1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prawdopodobny rak otrzewnej
Autor Wiadomość
Majuna 



Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 102
Pomogła: 5 razy

 #76  Wysłany: 2016-05-13, 19:31  


Maz wrocil do pracy a ja zdecydowalam sie jednak na powrot do domu. Od polowy czerwca wracam na stale do polski. Jakos sobie damy rade. Musimy. Maz ma orzeczony przez ZUS znaczny stopien niepelnosprawnosci.

czekamy na oficjalne orzeczenie.

Maz nadal zajmuje sie pracami domowymi - remont i pracuje zawodowo. Czuje sie w miare dobrze. Stal sie nerwowy. Mam wrazenie, ze chce zamknac wszystkie sprawy jakby szykowal sie na odejscie :(

[ Dodano: 2016-05-13, 20:12 ]
Maz zauwazyl, ze powiekszyl mu sie obwod brzucha i ma uczucie pelnosci o czym to swiadczy. Wazy 78 kg przy wzroscie 178, a w maju wazyl 71. Czy mozliwe, ze ten peczniejacy brzuch powoduje taka zwyzke wagi. Nie jest to dla niego zadna uciazliwosc ale dla mnie to niepokoj.

[ Dodano: 2016-05-14, 17:41 ]
Czy ktos mnie slyszy??? Odbior
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #77  Wysłany: 2016-05-14, 18:48  


Majuna napisał/a:
Czy ktos mnie slyszy??? Odbior


Słyszy, ale to nie piekarnia i tak od razu się nie da odpowiedzieć, siedzimy tu dorywczo, więc spokojnie trzeba poczekać.

Majuna napisał/a:
Maz zauwazyl, ze powiekszyl mu sie obwod brzucha i ma uczucie pelnosci o czym to swiadczy


Kiedy mąż miał jakieś badanie j. brzusznej, TK czy usg?

Może jakiś płyn się zbiera, często wtedy powiększa się obwód brzucha i czuje taką pełność.

pozdrawiam
 
Majuna 



Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 102
Pomogła: 5 razy

 #78  Wysłany: 2016-05-15, 17:14  


TK bylo w luty wtedy stwierdzona niewielka ilosc plynu tak jak w sierpniu. Taka sama ilosc.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #79  Wysłany: 2016-05-15, 19:36  


Majuna,
Taki szybki przyrost wagi, w połączeniu z powiększającym się obwodem brzucha, zwykle oznacza narastające wodobrzusze. Można je stwierdzić w badaniu lekarskim, potwierdzić w usg.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Majuna 



Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 102
Pomogła: 5 razy

 #80  Wysłany: 2016-05-16, 00:59  


maz jest badany srednio co 2 tygodnie ale lekarz, nie stwierdzil wodobrzusza.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #81  Wysłany: 2016-05-16, 18:12  


Majuna,
Nie napisałaś, w jakim czasie wzrósł obwód brzucha. Napisałaś, że w maju, a mamy maj. Zrozumiałam, że w ciągu kilku dni.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Majuna 



Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 102
Pomogła: 5 razy

 #82  Wysłany: 2016-05-16, 23:57  


maz zawsze mial brzuszek, ale teraz wydaje sie mu ze ma go wiecej i jest obolaly czego nie zglaszal kiedys.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #83  Wysłany: 2016-05-17, 05:57  


Majuna,

Jest to w tej chwili gdybanie.
Może niech mąż zrobi chociażby zwykłe usg j. brzusznej i wtedy będzie wiadomo czy coś się dzieje, czy jest wodobrzusze, czy też nie ma powodu do niepokoju.

pozdrawiam
 
Majuna 



Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 102
Pomogła: 5 razy

 #84  Wysłany: 2016-05-19, 21:56  


dodam do mojego poprzedniego wpisu informacje. Maz od wrzesnia z uwagi na wysokie Didaimery i zakrzepice robi sobei codziennie zastrzyki w brzuch chyba heparyne. Byc moze i to powoduje, ze brzuch jest obolaly i obrzekniety.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #85  Wysłany: 2016-05-19, 23:15  


Majuna napisał/a:
z uwagi na wysokie Didaimery


chodzi o D-dimery? Raczej po zastrzykach z heparyny mogą tworzyć się zasinienia ewentualnie jakieś małe wybrzuszenia w miejscu podania, które szybko ustępują.

Chyba, że mąż ma mocno zasiniony brzuch po tych zastrzykach to wtedy może czuć go jako obolały.

Ty piszesz o powiększeniu obwodu brzucha a to raczej różnica.

Niech mąż zmierzy sobie obwód brzucha rano, wieczorem, przez 2-3 dni i zobaczy czy obwód mu się zmienia, jeśli tak to świadczy to o wodobrzuszu.

Na prawdę trudno wyrokować co to jest jak męża nie widzimy.

pozdrawiam.
 
Majuna 



Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 102
Pomogła: 5 razy

 #86  Wysłany: 2016-05-23, 21:45  


maz zglosil swoje watpliwosci co do powiekszenia brzucha na co lekarz dal skierowanie na TK i zobaczymy. Mezowie mocno przerzedzily sie wlosy na glowie natomiast te na tulowiu nogach i rekach praktycznie sie wykruszyly. Nie ma biedak apetytu i jakis taki skapcanialy. Narzeka na polskie upaly ale dzielnie codziennie jezdzi do pracy. Byc moze i to powoduje jego wyczerpanie poza tym w piatek mial chemie wiec jeszcze nie doszedl do siebie. Dobrze, ze wracam maz potrzebuje mojej opieki. :| :)
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Majuna 



Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 102
Pomogła: 5 razy

 #87  Wysłany: 2016-06-21, 17:24  


Ostatnie badanie TK meza z 14.06. J. brzusznej i miednicy malej ze srodkiem kontrastujacym

Badanie wykonane aparatem LightSpeed VCT 32 rzedowym firmy GE

Opis badania:

KT j. brzusznej i miednicy malej z kontrastem i.v.
W porownaniu z badaniem ze stycznia 2016 roku.

Masywny rozsiew otrzewnowy z tworzeniem sie guzków - większość zmian stabilny.
Niektore z opisywanych guzków sa mniejsze np. zmiana polożona nadpęcherzowo 33x14 mm / poporzednia 36x21 mm/
Podobnie pogrubienie okreżnicy po stronie prawej.
Mniej wolnego plynu w jamie brzusznej.
Wątroba, trzustka, śledziona jak w badaniu poprzednim - bez dynamiki .
Drogi zółciowe i przewód Wirsunga nieposzerzone.
Nerki i nadnercza bez nieprawidłowosci.
Pecherz moczowy bez zmian. Prostata 49x36 mm
W przestrzeni zaotrzewnowej oraz miednicy nie widac powiekszonych wezłow chlonnych.
W kosciach objętych skanem nie widac ognisk destrukcji kostnej.
W objetych skanem fragmentach płuc niewidac guzkow.

Czy mamy to rozumiec, ze sytuacja jest opanowana?
Czy taki stan moze utrzymac sie stale?
Dodam, ze maz niestety po badaniu i podaniu kontrastu ma problemy z zoladkiem oraz biegunke. Czy to moze byc norma w takim przypadku.

Narzeka tez na napecznialy brzuch, chociaz wcale tego nie widac i skoro plynu w jamie brzusznej jest mniej to skad to uczucie?
Maz utrzymuje stala wage.
Duzo odpoczywa, ale twierdzi, ze to lenistwo, bo sily ma.
Chodzi codziennie do pracy.
Stara sie byc aktywny chociaz coraz czesciej narzeka na bol nog, a konkretnie lydek. Codziennie zgodnie z zaleceniem chirurga naczyniowca robi sobie zastrzyki chyba na rozrzedzenie krwi. Po plaskim moze isc swobodnie, ale schody to juz sprawia mu trudnosc.
Rasumujac czy mozemy sie cieszyc?
Jak dlugo moze trwac taki stan wzglednej stabilizacji?

Za wszelkie odpowiedzi goraco dziekuje.

[ Dodano: 2016-06-21, 17:33 ]
...a chyba najwazniejsze jest to, ze wrocilam do domu na stale i tak jak radzila mi jedna z osob na forum znalazlam sobie prace blisko domu na rownie korzystnych warunkach jak w Norwegii. Mąz jest zadowolony :-D Pozdrawiam
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Majuna 



Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 102
Pomogła: 5 razy

 #88  Wysłany: 2016-06-22, 20:38  


:) Mąż już po wizycie u chemioterapeuty. Lekarz powiedzial ze na ten moment nie jest żle, że chemia podziałała a stan jest stabilny. Zastanawia sie nad zmniejszeniem częstotliwości wlewów z 2 do 3 tygodni. Powiedział męzowi, ze z czsem moga byc kłopoty z nerkami i wątrobą. Czy ja mogę poprzez diete jakoś mężowi wzmocnic, te organy tzn nerki i watrobe?

Dziekuje
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #89  Wysłany: 2016-06-23, 22:43  


Cytat:
Czy ja mogę poprzez diete jakoś mężowi wzmocnic, te organy tzn nerki i watrobe?

Bardziej chodzi o to, aby nie obciążać dodatkowo tych narządów, żeby nie musiały za dużo, dodatkowo jeszcze czegoś filtrować. Czyli tzw.zdrowe jedzenie, nie sztuczne, nie napakowane konserwantami, nia za tłuste( w sensie tłuszczów zwierzęcych), nie słone.
 
Majuna 



Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 102
Pomogła: 5 razy

 #90  Wysłany: 2016-06-27, 23:39  


Od ostatniej chemii 22 czerwca mąż żle sie czuje jest mocno oslabiony, ma problemu z trawieniem biegunka na przemian z zaparciem. Od wczoraj twierdzi, ze nie czuje zadnych ruchow w jelitach ma napecznialy brzuch, bole w nadbrzuszu i torsje. Niby zjada ale z oporem. Nie wiem jak moglabym mu pomoc. Podalam mu Nospe i to wszystko. :shock: Czyzby nagla zapasc. Jeszcze w srode cieszylismy sie z wyniku badania a tutaj kilka dni pozniej takie samopoczucie. Caly czas go pocieszam, ze to moze upal, ze moze ogorki malasolne, ktore bardzo lubi i zjadl ich kilka. Nie chce mu odmawiac takich przyjemnosci ale widze, ze musze miec wieksze baczenie na to co zjada. |wht?!|
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group