1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Drobnokomórkowy rak płuc
Autor Wiadomość
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #76  Wysłany: 2016-02-04, 07:55  


radke, zamieść, proszę, wyniki jako załącznik do postu, bo rozdzielczość jest kiepska i nie mogę jednoznacznie ich odczytać.
Nie zawsze powodem anemii jest niedobór żelaza, do postawienia takiej diagnozy potrzebne są dodatkowe badania. Szpik potrzebuje czasu, żeby się odbudować po obciążającej terapii. Jeśli chcecie, możecie zastosować dietę bogatą w żelazo i pełnowartościowe białko, np. jeść więcej owoców morza. Może to nieco przyśpieszyć regenerację, ale na to niestety trzeba czasu.
Powinniście bardziej uważać na to, żeby mama nie złapała infekcji.
Być może na następne CT będziecie jeszcze musieli trochę poczekać - dopiero niedawno zakończona została radioterapia.
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoja siostę oraz, oczywiście, mamę!
 
radke 



Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #77  Wysłany: 2016-02-04, 16:44  


Przepraszam, musiałem coś źle kliknąć przy dodawaniu zdjęcia. Załączniki mi jakoś nie chcą działać, mam nadzieję że teraz wyniki powiększą się tak jak wcześniej powiększały się wypisy.



[ Dodano: 2016-02-04, 16:45 ]
Już widzę o co chodzi, majkelek, wystarczy kliknąć raz na zdjęcie, a następnie w jego dolnym prawym rogu wyświetli się taka ikonka, która powiększy je do oryginalnej rozdzielczości :)
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #78  Wysłany: 2016-02-08, 10:20  


radke, dzięki, że dbasz o moje oczy (wszak starszy już ze mnie gość) :)
Nie ma powodów by sądzić, że wyniki morfologii są pochodną niedoboru żelaza (trzeba by zrobić badanie, a na to obecnie szkoda krwi).
Podtrzymuję to, co napisałem powyżej: unikać infekcji(!), trzymać się zbilansowanej diety (pełnowatrościowe białko i odpowiednia ilośc węglowodanów), wizyty w sklepach/kościołach i inne zastąpić spacerami w parku i dużo pić wody(!), dużo odpoczywać(!)
Pozdrawiam serdecznie!
 
siostra radke 


Dołączyła: 01 Wrz 2015
Posty: 92
Pomogła: 20 razy

 #79  Wysłany: 2016-02-15, 19:18  


Witam, dzis pierwsza wizyta u onkologa po zakonczonych w listopadzie IV cyklach chemioterapii i zakonczonym miesiac temu 5 dniowym naswietlaniu klatki piersiowej.
Ogolny stan mamy zadowalajacy, bez objawow kaszlu czy duszności, osluchowo tez w porzadku.
Wykonano tez rtg klatki piersiowej oraz usg jamy brzusznej.
Nie mamy opisów z tych badań ale bylam obecna przy usg i pani doktor stwierdzila ze wątroba i nerki bez zmian....ogolnie jama brzuszna bez uchwytnych zmian poza polipami w woreczku zolciowym.

Wiem ze teraz bez pelnego obrazu i diagnostyki to tylko gdybanie, ale czy rak pluc przerzut w to miejsce ?
Dodam ze na tg z poczatku grudnia ( dolaczone na str 4) woreczek jest obkurczony i z zalegajaca trescia.
Ponadto mama od zakonczenia chemii miewa mdlosci k wymioty po zjedzeniu czegos tlustego czy ciezkiego ( ogolnie ma diete lekkostrawna i nie ma tego problemu...ale czasem "skusi sie" na cos i potem sa wlasnie wymioty)
 
siostra radke 


Dołączyła: 01 Wrz 2015
Posty: 92
Pomogła: 20 razy

 #80  Wysłany: 2016-03-03, 11:27  


Witam,
U mamusi bez istotnych zmian. Kaszlu nie ma. Innych objawów nie zgłasza. 10.03 kolejny tomograf.

Znalazłam ciekawy artykuł http://www.alivia.org.pl/...ada-obiecujaco/ i jestem ciekawa czy gdzieś w Polsce czy Europie są prowadzone badania kliniczne z wykorzystaniem tego leku ? Gdzie szukać Europejskiego Instytutu Onkologicznego ?
 
Marcin J 


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 665
Skąd: Trojmiasto
Pomógł: 91 razy

 #81  Wysłany: 2016-03-03, 13:00  


Tu jest lista osrodkow i rodzaj badan klinicznych prowadzonych w Polsce, niestety tego leku sie tam nie dopatrzylem ale generalnie chodzi o chemie celowana z tego co sie oczytalem.
https://pto.med.pl/badania_kliniczne

Poszperam moze cos jeszcze w europie mi sie uda znalesc, jezeli znajde wkleje link.

Pozdrawiam i kibicuje z calego serca.
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #82  Wysłany: 2016-03-03, 15:35  


Europejskie Centrum jest w Otwocku (prywatne)
Pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
lilalou 



Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 179
Skąd: Łódź
Pomogła: 15 razy

 #83  Wysłany: 2016-03-15, 07:49  


siostra radke napisał/a:
10.03 kolejny tomograf.

siostra radke, jak tam u Was?
Jak tk?
 
siostra radke 


Dołączyła: 01 Wrz 2015
Posty: 92
Pomogła: 20 razy

 #84  Wysłany: 2016-03-15, 14:15  


U nas wszystko oki i oby trwało to ja najdłużej. Mama je coraz więcej :) i czasem zapominamy o chorobie. Nie ma niepokojących objawów. Mimo stwierdzonego zespołu LEMS z chodzeniem radzi sobie dobrze. Sprząta, gotuje i krząta się całymi dniami po domu. Z utęsknieniem czeka na wiosnę aby wyjść do ogródka, gdyż od wielu miesięcy jej życie toczyło się w domu i w szpitalu. Nadal często odpoczywa i kładzie się w fotelu przed telewizorem w ciągu dnia ale to raczej z braku zajęć :) Póki co boi się pojechać na spacer czy do sklepu....często jej zimno więc głównie dlatego nie chce wychodzić na zewnątrz.
Dwa razy w tygodniu ma wizyty pielęgniarki z hospicjum. Dwa tygodnie temu maiła niskie ciśnienie i zaaplikowali nawet kroplówkę, ale nie skarżyła się na żadne dolegliwości.
10.03 miała wykonany kontrolny tomograf głowy, a jutro jedzie na tomograf klatki piersiowej i płuc. Wyniki i wizytę u onkolog prowadzącej będziemy mieć dopiero po świętach. Trzymajcie kciuki aby było ok :)
Pozdrawiam wszystkich walczących i ich rodziny.
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #85  Wysłany: 2016-03-15, 17:55  


[hura] Uwielbiam czytać u was takie super niusy.
Trzymam kciuki jak zawsze i ZDRÓWKA!!!!!!! ZDRÓWKA i jeszcze raz ZDRÓWKA!!!!!
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
radke 



Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #86  Wysłany: 2016-03-27, 00:27  


Witam tym późnym wieczorem.

Przedwczoraj dostaliśmy telefon z pracowni tomografii komputerowej, w której wykonywaliśmy TK głowy i klatki piersiowej i poinformowano nas o progresji choroby, tzn. pojawieniu się guza/guzów w mózgu. Nie poinformowano nas, jak duża jest ta progresja.

Zadzwoniliśmy do szpitala próbując przesunąć wizytę w poradni onkologicznej na wcześniejszy termin, ale nie było takiej możliwości, więc zostaliśmy przy terminie ustalonym wcześniej, tj. czwartego dnia kwietnia

Korzystając z okazji życzę wszystkim zdrowych, szczęśliwych i wesołych świąt wielkanocnych.

Pozdrawiam,
radke
_________________
Mama odeszła 09.04.2016 r. o godzinie 16:25 [*]
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #87  Wysłany: 2016-03-28, 23:45  


Jak zawsze jestem myslami z wami i trzymam kciuki.
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
lilalou 



Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 179
Skąd: Łódź
Pomogła: 15 razy

 #88  Wysłany: 2016-03-29, 10:03  


radke, a tak ładnie, długo w tej główce było czysto :uuu:
Walczcie!
Radke i siostra radke mocno Wam kibicuję :tull:
 
siostra radke 


Dołączyła: 01 Wrz 2015
Posty: 92
Pomogła: 20 razy

 #89  Wysłany: 2016-03-29, 12:03  


Walczymy i nie poddamy się !
Mama czuje się nieźle, choć faktycznie znów ma większe problemy z chodzeniem...po prostu czuje "słabość" w nogach. W domu porusza się podtrzymując mebli ale ogólnie jest samodzielna, pierze, gotuje, sprząta.
Wizyta w Pani onkolog prowadzącej w najbliższy poniedziałek tj 04.04. Próbowałam wcześniej ale Pani dr nieobecna.
Nie wiemy jak duże to zmiany ale myślimy ze znów zaproponują naświetlania. Przedtem mama miała 5 naświetlań w sierpniu i właściwie przez prawie 8 miesięcy było "czysto" a przynajmniej zmiany nie były uchwytne na tomografie.....Modlimy się aby odpowiedz na kolejne naświetlania była równie dobra.
Pozdrawiam wszystkich walczących i ich rodziny.
 
lilalou 



Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 179
Skąd: Łódź
Pomogła: 15 razy

 #90  Wysłany: 2016-03-29, 12:43  


siostra radke, wiem wiem, że od sierpnia.
Znam Wasz wątek i mocno sciskam kciuki żeby jak najdłużej było wszystko jak najlepiej _itsme_
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group