1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2021-12-21, 12:47
Międzybłoniak opłucnej
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #121  Wysłany: 2019-09-02, 16:32  


patrycjacha,
Jeżeli są silne bóle to zgłoście to lekarzowi, wypisze jakieś silniejsze leki, nie ma sensu truć się przeciwbólowymi bez recepty jeśli nie przynoszą efektów.

Radioterapia może dawać różne skutki uboczne, bólowe, zmiany skórne, gorączki, z czasem to ustępuje ale trzeba sobie pomóc lekami, żeby to przetrwać i nie cierpieć.

pozdrawiam
 
MalgorzataB 


Dołączyła: 01 Lip 2017
Posty: 153
Pomogła: 9 razy

 #122  Wysłany: 2019-09-02, 21:22  


czy Mama brała jakies srodki przeciwbolowe oprocz tych bez recepty
Patrycja był taki moment że mama była obolała i nie mogła łykać, miała wtedy naklejony plaster Transtec (buprofeina) ten plaster naklejałam po przecięciu na poł.
Plastry zapisał nam lekarz rodzinny to była najsłabsza wersja, na te silniejsze już potrzeba innych recept. Kilka dni na tych plastrach (chyba 9) pozwoliło przetrwać najgorszy ból i potem już bez plastra się obywało.
 
patrycjacha 


Dołączyła: 01 Lut 2019
Posty: 90
Pomogła: 1 raz

 #123  Wysłany: 2019-09-05, 15:00  


Wczoraj M. mial 5 naswietlanie i po nim pani doktor kazała mu się zglosic. 11 września zakoncza sie naswietlania i od tego dnia mamy czekac 2-3 miesiące na badanie (tomograf). Czy radioterapia tak działa? Kilka naswietlań a dopiero po takim czasie badanie?
_________________
patrycja
 
megi88 


Dołączyła: 24 Wrz 2018
Posty: 78
Pomogła: 6 razy

 #124  Wysłany: 2019-09-05, 16:00  


patrycjacha, tak to normalne. To promieniowanie jeszcze działa jakiś czas po naświetlaniach. Mój tata w jakoś w styczniu ubiegłego roku skończył naświetlania a badanie PET miał w kwietniu i ten czas był bez leczenia.
Po skończonych naświetlaniach mogą też pojawić się skutki uboczne w postaci suchego kaszlu, to też niby normalne.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #125  Wysłany: 2019-09-05, 16:53  


patrycjacha napisał/a:
Czy radioterapia tak działa? Kilka naswietlań a dopiero po takim czasie badanie?

Jak najbardziej tak po radioterapii mogą być jakieś stany zapalne, zmiany, uszkodzenia i wtedy wynik byłby zakłamany. Organizm po radioterapii musi się zregenerować i dopiero po czasie można robić badania kontrolne/obrazowe. Prawidłowa procedura.

pozdrawiam
 
patrycjacha 


Dołączyła: 01 Lut 2019
Posty: 90
Pomogła: 1 raz

 #126  Wysłany: 2019-09-05, 17:02  


marzena66, megi88, dziekuje ;*
_________________
patrycja
 
patrycjacha 


Dołączyła: 01 Lut 2019
Posty: 90
Pomogła: 1 raz

 #127  Wysłany: 2019-09-12, 03:15  


Naswietlania skończone. Ból jest caly czas chwilami nie do wytrzymania. Mąż dostał skierowanie do poradni leczenia bólu. No i tomografie mamy ustalić na grudzien. Z jednej strony będzie oddech od leczenia i szpitali no a z drugiej strach :(
_________________
patrycja
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #128  Wysłany: 2019-09-12, 07:22  


patrycjacha napisał/a:
Mąż dostał skierowanie do poradni leczenia bólu.
Bardzo dobrze. Ten ból trzeba jak najszybciej opanować. Trzymajcie się...
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
patrycjacha 


Dołączyła: 01 Lut 2019
Posty: 90
Pomogła: 1 raz

 #129  Wysłany: 2019-09-23, 07:00  


Dostałam informacje o leku DL Methadon. Czy ktos moze sie wypowiedziec na temat tego leku? Czy warto właczyć go do leczenia albo albo chociaz zapytac lekarza o niego?
_________________
patrycja
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #130  Wysłany: 2019-09-23, 07:43  


patrycjacha napisał/a:
Dostałam informacje o leku DL Methadon
Metadon opoidem stosowanym jako lek drugiego rzutu w zwalczaniu silnych bólów, zwłaszcza w chorobach nowotworowych i po operacjach chirurgicznych. Działanie przeciwbólowe metadonu jest zbliżone, ale silniejsze od morfiny. Poczytaj tu: https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=547.
Napewno warto zapytać lekarza.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
patrycjacha 


Dołączyła: 01 Lut 2019
Posty: 90
Pomogła: 1 raz

 #131  Wysłany: 2019-09-23, 09:59  


Ola Olka, a czy jest mozliwość ze on powiedzmy "leczy z nowotworu"? Czy tylko działa przeciwbólowo? Pytam bo przeczytałam gdzies ze stosowany razem z chemioterapią podobno przynosi dobre efekty i pytam tez dlatego ze rodzina męża podsuneła mi informacje o tym leku? Ja dosc sceptycznie podchodze do aspektu leczenia nim ale nie chce zeby ktokolwiek zarzucil mi ze nie robie wszystkiego co moge zrobic :(
_________________
patrycja
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #132  Wysłany: 2019-09-23, 14:21  


Gdzieś tam w Niemczech zaobserwowano (i napisano o tym artykuł ) że pacjenci z rakiem płuc którym podawano w czasie kuracji metadon żyli dłużej. To była tylko jedna niepotwierdzona publikacja, ale jak to zwykle bywa ta dająca jakąś nadzieję rozprzestrzeniła się szeroko. Metadon jest dostępny, tani, daje wyraźnie lepsze samopoczucie pacjentowi i nie szkodzi, więc lekarze w Niemczech dodają go do kuracji. Ale brak doniesień o poprawie skuteczności.

[ Dodano: 2019-09-23, 15:23 ]
A w PL mamy fioła na punkcie "narkotyków", ale zapytać lekarza można.
_________________
sprzątnięta
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #133  Wysłany: 2019-09-23, 16:00  


patrycjacha napisał/a:
czy jest mozliwość ze on powiedzmy "leczy z nowotworu"?
Nie. Ja też widziałam różne miejsca w internecie (a internet jest baaaardzo szeroki) rodzących (fałszywe) nadzieje - ale poczytaj tu -
Cytat
Metadon nie jest ukrywanym lekiem! Zatwierdzony jest przez WHO do leczenia chorych wychodzących z uzależnień narkotycznych (heroina, morfina) oraz badany pod kątem leczenia bólu w chorobach nowotworowych. Powoduje obniżenie ciśnienia, tachykardię serca, metabolizuje się w wątrobie, czyli tam, gdzie metabolizowane są cytostatyki podczas chemioterapii! Szpital Uniwersytecki w Ulm we wrześniu zeszłego roku dementował informacje: metadon nie jest zatwierdzony do leczenia raka w Niemczech i nie ma badań potwierdzających jego wpływ na komórki rakowe.

Zródło: https://www.styl.pl/zdrow...ampaign=firefox

Co nie oznacza że do walki z bólem nie jest to dobry lek. Często jest. I warto z lekarzem o tym pomówić.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Cichy133 


Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 53
Pomógł: 3 razy

 #134  Wysłany: 2019-09-23, 18:24  


Też pokładaliśmy ogromne nadzieje w metadonie. Byliśmy nawet w Niemczech po ten lek,ale u nas niestety nie pomógł :cry: za to przeciwbólowo się sprawdził.Odstawiliśmy zupełnie morfine i inne leki przeciwbólowe, sam metadon wystarczył. Tata brał go 3 miesiące razem z chemią ale nie pomogło niestety.
 
SWylana 


Dołączyła: 13 Sty 2018
Posty: 72
Pomogła: 1 raz

 #135  Wysłany: 2019-09-23, 18:39  


Mój tata bierze DHC Continus.
Działa przeciwbólowo i przeciwkaszlowo.
Jest bardzo dobry i skuteczny.
Z receptą lek jest bezpłatny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group