1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
WAŻNE - 'porządki' na forum
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #16  Wysłany: 2010-09-02, 17:39  


banialuka napisał/a:
(...)np. dzisiaj chciałam zapytac co u babci absenteeism bo miała byc w poniedziałek na wizycie , i nie wiedziałam gdzie zapytac, czy w jej watku, czy w jakimś innym "swobodnym" - w takim razie w jakim, czy to bedzie jeden watek dotyczacy wszystkich :roll:

W takim wypadku proponuję pytać w wątku "kciukowym":)

Słuchajcie, chodzi o to, że na tak postawione pytanie różni ludzie odpowiedzą inaczej:
- jedni przedstawią konkrety typu "byliśmy w szpitalu, dostaliśmy to i to, zalecenia są takie i takie, kontrola wtedy i wtedy, czujemy się tak i tak"
- inni z kolei napiszą "no beznadzieja, strasznie się martwię, nie wiem co robić, tak mi przykro, nie umiem sobie z tym poradzić"

I ŻADNA odpowiedź nie jest przecież odpowiedzią złą!
Chodzi tylko o to, że ewentualny lekarz, czytający Wasze wątki i chcący pomóc będzie potrzebował tylko tej pierwszej wersji odpowiedzi, ponieważ to jest podstawą jego pomocy merytorycznej. Na niej oprze swoje porady.
Wszyscy wiemy jak ważne jest wsparcie psychiczne dla chorych i ich rodzin, sama wiem o tym w tym momencie najlepiej, zapewniam Was. Dlatego właśnie pozostaje dział "kciukowy", w którym przecież każdy z Was będzie mógł posiadać swój własny wątek. A w nim również umieszczać można linki np. do postów z gatunku merytorycznych, aby każdy miał wgląd w całość sytuacji. Naszym zamiarem jest tylko nie dopuszczenie do wymieszania się tych dwóch rodzajów treści.

Cytat:
Absolutnie nie mam na mysli krytykowania tych porzadków bo wiem że maja one pomóc w udzieaniu pomocy ale póki co wydaje mi sie ze bedzie chwilowo wiekszy bałagan :| i mniej niestety wsparcia psychicznego przez to bo wydaje mi sie ze w jednym watku dotyczacym wszystkich forumowiczów to nie bedzie to samo.

Na pewno na początku będzie pewien bałagan, ale od tego jesteśmy my - Administratorzy i Moderatorzy - aby był on jak najmniejszy. Z czasem myślę, że każdy przyzwyczai się do nowego kształtu forum, a nowi użytkownicy będą od samego początku do niego wdrażani.

Cytat:
Oczywiście to tylko moje zdanie i odczucie ale nie zamierzam sie przeciwstawiac i nie stosowac do ustalonych zasad , do wszystkiego sie mozna przyzwyczaić ;)

Wasze zdanie jest dla nas naprawdę istotne i nie robimy tutaj nic przeciwko Wam, zapewniam w imieniu swoim i reszty Ekipy :) co więcej, porządki na forum są właśnie po to, abyśmy mogli Wam zapewnić jeszcze lepszą, bardziej profesjonalną pomoc merytoryczną niż do tej pory, więc mam nadzieję, że duże plusy będą miały przewagę nad niewielkimi minusami :)

[ Dodano: 2010-09-02, 17:41 ]
AndrzejS, jeśli chciałbyś coś skomentować, to prosimy - wprost, swoimi słowami, przecież nikt się nie obrazi za jakąkolwiek krytykę.

Bo jeśli chcesz pogadać o ziemniaczkach, to nie wiem jak Ty, ale ja umiem odróżnić małe od dużych 8-)
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #17  Wysłany: 2010-09-02, 17:56  


AndrzejS, podzielam zdanie absenteeism jeśli masz jakieś zastrzeżenia bądź uwagi to przedstaw swoją rację wprost, przytaczanie jakichkolwiek anegdot mija się z celem. Pragnę zwrócić uwagę, że kierujesz swoje słowa nie do przedszkolaków.
_________________
Andrzej W.
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #18  Wysłany: 2010-09-02, 19:33  


Ja przepraszam ze znowu mam pytanie, ale jak to mówia kto pyta nie bładzi ;) Czyli np. w hyde parku kazdy moze załozyc swój temat gdzie beda takie pogaduchy i wspieranie duchowe? Czy to ma byc ten jeden watek "trzymamy kciuki" i tam kazdy do kazdego pisze? Bo własnie myslalam o czyms takim jak prowadzenie dwóch watków, jeden merytoryczny, drugi taki dla pogadanki i ewentualnie linkowanie tylko w tym drugim, ale pomyslalam ze przez to bedzie jeszcze wiekszy bałagan ale teraz rozumiem ze jednak tak ma byc, tak? Wiem wiem, zaraz mnie opierniczycie ale ja jakas przycmiona chyba jestem i nie kumam za bardzo ;) a nie chce popełniac błedów i przysparzac Wam (czyt. kadrze) dodatkowej pracy. Obiecuje ze to ostatnie pytanie z tej serii :)
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #19  Wysłany: 2010-09-02, 19:45  


Dokładnie - kto pyta nie błądzi.
Oczywiście każdy może mieć swój własny wątek 'pogaduchowy' i do trzymania kciuków - o to nam chodzi :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #20  Wysłany: 2010-09-02, 19:47  


Marzenko, kto pyta, nie błądzi.

To my Wam pozakładamy takie wątki w trakcie porządków na forum (segregując obecne wątki, które zawierają zarówno treści ściśle merytoryczne jak i "pomocnicze"), nie róbcie tego teraz sami na własną rękę.
Zobaczysz, że wszystko będzie bardzo przejrzyste i zrozumiałe, każdy bez trudu i łatwo odnajdzie swój własny wątek oraz szybko intuicyjnie zrozumie ideę wprowadzanych udoskonaleń.

Widzę, że jesteś bardzo dociekliwa, ale nie obawiaj się, pójdzie to wszystko dobrze.
Na razie forum funkcjonuje na dotychczasowych zasadach, piszcie wszyscy normalnie, jak dotąd.

Rozumiem Wasz niepokój, chcecie wiedzieć jak odnaleźć się w tej nieco nowej sytuacji, jakie będą te zmiany w praktyce, jak wtedy poruszać się po forum ...
Poczekajcie do pierwszych dni następnego tygodnia, zobaczycie, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują" ;) _itsme_
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #21  Wysłany: 2010-09-02, 21:34  


Trzy tygodnie mnie nie będzie to pytam na zapas, bo dopiero po wyjaśnieniach przestałam rozumieć, myślałam że wyrzucone zostaną kciukasy, całusy i to inne co miga, a tu będzie rewolucja. W starych wpisach wszyscy (łącznie z całymi władzami) mają pomieszaną treść merytoryczną i odzwierciedlenia emocji. Czy wpisy będą dzielone, wyrzucane coś z nich?

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-09-02, 21:41 ]
Generalnie: o ile tylko się da, to wpisy nie-merytoryczne wyrzucane nie będą,
lecz przenoszone do odrębnego wątku (każdy z użytkowników otrzyma taki wątek, będzie więc miał dwa:
"profesjonalny" (dla lekarzy) oraz "swobodny" (tu lekarze będą wiedzieli, że nie muszą zaglądać)).
Apeluję o przeczytanie uważnie tego wątku (tu, gdzie teraz jesteśmy) w całości jego kontekstu oraz o cierpliwość
- przekonacie się wszyscy, że naprawdę "nie taki diabeł straszny" i będzie OK :)
_________________
sprzątnięta
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #22  Wysłany: 2010-09-02, 21:42  


Tak, wpisy będą dzielone.

Treści typu "kciuki, całuski" będą wydzielone (wyedytowane) wówczas do własnego wątku danego użytkownika w dziale "Tu trzymamy kciuki". Zaś w podstawowym dziale dot. choroby, np. "Nowotwory płuca i opłucnej" pozostaną treści merytorycznie istotne.

Oczywiście tylko wtedy, kiedy forumowicz wyrazi chęć 'posprzątania' w jego wątku.
_________________
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #23  Wysłany: 2010-09-02, 22:11  


No i supcio, bardzo dziekuje za odpowiedzi :) a mówiłam ze ja zakrecona, bo oczywiscie nie doczytałam ze to dopiero od 5.09 :oops: i myslałam ze to juz obowiazuje :oops:
Czyli super, bedzie tak ja to widziałam, bo ja sie martwilam ze to bedzie tylko jeden dział dla wszystkich czyli ze w trzymamy kciuki bedzie pomiesznie z poplataniem ale jezeli kazdy bedzie miał oddzielny watek do wyrazania uczuc to juz sie niczego nie obawiam :) tylko czekam cierpliwie na "nowe" forum :) Oczywiscie nie bede nic zakładac, na chwile obecna wiem wszystko co chciałam wiedziec wiec nie zadreczam juz niepotrzebnie pytaniami ;) i zmykam z tego watku :)

PS. Jeśli mozna jakos pomóc w tych porzadkach to służe pomoca, bo lubie posiedziec na forum i to dosc długo wiec jak moge sie na cos przydac to jestem do dyspozycji :)

[ Dodano: 2010-09-02, 22:19 ]
Richelieu napisał/a:
Widzę, że jesteś bardzo dociekliwa

jestem bo nie lubie sie domyslac czy ktos sie na mnie po cichaczu nie denerwuje ze coś źle napisałam :) wole 10 razy zapytać zeby nie "robic komus na złosć" oczywiscie nieświadomie :) Mam nadzieje ze nie strzele gafy bo po tylu pytaniach z mojej strony to dopiero byłby wstyd ;)
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #24  Wysłany: 2010-09-02, 22:25  


Absenteeism
Zapytam Cię konkretnie na przykładzie Twojego własnego wpisu. Opisywałaś wizytę z babcią u onkologa i dodałaś wzmiankę "ta kobieta mnie chyba szczerze nienawidzi". Co z takim wpisem zrobisz. Zostawisz jak jest, przerzucisz cały do prywatnego wątku, czy wyrzucisz to zdanie albo przeniesiesz tylko to zdanie?
_________________
sprzątnięta
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #25  Wysłany: 2010-09-02, 22:28  


Richelieu napisał/a:
zobaczycie, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują"


Naprawde postarałes sie zwiezle i rzeczowo to wytłumaczyc dziekujemy.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #26  Wysłany: 2010-09-02, 22:41  


gaba58 napisał/a:
Absenteeism
Zapytam Cię konkretnie na przykładzie Twojego własnego wpisu. Opisywałaś wizytę z babcią u onkologa i dodałaś wzmiankę "ta kobieta mnie chyba szczerze nienawidzi". Co z takim wpisem zrobisz. Zostawisz jak jest, przerzucisz cały do prywatnego wątku, czy wyrzucisz to zdanie albo przeniesiesz tylko to zdanie?


Nie wiem który to konkretnie post, ale jeśli znajdują się tam inne, merytoryczne informacje nt. leczenia, wyników etc., to ten fragment oczywiście przeniosę lub wykasuję. O ile w ogóle będę chciała założyć swój wątek dot. trzymania kciuków.
 
k2196 


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 211
Skąd: Lublin
Pomogła: 22 razy

 #27  Wysłany: 2010-09-02, 23:03  


Mam pytanie: co z postami w stylu: "Nie powinieneś lekceważyć tego objawu - idź do lekarza, najlepiej wykonaj RTG" albo: "Doradzam udanie się do psychologa , bo nie ma sensu, żebyś niepotrzebnie się obwiniała"?

No i przede wszystkim przekazuję wyrazy podziwu i gratulacji dla administratorów i moderatorów za tak pozytywne i optymistyczne podejście do ogromu pracy, który Was czeka! ;) Serdecznie życzę powodzenia!
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #28  Wysłany: 2010-09-02, 23:11  


absenteeism,
absenteeism napisał/a:
O ile w ogóle będę chciała założyć swój wątek dot. trzymania kciuków.


Nie wierze abyś nie potrzebowała kciuków jesli z ta miedzy innymi myśla zalogowałaś sie po raz pierwszy na forum i na takie wpisy między innymi czekałas.Przykro mi jezeli słysze ze ktos ma inne zdanie niż gdy był na poczatku .
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #29  Wysłany: 2010-09-02, 23:15  


Ok - bo widzę, ze się zaczynają bardzo szczegółowe pytania...
Wątki będą 'sprzątane', ale to nie znaczy że mamy w nich tylko 1. wyniki, 2. tłumaczenie.
Czasami pokierowanie na odpowiednie tory (typu: zrób takie lub inne badania), lub opis jak to wyglądało u osoby bliskiej/ u siebie bywa bardzo pomocny i przydatny.Postaramy się podzielić to tak, by nie zatracić charakterów wątków, lub spowodować w nich chaos.

Zależy nam przede wszystkim na tym by ograniczyć:
1. np. 'jutro badania, trzymajcie kciuki' -> i tu następuje 15-20 postów typu 'trzymam', ' moje kciuki masz' etc.
2. w wątku głównym wychodzi nagle: mam sprawy rodzinne typu: ślub, narodziny, komunię etc... i następuje grad postów typu 'super, wszystkiego naj...'

Chodzi nam przede wszystkim o oddzielenie takich postów.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #30  Wysłany: 2010-09-02, 23:16  


cleo33, każdy ma wybór- wystarczy napisać: nie wyrażam zgody na zmiany, sprzątanie itd.
:-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group