1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polecamy książki
Autor Wiadomość
aina


Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 81
Pomógł: 5 razy

 #16  Wysłany: 2010-08-08, 20:18  


polecam wszystkim miłośnikom sf S.T.A.L.K.E.R piknik na skraju drogi- Arkadij & Borys Strugacki

Byłem asystentem doktora Mengele - Miklos Nyiszli

Pożegnanie z Sydonią- Erich Hackl
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #17  Wysłany: 2010-08-08, 22:53  


Wow...ja połykam książki...dosłownie i mogę polecić masę.
Ostatnio czytałam Hańba – powieść Johna Maxwella Coetzee

Bohaterem powieści jest David Lurie, pięćdziesięciodwuletni wykładowca literatury romantycznej na uniwersytecie w Kapsztadzie. Sfrustrowany pracą i starzeniem się, wdaje się w romans ze swoją studentką, za co zostaje usunięty z uczelni. Po tych wydarzeniach wyjeżdża na wieś do swojej córki Lucy, lesbijki. Nie zaznaje jednak spokoju, farma zostaje napadnięta, Lucy zgwałcona a on poturbowany. Pod koniec Lurie pracuje jako wolontariusz przy usypianiu chorych zwierząt.

I zaczęłam czytać książkę" Malowany ptak" Kosińskiego ale jest bardzo ciężka...

Polecam też książki autorki Alex Kava-jeśli ktoś lubi tillery,Cobhen-rewelacja no i Paulo Coelho -przeczytałam wszystkie. Rewelacja. Jakieś dwa tygodnie temu czytałam 11 minut-bomba!!!! I to gorąco polecam!!!!

Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny, niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić ją może jedynie miłość... Jedenaście minut to współczesna baśń dla dorosłych, przypowieść o seksie i miłości, a także o przeznaczeniu, które sprawia, że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu, choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć.

Jedenaście minut to zarazem głębokie studium o naszej seksualności, o jej sacrum i profanum, o jednej z najważniejszych i zarazem najbardziej zakłamanych sfer naszego życia. To powieść, która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję, że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.
 
blatka 


Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 172
Skąd: Grodzisk Maz.
Pomogła: 22 razy

 #18  Wysłany: 2010-08-08, 23:00  


Polecam "Dom na Zanzibarze" Doroty Katende. To ksiazka o szukaniu swojego miejsca na ziemii. Przesłaniem jest to, że nigdy nie wolno sie poddawać!!!!

www.domnazanzibarze.pl
 
aina


Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 81
Pomógł: 5 razy

 #19  Wysłany: 2010-08-08, 23:22  


polecam bardzo Franky Furbo, Ptasiek i tato - William Wharton
Doktorzy - Erich Segal

Może to nie książka ale warto obejrzeć Bitwa o Czarnobyl na you tube . Sorki, że tu polecam ale naprawdę warto obejrzeć :)

Książki... temat rzeka.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #20  Wysłany: 2010-08-09, 15:44  


Kiedyś na temat czytelnictwa rozmawiało się na forum z Mral chyba wątku hobby.
Czytam co mi w rękę wpadnie. Chętnie wracam do trylogii Ja Dago Nienackiego. to wizja literacka początków państwa polskiego. Tego samego autora Wielki Las. Bohater jest tajemniczym człowiekiem z przeszłością i silna osobowością. Z klasyki Grek Zorba 9znakomity film z Antony Quinnem) i Mistrz i Małgorzata. Teraz czas dziele na robótki i czytelnictwo ale umysł mi się wyciszył, łatwiej mi się skupić na tym co robię i wrócę do książek. Ostatnio kilka kupiłam, poza biografią Polańskiego reszta jest przypadkowa ale przeczytam. Przyznam się że kupując je myślałam o ewentualnym kolejnym pobycie w szpitalu a że się nie zapowiada na szczęście to przeczytam je po prostu w międzyczasie. Brakuje mi podróżowania autobusem bo to świetny czas na czytanie.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #21  Wysłany: 2010-08-09, 21:42  


jogi45 napisał/a:
kupując je myślałam o ewentualnym kolejnym pobycie w szpitalu a że się nie zapowiada na szczęście to przeczytam


To dobrze ze sie nie zapowiada.
A na nadchodzące jesienne wieczoy bedzie w sam raz ;)
Pozdrawiam
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #22  Wysłany: 2010-08-10, 22:04  


Co do "Doktor G" uwielbiam ten program.
Oglądam już go od paru lat.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #23  Wysłany: 2010-08-11, 11:35  


Jeśli ktoś lubi zwierzątka, szczególnie pieski, polecam "Marley i ja" Johna Grogana. Wzruszająca lektura! Kupiłam sobie jego nowość " Złapać życie za ogon " - fantastycznie się czyta!
Z lektur s.f mogę z czystym sumieniem polecić opowiadania Philipa K. Dicka.
No i uwielbiam Pilipiuka, jego opowiastki o Jakubie Wędrowyczu są przezabawne, pisane lekko, dowcipnie, wspaniała lektura.

Podpowiedzcie proszę, na jakim kanale są filmy z dr G.....wstyd przyznać....nie widziałam :-(

Co do Chmielewskiej, autobiografia jest super, " Stare Próchno " to chyba ostatnia z tej serii. nie mogłam się powstrzymać i całą autobiografię sobie nabyłam, czytam jak mam doły.

Pozdrawiam. :)
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #24  Wysłany: 2010-08-11, 14:22  


Zoja 62 - wiesz, że jest już ekranizacja 'Marleya'? Książka jest urocza, mam nadzieję że film też taki będzie :)

'Dr.G - lekarz sądowy' leci na Discovery
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #25  Wysłany: 2010-08-11, 16:07  


Hehe,właśnie oglądam na Canal+ "Marley i ja".
Książki nie czytałam.
Ale z doświadczenia książki,no baa, są zawsze lepsze.
Jak przeczytam to porównam.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
magnolia77 


Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 26

 #26  Wysłany: 2010-08-11, 18:42  


wlaśnie trafiłam na ten wątek :-D i muszę się dopisać jako nalogowiec. podobno czytam nawet jak śpię ;) ale to widział tylko mój mąż. polecam "krystynę córkę lawransa" moja kochana i czytana juz 7 razy. drugi klasyk to "kane i abel" archera.
"Brakuje mi podróżowania autobusem bo to świetny czas na czytanie" a ja jogi codziennie spedzam w autobusie ponad godzinę. z powodu torby( zbyt mała) musiałam odlożyć "rekę fatimy" (970 stron ):-D aż do urlopu. leży i dojrzewa...
jeszcze kilka pewniaków:
katedra w barcelonie
czara wyroczni
aleja wielkiego króla
więzień urodzenia
księzniczka z lodu
trylogia millenium larssona
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #27  Wysłany: 2010-08-11, 19:58  


Jusia, nie widziałam filmu o Marleyu ale książka jest naprawdę cudna!
Dzięki za namiary na dr G :)

Jestem zdruzgotana.....pognałam dziś ze ściągawką do biblioteki i bulba....większości polecanych przez Was lektur nie ma!
Obejrzałam film "Duma i uprzedzenie" i zachciało mi się - głupiej - książkę przeczytać. W moim mieście, w żadnej bibliotece nie ma! Ostały się do poszukiwań antykwariaty.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #28  Wysłany: 2010-08-12, 13:17  


Paragraf 22.Autor Joseph Heller.Mam jeszcze kilka jego pozycji ale jakieś nijakie.Igor Newerly Zostało z uczty bogów.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #29  Wysłany: 2010-08-12, 22:12  


A ja polecam "Milosc po polsku" Gretkowskiej. Jak zwykle z watkiem emigracyjnym, pozwalajacym popatrzec na Polske z dystansu emigranta. Gretkowska jest jak nasze sumienie. Dla mnie rewelacja, zwlaszcza, ze watki emigracyjne mi bliskie.
Podroznicza "Masala" Maxa Cegielskiego... nie polecam :lol:
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
wlobo 


Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 21
Skąd: Sydney
Pomógł: 10 razy

 #30  Wysłany: 2010-08-13, 14:28  


Ja polecam "Samotność w sieci-Tryptyk" choć wydaje mi się że prawie wszyscy ją znają. Druga to dokument dreszczowiec "Byłem synem Sadama Husajna" L Jahja wspomnienia człowieka który był sobowtórem syna Sadama Husajna.
_________________
wlobo 135 z forum www.rak-prostaty.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group