1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
REGULAMIN Forum /lektura obowiązkowa!/
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
AdministratorDołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #1  Wysłany: 2009-01-21, 02:05  REGULAMIN Forum /lektura obowiązkowa!/
REGULAMIN - cz. I - zasady i wskazówki dotyczące poruszania się po Forum ; ZANIM NAPISZESZ, PRZECZYTAJ !

 1. Korzystanie z Formularza Kontaktowego służy tylko i wyłącznie sprawom organizacyjnym - proszę o nie korzystanie z formularza w celu uzyskania porady medycznej. Odpowiedź/poradę/pomoc w tym zakresie można uzyskać zakładając swój wątek i pisząc na forum.
 2. Powyższe dotyczy również PW ('poczty wewnętrznej' Forum; czyli prywatnych wiadomości).
 3. Każda historia powinna być opisana we "własnym" wątku, założonym przez Ciebie w Dziale właściwym tematycznie (np. dla problemu dotyczącego guza płuca będzie to Dział "Nowotwory płuca i opłucnej") i w nim kontynuowana. Załóż swój wątek, opisz w nim historię/swój problem i w tym wątku kontynuuj dodawanie kolejnych informacji.
 4. Wypowiedzi/pytania natury ogólnej mogą być oczywiście umieszczone w Dziale "Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny" a inne / stricte pasujące do tematyki "specjalnych" Działów (szpitale / leczenie/ badania kliniczne/ psychoonkologia/ wspomaganie leczenia onkologicznego) w tych Działach. Jeśli masz wątpliwości gdzie napisać - skontaktuj się poprzez PW z Administratorem / Moderatorem bądź napisz w takim Dziale w jakim wydaje Ci się to stosowne; wątek najwyżej zostanie przeniesiony, a Ty zostaniesz o tym powiadomiony (za pomocą PW).
 5. Pytanie w powyższych sprawach możesz również zadać w Dziale "Życie Forum" - Dział ten służy właśnie temu by móc porozmawiać/ zapytać/ uzgodnić formę funkcjonowania Forum.
 6. Na Forum są funkcje dostępne tylko wtedy, gdy się zarejestrujesz i zalogujesz ; są to m.in. Czat , ShoutBox - widoczny tylko dla Zalogowanych , wiadomości prywatne i własna skrzynka poczt., automatyczne powiadomienia o odpowiedziach w Twoim wątku na gg lub mailem i inne.
 7. Jeśli masz 'kłopoty techniczne' - np. z napisaniem postu, wklejeniem obrazka, załączeniem pliku, dodaniem podpisu do swojego postu, itp. - skorzystaj przede wszystkim z naszego » WSPARCIA TECHNICZNEGO «
  Większość 'spraw technicznych' jest tam zwięźle i bardzo przystępnie opisana.
 8. Staraj się korzystać z » WYSZUKIWARKI «, to bardzo przydatne narzędzie! Wpisanie w polu wyszukiwania słów kluczowych opisujących interesujące Ciebie rozpoznanie, sposób leczenia, nazwę leku, wynik histopatologiczny i wiele, wiele innych - pozwoli Ci skorzystać z listy postów lub wątków, w których właśnie ten problem był poruszany. Prócz wpisania słów kluczowych, zaznacz Dział, który chcesz przeszukać i czy wyniki chcesz mieć zaprezentowane w formie postów czy tematów.
 9. Napisz PW do Administratora lub Moderatora jeśli uważasz, że poruszony przez Ciebie temat / zadane pytanie - nie doczekały się odpowiedzi: podaj link do swojego wątku. Pamiętaj, że Admin/Moderator to też człowiek;) i nie ze złej woli mógł po prostu czyiś wątek "przegapić". Każdy wątek i każde pytanie są równie ważne, nie miej oporów by się przypomnieć! Alternatywnie, podbij swój wątek!

REGULAMIN - cz. II - zasady ogólne Forum DUM SPIRO-SPERO.

 1. Niniejsze Forum ma służyć wsparciu pacjenta onkologicznego oraz jego bliskich poprzez umożliwienie wymiany doświadczeń i merytoryczną dyskusję dotyczącą choroby nowotworowej i wszystkiego, co jest z nią związane.
 2. Założyciel oraz Administratorzy Forum nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania treści jakichkolwiek wypowiedzi zamieszczanych na Forum. Treść ta stanowi indywidualny punkt widzenia autorów poszczególnych wypowiedzi i nie może wpływać na postępowanie innych Użytkowników/Czytelników Forum bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.
 3. Bezwzględnym warunkiem korzystania z zasobów Forum jest pełna akceptacja treści niniejszego Regulaminu. Zarejestrowanie konta użytkownika jest traktowane jako formalne oświadczenie o zaakceptowaniu Regulaminu Forum.
 4. Aby korzystać z zasobów Forum (czytać / pisać na Forum) należy mieć ukończone 16 lat.
 5. Każda czynność Administratora/Moderatorów Forum będzie miała na celu zapewnienie spokojnego i merytorycznego działania Forum, mającego ogółowi Użytkowników umożliwić w sposób optymalny uzyskanie na Forum informacji/wsparcia.
 6. Treść wątków/wypowiedzi Użytkowników Forum powinna być zgodna z tematyką danego Działu - wątki/wypowiedzi nie zgodne z daną tematyką zostaną przeniesione.
 7. Dyskusje/wypowiedzi o wydźwięku negatywnym, mogące zakłócić spokojne, merytoryczne działanie Forum mogą zostać :
  • zablokowane dla dalszych wypowiedzi
  • usunięte
  • przesunięte czasowo lub na stałe do 'Działu tymczasowego'
  • ich treść może zostać ukryta - w całości lub częściowo.
  Powyższe czynności mogą również mieć miejsce z każdego innego, istotnego w odczuciu Administratora lub Moderatora powodu.

  Jeśli Administrator lub Moderator nie wyjaśnił przyczyny dokonania jednej z w/w czynności należy przyjąć, że treść wątku/postu, której powyższe dotyczy naruszała postanowienia niniejszego Regulaminu.
  Zwyczajowo przyjęło się jednak, że takie uzasadnienie pojawia się: w pw skierowanym do autora wątku/postu, którego sprawa dotyczy, lub bezpośrednio w tym wątku jako komentarz. Jeśli komentarza brakuje - zazwyczaj oznacza to, że Administrator/Moderator miał swoje ważne powody, dla których musiał pilnie ingerować w 'byt' wątku/postu, a komentarza udzieli wkrótce.

 8. Korzystając z zasobów tego Forum akceptujesz politykę i sposób prowadzenia i moderowania Forum przez Administratorów oraz Moderatorów.
  Forum realizuje w tym względzie wytyczne Fundacji Onkologicznej DUM SPIRO-SPERO i nie mogą być one podważane czy kwestionowane.
  Główne cele Fundacji i wartości przez nią popierane i propagowane znajdziesz tutaj: » Cele Fundacji Onkologicznej DUM SPIRO-SPERO «
 9. Wszyscy traktujemy się z szacunkiem i życzliwością. Jesteśmy tu by pomagać lub uzyskać pomoc - nie ma więc na tym Forum miejsca na niespokojne, roszczeniowe dyskusje - autorzy takich wypowiedzi zostaną czasowo lub na stałe pozbawieni możliwości korzystania z zasobów Forum.
 10. Forum propaguje WYŁĄCZNIE konwencjonalne leczenie onkologiczne - dzielenie się informacjami na temat wszelkich pozostałych metod (np. suplementacji diety) powinno zachować charakter dyskusji o postępowaniu wspomagającym leczenie onkologiczne.
  Stosowanie w/w metod wspomagających powinno mieć akceptację prowadzącego lekarza-onkologa.
  Dyskusje na temat wykraczający poza konwencjonalne leczenie onkologiczne mogą się odbywać wyłącznie w Dziale do tego przeznaczonym.
 11. W związku z profilem Forum, o którym mowa w pkt. 10 cz. II Regulaminu, nie dopuszcza się umieszczania w swoim profilu lub podpisie linku/linków przekierowujących do stron internetowych propagujących niekonwencjonalne metody 'lecznicze', lub których stosowanie jest niedozwolone wg. aktualnie obowiązującego prawa polskiego.
 12. Forum wspiera chorych i ich bliskich toczących aktywną walkę z chorobą nowotworową. Nie służy ono natomiast dyskusjom i wsparciu w okresie żałoby.
  Jeśli zaistnieje przykra okoliczność straty bliskiej osoby - prosimy Użytkowników Forum o ograniczenie wpisów do ewentualnych kondolencji (wątki merytoryczne), a następnie - mając na uwadze dobro osób zmagających się z chorobą - o nie rozwijanie tematu przeżyć osobistych związanych z w/w stratą.
 13. Jakakolwiek reklama towarów/usług bez uzyskania na nią zgody Administratora jest na Forum zabroniona.
  Posty, których treść może sugerować nie uzgodnioną z Administratorem/Moderatorami reklamę zostaną usunięte. Zakaz reklamy dotyczy również wiadomości prywatnych (pw) oraz umieszczania w swoim podpisie linku do strony oferującej towary / usługi.
  Zamieszczenie w profilu lub podpisie użytkownika linków do innych stron internetowych wymaga uzyskania zgody Administracji Forum.
  Naruszenie tego zapisu może skutkować zbanowaniem lub usunięciem konta użytkownika forum bez ostrzeżenia.
 14. Dopuszczalne jest wymienianie w treści wypowiedzi Użytkowników Forum nazw leków stosowanych standardowo w konwencjonalnym leczeniu onkologicznym bądź paliatywnym jeśli nie jest to ich promowanie w celach komercyjnych.
 15. Proszę również o nie umieszczanie na Forum postów w formie ogłoszeń - w szczególności zabronione są na Forum jakiekolwiek próby pozyskania leków dostępnych wyłącznie na receptę, na zasadzie 'przyjmę' 'odkupię' etc. Jeśli natomiast ktokolwiek chciałby takie leki odstąpić innym potrzebującym może się zwrócić z taką informacją do Administratora Forum, do którego będą należały dalsze decyzje w tej sprawie.
 16. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych upublicznianie danych chronionych tą ustawą jest zabronione (chyba, że osoby te wyrażą na to zgodę).
 17. Na Forum obowiązuje zakaz krytyki wszelkich osób trzecich z użyciem danych mogących te osoby jednoznacznie identyfikować (w szczególności mowa o imieniu i nazwisku, ale i o miejscu pracy etc.) w sposób anonimowy.
  Jeśli kogoś imiennie krytykujesz - podpisz się (tj. również ujawnij swoje dane osobowe) oraz zadbaj o to, by umożliwić kontakt z Tobą (w profilu oznacz swój adres email jako jawny).
 18. Prywatne wypowiedzi oraz zdjęcia umieszczone na innych portalach/forach dyskusyjnych stanowią własność wyżej wymienionych i/lub ich autorów. Powielanie takiego prywatnego tekstu /rysunku / zdjęcia (np. poprzez kopiowanie) wymaga zgody w/w ; w przeciwnym wypadku na niniejszym Forum jest niedozwolone. Dopuszcza się natomiast umieszczenie stosownego odnośnika ('linku').
 19. Można mieć tylko jedno konto na forum. W przypadku gdy z jednego komputera (adresu IP) zamierza korzystać więcej niż jeden użytkownik, obsługa Forum prosi o zgłoszenie powyższego za pośrednictwem PW (wiadomości prywatnej) do jednego z Administratorów lub Moderatorów.
 20. Nie ma możliwości usunięcia założonego konta. Każdy Użytkownik ma za to prawo prosić Moderatorów o usunięcie z jego profilu wszelkich danych, które mogą go jednoznacznie identyfikować tj. np. zdjęcia, bądź ukrycia adresu email.
 21. Nie jest możliwe usunięcie założonych bądź wydzielonych na Forum wątków. Upewnij się więc, że w celu uzyskania od nas pomocy jesteś gotowy umieścić dokumentację dotyczącą diagnostyki i/lub leczenia (z usunięciem danych osobowych pacjenta oraz lekarzy), bądź osoba, której przypadek chcesz na Forum opisać, wyraża zgodę na upublicznienie swojej historii choroby i daje Ci prawo do jej opisywania, wraz z zamieszczaniem wspomnianej dokumentacji.
  Zamieszczenie na Forum wyżej wymienionych opisów lub dokumentacji będzie traktowane jako oświadczenie o uzyskaniu przez autora publikacji zgody osoby, której publikacja dotyczy.
 22. Treść postów (pisemnych wypowiedzi Użytkowników) stanowi integralną część forum. Usunięcie danego postu (pisemnej wypowiedzi) na wniosek jej autora jest możliwe jedynie przez Administratora/Moderatora, o ile taka czynność nie zakłóci obrazu dyskusji (a tak dzieje się w przypadku, gdy na dany post inni Użytkownicy udzielili już odpowiedzi).
 23. Na Forum piszemy unikając krzykliwej formy pisemnej wypowiedzi, a w szczególności:

  1. nie piszemy DRUKOWANYMI (wielkimi) literami;
  2. nie używamy bez szczególnego uzasadnienia kolorowej czcionki, zaś kolory: zielony oraz czerwony są zastrzeżone wyłącznie dla obsługi Forum (Moderatorzy);
  3. nie nadużywamy grafiki, w tym w szczególności emotikonów;
  4. dozwolony rozmiar sygnatury (podpisu) w profilu użytkownika to dwie linijki tekstu (wliczając także wiersze puste), o czcionce standardowej (dopuszcza się mniejszą lub pochyloną);
  5. nie dopuszcza się umieszczania jako awataru użytkownika plików zawierających animację lub zmieniającą się w czasie kolorystykę.

  Niniejszy punkt Regulaminu egzekwowany będzie przez obsługę Forum poprzez korygowanie takich nadużyć bez przesłania powiadomienia o tym fakcie do autora korygowanej wypowiedzi.
 24. Administrator oraz Moderatorzy Forum zastrzegają sobie możliwość zablokowania/usunięcia konta Użytkownika, którego postępowanie będzie sprzeczne z niniejszym Regulaminem.
 25. W poszczególnych Działach Forum mogą być prezentowane dodatkowe zasady obowiązujące w danym Dziale - zasady te należy w takiej sytuacji rozumieć jako integralną część Regulaminu Forum.
 26. Administrator oraz Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany/uzupełnienia niniejszego Regulaminu. W przypadku, gdy taka zmiana nastąpi, zostanie o tym fakcie umieszczona informacja w Dziale "Życie Forum", w wątku: » Zmiany w REGULAMINIE «
  Pozostanie aktywnym Użytkownikiem korzystającym z zasobów Forum po publikacji danej zmiany w Regulaminie automatycznie oznacza akceptację tej zmiany i zasad zawartych w jej treści. 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group