1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
interpretacja wynikow
Autor Wiadomość
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2011-06-14, 11:12  interpretacja wynikow


witam 31 maja poszlam do lekarza z objawami infekcji gardła i trzymajacą od 3 dni gorączką - lekarz potwierdził silna infekcje gardła zapisal antybiotyk. Po 4 dnia poszlam do niego z powrotem ponieważ pomimo brania antybiotyku mój stan się pogarszał gorączka znikneła ale pojawił się potwornie duszący kaszel - taki że nie przesypiałam nocy - lekarz powiedział że osłuchowo jestem czysta, ale dostałam ataku kaszlu przy nim i kazał zrobic kontrolne Rtg. 07.06 zrobiłam rtg klatki piersiowej - oto opis:kąty przeponowo-żebrowe wolne od ppłynu,płuca bez zagęszczeń miąższowych i zmian ogniskowych. Zwraca uwagę uwypuklenie zarysu lewego serca - wskazane zestawienie z projekcją boczną lewą, do rozważenia echo serca. 10.06 zrobiłam kolejny rtg klatki - projekcja boczna lewa - oto opis - poszerzony zarys lewego śródpiersia częściowo nakładający sie na sylwetkę serca - wraz ze zdjęciem bocznym obraz przemawia za tu w przednim śródpiersiu niż uwypukleniem zarysu sylwetki serca - torbiel oskrzelowopochodna??patologia grasicy?/do oceny Tk. Wszystkie poprzednie rtg klatki piersiowej robione kilka lat temu nie wykazywał żadnych zmian i patologii. Również 10. 06 zrobiłam echo serca - opis - wielkośc jam serca prawidlowa,kurczliwość odcinkowa i calkowita prawidłowe EF=60 %. Zastawka mitralna-napływ dwufazowy,prawidłowy,bez niedomykalnosci. Zastawka aortalna-prawidłowa,zastawka trójdzielna-prawidłowa,osierdzie wolne.Za lewą komorą serca wydaje się że poza osierdziem dodatkowe echo? wielkość 5cm x 1,8 cm. do oceny w Tk
jutro robie TSH i kreatyninę a w piatek rano mam tomokomputer ale mam pytanie czy z takich opisow ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć co to może być??? czy to może mieć związek z jakimś nowotworem??

[ Dodano: 2011-06-14, 11:19 ]
zapomniałam dodać ze kaszel dalej jest pomimo brania antybiotykow, do tego strasznie szybko sie męczę - np. po wejsciu schodami na 2 pietro dostaje zadyszki - tak juz mam od jakiegos czasu ale nigdy nie zwracalam uwagi na to.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #2  Wysłany: 2011-06-14, 11:36  


kajcia801

Nie zamartwiaj sie na zapas ,zapewne wszystko dokładnie bedzie wiadomo po TK .

Natomiast niepokoi mnie ta zadyszka(palisz papierosy może?) klimatyzacja- równiez niezaspecjalnie wpływa na stan naszego gardła niestety ja sama odczuwam skutki od kiedy zrobiło się ciepło i zaczęłam uzywać klimatyzacji ja rowniez dwa razy brałam antybiotyk w przeciągu miesiąca i miałam podobne objawy do Twoich przestałam właczać i jest juz lepiej ;)

Czekamy na opis TK.
Pozdrawiam.
 
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2011-06-14, 11:39  


nie pale od prawie 8 lat (od zajścia w ciążę) a wcześniej raczej popalałam (2-3 papierosy dziennie i to nie zawsze) niż paliłam, klimatyzacji w samochodzie nie włączam ze względu na dziecko, bo jest alergikiem.

[ Dodano: 2011-06-14, 11:43 ]
czy oprócz TK, TSH, TF3, TF4 i kreatyniny powinnam jeszcze jakieś badania zrobić - mojego lekarza rodzinnego nie ma, wyjechal na urlop a ten do którego dzisiaj trafiłam nic mi nie pomógł i nawet nie chciał dać skierowania na kreatyninę i TSH :--:

[ Dodano: 2011-06-14, 11:46 ]
przepraszam za pomyłkę FT3 i FT4
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #4  Wysłany: 2011-06-14, 11:52  


Jeżeli chodzi o gardło możesz zrobić dodatkowo sobie wymaz z gardła (przychodnia bakteriologiczna) aby wykluczyc grzybice lub jakąś bakterie .Badanie koszt ok 40 zł a bedzięsz spokojniejsza wiedzac ze wszystko w gardle wporzadku.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2011-06-14, 13:38  


Nie rób wymazu z gardła (ani innych badań bakteriologicznych) przed upływem 2 tygodni od zakończenia antybiotyku. Wcześnie b. często wynik jest fałszywie ujemny.
_________________
sprzątnięta
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #6  Wysłany: 2011-06-14, 21:28  


gaba napisał/a:
przed upływem 2 tygodni od zakończenia antybiotyku.


Badanie jednak warto zrobić u mnie było po upływie tygodnia od zakonczenia antybiotykoterapii.
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #7  Wysłany: 2011-06-14, 21:50  


kajcia801,
gaba napisał/a:
Nie rób wymazu z gardła (ani innych badań bakteriologicznych) przed upływem 2 tygodni od zakończenia antybiotyku

Zgadzam się w zupełności :uhm!:
cleo33 napisał/a:
Badanie jednak warto zrobić u mnie było po upływie tygodnia od zakonczenia antybiotykoterapii

Czasami się tak robi ,ale naprawdę nie jest to miarodajny wynik.
Moja rada poczekać na wyniki TK i będziemy wiedzieli co dalej :)
Pozdrawiam.
 
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2011-06-14, 22:01  


przepraszam że zapytam ale co ma wymaz gardła do tego guzka którego wykryli na rtg i echu serca???
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #9  Wysłany: 2011-06-14, 22:12  


kajcia801 napisał/a:
kreatyniny powinnam jeszcze jakieś badania zrobić - mojego lekarza rodzinnego nie ma

Dlatego że przyszłaś do lekarza z powodu infekcji gardła jeśli gardło nie boli to i tak warto zrobić wymaz po dwóch tygodniach od zakończenia leczeniem antybiotykiem . Jeśli chodzi o torbiel ? to czeać na wyniki TK.
 
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2011-06-17, 12:06  


jestem juz po TK i czekam na opis - lekarz powiedział mi po samym badaniu tylko tyle że w guz jest faktycznie 5cm x1,8 cm i jest w nim płyn łagodny i oprócz tego mam przerośniętą grasicę --CO TO OZNACZA?? wynik na papierze będę miała albo dzisiaj wieczorem albo jutro rano
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #11  Wysłany: 2011-06-17, 12:27  


kajcia801,
Przy przerośniętej grasicy trzeba zrobić poziom p/cial przeciw receptorom actylocholiny- czego nastepstwem jest maistenia. Muszą być wykonane dalsze badania ,nie ma co gdybać nie musi być to Garsiczak.

[ Dodano: 2011-06-17, 12:34 ]
możesz mieć grasicę ,więc na razie rób wyniki ,to bedzie wiadomo co dalej czy operacja ? trudno powiedzieć bez dokładnych wyników.
Głowa do góry i reszta wyników do zrobieni i poszukać dobrego specjalisty. Nie mam pojęcia jak u was na Pomożu ,ale w Poznani naprawdę są dobrzy specjaliści.
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2011-06-17, 12:49  


a co może oznaczać ten płyn lagodny w tym guzie???bo z tego co zrozumiałam po Tk to ta grasica i ten guz z płynem to dwie inne sprawy???

[ Dodano: 2011-06-17, 13:13 ]
mam juz wynik Tk na papierze: badanie TK klatki piersiowej wykonano przed i po podaniu środka kontrastującego (iv. 75 ml Omnipaque 350, bez powiklan), jamy opłucnowe wolne od płynu, w przednim śródpiersiu na lewo od linii pośrodkowej widoczna jest podluzna przestrzeń płynowa o jednorodnej płynowej zawartości (średni ok. 5 j.H) bez wzmocnienia po podaniu środka kontrastującego. Zmiana ku górze sięga tuż powyżej poziomu połączenia żył ramienno-głowowych, ku dolowi kończy się w przyleganiu do lewej komory na poziomie wyrostka mieczykowatego mostka (Th10) wielkość wynosi 155x74x48 mm. przylega bezpośrenio do ściany przedniej klatki piersiowej duzych naczyń śrópiersia,osierdzia a także do niewielkiej grasicy.Miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Nie widac powiekszonych węzłów chłonnych w śródpiersiu, wnekach płucnych ani dołach pachwowych. Nadnercza kształtne. Podtorebkowo w seg.2 wątroby po podaniu środka kontrastującego uwidoczniło sie niewielkie hiperdensyjne owalne ognisko okolo 7mm średnicy - jak naczyniak. Poza tym innych zmian ogniskowych w wątrobie nie widać. Struktury kostne w widocznym zakresie bez uchwytnych ognisk destrukcji.
I CO Z TEGO WYNIKA???bo nic nie rozumiem z tych nerwów a wizyte u lekarza chorób płuc mam dopiero we wtorek
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #13  Wysłany: 2011-06-17, 13:36  


kajcia801,
Niestety ,ale resztę wyników może Richelieu tobie wyjaśni , jest to kompetentna osoba od tego :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki na dobre wieści.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #14  Wysłany: 2011-06-17, 14:02  


Obawiam się, że Nika mocno mnie przecenia :) :oops:

W opisie moje podejrzenia budzi "podluzna przestrzeń płynowa o jednorodnej płynowej zawartości (średni ok. 5 j.H) bez wzmocnienia po podaniu środka kontrastującego".
Ale nie wypowiem się, czy to jest zmiana o charakterze onkologicznym, czy tylko odbiegająca od normy zmiana nie mająca cech złośliwości.

Jakkolwiek by nie było, wyjaśniłbym to z lekarzem, co to takiego jest / może być.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
kajcia801 


Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: wejherowo
Pomogła: 1 raz

 #15  Wysłany: 2011-06-17, 21:04  


czyli jak dobrze rozumiem mam się czym martwić skoro mam takie wyniki???

[ Dodano: 2011-06-17, 21:11 ]
co dokładnie oznacza to TH10????? przepraszam że tyle wypytuję ale jestem totalnym laikiem i w tych wszystkich opisach już się gubię
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group