1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polecamy książki
Autor Wiadomość
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #61  Wysłany: 2011-08-22, 12:05  


Ja dużoo czytam. :) Pieniądze jakie zarobię wydaję w dużej części na książki, resztę wypożyczam. Moje ulubione pozycje:
Cecelia Ahern- Ps. kocham cię (książka jest przepiękna, film- i owszem, choć to tak, jakby zjadło się jedną cząstkę czekolady)
Paullina Simons- Jeździec miedziany, Tatiana i Aleksander, Ogród letni
Guillaume Musso- absolutnie wszystkie pozycje są magiczne, wzruszające, przepiękne... :) Mam jedną nową (na własność) i już się nie mogę doczekać, jak zacznę. Każde czytanie tego autora to przepiękna podróż w Inny Świat.
Lubię też Cobena i Chmielewską, standardowo w temacie kryminałów Agatę Christie, której większość pozycji przeczytałam w podstawówce/gimnazjum (w bibliotece miałam całą serię).
Nie mogę się przemóc do czytania fantastyki, to do mnie nie trafia. Książek o osobach chorych, śmierci, wierze generalnie unikam w ogóle. Jedyną, jaką przeczytałam w ciągu ostatnich kilku miesięcy to Antyrak. Dla mnie książki to podróż w inny świat, szczególnie teraz to doceniam... uwielbiam tak leniuchować i gratuluję Wam tego pięknego przyzwyczajenie, jakim jest czytanie. :)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #62  Wysłany: 2011-08-22, 12:07  


asia19 napisał/a:
gratuluję Wam tego pięknego przyzwyczajenie, jakim jest czytanie. :)

Dziękuję i Tobie też gratuluję tego samego :)
Bardzo ładnie opisałaś, to co lubisz czytać. Bardzo zachęcająco. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #63  Wysłany: 2011-08-22, 12:41  


Ja kompletnie zapomnialam, ze ksieza wykonuja posluge w szpitalach i gdy pierwszy raz stanal w drzwiach mojej izolatki, zwyczajnie wystraszylam sie, ze przychodzi z...ostatnia posluga.
Porozmawialismy. Na drugi dzien przyjelam immama. Tez porozmawialismy :mrgreen:

[ Dodano: 2011-08-22, 12:42 ]
Gazda, fantazy nie dla mnie. Oczywiscie mialam na mysli Millenium.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
skorupka 


Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 88
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 7 razy

 #64  Wysłany: 2011-08-22, 17:29  


a ja uwielbiam wiedżmina,zbierałam kilka lat serię w czasie jak po raz pierwszy ją wydawano,no i sentyment pozostał.
ąle gra nie przemawia do mnie
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #65  Wysłany: 2011-11-30, 20:19  


Witam czytelników :)
Ja ostatnio przeczytałam książkę:
"Duchy pośród Nas" autor: James Van Praagh (dość ciekawa książka)

A dziś wreszcie udało mi się kupić książkę, którą już od kilku tygodni poszukuję :
"Zapomnij o śmierci, mamo!" autor: Judith End.
Czy ktoś z Was już to czytał ? Ja zaczynam dziś :)

Niezwykła, pełna nadziei opowieść o chorobie, powrocie do zdrowia i odkrywaniu tego, co najpiękniejsze w życiu.
Książka w opowiada o blisko 2-letniej walce z chorobą nowotworową 25-letniej Judith End: poczynając od dnia, kiedy dowiedziała się o tym, że cierpi na złośliwego raka, do roku po zakończeniu chemioterapii.
Czytelnik wraz z bohaterką mierzy się z niezwykle trudnymi uczuciami: niedowierzaniem, złością, bezsilnością, strachem i powrotami nadziei. Staje się świadkiem często bolesnych kontaktów ze służbą zdrowia, licznych zabiegów i operacji. Oczami Judith widzi, jak choroba utrudnia relacje z bliskimi, mężczyznami, a przede wszystkim z czteroletnią córką. I wraz z bohaterką na nowo odkrywa smak życia.
Niezwykle poruszająca, a przede wszystkim dająca nadzieję lektura.

Judith End (ur. 1981 r.) to samotna matka, lektorka w hamburskim wydawnictwie książek audio, amazonka, która stoczyła wygraną walkę z rakiem piersi.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #66  Wysłany: 2011-12-01, 14:37  


A ja czytam właśnie "Powstanie 44' " Normana Daviesa, na zmianę z "Kroniką" Psellosa. Obie pozycje mogę szczerze polecić osobom z zacięciem historycznym, ale nie tylko. Poza tym te wciągające dzieła pozwalają oderwać się od rzeczywistości, bólu i choroby, co osobom walczącym z rakiem jest bardzo potrzebne.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #67  Wysłany: 2011-12-07, 12:03  


Przeczytałam książeczkę „Rak, modlitwa, ocalenie(Mary McDonnell) i polecam osobom wierzącym (osobom niewierzącym też :) )
Książka opowiada o przeżywaniu rozczarowań, nadziei, czasami zadziwieniu, radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Autorka opisuje swoje przeżycia, przemyślenia. I oczywiście jest to w kontekście wiary. Jest to wiara nie tylko w Boga, ale przede wszystkim zawierzenie Bogu, zaufanie Bogu. I jak autorka do tego dojrzewa, jak nabiera nadziei i ufności w Bogu.
Słowa autorki: „Określiłabym siebie jako osobę absolutnie zwyczajną, która została obdarzona niezwykłym doświadczeniem. (…) Bóg ma swój plan, a jeśli ja wypełniam go na tyle, na ile potrafię, to wszystko będzie dobrze”.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
skorupka 


Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 88
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 7 razy

 #68  Wysłany: 2011-12-19, 00:12  


"Forrest Gamp"Winstona Grooma i film i książka.Śmiech i łzy ,tak jak u nas
Narracja w książce jest po prostu genialna. :lol:
"Angielski pacjent"Ondaatje-jak dostałam go,nie było obiadu,był A.p.
rodzina nie może mi tego zapomnieć,jak to przez angola gorący kubek i kanapki królowały na obiad
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #69  Wysłany: 2012-02-06, 17:04  


„Wspólnie pokonany raka” prof. K. Składowskiego rozpoczyna cytat ze znakomitej książki Jurgena Thorwalada „Stulecie chirurgów”. To opowieść o początkach i dziejach chirurgii. Polecam.
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #70  Wysłany: 2012-02-06, 17:49  


A ja polecam serię, którą mnie polecono ;P Mianowicie Żelaznego Druida - obecnie są trzy książki. Rewelacja. Świat współczesny, gdzie magia i realny świat przenikają się wzajemnie, a wilkołaki noszą markowe garnitury i jeżdżą sportowymi samochodami. Świetni bohaterowie, wartka akcja i genialne dialogi. Uśmiałam się momentami do łez :lol: Dla wszystkich, którzy lubią fantasy i mitologię :)
W podobnym humorze utrzymany jest Kłamca, naszego rodzimego pisarza. Tym razem świat współczesny i anioły, oraz Loki - bóg nordycki, który odwala za pierzastych brudną robotę :P

Pozdrawiam serdecznie
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #71  Wysłany: 2012-02-09, 21:30  


Gdyby nie książki, dawno bym zwariował z nudów. Telewizji nie oglądam od lat, filmy od momentu kiedy się rozchorowałem jakoś mnie nie kręcą, jedne mnie drażnią nadmiarem przemocy (stałem się nadwrażliwy) inne po prostu nudzą.
A książki są wierne i cudne.
Polecam wielbicielom romansów, fantasy i historii pięcioksiąg "Dzieci ziemi" Jean Auel, romans z epoki kamienia łupanego.
Wielbicielom fantasy cykl Jacka Piekary poświęcony Mordimerowi Maderdin
Każdemu kto uważa że wie coś o totalitaryzmie książkę o Korei Północnej Ingrid i Dardan Gashi "W służbie dyktatora"
Tak jak powiedział Gazda, są to pozycje, które pomogą zapomnieć o wszystkich problemach, nie tylko o rakowskim :lol:
Myślę że człowiek jest w stanie wszystkim się zmęczyć i znudzić, ale literatura jest tym cudem, który nigdy się nie znudzi. :-D
_________________
romek
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #72  Wysłany: 2012-02-09, 21:33  


Cytat:
Myślę że człowiek jest w stanie wszystkim się zmęczyć i znudzić, ale literatura jest tym cudem, który nigdy się nie znudzi. :-D

Świetnie napisane :-D
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #73  Wysłany: 2012-02-09, 22:07  


Tak ;) ja wstyd się przyznac ale jak dorwę dobrą książkę to pizza na obiad musi wystarczyc :oops: a pranie ,prasowanie już nie wspomnę ;)

Rodzinka ma wówczas coś w stylu obozu przetrwania !yes!yes!
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #74  Wysłany: 2012-02-09, 22:26  


cleo33 napisał/a:
Rodzinka ma wówczas coś w stylu obozu przetrwania !yes!yes!

Co Cię nie zabiję, to Cię wzmocni. Powinni Ci za ten obóz przetrwania podziękować ;)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #75  Wysłany: 2012-02-09, 22:30  


JustynaS1975 napisał/a:
Powinni Ci za ten obóz przetrwania podziękować ;)


Tak :) oby doceniali tylko to wszystko ;)

[ Dodano: 2012-02-09, 22:33 ]
Pizza tak dzieci sa w siódmym niebie natomiast reszta jednak woli standardy rolady ,kluski śl oraz modro kapusta ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group