1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
DRP
Autor Wiadomość
glock 


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Kraków

 #1  Wysłany: 2012-01-03, 20:47  DRP


Witajcie!
U bliskiej mi osoby zdiagnozowano drobnokomorkowego raka pluc. W zwiazku z podeszlm wiekiem lekarze odradzaja chemiotrapie. Pozostaje nam tylko czekac... . W dzien diagnozy przeszukujac internet natrafilem najprawdopodobniej na to forum, gdzie pewna osoba podala lek, ktory ulatwial spozywanie pokarmow/wzmagal apetyt. Ponoc podawany mial byc z jogurtem. Bardzo prosze o jakas informacje.
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #2  Wysłany: 2012-01-03, 21:22  


glock, witaj na forum. Przykro mi, że musiałeś się tu zalogować, ale jeśli już to jest odpowiednie miejsce aby uzyskać wyczerpujące informacje.

Możliwe , że lekiem, o który pytasz może być Megace lub Megalia- jest to zawiesina przypominająca swoją konsystencją śmietankę. Podaje się go raz dziennie w określonych przez lekarza dawkach. W zeszły roku był niemal w całości refundowany (nie wiem jak teraz po zmianie ustawy?). Nie jest to lek tani, bo koszt jednego opakowania to ponad 200 zł. Ale skuteczny.
Mogę się jednak mylić.
Najlepiej zadać te pytania lekarzowi prowadzącemu, bo on powinien decydować o leczeniu i podawaniu wszelakich leków, nawet witamin.
To bardzo ważne aby nie podawać choremu żadnych specyfików bez konsultacji z lekarzami.

Pozdrawiam.
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #3  Wysłany: 2012-01-03, 21:23  


U nas było Megace: http://www.doz.pl/leki/p3...iesina_doustna.
Co prawda nie podawałam z jogurtem ale działało. Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-01-03, 21:24 ]
Przepraszam, nie zauważyłam postu czkawki :) ale myślę, że nie zaszkodzi po raz wtóry
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #4  Wysłany: 2012-01-03, 21:33  


Jeżeli lekarz na recepcie zaznaczy "P" choroba przewlekła to w/g cennika zapłacisz za 240 ml ok 11 zł a nie ponad 150.
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
macias 


Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 115
Pomógł: 3 razy

 #5  Wysłany: 2012-01-03, 21:36  


Witaj
nie wiem czy dobre jest podejście lekarze "podeszły wiek " i pozostaje wam tylko czekać, co prawda nie jestem lekarzem więc informacje przekazane przeze mnie będa wynikały z tego co przechodzimy do tej pory w chorobie mojego taty a trwa to 14 miesiąc. Moze warto skonsultowac sie z innym lekarzem, leczenie DRP polega głównie na "polepszeniu jakości " i przedłużeniu życia. Jest coś takiego jak brachyterapia - ostatni jak byłem z tatą na tym zabiegu to zabieg miał tez pan 79 lat. Napisz z jakiego regionu polski jesteś, być może ktoś Ci poradzi jakiego specjalistę
Pozdrawiam
 
glock 


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Kraków

 #6  Wysłany: 2012-01-03, 22:14  


czkawka napisał/a:
glock, witaj na forum. Przykro mi, że musiałeś się tu zalogować, ale jeśli już to jest odpowiednie miejsce aby uzyskać wyczerpujące informacje.
Możliwe , że lekiem, o który pytasz może być Megace lub Megalia [...]
Pozdrawiam.


Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Niestety nie wiem na jaką informację trafiłem tamtego dnia. Nie sądziłem, że tak szybko będzie mi to potrzebne.

jo_a napisał/a:
U nas było Megace: http://www.doz.pl/leki/p3...iesina_doustna.
Co prawda nie podawałam z jogurtem ale działało. Pozdrawiam


Dziękuję, również pozdrawiam

macias napisał/a:
nie wiem czy dobre jest podejście lekarze "podeszły wiek " i pozostaje wam tylko czekać


Lekarz odradził chemioterapię w związku z możliwością nie przeżycia jej. Jesteśmy z małopolski
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #7  Wysłany: 2012-01-04, 08:22  


Leczenie onkologiczne znacznie obciąża organizm w związku z tym chory musi być we względnie dobrym stanie aby móc powyższe leczenie wdrożyć.
_________________
Andrzej W.
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #8  Wysłany: 2012-01-04, 16:21  


awilem napisał/a:
Leczenie onkologiczne znacznie obciąża organizm w związku z tym chory musi być we względnie dobrym stanie aby móc powyższe leczenie wdrożyć.


wiek to bardzo mało sprecyzowane kryterium,
u niejednego staruszka organizm działa lepiej niz u niektorych dużo młodszych

jesli nie ma innych chorob, obciążających organizm ,wtedy warto rozważyć leczenie chociazby paliatywne,
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #9  Wysłany: 2012-01-04, 16:50  


glock napisał/a:
gdzie pewna osoba podala lek, ktory ulatwial spozywanie pokarmow/wzmagal apetyt. Ponoc podawany mial byc z jogurtem. Bardzo prosze o jakas informacje.


a może to nie był lek na receptę, a po prostu była to informacja o podawaniu nutridrinków .. wtedy gdy chory ma wstręt do jedzenia innych pokarmów, lub nie ma apetytu.
Nutridrinki kupisz bez recepty zarówno w dobrym sklepie spożywczym jak i w aptece Można je kupić o smaku owocowym lub naturalnym

[ Dodano: 2012-01-04, 16:51 ]
to taki a'la bio jogurt
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #10  Wysłany: 2012-01-05, 09:03  


Pisząc o w miarę dobrym stanie zdrowia nie miałem na myśli wieku chorego ( zresztą nawet nie wspomniałem o wieku chorego słowem ) tylko o stanie zdrowia chorego.
Jeśli mowa o leku na receptę to pewnie jednak chodzi o Megalię ( Megace ), który ma za zadanie walkę z kacheksją w chorobie nowotworowej.
Nutridrinki to suplement, który dostarcza wszystkich niezbędnych wartości chorym w postaci pitnego napoju więc chory nie musi katować się jedzeniem posiłków.
_________________
Andrzej W.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group