1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polecamy książki
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #91  Wysłany: 2012-04-04, 17:50  


Ja też czytałam Oskara ... i to chyba ze dwa razy. Za każdym razem mnie wzrusza. Na podstawie tej książeczki zrealizowano teatr TV, który zazwyczaj jest albo 1. listopada, albo 2. listopada.

W tym poście przepisany jest fragment z tej książeczki
http://www.forum-onkologi...51,90.htm#78352
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #92  Wysłany: 2012-04-04, 18:00  


Ja polecam książkę - Dobry Pies autorstwa Susan Wilson . Ostatnią moją przeczytaną książką jest Ratując Amy autorstwa Daphne Barak . Jest to książka o Amy Winehouse . Autorka pokazuje Amy w całkiem ciekawy sposób poprzez rozmowy z nią samą i jej bliskimi . Polecam też Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks autorstwa Rebeccy Skloot . Mega ciekawa książka do poczytania jednym tchem :!: [yee]
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #93  Wysłany: 2012-04-15, 15:35  


Polecam książkę: CUD UWAŻNOŚCI - Thich Nhat Hanh.
Główną myślą wypływającą z tej książki jest:
"Jest tylko jeden najważniejszy czas, a ten czas - to teraz. Chwila teraźniejsza jest jedynym czasem, jaki mamy. Najważniejszą osobą jest zawsze ta, z którą właśnie przebywamy, która stoi przed nami, bo kto wie, czy jeszcze z kimkolwiek będziemy mogli się spotkać. Najważniejszym zajęciem jest czynienie szczęśliwym tego, kto znajduje się obok nas, albowiem samo to stanowi cel życia"
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Mikuś 



Dołączyła: 16 Gru 2011
Posty: 470
Pomogła: 55 razy

 #94  Wysłany: 2013-03-03, 21:09  


Justynko tej ksiazki to ja nie czytalam. Ciekawy tytuł.

Polecam przeczytane
"Skaza" - Zofia Borowska - Wyrwa
" Lista Pana Rosenbluma" - Natascha Salomons
" Zydówka Noemi" - Jerzy Stegner
" Złote nietoperze" - Grażyna Jeromin-Gałuszka

Przeczytalam wszystke tzw jednym tchem

Ojtam ojtam no to sie jeszcze pochwale. W ciagu 5 lat przeczytalam 300 ksiazek. Co miesiac czytam dwie, trzy. Wypozyczam z biblioteki
 
Porcelina 


Dołączyła: 02 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd: Strasbourg

 #95  Wysłany: 2013-04-02, 21:35  


Witam wszystkich bardzo serdecznie, postanowiłam w końcu wyjść z ukrycia 8-)

Gorąco polecam "Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął" Jonasa Jonassona. Zabawna, lekka i zaskakująca książka. Wersja przepięknie czytana przez Artura Barcisia była ze mną parę miesięcy temu, gdy było źle. Na samą myśl robi mi się wesoło.

Parę lat wcześniej zachwyciło mnie też „Życie owadów” Wiktora Pielewina.

A seria „Millenium” miala na mnie bardzo zły wpływ - to wtedy zaczęłam regularnie pić kawę każdego ranka ;)

O „Antyraku” mowa już była wielokrotnie. Dla mnie rewelacja. Historia autora przypomina mi w pewnym stopniu moją, a jego argumenty są dla mnie bardzo przekonujące, może z racji podobnego wykształcenia. Właściwie zalecenia zawarte w tej książce wydają się tak dobre i oczywiste, że złości mnie jak zdrowi je sobie lekceważą ;) Staram się nie myśleć o tym, jak to ze mną było PRZED, w czasach, kiedy byłam jeszcze nieśmiertelna :lol:

Pozdrawiam wiosennie,
Ola
 
butterfly 


Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 93
Pomogła: 18 razy

 #96  Wysłany: 2013-04-06, 19:07  


Czytam w ilościach niemalże hurtowych. Lubię książki Cooka (thrillery, których akcja toczy się w środowisku medycznym), H. Cobena.

Ostatnio czytałam książkę Richarda Paula Evansa "Na rozstaju dróg". Spodobała mi się na tyle, że mogę ją polecić, bardzo pokrzepiająca jest.
Jak ktoś chce się pośmiać - to może "Zapiski stanu poważnego" - Moniki Szwai (ale to typowo kobieca lektura, uprzedzam :) ) Jak mi się jeszcze coś interesującego przypomni - wrzucę tytuły, na razie chwilowa amnezja mnie dopadła.
 
aldonkaa78 


Dołączyła: 19 Maj 2013
Posty: 4

 #97  Wysłany: 2013-05-19, 19:57  Książka "SZAŁU NIE MA, JEST RAK" księdza Jana Kacz


A ja polecam książkę, która ukazała się stosunkowo niedawno - SZAŁU NIE MA, JEST RAK jej autorem jest ksiądz Jan Kaczkowski, u którego wykryto glejaka wielopostaciowego.. serdecznie polecam

"Książka SZAŁU NIE MA, JEST RAK nie jest kolejnym wyciskaczem łez, przeciwnie, wzmaga apetyt na życie - prawdziwe życie. To nie jest książka o umieraniu, której należy się bać, to książka, która jest wielką apoteozą życia.

Ksiądz Jan Kaczkowski, choć przeszedł dwie operacje, i jest poddawany kolejnym chemioterapiom, nadal pracuje na rzecz hospicjum i służy jego pacjentom. Wspiera też swoich dawnych uczniów i wychowanków – niejednemu z nich pomógł wyprostować życie.

-„Jestem otwarty na cud, ale jednocześnie przygotowuję się na to, żeby dobrze przeżyć swoją śmierć”.


FRAGMENT http://www.zwrotnikraka.p...czkowskiego-141
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #98  Wysłany: 2013-05-19, 20:25  


Aldonko, mam pytanie - gdzie można kupić tą książkę?

Chustkę nabylam sobie w Empiku ale o księdzu Kaczkowskim nie słyszeli.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #99  Wysłany: 2013-05-19, 20:48  


Zoja 62 napisał/a:
gdzie można kupić tą książkę?


Zoja 62, ksiązka jest dostępna na allegro , sprawdziłam :)
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #100  Wysłany: 2013-05-19, 20:49  


Éric-Emmanuel Schmitt -"Małe zbrodnie małzenskie "oraz "Taktonika uczuc ", "Trucicielka" inne opowiadania -bo uwielbiam tego autora
P.Cohelo "Weronika postanawia umrzec", "Demony i panna Prym", "Byc jak plynaca rzeka "-te mi najbardziej sie podobaly bo mialam tez i zajawke na wieczne studiowanie lektury tego autora ;)
K.Grochola -bo mnie jej ksiazki relaksuja i odprezają...tu wymieniac nie trzeba bo wiadomo ze jak leci;)
milosnikom "zycia cudownego Garppa" polecam rownie zjawiskowa ksiazke w podobnym stylu " Cudowne zycie Edgara Minta"-Brady Udall
Na wakacyjnym luziku "Rozwod dokonaly"Avery Corman -to ta od Sprawy Kramerow i "Poczatek" Caterine Dunne i tego typu inne pierdolki
I ambitniejsza nieco literatura "Dziewczynka w czerwonym plaszczyku" Romy Ligockiej -polecam goraco i szczerze ..
a na dzis i najblizszy czas : M.Pawlikowska "W dzungli podświadomosci"
i wszytkim sfustrowanym kobietom - "Diablica w łozku" Elizabeth Hilts czyli o tym ze grzeczne dziewcyznki marza o raju , niegrzeczne maja raj na ziemi;))) oraz "Dlaczego mezczyzni kochaja zołzy" = odstresowujace poradniki psychologiczne ;)
i tyle na dzis wystarczy polecania do poczytania
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #101  Wysłany: 2013-05-19, 20:53  


Niki...dzięki wielkie :-D
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
aldonkaa78 


Dołączyła: 19 Maj 2013
Posty: 4

 #102  Wysłany: 2013-05-20, 17:45  


Dokładnie, książka Kaczkowskiego jest na allegro , albo do kupienia bezpośrednio na stronie wydawnictwa WIĘŹ. :)
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #103  Wysłany: 2013-05-20, 19:45  


ja też polecam książki Romy Ligockiej :-D
teraz czytam Zakochany Duch Jonathana Carroll a Grochola też mnie relaksuje: Makatka, Podanie o miłości, Upoważnieni do szczęścia, Kryształowy Anioł-jeszcze nie przeczytany
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #104  Wysłany: 2013-05-21, 15:18  


A ja dziś poszłam sobie do księgarni i nabylam książkę księdza Kaczkowskiego...no i mnie wcięło.
Niesamowity człowiek, polecam przeczytanie szczególnie rodzinom chorych, jest o wszystkim: o czułości, seksualności, o rozmawianiu o chorobie, o odchodzeniu. Dla mnie to od dziś Biblia, szkoda, że takich księży nie ma więcej.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #105  Wysłany: 2014-10-10, 10:07  


Szczerze i z całego serca polecam:

https://www.facebook.com/gdziesjestajestswieta

Autorka to nasza Zoi. W książce brakowalo mi zdjęć ale za to na FB są :) .
Nie będę recenzować, bo zrobili to mądrzejsi ode mnie ale myślę, że możemy polubić stronę Zoi....prawda?
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group