1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
Autor Wiadomość
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #31  Wysłany: 2015-11-22, 15:20  


Spadek świadczy o skuteczności leczenia.
Owszem, jest jeszcze wysoki, no ale i tak ładnie spadł po 6 cyklach.
Ważniejszy jest obraz, dlatego trzeba poczekać co pokaże TK.
Z tego co wyczytałam, nie było wcześniej TK ani przed operacją, ani tym bardziej przed rozpoczęciem chemioterapii, a powinna być zrobiona. Szkoda, bo nie będzie porównania.
Pozdrawiam :) .
 
 
Totylkoja 


Dołączyła: 11 Sie 2015
Posty: 44

 #32  Wysłany: 2015-11-22, 17:59  


No właśnie nie była robiona TK, tylko USG, dlatego nie bedzie porównania.

[ Dodano: 2015-11-22, 18:00 ]
Dziękuje za odpowiedzi, cieszy nas spadek ale liczba wciąż jest niepokojąca... :(( trzeba czekać...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #33  Wysłany: 2015-11-22, 18:20  


Totylkoja,

Marker markerem, spadł wynik, należy się cieszyć ale najważniejsze będą mimo wszystko badania obrazowe, czyli TK. Racje ma ileene, że wielka szkoda iż nie zrobiono wcześniej takich badań.

Pozdrawiam
 
Totylkoja 


Dołączyła: 11 Sie 2015
Posty: 44

 #34  Wysłany: 2015-12-08, 12:34  


Kolejne pytanie :)

Od wczoraj jesteśmy ma badaniach. Wczoraj tata miał prześwietlenie płuc i wyniki krwi. Oba te badania wyszły bardzo dobrze. Dzisiaj był robiony tomograf. Wyniki w piątek.

Ale pytanie dotyczy czegoś innego. Szukaliśmy dziś lekarza prowadzącego zeby dowiedzieć sie co i jak. Mama znalazła lekarza, który prowadzi tatę, jak sie okazało (po sprawdzeniu na stronie) jest to lekarz internista i specjalista medycyny paliatywnej, a nie onkolog. Czy to znaczy ze tata bedzie leczony już tylko paliatywnie? Czy nie może zostać zastosowane leczenie radykalne???

Bardzo proszę o odpowiedz :(
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #35  Wysłany: 2015-12-08, 17:48  


Totylkoja,
Tomografia czego została wykonana?
Co do specjalizacji lekarza, to musi być jakaś pomyłka. To onkolog rozpisuje plan leczenia, oblicza należne dawki chemioterapii i daje na nią zlecenie. :?ale??:
 
Totylkoja 


Dołączyła: 11 Sie 2015
Posty: 44

 #36  Wysłany: 2015-12-09, 01:22  


Zostala wykonana tomografia wątroby. Lekarze mieli do taty trochę pretensje ze nie było zrobionej tomografii wcześniej, ale wytłumaczył ze nikt go o tym nie poinformował a przecież sam sie nie skieruje...

Tata tak naprawdę nie miał lekarza prowadzącego, zajmowało sie nim kilku lekarzy na oddziale.
Dzisiaj dowiedziałam sie, ze ta pani teraz tatę prowadzi a z informacji na stronie internetowej dowiedziałam się, że jest właśnie specjalistą medycyny paliatywnej oraz internistą. Trochę mnie to zaskoczyło, dlatego Was poprosiłam o opinie
 
Totylkoja 


Dołączyła: 11 Sie 2015
Posty: 44

 #37  Wysłany: 2015-12-17, 12:59  


Mam już wyniki tomografu, z tego co czytam wyszło chyba dobrze :) Waszym zdaniem to dobre wyniki?

Lekarz powiedział tacie, że jak chemia wciąż będzie tak skuteczna jak do tej pory to po 6 cyklach będzie miał wakacje.



2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2889 raz(y) 223,15 KB

1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2546 raz(y) 171,36 KB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #38  Wysłany: 2015-12-17, 16:12  


Totylkoja,
Pomimo braku tk sprzed chemii do porównania lekarze stwierdzili, że obecny obraz zmian w wątrobie odpowiada ( w stosunku do usg albo stanu zaobserwowanego podczas operacji) kryteriom częściowej regresji i stąd decyzja o kontynuowaniu dotychczasowego schematu chemioterapii.
Tak, to dobra wiadomość.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Totylkoja 


Dołączyła: 11 Sie 2015
Posty: 44

 #39  Wysłany: 2015-12-17, 17:43  


A nie można byłoby tej zmiany np zoperować i uniknąć tylu chemii?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #40  Wysłany: 2015-12-17, 19:31  


Czy można zoperować - to pytanie do lekarzy. Z jakiegoś powodu nie podjęto się usuwania zmian z wątroby podczas pierwszej operacji. Prawdopodobnie stan ogólny Taty na to nie pozwalał.
Ale nawet gdyby usunięto przerzuty, to i tak chemia zostałaby podana. W tym stopniu zaawansowania nowotworu nie chodzi o to, aby "uniknąć" chemii.
 
Totylkoja 


Dołączyła: 11 Sie 2015
Posty: 44

 #41  Wysłany: 2015-12-17, 23:57  


Rozumiem, rozumiem. dziękuje za wyjaśnienie!
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #42  Wysłany: 2015-12-18, 11:30  


Unikanie chemii na tym etapie nie jest dobre, skoro działa i zmiany się zmniejszyły trzeba "wybrać" tyle ile potrzeba według schematu a mogą zmniejszyć się na tyle aby margines operacyjny mógł być mniejszy i aby w ogóle była mowa o operowaniu. W niektórych przypadkach celowe jest podawanie chemii przed zabiegami operacyjnymi, jeśli oczywiście zadziała. Pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #43  Wysłany: 2015-12-18, 12:28  


Im mniejsze zmiany tym lepiej. Dokończyć chemię, zrobić TK i konsultacja chirurgiczna, nawet jak będzie stabilizacja zmian (czyli tak jak jest teraz).
Nie wiem gdzie się leczycie, ale jeśli np. chirurdzy się nie podejmą operacji to wtedy na konsultację do Warszawy na Banacha.
Pozdrawiam.
 
 
Totylkoja 


Dołączyła: 11 Sie 2015
Posty: 44

 #44  Wysłany: 2016-01-24, 18:20  


Mam do Was pytanie. Tata przyjął ostatnio 8 chemie. Czuje się bardzo dobrze. Wyniki i próby wątrobowe wszystkie w normie. Lekarka powiedziała, że jak wszystko będzie szło tak jak do tej pory, to po 12 chemii tata będzie miał "wakacje", czyli na razie koniec leczenia.

Mówiła też, że ok 3-6 miesięcy po zakończeniu chemii możliwe będzie przywrócenie ciągłości jelita. Nie mogę na ten temat znaleźć jakiegoś tematu tutaj. Natomiast wszyscy w internecie piszą o wielkich skutkach ubocznych i konsekwencjach takiego zabiegu. Czy to naprawdę tak poważny zabieg? Czy tak często pojawiają się skutki uboczne???
 
Totylkoja 


Dołączyła: 11 Sie 2015
Posty: 44

 #45  Wysłany: 2016-04-04, 10:13  


WITAJCIE,

u nas wszystko w porządku stąd cisza z mojej strony.

Mam jednak do Was pytanie. O czym może świadczyć rosnący wynik MONO%?

Bo aktualnie jest już 31 i trochę mnie to martwi.
Wiecie może z czym to jest związane?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group