Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 340
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czarnuszka pomocna przy radioterapii, leczeniu nowotworów??
awilem

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 10729

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-01-31, 03:35   Temat: Czarnuszka pomocna przy radioterapii, leczeniu nowotworów??
Odpowiem Ci dlaczego na forum takich informacji nie tolerujemy.
Dla Ciebie jest to tylko informacja dla innego będzie sposobem na wyleczenie.
Cytat:
Małe czarne ziarenko, które wielu z nas zna jako kuchenną przyprawę może zrewolucjonizować terapię nowotworów.[...]

Dla wielu będzie to recepta na leczenie onkologiczne, którego wartość jest na chwilę obecną delikatnie ujmując wątpliwa.
  Temat: Lek na raka nie oplaca sie?
awilem

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 25279

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-07-07, 14:17   Temat: Lek na raka nie oplaca sie?
Jak słyszę teorię o spisku firm farmaceutycznych, które mają w swoich zasobach lek na raka ale nie udostępniają go z obawy o swoje wpływy to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Skuteczny lek na raka to gwarancja dochodów na poziomie kosmicznym. Czy jakaś firma farmaceutyczna zrezygnowała by z takich wpływów ? Śmiem wątpić. Cały świat czeka na wynalezienie skutecznego leku na raka, prace trwają i oby jak najszybciej udało się wygrać wojnę z tą okrutną chorobą.
Natomiast bzdury o "cudownych" lekach na raka były, są i będą a jedynym celem przyświecającym jest gruby zysk z naciągniętych osób.
  Temat: uzdrowiona z raka płuc
awilem

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46912

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-11, 13:39   Temat: uzdrowiona z raka płuc
Najprościej mówiąc zaawansowanie choroby w momencie zdiagnozowania.
  Temat: Proszę o radę
awilem

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 25345

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-06-11, 08:17   Temat: Proszę o radę
Ptaszenio napisał/a:
Awilem,
jak dobrze Cię widzieć :)


Cieszę się, że ktoś się cieszy :-D

Cytat:
A co to jest ta etyka? Gdzie jej szukać?

Nie znajdziesz jej tam gdzie na biednych chorych wszelkiej maści mąciciele mogą zarobić kupę kasy. Tam gdzie jest do zarobienia łatwy pieniądz nie ma miejsca na etykę i to jest przerażające.
  Temat: Proszę o radę
awilem

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 25345

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-06-10, 14:57   Temat: Proszę o radę
W linku do filmu podane jest nazwisko min. dr Ratha. Posiłkując się wujkiem google można łatwo znaleźć specyfiki opracowane wg zaleceń w/w doktora.
Specyfiki dr Ratha do tanich nie należą :shock: :shock:
Zestawiając z chorymi na nowotwory, którzy walczą z chorobą wszystkimi możliwymi sposobami jak i skutkami nielekkiej terapii biznes można kręcić.
  Temat: Rak płuc-czy ktoś z nim wygrał?
awilem

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 28336

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-10-24, 13:02   Temat: Rak płuc-czy ktoś z nim wygrał?
Podstawowym czynnikiem w rokowaniach jest wczesne wykrycie. Wcześnie wykryty rak płuc daje się leczyć i szanse na powrót do zdrowia są jak najbardziej realne. Im później nowotwór wykryty tym gorzej. Najlepiej jak nowotwór w chwili zdiagnozowania nie dał przerzutów odległych lub do węzłów chłonnych. Oczywiście nie bez znaczenia jest typ histologiczny raka płuca. Jak widzisz czynników jest wiele ale to nie oznacza, że wyleczenie jest niemożliwe.
Mojego kolegi tata, żył po operacji usunięcia płuca 9 lat i zmarł na zawał serca.
  Temat: Immunocal czy ktoś stosował w trakcie chemioterapii?
awilem

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 29872

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-10-18, 11:11   Temat: Immunocal czy ktoś stosował w trakcie chemioterapii?
Chciałem zauważyć, że wielokrotnie to samo uzyskamy stosując poprawną dietę i nie trzeba kupować specyfików za niebotyczne pieniądze.
O "lekarstwach na raka", które mają za zadanie napchać portfel sprzedającemu a na bank nie pomoże chorującemu nawet nie wspomnę.
  Temat: Humor
awilem

Odpowiedzi: 1072
Wyświetleń: 215743

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-05-29, 11:13   Temat: Humor
Przychodzi facet do pani doktor i mówi:
- Mogłaby pani mi coś dać ? Bo mam erekcję 24 godziny na dobę.
A pani doktor:
- Mogę dać panu spanie, jedzenie i dwa tysiące złotych miesięcznie.

[ Dodano: 2012-05-29, 11:18 ]
Wchodzą 2 zakonnice do sklepu mięsnego i jedna mówi do sprzedawczyni:
- Poproszę dwie parówki.
Po chwili druga mówi:
-Weź trzy, jedną zjemy.

:)
  Temat: Po operacji...
awilem

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 25849

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-17, 10:33   Temat: Po operacji...
Rak płuc jest chorobą bardzo poważną. U Twojej mamy wykryto go w stadium, o którym zdecydowana większość chorujących może tylko pomarzyć (operacyjność nowotworu).
Jest to dla Was szansa, której nie możecie zaprzepaścić dlatego mama tak jak Ci napisała Absenteeism musi być pod kontrolą onkologa, który zareaguje odpowiednio szybko na jakikolwiek niepokojący objaw. Jeszcze nie zakończyliście walki o zdrowie mamy. Przyrzuty mogą być tylko na chwilę obecną nieuchwytne w badaniach obrazowych ale jeśliby się pojawiły to trzeba szybko reagować.
  Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
awilem

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 25615

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-04, 09:35   Temat: Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
W walce z bólem nowotworowy jest tak, że tabletki bierze się cały czas aby utrzymywać stały poziom leku w organizmie przez co uzyskać najlepszy efekt przeciwbólowy. Nie może być mowy o odstawieniu leku nawet jeśli w danej chwili nie boli bez konsultacji z lekarzem.
  Temat: Gruczolakorak - Kopernik w Łodzi
awilem

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7960

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-12, 14:41   Temat: Gruczolakorak - Kopernik w Łodzi
Dodam od siebie, że w przypadku NDRP nie ma gwarancji dobrej odpowiedzi na chemioterapię a to znaczy tyle, że wdrożenie leczenia musi być podjęte rozważnie.
Cytat:
Należy pamiętać, że chemioterapia to również obciążające leczenie, powodujące wiele skutków ubocznych, w tym także często pogorszenie stanu pacjenta. Są do niego kwalifikowani wyłącznie pacjenci, którzy są w stanie je wytrzymać. Primum non nocere.

To najważniejsze stwierdzenie. Leczenie nie może być bardziej uciążliwe niż sama choroba a chemioterapia do lekkich nie należy.
  Temat: Proszę o pomoc!!!
awilem

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2767

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-14, 21:28   Temat: Proszę o pomoc!!!
Jeśli rzeczywiście taki obraz choroby potwierdzi się w wynikach badań to o wyleczeniu już nie może być mowy i pozostanie jak napisała absenteeism leczenie paliatywne.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
awilem

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 141010

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-03-09, 15:11   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Zgadzam się z iwka3219.

Cytat:
A ja mówię o tym, że jeśli nie ma już innego leczenia niż konwencjonalne, jeżeli medycyna nie może nic zaproponować oprócz terapii zmniejszających ból, jeśli nowotwór jest chemiooporny, to dlaczego nie spróbować zrobić cokolwiek innego?


Może po prostu czasami warto uświadomić sobie, że nadchodzi to co nieuniknione. Jak medycyna nie jest w stanie już nic więcej zaproponować to uświadomić sobie, że nadszedł czas pożegnania. Na litość boską przecież kiedyś trzeba umrzeć.

Zdaję sobie sprawę, że najlepiej byłoby brać cudaczne specyfiki i żyć nie wiadomo jak długo ale niestety to tak nie działa.
Na chwilę obecną terapie NIA Ashkara czy Gersona i wiele innych to istny hardcore i jeśli ktoś twierdzi, że są to skuteczne metody "leczenia" raka to potrzebuje porady jeszcze jednego lekarza.
  Temat: Samoleczenie - uwaga !
awilem

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5323

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-02-10, 15:17   Temat: Samoleczenie - uwaga !
Ja myślę, że działa tutaj też mechanizm, który nakazuje nam robić wszystko żeby później nikt nie miał wyrzutów, że czegoś nie spróbował a to może by pomogło. To najbardziej szkodzi i na tym również żerują firmy czy po prostu oszuści.
Cudów nie ma. Nowotwory leczy onkolog a nie różnego rodzaju typy, którzy proponują specyfiki bardzo drogie wciskając nam, że teraz to tylko trzeba codziennie zasilać jego kieszeń pokaźną kwotą i raka nie będzie.
Nic nie zwalnia nas od myślenia !
  Temat: DRP
awilem

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5329

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-05, 09:03   Temat: DRP
Pisząc o w miarę dobrym stanie zdrowia nie miałem na myśli wieku chorego ( zresztą nawet nie wspomniałem o wieku chorego słowem ) tylko o stanie zdrowia chorego.
Jeśli mowa o leku na receptę to pewnie jednak chodzi o Megalię ( Megace ), który ma za zadanie walkę z kacheksją w chorobie nowotworowej.
Nutridrinki to suplement, który dostarcza wszystkich niezbędnych wartości chorym w postaci pitnego napoju więc chory nie musi katować się jedzeniem posiłków.
 
Strona 1 z 23
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group