1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polecamy książki
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #1  Wysłany: 2010-08-07, 09:09  Polecamy książki


Myślę, że na naszym forum nie tylko ja uwielbiam czytać, mylę się? :)

Do założenia tematu (podobnego nie znalazłam w HP, ale bardzo możliwe, że padło mi na oczy :mrgreen: - w razie czego proszę mi wybaczyć) natchnął mnie urlop, gdzie brak dostępu do internetu, telewizora oraz kiosku zaimplikował nadmiar wolnego czasu, co skończyło się pochłanianiem książek i gorączkowymi poszukiwaniami jakiejkolwiek księgarni w pobliskich miastach i miasteczkach.

Pomyślałam, że byłoby fajnie, gdyby każdy z nas po przeczytaniu ciekawej (albo i nie) książki mógł podzielić się z resztą forumowiczów wrażeniami - czy warto sięgnąć po daną pozycję, czy też nie i dlaczego.
Nie mam tu na myśli li i jedynie literatury pięknej - osobiście sama staram się w miarę możliwości czytać także pozycje popularnonaukowe lub bardziej fachowe, np. z dziedziny medycyny czy psychologii. Nigdy nie wiadomo, jaka książka nas zainteresuje, dlatego chyba warto wspominać i o takich - może będzie to impuls do rozwinięcia nowych zainteresowań?
Mam nadzieję, że temat przypadnie Wam do gustu :)


Od siebie polecam na początek przerobione na urlopie pozycje:

~ "Krucha jak lód" J. Picoult - powieść dość znanej autorki (w zeszłym roku do kin wszedł film "Bez mojej zgody", będący ekranizacją jej książki) o rodzicach chorej dziewczynki i dylematach moralnych i etycznych dotyczących jej urodzenia. Brzmi poważnie, ale czyta się szybko, całkiem wciągająca.

~ "Komplikacje" A. Gawande - opowieści lekarza chirurga, zawierające opisy różnych przypadków, kulisy zawodu, problemy i sukcesy medycyny. Język bez nadmiaru naukowych pojęć, zrozumiały dla laika, zaś sama książka bardzo wg mnie ciekawa (zresztą czytałam ją po raz trzeci).

~ "101 mitów o zdrowiu" Z. Wojtasiński - typowa książka popularnonaukowa, w której autor rozprawia się z różnymi mniej lub bardziej znanymi mitami na temat naszego zdrowia - nie tylko w sensie stricte medycznym.

~ "Les Farfocles" M. Szczygielski - jeśli ktoś zna autora z poprzednich książek (np. "PL-Boy, PL-Boy 2"), to albo polubił jego styl, albo znienawidził i więcej książek tych do ręki nie weźmie. Pozycja rozrywkowa, pisana w zabawny sposób, składająca się z dwóch książek - "Nasturcje i ćwoki" i "Farfocle namiętności", związanych ze sobą bohaterami i fabułą. Świat warszawskiej redakcji popularnej gazety dla kobiet, a zwłaszcza życiowych problemów jednej ze stylistek. Osobiście zaśmiewałam się w głos podczas czytania.

~ "Jak nie umrzeć" J. Garavaglia - oglądaliście kiedyś na Discovery program "Doktor G."? Ja nie, ale książka, której autorką jest wspomniana w tytule programu pani doktor medycyny sądowej, i tak mnie zainteresowała, chociaż po jej przeczytaniu lekko rozczarowała. Temat dość niecodzienny, bo kulisy pracy lekarza sądowego, czyli sekcje zwłok, dochodzenie przyczyn zgonu pacjentów, porady jak uniknąć śmierci np. w wypadku samochodowym. Ciekawe, jednak momentami dla mnie zbytnio "zpsychologizowane" - po książce oczekiwałam bardziej medycznych opowieści i konkretów, niż wynurzeń jak to optymizm i szczęśliwy związek wpływa na długość życia.

Teraz czas na Was, moi drodzy :--: chyba, że olejecie temat :mrgreen:
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #2  Wysłany: 2010-08-07, 14:18  


Ja polecam 2 książki autorki Mary Roach - SZTYWNIAK, czyli osobliwe życie nieboszczyków oraz DUCH, czyli na tropie życia pozagrobowego. W pierwszej książce autorka odwiedza różne krematoria, kostnice, farmę ciał, zakłady pogrzebowe i opisuje w sposób humorystyczny co się dzieje z naszymi ciałami po śmierci. Naprawdę polecam. W drugiej tropi duchy i udowadnia, że życie pozagrobowe istnieje. Obie książki ŚWIETNE ! Mogę też polecić książki Simona Becketta ( Zapisane w kościach, Szepty zmarłych i Chemia śmierci ) oraz na koniec KRONIKI LEKARZA SĄDOWEGO Michaela Sapaneta.
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #3  Wysłany: 2010-08-07, 22:36  


absenteeism napisał/a:
oglądaliście kiedyś na Discovery program "Doktor G."
ja poluje na kogoś kto nagrywał ten serial........... rewelacja. Kobieta demon dokładna jak nasza DSS i upierdliwa jak ja :mrgreen:
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #4  Wysłany: 2010-08-07, 22:38  


a ja ostatnio po raz kolejny zachwycam się Grocholą...
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #5  Wysłany: 2010-08-07, 22:42  


madziorek napisał/a:
ja poluje na kogoś kto nagrywał ten serial

Nie szukaj dalej. Dostaniesz w upominku od drugiej połówki 'demona' :twisted:
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #6  Wysłany: 2010-08-07, 22:43  


Oglądam często, ale nie nagrywam niestety. Co do reszty się zgadzam madziorek
Wczoraj był zeje****sty odcinek, ale na Discovery ID

PS. Co do lektur to moje ostatnie to 'Patologia' Robbinsa i 'Rak okrężnicy' prof. Pawlickiego :dev: , a dla relaksu czytuję (i uwielbiam) wszystko pióra R. Cook'a i ... Dzieci z Bullerbyn :mrgreen:
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #7  Wysłany: 2010-08-07, 23:00  


gontcha napisał/a:
Dzieci z Bullerbyn :mrgreen:
poszłaś po bandzie......... :mrgreen:
żeby to była "Kamasutra" to bym ;) pojęła ;)
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #8  Wysłany: 2010-08-07, 23:07  


hihihi - dziecinnieję ;) , ale zawsze ta książkę lubiłam, mój Młody też już z 5 razy przeczytał.
Zapomniałam dodać 'Małego Księcia' i 'Anię z Zielonego Wzgórza' do tej kolekcji ulubionych z dzieciństwa, do których wracam często.

PS. Niektóre rzeczy lepsze są w praktyce jak w knidze :devil: |haha|
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #9  Wysłany: 2010-08-07, 23:55  


Ja też uwielbiam Dr G :) . Jest genialna w tym co robi. Pomijając fakt, że jak startowałam na medycynę to miałam zamiar wybrać dokładnie tą samą specjalizację co ona, czyli inaczej mówiąc chciałam być zimnym chirurgiem ( tak ich nazywa mój mąż ) ;) , to ona jest mistrzem. Może założymy fan club doktor Jan Garavaglia ?

[ Dodano: 2010-08-07, 23:58 ]
http://www.forum-onkologi...p?p=30574#30574 Fan club lekarza sądowego na forum onkologicznym ????? Ja chyba zwariowałam :?ale?:
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #10  Wysłany: 2010-08-08, 00:13  


gontcha napisał/a:
Anię z Zielonego Wzgórza'

My rowniez Anie czytalismy z dzieciakami kilka razy :) taki sentyment uwielbiamy JĄ
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #11  Wysłany: 2010-08-08, 00:27  


gontcha napisał/a:
Niektóre rzeczy lepsze są w praktyce jak w knidze

"Kto czyta książki, żyje podwójnie" (Umberto Eco) :twisted:
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #12  Wysłany: 2010-08-08, 00:30  


gontcha napisał/a:
'Małego Księcia' i 'Anię z Zielonego Wzgórza'
z kryminałów to ja polecam Joannę Chmielewską cały dorobek tej pani jest rewelacyjny :mrgreen:
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #13  Wysłany: 2010-08-08, 00:33  


Całe zdanie nieboszczyka, Lesio i Krowa Niebiańska ;) - wyszła ostatnimi czasy nowa Chmielewska i muszę ją zakupić. No i koniecznie jej Autobiografia :mrgreen:

A z poważniejszych pozycji to Szymborska i Sołżenicyn (Oddział chorych na raka)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #14  Wysłany: 2010-08-08, 09:55  


Mniam, "Oddział chorych na raka" też polecam, świetna książka.

A wiecie, co ja namiętnie czytałam w dzieciństwie? "Pierwszą pomoc w nagłych wypadkach u dzieci" :mrgreen: "Dzieci z Bullerbyn" też bardzo lubiłam, za to Ania była dla mnie zbyt sentymentalna i 'dziewczyńska' ;)

Wszystko, co wyszło spod ręki Chmielewskiej mam w domu, na ewentualnym zlocie mogę komuś pożyczyć :-D
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #15  Wysłany: 2010-08-08, 18:59  


Moje lektury z ostatnich 2 tygodni:
Lama Gendyn Rinpocze- Mahamudra - piękna, mądra i bezcenna
J.Irving-Ostatnia noc w Twisted River - wyśmienita, choć za Irvingiem specjalnie nie szaleję
i po raz kolejny Tybetańska Księga Umarłych

Jednocześnie polecam pozycję, która będzie pomocną lekturą dla każdego: Tybetanska ksiega zycia i umierania Sojala Rinpocze
No i jeszcze "łykęłam" w trzy dni trylogię Millenum - Stiega Larssona - dobra rozrywka :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group