Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 272
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy okolicy nadoczodołowej prawej
klikers

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8914

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-01-27, 02:47   Temat: Rak płaskonabłonkowy okolicy nadoczodołowej prawej
Kasiek1 bardzo mi przykro z powodu tatusia ale też podziwiam Cię, ja mogłem być z Babcią jak odchodziła ale nie chciało mi się jechać do niej do hospicjum a miałem wolne, planowałem pojechać następnym razem lecz niestety następnego razu już nie było :cry: Babcia czuła chyba że odchodzi bo mówiła do mojego taty Krzysiek jedź już, a on nie chciał i trzymał ją za rękę jak odchodziła do tamtego świata. Bardzo chciałbym być wtedy z nią i trzymać ją za rękę ale przez swoje lenistwo chyba do końca życia będę pluł se w twarz :-( Bardzo ją kochałem, babcia była mi bardzo bliska i do tej pory pamiętam jak by to było wczoraj choć minęło już 10 lat odkąd jej nie ma w śród nas. Babcia chorowała na raka płuc choć nigdy nie paliła, jej mąż (mój dziadek) palił a ze 2 paczki dziennie w domu a ona to wdychała, on nie umarł na raka płuc choć tyle palił a ona tak :-( Nigdy nie zapomnę o tym, o tym jak bardzo ją kochałem i o tym jak ucałowałem ją przed pogrzebem mówiąc cześć babciu jeszcze się spotkamy, bardzo w to wierzę że ją zobaczę jeszcze kiedyś, i chciałbym leżeć obok niej i dziadka kiedyś bo byli mi bardzo bliscy. Dziadek nie wiem na co umarł, trafił do szpitala wypisali go w stanie dobrym do domu i 3 dni później zmarł, myślę że szpital wiedział że dziadek odejdzie i wypisali go bo by nie psuć sobie statystyk. Dzidka już tak bardzo nie przeżyłem choć też jednak trochę :) Z jednego się cieszę że dziadek jest już z babcią bo bardzo za nią płakał, siedział sam w domu nie chciał przyjąć opieki ani od nas ani od mojego wójka czyli syna dziadka, pamiętam zawsze bardzo płakał jak przypomniał se o żonie (mojej babci) mówiąc Hela wróć do mnie :( Nie nogę już dłużej płaczę pi piszę tego posta, płaczę za każdym razem jak se przypomnę babcię, nawet nie jeździłem na wszystkich świętych bo nie chciałem se przypominać ale w pewnym momencie poczułem się źle z tym że nie byłem na cmentarzu u babci i dziadka i znowu to samo znowu płacz i łzy, nie umiem o tym mówić by nie płakać ale cieszę się że Tobie było dane pożegnać się z ukochaną osobą :) Teraz chyba odejdzie mi kolejny dziadek ale tym razem nie będę tego przeżywał, nie będę bo nie byłem z nim blisko poza tym był alkoholikiem i całe życie (prawie całe ) babcia się z nim męczyła, poza tym to niesprawiedliwe on nie szanując swojego zdrowia, wątroby pił 80 parę lat i nigdy nic na moja mama ma 50 parę lat i wielki problem z wątrobą, podejrzewali ja o marskość dzięki Bogu to nie marskość tylko zapalenie... I Jaka tu sprawiedliwość? Chyba tylko że każdy musi umrzeć i nie liczą się tu finanse, to chyba jedyna, pozdrawiam Cię i zyczę duzo szczęścia i wytrwałości :)

[ Dodano: 2014-01-27, 02:56 ]
Ps: Babcia po diagnozie bardzo szybko odeszła, zajęło może 1,5 mc. Nie wiem czy był to drobno komórkowy czy nie ale chyba tak skoro tak szybo odeszła od nas. Pamiętam ją jako taka żywą kobietę, a pod diagnozie słabła w oczach, przestała chodzić choć nie miała z tym nigdy problemów, potem o balkoniku, potem pampersy i odeszła... Ciesz się dziękuj Bogu że mogłaś być z tatusiem a nie tak jak ja że chyba do końca życia będę czuł się źle.
  Temat: Czerniak
klikers

Odpowiedzi: 190
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-12-04, 13:23   Temat: Czerniak
888ONA888 napisał/a:
Jak się czujesz? Długo Cię nie było, co tam u Ciebie? Jak zdrówko?
  Temat: Czerniak - leczenie
klikers

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 20512

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-11-19, 00:57   Temat: Czerniak - leczenie
Co do okolic wycięcia że ktoś mówi że swędzi to chyba normalne, przynajmniej ja tak mam że czuję czasem że swędzi, piecze, czy boli lub kuje. Dość często odczuwam tam dolegliwości jak przed wycięciem ale na badaniu okazuje się że jest wszystko ok :) Oczywiście obserwuję inne znamiona i większości przypadków się nie mylę, należy wyciąć :) tak więc obserwacja i dokładne oglądanie blizny, ja zawsze proszę obiektywną osobę (narzeczoną). Pozdrawiam i zdrówka życzę ;)
  Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
klikers

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15640

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-11-19, 00:45   Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
:trtd: Walcz :) Powodzenia :)
  Temat: Niepokojące znamię
klikers

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3652

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-10-03, 23:35   Temat: Niepokojące znamię
Jakość faktycznie powalająca, a właściwie brak jakości :mrgreen: Jeśli Cię niepokoi to idź do lekarza. Jeśli piszesz że nie planujesz iść na razie do lekarza to czego oczekujesz?
  Temat: Clark IV, Breslow-1,5 mm
klikers

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 46492

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-09-23, 23:20   Temat: Clark IV, Breslow-1,5 mm
Bardzo mi przykro z powodu utraty męża :-( Nie znałem osobiście lecz zawsze czytałem jego wątek na forum i kibicowałem mu, to takie przykre widzieć że kolejna osoba nas opuszcza :cry:
  Temat: Nowotwór podstawno komórkowy
klikers

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6103

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-09-18, 05:50   Temat: Nowotwór podstawno komórkowy
Ja polecałbym się skontaktować z jeszcze jakimś lekarzem :) Chociaż nie zamartwiałbym się specjalnie bo jest to miejscowo złośliwe i nie daje dalekich przerzutów a do tego łatwo dość poddaje się leczeniu, często wystarcza sam zabieg chirurgiczny, też wymraża się jak pisała koleżanka
  Temat: pomocy czy to czerniak??
klikers

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10588

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-28, 02:20   Temat: pomocy czy to czerniak??
Te znamię mi się też nie podoba. Polecam skontaktować się z dermatologiem który dokładnie zbada zamianę wideodermatoskopem. Nie potrzeba skierowania. Bądź do lekarza onkologa do niego też nie potrzebne skierowanie.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za zadowalającą diagnozę :)
  Temat: Czerniak oka z przeczutami do wątroby-POMOCY!
klikers

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 13906

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-12, 01:26   Temat: Czerniak oka z przeczutami do wątroby-POMOCY!
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Znamie...
klikers

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 16900

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-01, 01:42   Temat: Znamie...
Jestem :)
Odpowiedziałem już na PW :)
  Temat: Nieoperacyjny guz na wątrobie
klikers

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 14125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-17, 00:55   Temat: Re: Nieoperacyjny guz na wątrobie
adossx napisał/a:
Witam
Zwracam sie z prośbą o pomoc ponieważ około 3 mies temu u mojego taty został wykryty guz na wątrobie 10cm (carcinoma cholangiocellulare G2) .
Guz rósł bez objawowo do puki nie zablokował dróg żółciowych i nie wzrosła bilurbina we krwi, notabene pół roku wcześniej miał mdłości żółte białka oczu, swędzenie skóry lekarz rejonowy przypisał mu tabletki na zgagę :/ nie zwracając uwagi na badania krwi w którym był wysoki poziom bilurbiny.


Adam


żółte białka, żółta skóra czy swędzenie skóry świadczy o poważnym problemie z wątrobą czy tato nie miał np marskości wątroby? Stąd już nie daleko do raka.
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
klikers

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 103408

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-10, 01:20   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
::rose:: ::rose:: ::rose:: Spoczywaj w spokoju :cry:
  Temat: roman1130 - komentarze
klikers

Odpowiedzi: 2243
Wyświetleń: 312139

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-01-02, 01:29   Temat: roman1130 - komentarze
::rose:: ::rose:: ::rose:: Do zobaczenia
  Temat: Bolesne znamiona
klikers

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12781

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-12-22, 00:57   Temat: Bolesne znamiona
Jasne że dobrze :) Cieszę się ;)
  Temat: Myszka - komentarze
klikers

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 19717

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-12-12, 13:58   Temat: Myszka - komentarze
::rose:: ::rose:: ::rose::
 
Strona 1 z 19
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group