1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Autor Wiadomość
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #166  Wysłany: 2011-04-11, 21:57  


Anelia, Dzisiaj caly dzien u nas pada deszcz i strasznie wieje...tatus mowi ze dostal katarek,ale ogolnie dobrze sie czuje.Nio w piatek naswietlenia,strasznie sie boje....
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #167  Wysłany: 2011-04-11, 22:01  


Gonia, To już nie długo. Nie bój się Goniu na pewno będzie dobrze! Twój tatuś jest bardzo dzielny,da rade!
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #168  Wysłany: 2011-04-13, 23:13  


Anelia, Damy rade Amelko! Musimy!
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #169  Wysłany: 2011-04-14, 20:00  


Gonia, Trzymam kciukasy za jutrzejszy dzień. Mam nadzieję,że tato się nie martwi ! Ile tata ma mieć tych naświetleń ? Pozdrów tatę i powiedz,że przed Nami też naświetlenia!
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #170  Wysłany: 2011-04-14, 23:08  


Anelia, Jutro maja wszystko ocenic i zobaczymy co powiedza.Tatusiowi przekazałam pozdrowienia od Was,dziekuje i rowniez goraco Was pozdrawia;)Jutro dam znac
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #171  Wysłany: 2011-04-15, 16:45  


Gonia, kochana co tam u Was? Załatwiłaś wszystko? Miał tata dziś te naświetlenia ? Ile będzie tych naświetleń? Jak się czuje ? Pozdrawiam.

[następne komentarze]
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #172  Wysłany: 2011-04-15, 22:51  


Anelia, iwonko i czkaweczko...dzis podczas wizyty malo nie peklo mi serce...w pewnym momencie gdy lekarz juz z tatulem wszystko zalatwil mowi do niego zeby wyszedl bo on musi porozmawiac z corka.mialam juz rozne mysli,ciemno przed oczami i myslalam ze zaraz zemdleje.balam sie ze powie mi na ile ocenia czas Taty.Natomiast lekarz(radiolog) od samego poczatku opowiedzial mi przebieg choroby.zaczynajac ze to nowotwor niedrobnokomorkowy,potem mowil o przebytej chemii,o tym ze guz sie cofnal,a w tej chwili guz znow wypelnil prawe pluco (ale przerzutow dalszych nie ma) dlatego lekarz prowadzacy skierowal do niego zeby zastosowac radioterapie.Moi tak:wie pani,damy duza dawke radioterapii jednorazowo i zobaczymy.moze to byc dla taty tylko jedna radioterapia,ale czas pokaze,wie pani,ze chemia i radioterapia tylko przdluzamy zycie..
tyle uslyszalam od lekarza.nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym silnym naswietleniem...Nasietlenie mamy tuz przed Swietami w Wielki Piatek...Tatus czuje sie dobrze,jak do tej pory bez zmian.Czyli dobrze.Pozdrawiam Was i napiszcie mi o co chozi z tymi naswietleniami.dziekuje
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #173  Wysłany: 2011-04-15, 23:06  


Gonia, czyli tato nie miał dziś naświetleń ? Nie wypowiem się co do Twojego pytania,bo to na razie przed Nami i też jestem zupełnie ciemna w tym temacie :?ale?: Ale CIESZĘ SIĘ,że tato ma się dobrze!
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #174  Wysłany: 2011-04-16, 09:27  


Anelia, Mial tylko konsultacje w sprawie naswietlen.tylko zadziwilo mnie czemu lekarz powiedzial ze bedzie to mocne naswietlanie i prawdopodobnie jednorazowe.
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #175  Wysłany: 2011-04-16, 09:40  


Gonia, Mam nadzieję,że znajdzie się ktoś kto się wypowie na temat tego ,dlaczego będzie to jednorazowe i mocne naświetlenie (sama jestem ciekawa :?ale?: )! Mam nadzieję, wierzę i modlę się żeby pomogło! Ale z pewnością będzie dobrze. Przypomnij tacie,że lato zbliża się wielkimi krokami ;) może uda Nam się zaplanować jakieś spotkanie (choć ta odległość między Nami jest spora :uuu: ) ! Nie ma co,może się uda ! Oby było dobrze! Pozdrawiam Was serdecznie,życzę miłego dnia! Myślami i sercem jestem przy Was kochani!
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #176  Wysłany: 2011-04-16, 11:03  


Zapomnialam Wam wczoraj napisac ze ten Radioteraputa zapytal tate czy mial goraczke tata mowi ze nie.Czy ma dusznosci-tata znow mowi ze tylko kaszel a dusznosci brak a na koniec pyta a schudl Pan a tata mowi ze waga sie utrzymuje wazy 73 kg.Wiec Pan doktor nie powiedzial czy to dobrze czy to zle..ale widac bylo z miny ze sie zadziwil
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #177  Wysłany: 2011-04-16, 15:22  


Gonia napisał/a:
Zapomnialam Wam wczoraj napisac ze ten Radioteraputa zapytal tate czy mial goraczke tata mowi ze nie.Czy ma dusznosci-tata znow mowi ze tylko kaszel a dusznosci brak a na koniec pyta a schudl Pan a tata mowi ze waga sie utrzymuje wazy 73 kg.Wiec Pan doktor nie powiedzial czy to dobrze czy to zle..ale widac bylo z miny ze sie zadziwil

Gonia, nam lekarz tłumaczył, że w raku płuc chudnie się bardzo, bo ta choroba "wysusza". Dochodzi często kaszel i duszności, i radioterapeuta zdziwił się, bo przy tym zaawansowaniu choroby jak u Twego Taty to nie często zdarza się, aby pacjent nie miał przynajmniej jednej z tych dolegliwości. To, że Tatuś nie skarży się na nic dodatkowego to tylko dobrze.
Gosiu nie martw się na zapas, cieszcie się tym co jest dobre.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #178  Wysłany: 2011-04-16, 22:49  


Gonia, czkaweczka ma racje. U Nas też było zdziwienie, że nie ma spadku wagi......
Kochana, oby tak było jak najdłużej, bardzo Wam tego życzę.
Ściskam mocno.
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #179  Wysłany: 2011-04-16, 23:14  


Jedno naświetlanie podane jest z reguły dłużej niż standardowo. Lekarz pytał o duszności ponieważ chory musi dłużej poleżeć a jak wiadomo przy pozycji na wznak nasilają się duszności. Jest to jedna większa dawka podana na nowotwór.
_________________
Andrzej W.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #180  Wysłany: 2011-04-17, 10:27  


awilem, Rozumiem i dziekuje za odpowiedz.ale mam pytanie dlaczego jest jedn silne naswietlenie a nie np.kilka slabszych?swietnie i to jeszcze w Wielki Piatek,tuz przed samymi Swietami;-(((

[ Dodano: 2011-04-17, 10:29 ]
a ile to moze potrwac?czy prze naswietleniem mozna jesc i pic?czy trzeba sie jakos specjalnie przygotowac?
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group