1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Adenoca. po resekcji
Autor Wiadomość
Bożuszka 


Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2015-10-07, 23:31  


Witam Serdecznie :) Jestem po operacji płuca prawego . Bardzo proszę o przetłumaczenie Mi wyniku histopatologicznego i jakie są rokowania ? 7 miesięcy temu miałam operację guza chromochłonnego w jamie brzusznej a teraz jestem po operacji płuca 6 tygodni . Mój wynik to : Rak gruczołowy " in situ oraz inwazyjny płuca (G2) , podtyp mieszany o dominującym utkaniu pęcherzykowym ( pęcherzykowy60%, lity 30 % ,brodawkowy 10 %. Największy wymiar komponenty inwazyjnej 1,5 cm Rak nie nacieka opłucnej płucnej , W podścielisku raka włóknienie . Nie stwierdzono zatorów z komórek raka w naczyniach limfatycznych i krwionośnych ,Margines chirurgiczny od utkania nowotworowego . W pozostałym miąższu płuca wykładniki morfologiczne rozedmy . pT1aNxMx;PLO;L/V O , RO . Materiał : Segment VI z bullą rozedmową i guzkiem . Bardzo proszę o wyjaśnienie ? Serdecznie Pozdrawiam i Dziękuje .
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #2  Wysłany: 2015-10-08, 08:19  


Bożuszka, na podstawie tego, co zamieściłaś można powiedzieć, że najprawdopodobniej jest to rak gruczołowy płuca w stadium najwcześniejszym, czyli IA - cechy N i M nie zostały określone, być może konieczne są badania obrazowe, nie znamy całej Twojej historii i powodu operacji. W tym stadium, po doszczętnej resekcji nie jest zalecana dalsza terapia, a jedynie obserwacja.
W przepisanym przez Ciebie fragmencie brakuje jednego wymiaru (takie mam przynajmniej wrażenie), chodzi mi o fragment: "Margines chirurgiczny od utkania nowotworowego . " Czy mogłabyś to uzupełnić? Czy mogłabyś uzupełnić również swoją historię (powód wykonania operacji; wcześniejsze badania obrazowe, itd.)?
Pozdrawiam serdecznie.
 
Bożuszka 


Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2015-10-08, 23:15  


Bardzo dziękuje za odpowiedż majkelek :) Chodziło Ci o uzupełnienie fragmentu więc uzupełniam : Margines chirurgiczny wolny od utkania nowotworowego " Przepraszam , bo po prostu połknęłam jedno słowo" Moja choroba trwa już 2 lata ... Po zapaleniu płuc długo kaszlałam , duszności itd .. Pulmonolog Zauważyła na rtg płuc coś co ją zaniepokoiło , no i pózniej były badania bronchoskopia , tomograf z kontrastem , na którym różnie pisano " zmiana , jama grubościenna , guz , i wielkość 3,5 cm . Pózniej badanie PET w Warszawie , gdzie napisano" zmiana o charakterze łagodnym " ale za to : Uwaga : Wykrzepiony tętniak aorty w jamie brzusznej " Wtedy badania były robione w kierunku " tego tętniaka " co pózniej się okazało że to " Guz chromochłonny i operacja bardzo poważna " Lekarze mówili że ten guz zrobił rozsiew nowotworowy na cały organizm , bo Mam jeszcze guzy obu nadnerczy , 3 guzy na wątrobie i jeszcze coś na nerce ... i na domiar złego od lat choruje na cukrzyce typ 2 . W tym czasie guz na płucu się powiększał ( 6 cm ) i dlatego zostałam zoperowana . Jestem 6 tygodni po operacji , biorę tabletki DHC , Aspirynę i ibuprom . W pierwszym półroczu byłam tak nakontrastowana ,że operacja się nie odbyła bo wykryli nadczynność tarczycy . W grudniu jadę na tomograf z kontrastem i do lekarza . Wiem że ten guz w brzuchu był drugiego stopnia złośliwy :( Serdecznie Pozdrawiam i dziękuje . :)
 
Bonaj 


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 468
Pomógł: 53 razy

 #4  Wysłany: 2015-10-09, 10:42  


Bożuszka napisał/a:
Margines chirurgiczny wolny od utkania nowotworowego


Bardzo dobra wiadomość :)
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 
Bożuszka 


Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2016-04-21, 19:52  


Witam :) Jestem 7 miesięcy po operacji prawego płuca ( guz złośliwy ) i bolą mnie kości ...Bardzo proszę o interpretację wyników scyntygrafii kości : Wykonano badanie scyntygraficzne kośćca po podaniu Tc-99m MDP(618MBq). Zwiększony wychwyt znacznika w rzucie pierwszych żeber obustronnie przykręgosłupowo . Nierównomierny wychwyt radioizotopu we wszystkich odc. kręgosłupa z podwyższonym gromadzeniem znacznika w odc.szyjnym oraz w TH4,5,6,7,8,12.Zwiększone gromadzenie izotopu w stawach barkowych ,łokciowych ,nadgarstkach,stawach biodrowych, kolanowych,skokowych i w kk śródstopia obustronnie .Nie można wykluczyć tła zwyrodnieniowo-wytwórczego wszystkich ww zmian . Bardzo proszę o odpowiedż .

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2016-04-21, 22:33 ]
Wątki scalone.

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2016-04-21, 21:35  


Opis badania nie zawiera wskazania na onkologiczny charakter zmian w stawach i kościach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group