|

[ Dodano: 2010-09-04, 12:18 ]
DSS- jesteś cudowną osobą, zawsze mogłam na Ciebie liczyć i zawsze mi pomagasz :cmok: więc nie bierz moich słów do siebie. W tej dyskusji mówię o forum, nie o Tobie czy innych użytkownikach.
Pisze to tylko dla tego zeby moje słowa nie były źle odebrane, a niestety często w mioim przypadku tak jest.
Tak samo jak zawsze mówię co myślę ;) A czasami dopiero później pomyślę. Jednak w kwestii porzaadków na forum... Jeden wielki bajzel gdzie tak naprawde nie wiem co gdzie i jak, wszystko pisane jezykiem niezrozumiałym dla zwykłego szaraka.

Napiszcie poprostu konkretnie co gdzie pójdzie a nie
"przeniesiemy"
"ukryjemy"
"itd itp"

I serio jestem za tym zeby stworzyć podfora jedynie do dyskusji zainteresowanych danym tematem,.
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #45  Wysłany: 2010-09-04, 12:44  


Nadzieja napisał/a:
Napiszcie poprostu konkretnie co gdzie pójdzie a nie
"przeniesiemy"
"ukryjemy"
"itd itp"

Konkretnie było to opisane w ogłoszeniu, jakie zamieściła gontcha:
Cytat:
Wasze kciuki i oznaki sympatii nie zostaną usunięte z forum, lecz przeniesione do działu "Tu trzymamy KCIUKI' (Hyde Park -> tu trzymamy Kciuki, dział jest widoczny na stronie głównej na dole Hyde Parku), gdzie każdy z użytkowników będzie mógł prowadzić swój wątek 'swobodnie'.


Nadzieja napisał/a:
Jak wszyscy sie zbiorą w jednym temacie to dopiero będzie bajzel, a nikomu nie bedzie się chciało czytać iluś tam stron zeby się dowiedziecco u kogo.

Nie rozumiem, dlaczego w jednym temacie? Przecież każdy chętny użytkownik będzie miał SWÓJ wątek w dziale "Tu trzymamy kciuki", nigdy nie było innego pomysłu. W ten sposób nie musisz czytać kilkunastu stron aby dowiedzieć się co u kogo, ponieważ od razu spojrzysz w wybrany przez siebie wątek.

Nadzieja napisał/a:
Jeden wielki bajzel gdzie tak naprawde nie wiem co gdzie i jak, wszystko pisane jezykiem niezrozumiałym dla zwykłego szaraka

Właśnie po to robimy porządki, aby bajzlu nie było. Nie wiem, o jakich niezrozumiałych fragmentach piszesz - staramy się wszystko tłumaczyć, jeśli coś jest nie do końca wyjaśnione, wystarczy zapytać. Jednak lekarze, którzy zawitają na forum, będą woleli zapewne język bardziej formalny i bliższy ich pracy.

Wiecie, mam wrażenie, że niektórzy z Was zapomnieli, dlaczego na samym początku rejestrowali się na forum - bo szukaliście POMOCY, WIEDZY I INFORMACJI (wystarczy spojrzeć w początki wątków), a nie towarzystwa do luźnej pogaduchy. Tę pomoc chcemy i Wam, i przyszłym użytkownikom zapewnić, ba - sprawić, aby była ona jak najbardziej profesjonalna, merytorycznie wartościowa. I do tego niezbędne są owe porządki.
Luźne pogaduchy są oczywiście czasem potrzebne i macie na nie cały Hyde Park plus dział o kciukach, w które nikt nie ingeruje. Naprawdę nie rozumiem problemu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group