1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Autor Wiadomość
malina2000 


Dołączyła: 29 Wrz 2017
Posty: 29
Pomogła: 2 razy

 #16  Wysłany: 2017-10-05, 06:38  


Tata dzis ma bronchoskopie. Jutro usg a w poniedzialek tk klp. Czy z tego powodu ze ma taki bol biodra nie powinni od razu zrobic tk calego organixmu? Jak dlugo jrszcze bedzoemy czekac na wyniki?
 
magda85 


Dołączyła: 26 Kwi 2017
Posty: 21
Pomogła: 4 razy

 #17  Wysłany: 2017-10-05, 09:55  


Jeśli zostanie pobrany wycinek w trakcie bronchoskopii to na wynik histopatologiczny poczekacie 10-14dni dopiero wtedy zobaczycie z czym macie doczynienia
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #18  Wysłany: 2017-10-05, 10:04  


malina2000 napisał/a:
Czy z tego powodu ze ma taki bol biodra nie powinni od razu zrobic tk calego organixmu?
Wydaje mi się że w tym wypadku lepszy byłby rezonans tego biodra, albo wogóle PET CT całego organizmu w kierunku przerzutów. Czy pytaliście lekarza co o tych bólach myśli?
W wypadku taty trzeba by to dokładnie zbadać by wykluczyć ewentualne przerzuty do kości.
Może lekarz dalsze badania zleci jak będą już wyniki histopatologiczne.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
malina2000 


Dołączyła: 29 Wrz 2017
Posty: 29
Pomogła: 2 razy

 #19  Wysłany: 2017-10-05, 10:36  


Lekarka powiedziala ze pierwsze co to bronchoskopia i jej wynik. O biodrze mowilismy i dostarczylismy rtg biodra i krehoslupa wiec licze ze sie zapoznala z tym...Mowila tylko ze moze miec z plucem zwiazek ale niekoniecznie musi tak byc.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #20  Wysłany: 2017-10-05, 15:17  


malina2000 napisał/a:
ma taki bol biodra

malina2000 napisał/a:
i dostarczylismy rtg biodra i krehoslupa

Nie wyszły na tych badaniach jakieś przerzuty?
malina2000 napisał/a:
Lekarka powiedziala ze pierwsze co to bronchoskopia i jej wynik.

Dokładnie, trzeba wiedzieć jaka choroba gnębi tatę. Później mając wynik histopatologiczny można dalej robić badania w kierunku przerzutów. Jak będą dalej bóle kostne to prosić o scyntygrafię, jest dokładniejsza niż RTG i wskazana jeśli są podejrzenia przerzutów do kośćca.
malina2000 napisał/a:
nie powinni od razu zrobic tk calego organixmu?

Pierw lekarz chce zapoznać się z rodzajem choroby i zrobić te badania, które zawsze są wymagane, jeżeli wyjdą w tych badaniach jakieś nieprawidłowości to może lekarz zlecić badanie PET żeby sprawdzić zaawansowanie choroby/ewentualne przerzuty.

pozdrawiam
 
malina2000 


Dołączyła: 29 Wrz 2017
Posty: 29
Pomogła: 2 razy

 #21  Wysłany: 2017-10-07, 17:33  


Usg jamy brusznej - czysto. Wyniki histo. Z bronchoskopii lekarz mowi ze to rak nieoperacyjny. Czy mozna to stwierdzic tylko po bronchoskopii? W poniedzialek tk klp.
 
k_r_y_s 


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 107
Pomógł: 5 razy

 #22  Wysłany: 2017-10-07, 17:54  


malina, na wyniki TK poczekasz niestety ok dwóch tygodni, przerabiałem to samo z mamą, zapewne zrobią tacie biopsję, potem badania molekularne i znowu dwa tygodnie czekania, niestety wszyscy maja czas oprócz chorego, bo to właśnie jego choroba niszczy i tacy ludzie powinni mieć wszystko opisywane w pierwszej kolejności a nie czekać w kolejce. Ja dzwoniłem osobiście bo laboratoriach i udało się to przyspieszyć, oficjalnych badań w szpitalu nie ma a ja mam je już kilkanaście dni, lekarka zniesmaczona całą tą sytuacją. Trzymaj się i naciskaj na wyniki żeby były jak najszybciej. Jeżeli badania molekularne pojadą do Lublina to daj znać dam Ci namiary bezpośrednio do pani która je robi i wynik dostaniesz w 3 dni.
 
malina2000 


Dołączyła: 29 Wrz 2017
Posty: 29
Pomogła: 2 razy

 #23  Wysłany: 2017-10-07, 18:34  


Ojciec lezy na pullmunologicznym. Sama lekarka mowila ze beda wyniki histo w poniefzialek oraz wynik tk od razu czyli tez pon. Potem maja go przeniesc na onkologie i tam dalej zdecyduja. Lekarka podejrzewa przerzut do mozgu ale nie chciala wykonac tk glowy bo twierdzi ze to zbyt obciazajace....
 
k_r_y_s 


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 107
Pomógł: 5 razy

 #24  Wysłany: 2017-10-07, 18:50  


To masz nieciekawie, widocznie badania molekularne nie są już potrzebne, sam żyje w stresie i każda przespana noc mojej mamy to kolejny dzień życia więcej ale nie wiem ile to potrwa, każdy z nas po cichu wierzy że się uda.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #25  Wysłany: 2017-10-07, 19:12  


malina2000 napisał/a:
Z bronchoskopii lekarz mowi ze to rak nieoperacyjny. Czy mozna to stwierdzic

Można bo lekarz za pomocą endoskopu ogląda struny głosowe, tchawicę, oskrzela i ich rozgałęzienia wewnątrz płuc więc widzi jak te zmiany wyglądają i jeśli jest proces rozległy to nikt się nie podejmie operacji.
malina2000 napisał/a:
Lekarka podejrzewa przerzut do mozgu ale nie chciala wykonac tk glowy bo twierdzi ze to zbyt obciazajace....

Tego to ja nie rozumiem, skoro jest podejrzenie przerzutów to się to sprawdza. Chyba, że tato ma jakieś kiepskie wyniki kreatyniny, coś z nerkami i stąd taka decyzja.

pozdrawiam
 
malina2000 


Dołączyła: 29 Wrz 2017
Posty: 29
Pomogła: 2 razy

 #26  Wysłany: 2017-10-07, 20:10  Wlewy z vit c


Co myslicie o wlewach z vit c?,ojciec ma raka pluc szukam ratunku
..

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-10-07, 23:42 ]
Nie zakładaj kolejnych tematów, tylko proszę pisać i zadawać pytania w swoim wątku. Posty scalone.

 
Bonaj 


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 468
Pomógł: 53 razy

 #27  Wysłany: 2017-10-07, 21:23  


Poszperaj na forum. Wiele o tym już było.
Nie ma dowodów na skuteczność tej metody.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #28  Wysłany: 2017-10-07, 23:44  


malina2000,
chcesz coś na ten temat wiedzieć to jest wyszukiwarka na forum.
Tutaj masz link do tematu, który Cię interesuje http://www.forum-onkologi...y-c-vt12002.htm

pozdrawiam
 
malina2000 


Dołączyła: 29 Wrz 2017
Posty: 29
Pomogła: 2 razy

 #29  Wysłany: 2017-10-11, 12:41  


Zlecono powtórną bronchoskopię- nie wiem po co?
wyników jeszcze nie ma
ojciec nie przyjmuje do wiadomosci ze ma raka...
bole kostne wzmagają się,rzadko wstaje z łózka i to z dużym trudem bol ramienia i łopatki również, ręka się trzesie....
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #30  Wysłany: 2017-10-11, 13:09  


malina2000 napisał/a:
Zlecono powtórną bronchoskopię- nie wiem po co?
Też się zastanawiam bo przecież już stwierdzono raka płuc - może wyniki są niepełne i nie można określić typu nowotworu?
malina2000 napisał/a:
ojciec nie przyjmuje do wiadomosci ze ma raka..
To ciężka diagnoza, trudna prawda i niełatwa sytuacja. Tato potrzebuje czasu. Narazie widocznie mentalnie się broni.
malina2000 napisał/a:
bole kostne wzmagają się,rzadko wstaje z łózka i to z dużym trudem bol ramienia i łopatki również, ręka się trzesie...
Dobrze by było zapytać o PET by stwierdzić czy są przerzuty odległe w organiźmie.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group