1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Drobnokomórkowy rak płuc
Autor Wiadomość
radke 



Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #31  Wysłany: 2015-10-19, 16:05  


Dzień dobry.

Spełniając prośbę siostry wrzucam wypis po trzeciej chemioterapii łącznie z opisem CT.







[ Dodano: 2015-10-19, 16:36 ]
Mam pytanie, co może oznaczać "Colpres 100mg" wymieniony w rubryce "Leki"? Nie dostaliśmy na to żadnej recepty a i Google nie znajduje takiej nazwy.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #32  Wysłany: 2015-10-19, 23:53  


radke, wyniki wyglądają dobrze - jest regresja, bardzo się cieszę i gratuluję!
Co do tego colpres-u, to nie mam niestety pojęcia. Osobiście zgadywałbym, że to błąd zecerski i być może chodzi o jakiś dodatkowy suplement wapnia. Recepty powinniście dostać na leki zapisane pod "Zalecenia".
Pozdrawiam serdecznie.
 
ignacjo 


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 12
Pomógł: 3 razy

 #33  Wysłany: 2015-10-23, 22:39  


O co chodzi z tymi zwapnieniami guzów?
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #34  Wysłany: 2015-10-24, 09:48  


O nic nie chodzi. To jest nieistotne.
_________________
patolog
 
siostra radke 


Dołączyła: 01 Wrz 2015
Posty: 92
Pomogła: 20 razy

 #35  Wysłany: 2015-10-24, 15:47  


Witam, dzis mija 6 dzien po III cyklu chemii. Tym razem mdlosci byly mniejsze a apetyt jest caly czas. Mama powoli dochodzi do siebie. Wyniki TK daly jej nadzieje wiec psychicznie tez jest znacznie lepiej. Moze to zludne ale ta nadzieja przynajmniej daje jej sily do dalszej walki. Przedtem mimo ze fizycznie ( oprocz slabych nog) nic jej nie dolegalo wiekszosc czasu spedzala w swoim pokoju i lozki. Teraz garnie sie do gotowania prania itd. :) Sama chce tez czym predzej udac sie do neurologs aby sprobowac poradzic cos na te nogi - poki co po domu chodzi z balkonikiem.
Dzis lekkie pogorszenie. Czuje lekkie zawroty glowy i doradzamy jej aby wiecej odpoczywala w lozku. Mam nadzieje ze to znow skutek spadku leukocytow ( ostatnio wlasnie okolo 10 dnia po chemii nastapil kryzys ktory zrzucilismy na zle wyniki morfologii) i ze jutro znow bedzie lepiej.....choc oczywiscie znow wlaczyla mi sie lampka kontrolna i panicznie boje sie ze moze sie cos dziac w glowie :(
Co do zwapnialych guzkow powiedzieli nam ze prawdopodobnie nie sa zwiazane z nowotworem i sa pozostaloscia po przebytym zapaleniu pluc i antyku...choc ocxywiscie tez pozostaja pod obserwacja.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #36  Wysłany: 2015-10-26, 10:23  


siostra radke, i słusznie, niech pozostają pod obserwacją. A odpoczywać powinny nawet zdrowe osoby - tak więc wszystko w granicach rozsądku, nie myślcie od razu o najgorszym.
Pozdrawiam serdecznie.
 
radke 



Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #37  Wysłany: 2015-10-28, 20:39  


Dobry wieczór.
Czytając inne wątki zauważyłem, że wspominane są często badania kliniczne. Stąd moje pytanie - czy w obecnym stanie (polepszenie, ale znając naturę DRP pewnie nie na długo) mama mogłaby zgłosić się do jakiegoś badania klinicznego, najlepiej w Poznaniu lub okolicy?
_________________
Mama odeszła 09.04.2016 r. o godzinie 16:25 [*]
 
Bonaj 


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 468
Pomógł: 53 razy

 #38  Wysłany: 2015-10-29, 05:35  


http://www.medpolonia.pl/...a_pacjenta.html
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 
ignacjo 


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 12
Pomógł: 3 razy

 #39  Wysłany: 2015-11-01, 21:33  


Co do badań klinicznych mi poradzono Warszawę i Centrum Onkologii na Roentgena.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #40  Wysłany: 2015-11-13, 11:26  


radke, chemioterapia jest już zakończona? Kiedy będzie badanie kontrolne?
 
siostra radke 


Dołączyła: 01 Wrz 2015
Posty: 92
Pomogła: 20 razy

 #41  Wysłany: 2015-11-13, 12:12  


Dzis mama rozpoczyna 4 cykl chemii. Wyniki prawidlowe wiec bez problemu zostala zakwalifikowana do podania. Ogolnie czuje sie w porzadku. Nie ma kaszlu i innych objawow. Jedyny problem to te stale slabe nogi i slabsze miesnie rak.....ostatnio zauwazylismy tez drzenie rak. Poniewaz mimo ze zmiany w glowie przynajmniej w chwili obecnej nie wystepuja a nie ma poprawy w chodzeniu udalismy sie do neurologa ktory nie wykluczyl zespolu LEMS ( czestego przy tym raku) i zapisal : Mestinon + Amantix. Poki co bierze to od wtorku ale zmian nie ma....byc moze za krotki czas...a moze poprostu daje o sobie znac oslabienie po chemii. Apetyt jej dopisuje i po ostatnich badaniach kontrolnych zaczela byc bardziej optymistyczna. Nie wien czy to dobrze ze nie wie ze ten rak jest wlasciwie nieuleczalny ale z drugiej strony przynajmniej sie nie poddaje i chce walczyc. Wstepnie wiadomo ze w szpitalu ma byc do poniedziałku 16.11. . Wtedy tez dowiemy sie kiedy ma miec kontrolny tomograf ( bylo ustalone ze po kazdych 2 cyklach). Troszke mnie martwi ze lekarze nie sprobowali wlaczyc naswietlania pluc skoro byla dobra odpowiedz ina chemie i brak zmian w glowie ( dobra odpowiedz po naswietlaniach ) Czy powinnismy sprobowac naciskac ? Czy jest sens rozmawiac o tym z lekarzem prowadzacym? Czy moze lepiej teraz odlozyc radioterapia na pozniej kiedy nastapila by progresja ? Co mozemy teraz robic aby jej jakos pomoc ? Dziekujemy za link z miejscem badan klinicznych - nie chcielusmy jej meczyc podczas chemii ale moze teraz warto ? Czy warto sprobowac teraz metod alterbatywntch np wlewow wit C ?
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #42  Wysłany: 2015-11-13, 12:22  


siostra radke napisał/a:
Troszke mnie martwi ze lekarze nie sprobowali wlaczyc naswietlania pluc skoro byla dobra odpowiedz ina chemie i brak zmian w glowie ( dobra odpowiedz po naswietlaniach ) Czy powinnismy sprobowac naciskac ? Czy jest sens rozmawiac o tym z lekarzem prowadzacym?
Tak, teraz, nie później.
siostra radke napisał/a:
Dziekujemy za link z miejscem badan klinicznych - nie chcielusmy jej meczyc podczas chemii ale moze teraz warto ?
Zwykle kryterium kwalifikacji do badań jest nawrót bądź brak odpowiedzi na leczenie I linii. Jest jednak jeden wyjątek: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT02538666
siostra radke napisał/a:
Czy warto sprobowac teraz metod alterbatywntch np wlewow wit C ?
Kategorycznie nie watro.
 
siostra radke 


Dołączyła: 01 Wrz 2015
Posty: 92
Pomogła: 20 razy

 #43  Wysłany: 2015-11-13, 14:25  


majkelek
Dziękuje za szybką odpowiedź. Przeczytałam wcześniejszy link odnośnie włączenia radioterapii i zaciekawiły mnie te badania, gdyż szansa przeżycia 2 lat w naszym przypadku rośnie o jakieś 10 %, a to i tak dla nas bardzo dużo.
Mam pytanie czy w Polsce jest to już uwzględnione w jakiś schematach leczenia na jakich opierają się lekarze ? Przepraszam za pytanie ale czeka mnie rozmowa z lekarzem prowadzącym, a ponieważ wiem, że nie będzie łatwa, szukam jakiś argumentów, danych którymi mogłabym się podeprzeć. Mimo że do rodzinnego domu i szpitala dzieli mnie prawie 500 km staram się zawozić i odbierać mamą aby mieć szanse rozmowy z lekarka prowadzącą, choć i tak nie zawsze się udaje, bo lekarz jest dosłownie oblegany. Najgorsza ta bezsilność kiedy szuka się pomocy a jest się zdanym na "ograniczenie czasowe" a nawet humor lekarza prowadzącego. Dlatego tak bardzo jestem wdzięczna za pomoc tu na forum. To moja mama - jedyna na świecie a więc jestem gotowa zrobić wszystko byleby jak najdłużej z nami była. Jeśli nie przekonam lekarza, spróbuje u ordynatora. Co jeśli i to nie poskutkuje ? Czy są w Polsce prywatne Kliniki onkologiczne które podają chemię czy radioterapię?
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #44  Wysłany: 2015-11-13, 14:36  


siostra radke, sprawa nie jest tak prosta jakby się mogła wydawać. Stąd polecam Ci raczej szczerą rozmowę z lekarzem niż jakiekolwiek 'naciskanie'. Radioterapia klp może zostać zalecona w przypadku bardzo dobrej kontroli choroby - np remisji w klp oraz całkowitej remisji zmian odległych (por. http://www.ro-journal.com/content/3/1/33 ). Myślę, że w przypadku różnicy zdań (między Tobą a lekarzem) warto raczej zasięgnąć drugiej opinii, niż palić za sobą mosty i za wszelką cenę szukać miejsca gdzie Twoja mama zostanie poddana leczeniu, które może dla Niej nie być korzystne. Sprawa wymaga raczej głębokiej analizy, niż uporu.
 
siostra radke 


Dołączyła: 01 Wrz 2015
Posty: 92
Pomogła: 20 razy

 #45  Wysłany: 2015-11-16, 19:56  


Witam, dzis mama skonczyla trzydniowy IV cykl I linii chemii. Czuje się porzadku i wyglada calkiem niezle. 2 grudnia ma sie stawic na oddzial celem wykonania tk glowy, pluc i brzucha. Na moje pytania co dalej lekarka odrzekla ze najpierw wyniki bo nie ma co prognozowac :( . Ma pozostac w szpitalu ponowie 3 dni. Nie wyjasniono po co..tylko ze beda jej robic badania....Moze teraz potrzebne kolejne konsylium ? Poprzednie ustalilo IV cykle chemii. Bardzo sie martwie co dalej....specjalnie przejechalam setki km aby dowiedziec sie co teraz planuja lekarze...ale moze faktycznie trzeba poczekac na wyniki. To Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu jest wysoko ocenuane wiec pozostaje mi sie zdac na wiedze i fachowosc lekarzy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group