1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
interpretacja wynikow
Autor Wiadomość
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #46  Wysłany: 2011-12-05, 16:53  


Hm ? jeśli masz takie kłopoty to chyba logicznie byłoby udać sie do plumonologa .jesteś pod opieką jakiegoś lekarza specjalisty ???(onkolog ,Torakochirurg plumolog )
 
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #47  Wysłany: 2011-12-05, 18:39  


jestem pod opieką torakochirurga - ale niestety ze względu na koniec roku i brak kasy z NFZ na wizyty w akademii wszystko wstrzymane (odwołują wizyty i przyjęcia do akademii) i mam dzwonić w połowie stycznia żeby się zarejestrować - więc pewnie długo poczekam na wizytę u swojego lekarza, z kolei jak poszłam z tą spirometria do specjalisty chorób płuc w swoim mieście to popatrzył tylko i kazał skontaktować się ze swoim lekarzem torakochirurgiem, który mnie operował i tak więc dalej nic nie wiem - czy ktoś kto zna się na odczytywaniu spirometrii mógłby mi powiedzieć co z tych wyników wynika...
 
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #48  Wysłany: 2011-12-16, 20:08  


masakra jakaś - właśnie się przekonałam na własnej skórze, że niektórzy lekarze nie powinni nimi być - nie dotrzymują słów przysięgi, którą składali - straszne to ... - w poniedziałek zaczynam kolejny raz bieganie po gabinetach lekarskich akademii - badania w kierunku miastenii, choć już trzech różnych neurologów - doświadczonych w tym temacie twierdzi, że to na 99 % miastenia - ale to już chyba nie na to forum
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #49  Wysłany: 2011-12-16, 20:52  


Z tą spirometrią to kiedyś umiałam i teraz zapomniałam (zinterpretowałam swoją i porzuciłam temat) ale to co pamiętam to umiarkowana niewydolność to jest przy wartościach ok 50 % należnych, a Ty objawy opisujesz jak przy ciężkiej, a podstawowe parametry masz na poziomie powyżej 90 %. Chyba Twoje męczenie się wynika z czego innego, nie jestem pewna czy miastenia to wszystko tłumaczy. Spróbuj u któregoś lekarza wyjednać skierowanie na echo serca, po operacji zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia. Trzymaj się
_________________
sprzątnięta
 
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #50  Wysłany: 2011-12-17, 13:24  


echo miałam robione w czerwcu i w październiku - tam nie ma żadnych podstaw do takich zmian samopoczucia jak ja mam - i które po próbie wysiłkowej zaobserwował lekarz, torakochirurg zbadał mnie tydzień temu pod kątem powikłań pooperacyjnych i też wszystko jest w porządku - rtg i tk - nie ma żadnych niepokojących zmian - dlatego tez torakochirurg zalecił konsultację neurologiczną pod kątem miastenii (ze względu na wyciętą przypadkowo podczas operacji grasicę, a raczej jej część) bo na razie to by tłumaczyło tę męczliwość i inne objawy - wstępne badania neurologiczne potwierdzają te podejrzenie - może uda się w tym tygodniu wykonać próbę miasteniczną i zobaczymy co dalej będzie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group